Grand Power K 100

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orel
Příspěvky: 6
Registrován: 18 led 2015 16:42

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Orel » 24 led 2016 09:45

Všechny zdravím. Před časem jsem tu řešil závadu závěru (která se zatím nezhoršila) a taky několik záseků při použití Limitů. Od té doby jsem vypáli asi dalších 500 ran továrními SB bez jediné závady. Co mě ale překvapilo je, že se od použití Limitů zhoršila přesnost na 25m. Jsem sice začínající střelec, ale předtím s touto zbraní nebyl problém na takovou vzálenost trefit terč, sice tam nebyl kdovíjaký soustřel, ale bylo alespoň poznat kam to strhávám (často doprava). Teď jsou zásahy prakticky po celém terči a plno střel jde zcela mimo něj. Kladl jsem důraz na úchop i postoj a je to beze změny, spíš mě zarazilo že přesnost šla dolů opravdu ze dne na den. Zajímá mě jestli je možné, že se u pistole časem projeví nepřesnost a nebo jestli by za tím mohlo být i střelivo. Používám tovární SB, jedná se o nějakou novou edici. Předem děkuji za kžadou reakci.


GP K100
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 24 led 2016 10:36

Ako prvé by som skontroloval, či sa neuvoľnil cieľnik (hledí :wink: ) ...
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 6
Registrován: 18 led 2015 16:42

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Orel » 24 led 2016 11:21

Ne, je pořád ve stejné poloze a pevně drží.
GP K100
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od MARKONY » 24 led 2016 11:46

Vyčisti , poprosit zkušeneho střelce , popřípadě upnout do nastřelovaní stolice .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od JaK » 24 led 2016 19:08

Test K100 "na sucho", přesně jak jsem tady slíbil vyb-r-prvni-zbran-g17-k100-cz75-cz09-07 ... ml#p362606 :

K100 MK12 vyrobená v roce 2014, která měla před testem nastříleno cca 5000 ran.

- třecí plochy jsem důkladně otřel od oleje; po přejetí papírovým ubrouskem na něm nezůstávaly žádné stopy maziva
- střílel jsem svoje přebité náboje 124 grs FMJ + 5,4grs BA9; OAL 29,7mm
- první závada při 50. ráně - přiskřípnutá nábojnice v okénku. Závadu jsem odstranil drillem "Tap, rack", který navíc vyhodil jeden ostrý náboj. Zbytek nábojů v zásobníku dostřílen bez potíží.
- závada č.2 přišla s 73. výstřelem: nedovřený závěr. Protože se to stalo při rychlejší střelbě, nevšiml jsem si a stisknul spoušť. Pád kohoutu závěr dorazil, ale rána logicky nevyšla. Náboj vystřelen promáčnutím spouště v DA režimu.
- závada č.3 - 87. výstřel - nedovřený závěr. Dorazil jsem rukou
- závada č.4 - 128. výstřel - nedovřený závěr. Dorazil jsem rukou
- celkem jsem vystřelil 150 ran
- při některých pozdějších výstřelech jsem měl při zavírání závěru pocit, že se v poslední fázi - při uzamykání hlavně přibrzdil, ale pistole přebila normálně.
- nakonec aniž bych provedl rozborku, přidal jsem kapku oleje Shooters Choice FP10 na obvod nábojové komory, několikrát potáhl závěr a poté bez problémů vystřílel dalších 50 ran. Pocit přibržděného závěru úplně zmizel.

Jaký z toho plyne závěr? Jakmile se naakumuluje dostatek spalin, K100 začne bez mazání závadit. Všechny závady byly rychle a jednoduše odstranitelné, doublefeed jsem naštěstí nepotkal. Pokud je ale pistole ještě relativně čistá, měla by pár výstřelů zvládnout.
Už dřív jsem se správně ošetřenou zbraní vystřílel během dvou dnů kolem 300 ran bez průběžné údržby a jakékoliv závady.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od FTC » 27 led 2016 22:32

Teda, bouchal jsi dost našlapaným střelivem, ta tvoje laborace je podle mě na hranici povolených tlaků. Tvůj test dokázal, že relativně suchá kačena je k ničemu - 3 závady na 100 ran je průser.
Kdyby si byl tak hodný a zkusil, po kolika ranách zbraň selže, když jí na začátku ošetříš. Moje záložní 75ka vydrží 1000 ran na jedno namazání a suchá vydrží bezpečně 300 ran bez závady.
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od JaK » 28 led 2016 17:10

Každý má právo vyhodnotit si můj test po svém :wink: .
Podle mě K100 potřebuje olej k tomu, aby zabránil usazování tuhých suchých spalin po vnějším obvodu nábojové komory.

