Vulcan - AirGunTechnology

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alf
Příspěvky: 38
Registrován: 05 čer 2011 17:57

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Alf » 23 pro 2015 15:52

Koľko rán dá cvrček na jedno naplnenie 20 ?


Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Blue_L » 23 pro 2015 19:53

Aky cvrcek, plnenie od kolko, aka speed ? Mame viac variacii cvrckov a aj roznych kalibrov. :wink:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Alf
Příspěvky: 38
Registrován: 05 čer 2011 17:57

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Alf » 23 pro 2015 21:29

Myslím ten Tvoj, lebo mňa zaujíma sústrelová zdatnosť tej ktorej zbrane v plnom tlakovom spektre tak jak to naznačuje Krapáček.

Inými slovami povedané takto:

Vulcan cal.6,35 (ten môj) má vynikajúcu konzistenciu. Trochu na úkor šetrenia vzduchu dáva 27 výstrelov
v rozsahu +- 0,5m. Pokles tlaku pri regulácii z 250 na 150 bar je 1,1bar. Napriek tomu sústrely cestujú okolo zámerného bodu v elipse a
úplne pravidelne je použiteľná 2. a 3. skupinka. Nejak mi to žily netrhá, je to v prvom rade lovecká predražená puška
s množstvom skrytých závad a nemyslím že by sa dostala ako stálica na benchrestový stôl. Moja logika mi napovedá, že ak je hlaveň
quasi montážami upnutá ku vzduchovej nádobe nerobí to dobrotu. Kartuša napĺňaním a vyprázdňovaním nie je rozmerovo stála a môže
tam vznikať nežiadúce pnutie. Nie som strojár, ruku do ohňa za tento názor nedám.
blazej
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2007 16:32
Bydliště: Slovensko-Zvolen

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od blazej » 23 pro 2015 22:42

Tak je doma, urobil som si radosť pod stromček ;)
Přílohy
image.jpg
image.jpg
Hw 100 falcon 5,5-25 x 56
Hw 45 black star
Qb + delta
Zoraki 914
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od jolko » 23 pro 2015 23:01

,,susrelova zdantost zbrane,, : to je vyzva na samostane forum,...problem je - ako eliminovat ,,sustrelovu zdatnost strelca,, ak by sa to náhodou podarilo a nasiel by sa strelec, ktory by bol ,,super tvrdy vedec,, aj tak by musel mat respekt pred nastrelom ,,menej zdatnych zbrani a zdatnejsich strelcu,,.... a ako by tento respekt prezentoval ?
Alf
Příspěvky: 38
Registrován: 05 čer 2011 17:57

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Alf » 24 pro 2015 02:14

Nenachádzam v Tvojom príspevku žiadnu pridanú hodnotu. Čo sa Ti zdá vedecké na testovaní zbrane benchrestovou výbavou
ktorá eliminuje strelcove chyby na minimum. Osobne ma nezaujíma či to nastrelil profesionál alebo začiatočník, tie sústrely čo prezentuje blue l sa nesrieľajú z ruky
a sú výsledkom večného laborovania s regulátorom, úsťovými rýchlosťami, strelivom atď. Skôr mi prekáža náznak delenia Cricetisti Vulcanisti a kto má lepšiu skupinku v sústrele. Obidva nedorobky stoja za h.....vno, lebo sa každý musí v tom vŕtať, či posielať na reklamáciu. Ak by tieto hračky stáli 400 - 500 éčiek, ani sa neunúvam s nejakým
príspevkom. Prekáža mi výroba mýtusu s VULCANA. Týmto končím diskusiu a reakcie na túto tému.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Blue_L » 24 pro 2015 09:30

Alf - v klidu v klidu :D Ano mas pravdu asi vo vsetkom co si napisal. Cestuje aj nastrel na crickete podla mna kazdemu len si to nikto nechce priznat alebo povedat. Ja som toto obmedzil na maximalne minimum lepsie povedane je to take minimum podobne sposobene aj chybou paralaxi. Ale nepride na to clovek hned. Urcite treba tie 4 sroby osmicky co drzia hlaven a air tubu dotahovat velmi opatrne a v criss cross sekvencii.
Dalej tu mame skrytu minu v podobe pazby a jej uchytenia. Treba pozriet ci predpazbie nie je o nejaku stotinu mm vyssie a tym padom pri dotiahnuty sa cele zelezo skruti. Ja som s predpazbia troska dreva odobral smirglom teraz mam vlastne free floating predpazbie. Teraz, ked zatiahnem srob tak sa to nesmie nikde prehnut a samozrejme srob zatiahnut len tak na 1/4ot po kontakte - uplne to staci.
Co sa tyka efektivity mam od 205bar do 115bar 56 ran D68ms 1.175g

