Grand Power K 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PospaK100
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2015 20:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od PospaK100 » 14 úno 2016 22:55

Milý Markony, nač tolik emocí. Pouze jsem napsal, že jsem tuto variantu vyzkoušel a následně od ní taky upustil. Také jsem uvedl zdroj tohoto "pokusu" a jeho původní smysl, ale jak dalece je reálný, si ani neodvažuji typovat. Třeba to co píše Igrlik má nezpochybnitelný smysl, ale musím se přiznat, že jsem se nyní více soustředil na mazání než na úchop, nicméně pověstné ovoce se dostavilo i tak. Zajic mi udělal velkou radost, nápad se sušením je skvělý! Už jsem domluvený skolegou a beru Kačku do práce a po práci budeme sušit a pěkně na sucho ať se holka ochodí. A co se týká původního majitele, to je skutečně otázkou...


petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od petrfm » 17 úno 2016 01:03

Nebylo by nejlepší, montovat na ty GPčka maznice už ve fabrice? Takový, jako byly kdysi u Š120, na každé řemenici v motoru :-) Nebo prostě nějaký držák na olejovou cartridge. Zespodu by se narážel zásobník a seshora olej. Nebo rovnou do těla umístit zásobník na olej a stylovou, chromovanou, olejovou měrku, která by se pravidelně po každé střelbě kontrolovala, aby v průběhu přestřelky nedošel olej a kachně se nezadřel motor :lol:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Biggles » 17 úno 2016 06:13

Nebo by bylo lepší, aby se nevyjadřoval každej, kdo má do p.dele díru a myslí si, že je vtipnej, milej petřefm.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od kentan » 17 úno 2016 08:35

Navíc nic novýho nevymyslel..... Maznici na přimazávání nábojů měl již kulomet Schwarzlose mod. 1907 :mrgreen:
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
sharkcom
Příspěvky: 40
Registrován: 28 srp 2014 13:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od sharkcom » 17 úno 2016 10:50

Myslím, že je to dáno specifikací této zbraně. Pokud je rozeberu a podívám se, kde je zbraň oleštěná, vím, kde dochází ke tření a tam je zkrátka potřeba mazat a čistit. Typicky hlaveň v zadní části v místě, kde se stýká se závěrem. Je to tam dost na těsno. Nicméně je tím při zamčeném závěru usazena hlaveň bez vůlí a díky tomu je zbraň velice přesná. Mě se ostatně ještě nestalo, abych neodstřílel svých 50-100 ran a musel řešit nějakou závadu. Zbraň čistím po každém střílení. Jsem na to zvyklý z černoprachového střílení. Nemám tedy problém. Pokud bych chtěl zbraň, co bude střílet bez údržby, budu hledat jinde, jak prosté...
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od JaK » 17 úno 2016 23:18

Přesně tak: K100 vyžaduje intenzivnější péči, než mnohé konkurenční modely, což nemusí vyhovovat každému. Na oplátku ale i přes nízkou hmotnost nabízí výborné chování při střelbě, dobré zpracování, excelentní životnost, dostupný servis...

Mimochodem já právě K100 vyměnil za X-calibur a musím říct, že všechno dobré z K100 je zde ještě daleko lepší 8).
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od JuroNR » 21 úno 2016 19:43

Toky nie si sam, vela ludi ju už kritizovalo, ale vidiš vždy sa najde niekto kto ju aj napriek tomu kupi a potom sa tu sťažuje že musi robiť udržbara.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 21 úno 2016 20:15

Chlapče, je vidieť, že si zasoplené ucho zelené. Ten, kto neudržiava svoju zbraň, je mŕtvy majiteľ zbrane... Platilo to v starom Ríme, za cisára pána, v Prvom armádnom zbore, v Československej ľudovej armáde a pre inteligentných držiteľov zbrane to platí aj dnes.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Toky » 21 úno 2016 20:19

Tyjo? Za äkší slovník som vyfasoval ban na 9 mesiacov.
Údržba je jedna vec, toto čo tu niekto kritizuje je podľa mňa nad bežný rámec.
Ale to ty ako preborník isto chápeš.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 21 úno 2016 20:47

Môžeš povedať, koľko si vystrelil zo zbraní od GP? Prípadne, či si vôbec nejakú držal v ruke? Tak naozaj...
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 21 úno 2016 21:03