Nedovírání závěru mě nepřekvapilo - vratná pružina je relativně slabá (což je na druhou stranu i jeden z důvodů, proč se K100 chová výborně při střelbě). Zato nábojnici přivřenou v okně jsem při použití rozumně výkonného střeliva s K100 dřív nezažil.

To, kolik nábojů by tedy byla schopná vystřelit po správném ošetření záleží z velké části na použitém mazivu a množství nečistot, které dané náboje produkují.
Zatím jsem ještě nepotřeboval vystřílet přes 300 ran bez možnosti čistění a to K100 pokaždé zvládla. Na druhou stranu existuje celkem uznávaný test, kdy pistole musí vystřílet 2000 ran bez jakýchkoliv zásahů. Není neobvyklé, že to moderní pistole dokážou bez závady :) .

PS: Náboje byly nalaborované novější (zdechlejší) BA9. A 5,4gr je maximum, co pro tuto střelu povolují moje původní tabulky stažené z LHS-Germany z doby, kdy BA9 produkovala o 5-10% vyšší úsťové rychlosti. Současné tabulky se drží hodně při zdi. Bohužel rychlost těchto změřenou nemám - měl jsem už jen zbytek střel. Pocitově to ale byla menší rána, než např. tovární SB 115gr nebo 124FMJ + 6,5grs D036.
PPS: Běžně střílím čajíky - 130grs poplastované olovo + 4.3grs BA9 :P
sharkcom
Příspěvky: 40
Registrován: 28 srp 2014 13:01

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od sharkcom » 08 úno 2016 18:44

Chlapy vytvořil jsem na FB skupinu zbraně GRAND POWER v ČR. Tak pokud se chcete přidat, hodit nějakou tu fotografii, video a hlavně zkušenosti tak se můžete přidat.
PospaK100
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2015 20:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od PospaK100 » 13 úno 2016 18:32

Zdravím všechny střelce a konečně přicházím s dobrými zprávami. Dnes jsem se konečně dostal na střelnici a měl jsem tak možnost odzkoušet všechny rady co jsem od podzimu pochytal.
Bod 1. – Mazání. Jako základ jsem použil vcelku běžný konzervační a mazací olej ve spreji ( zn. Carlson ) a ten jsem podpořil ( dle doporučení puškaře ) Metal conditionerem AEROTEC ( 50ml = 250 Kč ) Touto sloučeninou jsem namazal všechny části uvedené v dřívějším příspěvku od „spikelet“.
Bod 2. – Čistota. O samotnou zbraň bylo vždy dobře postaráno, ale při některých zádržkách jsem se všimnul podivného skřípnutí hilzny a nábojů před náboj. komorou. Od kolegy jsem dostal jednoduchou radu – vyčistit a promazat vnitřek zásobníků. Dle mého, toto mohlo způsobit minimálně půlku problémů. Opravdu i při stlačení prstem a následném uvolňování se mi několikrát povedlo „zaseknout“ podavač. Tak jsem je rozebral, vyčistil a namazal.
Bod 3. Mazání2. Od stejného kolegy, co poradil se zásobníky, jsem použil další radu a to namazat i náboje… před napáskováním do zásobníku jsem je trochu pokropil olejem ve spreji a byly z toho "svině klouzavý", ale co, pro krásu se musí trpět…
Výsledek dnešní střelby … z prvního zásobníku 1 zádržka, dřívější klasika, výše popsaná šprajclá hilzna a náboj. Druhý bez závady. To samé se opakovalo při druhé várce, tak jsem první zásobník několikrát promáčknul a trochu projel prstem. Od té doby šla K100 jako vítr, ládoval jsem po 10 a bylo jedno, jestli střílím mířenku obouruč, jednoruč nebo rychlopalbu. 50 namazaných nábojů vyletělo jak se patří. Pak jsem se odhodlal náboje nemazat a naštěstí se nic nepokazilo, dalších 100 ran bez závady. Co dodat, zataženo, +3°C a bezvětří, takový parádní den ;-)
Tak doufám, že se problém podařilo odstranit a budu se na Kačenu moci spolehnou. Chystám se vyzkoušet nějaké IPSC, tak bych si nerad trhnul ostudu se zaseklou pistolí ... to by byl konec a šla by z domu! :-(
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od vasek666 » 13 úno 2016 18:39

Zajímavé, já se o tu svoji P1 nijak zvlášť moc nestarám, a ještě se mi náboj nešprajcnul.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 13 úno 2016 20:09

PospaK100: Ja ti teda nevim, ale to mazani naboju bych nikdy nedelal. Jednak je to nebezpecne, kvuli prenosu tlakum v komore, naboje klouzou a spini, muze se na to nachytat bordel a hlavne dostat olej treba k zapalce. Takze to jak pises, ze jsi prestal mazat, bylo ok a uz to nedelej.
Co se tyka namazani zasobniku, tak je spise dobre ho rozebrat, treba na vaticku nakapat trosku oleje a jen to tim protahnout a pak vytrit. Nechat tam maximalne nepatrny olej film. Ono kdyz toho tam das vic, tak se to taky po case zajebe a bude to jeste horsit.

