Prodlouzeni ZP, pokud mate prechodny pobyt v jinem state EU.

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě EU.

Příspěvek od Ironfist » 13 úno 2016 12:47

Zdravím,
řeším teď tuhle lapálii. Ve formuláři je doslova uvedeno toto: "Žadatel, který má místo pobytu ještě v jiném členském státě Evropské unie, jiném smluvním státě Dohody o Evropském hospodářském prostoru nebo Švýcarské konfederaci, p
ředloží též předchozí souhlas tohoto státu s vydáním zbrojního průkazu nebo prohlášení o tom, že tento není nezbytný, s p
řekladem do jazyka českého vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků. Žadatel, který se více než šest měsíců nepřetržitě zdržoval v posledních deseti letech před podáním žádosti mimo území ČR, předloží též doklad obdobný opisu z evidence rejstříku trestů ze státu, ve kterém se zdržoval, s překladem do jazyka českého vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků."

Mně se týká ta první část, tedy "předloží též předchozí souhlas tohoto státu s vydáním zbrojního průkazu nebo prohlášení o tom, že tento není nezbytný." I když jsem zjistil, že věcně příslušný je Landratsamt, byli ochotní mně pouze napsat, že u nich o ZP nežádám. To P ČR nestačilo a trvají na přesném znění té věty. Vyzkoušel jsem všechno, ale Landratsamt mně toto odmítá vydat. Zcela logicky argumentují, že k tomuto nejsou ze zákona zmocněni, tudíž vydáním tohoto prohlášení by se mohli dopustit porušení zákona. Navíc silně nechápou proč to po mně ČR požaduje, to já taky. Ví někdo jak na to? Mně to silně smrdí hlavou 22 aneb zákonodárci vymysleli způsob jak nemožností splnění této podmínky připravit držitele o ZP. Samozřejmě, mohl jsem svůj přechodný pobyt v zahraničí P ČR zatajit, ale tím bych se vystavil možnosti trestního stíhání za nedovolené ozbrojování, neboť bych v žádosti o prodloužení ZP uvedl lživé údaje a ZP bych tím získal neoprávněně. Ví někdo jak tenhle ultrapodraz českých zákonodárců vyřešit?


Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od kentan » 13 úno 2016 14:55

Já bych neřek, že to je podraz, ale zcela schválně a naprosto v pořádku... Bo o člověkovi, kterej tu nežije místní ouřady nic moc neví.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od Piggy » 13 úno 2016 16:02

Nemyslím, že je to "podraz českých zákonodárců" - spíš bych řekl, že je to transpozice evropské směrnice, tudíž by to mělo být nějak promítnuto i do německých předpisů. V tom případě by německý úřad měl nejen ono zákonné zmocnění, ale i povinnost. Zkusil bych to tam najít a v případě úspěchu jim omlátit o hlavu - ech, čo to trepem, uctivě upozornit.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od Ironfist » 13 úno 2016 19:01

Za prvé, pokud přechodně bydlím v Německu po-pá a na víkendy jezdím do ČR, přičemž z Německa znám jen fabriku, cimru, hypermarket a dálnici, přičemž dřu 9 hodin denně a v práci jsem 10 hodin denně, tak o mně s výjimkou daní neví nic ani v SRN. Za druhý, pokud to ČR chce, má o to požádat sama německou stranu a ne tím zatěžovat žadatele. Měl by jim stačit potvrzený formulář o přechodném pobytu.
Za druhé když už to ČR chce, tak má vydat metodické pokyny od jakého úřadu to chce, plus příslušný formulář v příslušném jazyce, a ne abych obíhal v SRN úřad po úřadu abych zjistil který je věcně příslušný, a potom si na koleně převáděl text do NJ který vyhovuje u nás, ale pro Němce ne. Ono kdybych tam přinesl německy psaný formulář z ČR, tak by se německý úředník choval taky jinak. Navíc skutečnost, že si blbci u nás rozhodnou toto požadovat, ale už to neprojednají s německou stranou je značně iritující. Ten úředník o tom absolutně nic nevěděl a i přes přesné vysvětlení toho jak mně to řekli na P ČR s tím odmítá jakkoliv jinak naložit. To co mně napsal,a já to nechal s razítkem za peníze přeložit je pro ČR nedostačující. Já jako žadatel bych neměl mít povinnost vést s německým úředníkem právní disputaci, ale měl bych obdržet rozhodnutí, zda kladné či nikoliv je v daném případě irelevantní. Víte vůbec jak je právní němčina složitá?!
Za třetí dle vyjádření P ČR se jedná o transpozici práva EU, ale nad rámec požadavků EU. Brusel mluvil o možnosti, ty naše hovada, nevím jak jinak je nazvat, z toho udělaly povinnost! Zřejmě jsme jediný stát v EU který to takto řešil, každopádně německý úředník o tom nemá nejmenší povědomí, a doklad odmítá vydat. Může mně někdo z kompetentních sdělit, jak ho k tomu mám přinutit? Znamená to, že když mně český stát ukládá povinnost, kterou z objektivních příčin nemohu splnit, dojde u mne k propadnutí ZP a zabavení zbraní do kterých jsem investoval nemalé finanční prostředky? Jak se k tomu pak asi stát postaví až se budu soudně domáhat náhrady vzniklé škody?
A za čtvrté tato situace je frustrujícím a odstrašujícím příkladem toho jak by neměla státní správa nikdy fungovat.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od kentan » 13 úno 2016 19:33