Podle me, je K100 hodne dobre vyresena zbran. To ze nekdo proste je liny, nevi co ma presne mazat a spatne se o zbran stara a pak ma zadrzky, je vec druha. Ono je to celkove zname, ze musi byt na uzamykani trosku vic oleje, aby to pekne chodilo. Kdyz je to tak jak ma byt, neni s tim zadny problem. To same by nekdo mohl resit, ze Ak 47 se mazat skoro nemusi, ale M16 je pro udrzbare s olejnickou :wink: Proste je to dane konstrukci zbrane, daleko mensima vulema atp. Takze tyhle zbrane potrebujou vetsi peci, ale zase se odvdeci lepsim chovani pri strelbe atp.
Ale tady na tomhle fotu je to dosta zname tim, ze tady plno lidi ani nema zbran, pripadne ji ani tu konkretni nemala v ruce ale budou resit jeji problemy :mrgreen: :lol:

Je to forum, tak se trosku uklidnete, takove trapne napadani bych rekl, ze detinske :wink:
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od FTC » 21 úno 2016 21:17

K100 je celkově zajímavá zbraň, ovšem co se týče spolehlivosti, tak je to sračka. Několik příspěvků zpět jsem psal, co mi na ní vadí a za tím si stojím. To, že má minimální vůle v zamykání a na dosedacích plochách u nábojový komoře jí v nespolehlivosti neomlouvá, takže když pořádně memažeš nestřílíš je pravda. Zbraň, která na kterou se nelze spolehnout, není OK. Je zde spousa lidí, kteří nesnáší CZUB i GP, tak I Glock. K100 jsem měl a s ní jsem opravdu nebyl spokojen, může být přesná, jak chce, když nefunguje spolehlivě.
Narozdíl od GP ty jednoduché čézety fungují naprosto spolehlivě, když střelec nepoužívá nekvalitní střelivo.
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Toky » 21 úno 2016 21:19

Len som upozornil aby sa krotil vo výrazoch, nič viac. Aby nedostal ban, pre jeho vlastné dobro.
Ak mi preto chce niekto vynadať tak môže kludne do SZ, ja to znesiem, mne to vôbec nevadí.
Niesom žiaden ostrostrelec, zabúcham si len príležitostne a ani sa tým netajím, ani som sa nikdy netajil. Svoj problém s K100 som popísal ako som na laika vedel na 17 strane vlákna. Potom sa tu do mňa pustilo pár jedincov a za ostrejší slovník som bol z fóra vylúčený. Nemyslím že som ho mal ostrejší ako iní, ale čo s tým narobím, to je tak keď si kuriatko dovolí oponovať kohútovi. Moja chyba.
Medzitým som strielal len z glocka, všetko bez akýchkoľvek problémov.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
petrfm
Příspěvky: 42
Registrován: 16 led 2016 20:57

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od petrfm » 21 úno 2016 22:51

Jojo, zbraně od GP jsou nádherné, střílí taky moc dobře (co jsem měl možnost zkoušet), ale není to spolehlivá zbraň. Chodím na střelnici s kolegou, který ji má a už z ní něco vystřílel. Maže, stále se to seká. Kam jsme přišli na střelnici a zmínili se o GP, chytali se za hlavu. Idiot není ten, kdo si to koupí a napálí se, protože na netu ji protlačují najatí PR agenti, takže člověk musí dlouho pátrat a hledat, aby zjistil, že není tak skvělá, jak tvrdí výrobce. Idiot je ten, kdo ji obhajuje jenom proto, aby byl zajímavý, když přitom sám plive na CZ, že je nespolehlivá. Ale to bude zřejmě důsledek nějaké vážnější duševní choroby.
Len som upozornil aby sa krotil vo výrazoch, nič viac. Aby nedostal ban, pre jeho vlastné dobro.
Toky : v jakých výrazoch? Je snad v pravidlech, že se nesmí používat slova jako údržbář, nebo nespolehlivá?

Zkusí někdo svoji kachnu namazat pískem a blátem? https://www.youtube.com/watch?v=IAEbbhRJNYw
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Toky » 21 úno 2016 23:03

Myslel som výrazivo používané Bigglesom a Igrikom.
JuroNR je v pohode.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Odpovědět