Nejdulezitejsi u K100 je proste mazat zamykani a dosedaci plochu hlavne u komory vs zaver. Tak aby olej byl vsude kde se o sebe trou plochy a nemuze pak zbran delat zavady. Jestli ano, tak treba mas spatny uchop. Bud to slabe drzis, nebo si pribrzdujes zaver a zavady jsou an svete. Chce to proste sledovat vice veci. Ale kazdopadne dobra pece a mazani jsou zakladem+kvalitni naboje.
PospaK100
Příspěvky: 6
Registrován: 03 pro 2015 20:56

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od PospaK100 » 14 úno 2016 12:32

Jen podotýkám, že moje K100 je jedna z prvních - r.v. 2004 a jak jsem četl, ty byly spasovány velmi těsně, vývojem se vůle zvětšily a tím se dosáhla větší spolehlivost, pokud se nepletu P1 se nevyrábí zas tak dlouho, takže by tyhle potíže neměla dělat = šťastný to člověk, co má takovou pistoli. Co se týká mazání nábojů, slyšel jsem, že to tak dělají profi střelci na závodech, aby hilzna měla co nejmenší odpor a rychleji vyletěla z komory. Mazal jsem je těsně před použitím, tedy napáskováním do zásobníku, takže k zápalce by se asi olej neměl stihnout dostat a bylo ho jen opravdové minimum. Každopádně souhlasím s možným zachytáváním nečistot a zplodin. Pokud bude Kačka fungovat spolehlivě bez mazání, mazat nebudu, to slibuji! :-) Naprosto souhlasím i s těmi zásobníky - jen tenký film.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od MARKONY » 14 úno 2016 13:19

To jsou zase blabaoly o mazaní naboju , pokud si dobře pamatuji tak mazaly .22 short pro rychlopalbu , jo a pak 9x19 SB ty jejích slavné se železnou nábojnic ale ty se snad už ani nedělají . Kamarád vlastnil jednu z prvních K100 a ta měla dosti tesno komoru a minmalní vule ale naboje nemazal .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Igrlik » 14 úno 2016 16:21

PospaK100 píše:... Na úchopu zkusím taky zapracovat, i když upřímně, myslím že nejsem žádná baletka a se služební CZ 75 se mi tohle nikdy nestalo.
...
Je rozdiel medzi celokovovým a plastovým telom zbrane. Ľahké plastové telo vyžaduje oveľa pevnejší úchop v zmysle tlaku proti spätnému rázu. Celokovové telo zbrane svojou zotrvačnosťou napomôže do značnej miery eliminovať aj chybné držanie, ľahký plasťák, a ešte aj s rotačným zamykaním nie! Rotácia hlavne a trenie v kulise, ozuboch a čele záveru si vezmú dosť energie záklzu a ak sa k tomu priráta voľné zápästie, záver nemá už dosť energie, aby dosiahol vyťahovanou nábojnicou na vyhadzovač s dostatočnou energiou. Nábojnica sa potom škrípne v okne, prípadne sa zachytená stále pod vyťahovačom vracia späť do komory a trením vezme so sebou náboj zo zásobníka... a zaseknú sa!
Jednoznačne namiesto prelievania zbrane olejom by si mal pozornejšie sledovať práve toto. Čistá zbraň, minimálne množstvá mazania na funkčné plochy (podľa môjho názoru aj spikelet tam dáva aspoň 2x toľko ako je naozaj potrebné) a správny úchop sú zárukou, že pri použití adekvátnej munície bude streľba bez závad.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Grand Power K 100

Příspěvek od Zajic » 14 úno 2016 19:05

PospaK100 : Hah, tak to jsem prehlidnul, ze je to jedna z tech prvnich modelu :mrgreen: Jako otazkou je, jestli delala problem predchozimu majiteli a kolik on asi vystrilel :!: :?: Podle me, to klidne mohl byt i duvod prodeje, ale nerad bych nekomu krivdil. Klidne muze byt tesnejsi a proto je tak mlsna :wink: Mozna by pomohlo s ni susit a pretahovat zaverem, at se to trosku ochodi, jestli je to tesnejsi i na uzamykani atp. ALe kdo vi
Odpovědět