Walther Rotex RM8 - cistenie, urdzba

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tituss
Příspěvky: 14
Registrován: 28 zář 2013 23:22

Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od Tituss » 15 led 2016 13:21

Zdravím, idem si kupovať prvý krát lepšiu vzduchovku typu PCP konkrétne Walther Rotex RM8 , uz ziadne pruzinovky za 100e alebo sety za 150e (ako HHF900 a pod.) planujem si k tomu kupit aj toto:
http://www.colosus.sk/olej-tetra-gun-cleaning-pack/
Mam otázku teda ohladom toho co vsetko čistiti, mazať a udžovať, čim, ako a ako často ktoré časti zbrane. V uvedenom linku Olej Tetra Gun Cleaning Pack obsahujúci 4 veci, zial z popisu mi nieje známe čo na čo slúži vedel by mi niekto vysvetlit domáci plný servis?
Ako často a čo vsetko mažete/natierate?
Je mi jasne ze vnutro hlavne sa premazava olejom + pripravkom na odstranovanie olova
Aj z vonku sa cist hlaven, cim?
Co drevená pažba, cim?
Kvapka sa nieco aj do vnutra spuse pri hluciku?
atd. atd.
Vdaka za vysvetlenie


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od Kavy » 15 led 2016 14:32

Nečisti,střílej.To myslím naprosto vážně.
Vzduchovka není perkusák.Při použití diabolek JSB se ti hlaveň hooodně dlouho nezanese.
dumbo
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2015 20:05

Re: Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od dumbo » 17 led 2016 14:54

Ahoj chlapi. Chtel bych poradit ohledne vyberu pcp zbrane. Rozhoduji se mezi CZ 200 FS, a Walther rotex rm8. Mohl by mi nekdo kdo ma zkusenosti s obouma zbraneme napsat vyhody a nevyhody. Hlavni vyhodou je asi u Walthera nanometr a qickventil. Ale myslim si ze Cz bude se lepe spracovanejsi. Take nevim zda si mam poridit 4,5 nebo 5,5? Moje cenova predstava je samotna puska do cca 14k. Osazena bude puskohledem Optisan Cobra 3-9x42 AO. Moje predstava je tercova a plechovkova strelba do 50m. Take me zaujala CZ 200fs colour. Predem mnohokrat dekuji za vas drahoceny cas a preji hezkou nedeli.
Uživatelský avatar
Glyk
Příspěvky: 937
Registrován: 10 bře 2013 18:54
Bydliště: Sever Čech - Teplice

Re: Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od Glyk » 17 led 2016 15:26

Ber tohle!!! p-air-arms-aa-s400f-4-5mm-t26751.html
AA funguje! :wink:
Výše dosaženého vzdělání,neznamená automaticky přirozenou inteligenci

Není lepší školy života, než moci zblízka a dlouhodobě sledovat blba ve vedoucí funkci
Pak totiž jasně vidíte, jak se věci nemají dělat.

EFH - VÍC jak Pražská Diabolka
dycky Most
dumbo
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2015 20:05

Re: Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od dumbo » 17 led 2016 15:45

Diky za nabydku ale chtel bych neco se zasobnikem.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od Kavy » 17 led 2016 20:41

Protože se v podstatě jedná o přestavbu Umarex/Hammerli 850 na PCP,tak mohu za sebe napsat NEKUPOVAT. Po dvaceti tisících jsou od "úderníku" vyšoupané vodící drážky,všechno uvnitř vaklá,vrchol je spojení "karterů" samořeznými šrouby.
CZ 200 je bez dalších investic taková chudobka.
Tituss
Příspěvky: 14
Registrován: 28 zář 2013 23:22

Re: Walther Rotex RM8 - čistenie, úrdžba

Příspěvek od Tituss » 26 led 2016 00:14

Odpisujem trochu neskor, vdaka za reakcie co sa tyka toho čistenia, nezda sa mi to zrovna korektne, čo viem od ludi tak čistia minimálne hlaven WDckom a balistolom po niekoľkých stovkách vysteeloch, no zaujíma ma celkovo vonkajsok, drevo a aj samotné vnútorné mechanizmy (bez nutnosti rozobrania zbrane) a v tejto cenovej kategórii, no čo povedať, Hatsanka ma uz prešla, a CZ mi pride chudobna v základe, taka mala tenká do rúk...aspoň že ten Hatsan at44 ci W. R8 majú v sebe všetko (walther aj regulator)
Odpovědět