Mno řeknu to takhle. Toto je v zákoně od samého počátku. Pokud si udělal ZP a pořídil si následně bydliště v zahraničí, měl ses o právní náležitosti starat dřív, než si tak učinil. Pláčeš dobře, ale na špatným hrobě, nikdo tě nenutil si zřídit přechodné bydliště venku... Věděls do čeho lezeš, takže až zas budeš něco vykřikovat o idiotech, dívej se u toho do zrcadla. Jinak doporučuju se při jakémkoli problému se nejprve obrátit na německé velvyslanectví, jsou docela ochotní. Teda pokud nebudeš vykřikovat něco o idiotech a nebo o vůdci.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od Ironfist » 13 úno 2016 20:30

Mno řeknu to takhle. Toto je v zákoně od samého počátku. Pokud si udělal ZP a pořídil si následně bydliště v zahraničí, měl ses o právní náležitosti starat dřív, než si tak učinil. Pláčeš dobře, ale na špatným hrobě, nikdo tě nenutil si zřídit přechodné bydliště venku... Věděls do čeho lezeš, takže až zas budeš něco vykřikovat o idiotech, dívej se u toho do zrcadla. Jinak doporučuju se při jakémkoli problému se nejprve obrátit na německé velvyslanectví

Ono je to v zákoně od samého počátku? Že jsem si toho v roce 1996 kdy jsem dělal ZP nevšimnul. Asi jsme byly členy EU dřív než jsem to zaregistroval. Chceš mně tím říct, že pokud si zařídím přechodný pobyt v zahraničí, jaký to těžký zločin, mám počítat s tím, že za to budu po zásluze potrestán a musím tedy počítat s tím, že mně státní správa bude šikanovat a postaví mně před neřešitelný problém? Nikdo mně přeci nenutil..., že je to moje právo zřídit si přechodné bydliště v místě pracoviště, a že nikdo nesmí být za výkon svých práv trestán tě neučili? Co takhle Listina základních práv a svobod, která je nedílnou součástí ústavního pořádku, tedy je zákonem s nejvyšší právní silou, tj. je-li s ní jiný zákon v rozporu, je neplatný, taky nic? Jak jsi přišel na to, že jsem věděl do čeho lezu? Mněl jsem snad předpokládat, že v rozporu se zásadami funkčního právního státu nedojde ze strany MV k řádnému ošetření této povinnosti? Takže až zase budu vykřikovat něco o idiotech představím si tvou tvář. A na závěr, já nemám nic proti příslušníkům/zaměstnancům oddělení zbraně a střeliva, naopak, Ti jednali velmi vstřícně a ochotně, ale jsem konsternován z nečinnosti těch, kteří tuto povinnost ošetřili takovýmto způsobem.
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od SansLogique » 13 úno 2016 22:16

já bych s držel hesla, že co není zakázáno, je povoleno a co nemůžou buzeranti z nějakýho úřadu okamžitě zjistit, na to seru.
saphena
Příspěvky: 1
Registrován: 24 led 2018 09:46

Re: Prodloužení ZP, pokud máte přechodný pobyt v jiném státě

Příspěvek od saphena » 24 led 2018 09:51

Chci oživit toto téma a zeptat se, zda někdo v nedávné době řešil tento problém? Prodlužoval jste někdo zbroják a měl současně nahlášený pobyt i v jiném státě? Jaký doklad a od jakého zahraničního úřadu k tomu byl potřeba? Nebo jste druhé bydliště nepřiznali? Piště prosím klidně do zprávy. Nikde není přesný návod, jak se má postupovat. Předem díky za rady a zkušenosti.
Odpovědět