Este by ma zaujimalo ci niekto prizna, ze nastrel cestuje aj edgunom???
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od piku » 24 pro 2015 10:10

Ano je potřeba ladit a myslím si že u většiny pušek..
Bude málo PCPček který budou z výroby ok,teda ono záleží na majiteli,jak je náročný,jak chce mít přesnou sestavu-optika-montáže-zbran...
Jeden nemusí mít soustřel o velikosti špendlíkové hlavičky,druhý jo..
No muj hlavní problém,byl v moderátoru.
Když sem ho šrouboval na hlaven už od oka házel,když sem se dostal do pozice kde se blížil k brejlím narážel na spodní stranu šíny na optiku.
V jedné poloze ok,pootočil sem a dřel při dotahovaní o tuto lištu..
Takže ruzné dotažení moderátoru rovnalo zrní rozsipaném po terči na 25cm v 30m.
Takže sem moderátor otočil,dodělal jednu vložku a hnedle je to lepší.
Dotáhnu ho a nikde se nedotýká,jako to má cricket.. a neustřelím si i prst :lol: protože kouká přes kartuš.
Další tunění bude pokračovat..
Já tu náladu na lazení mám a baví mě to,ačkoliv za 40 tácu by těchto věcí mělo ubývat a ne DODO jako na zbraních jiné cenové kategorie :evil: :evil: to mě na tom přímo sere!
Přílohy
CIMG9781.JPG
CIMG9783.JPG
177
22
25
Uživatelský avatar
zsafranek
Příspěvky: 201
Registrován: 30 bře 2014 19:43
Bydliště: Praha Východ

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od zsafranek » 24 pro 2015 10:30

Se zájmem sleduji tuto diskusi. vychází mi z toho pouze jediné, jestli je flinta za 12, nebo za 60 platím jen značku, ostatní si musím dodělat doma :lol: Já se přiznám, že na svých flintách vždy začínám upevnění šroubů lepidlem na šrouby. to byla vždy první slabost každé flinty. pak když vím, že se mi šrouby nehnou laboruji dál. Toto jsem začal dělat poté co mi šel po 100 rannách šejdrem nabíječ diabolek do komory a strouhal mi je. důvodem byl uvolněný červík :oops: od té doby po vybalení dotáhnu všechny šrouby, vyzkouším flintu a následně šrouby zalepím trhacím lepidlem. zatím drží všechny a je klid.
Protože na závody nejezdím a rád si jen zastřílím, neřeším soustřely pěti ran na 30m 7mm s 5.5, nebo 8 mm s 6.35. To jsou soustřely, které jsem nenastřílel ani když jem soutěžil a měl 1. třídu :lol: Může se to povést, ale nikdy to nebude standardem. Zejména při střelbě venku je tolik vnějších faktorů, že tento nástřel udělat považuji za velké umění se štěstím.
na starý kolena jsem se vrátil do klukovskejch let a začal zase střílet.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Křapáček » 24 pro 2015 11:08

Asi by bylo dobry u zverejnenych soustrelu napsat jestli ony testuje zbran se strelivem nebo svoje umeni.

Potom to tady nekteri lide motaji dohromady a dochazi k nepochopeni.

Osobne kdyz sem lipnu nejaky soustrel tak sebe netestuju ale zbran tzn, že puska je na bipodu nebo Br stojanu, pod hlavistem pazby bag a celek lezi na idealne Br stolu.
Toto cele logicky nezabijim tim, ze strilim ve vetru a necham predem flintu a strelivo aklimatizovat na okolni teplotu.

Jinak souhlas s Alfem a samozrejme s Bluem :)
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od JuroNR » 24 pro 2015 14:16

Blue-L, ja mam edguna tiež len s jednym šrobom, ale nove modeli su už upevnene s dvoma šrobmi takže niečo na tom čo pišeš može byť pravda, ja som to ešte neporovnaval, mam ho ešte kratko a ked som videl čo s nim Ludo dokazal nastrielať tak som tomu nemohol uveriť. Tych nastrelov bolo viac, porovnavali sme eda s jeho novym dvojdňovym criketom, aj s criketom nastrielal velmi pekne sustreli, niektore možno lepšie ako s edom a to mal testovane pušky, criketa čisto noveho ktoreho mal dva dni doma a mojho eda držal prvy krat v živote. Pušky boli len v predu podoprene bagom a vzadu nič. Dosť zaležalo aj na diabolkach strielali sme samozrejme hevičkami ale paradoxne najlepšie sustreli boli s exactami 1,03g. Nuž čo, exelentny strelci ešte existuju, len zase paradoxne takyto ludia nechodia na suťaže, asi vedia prečo :cry: , ale bez presnych zbrani a s dobrymi diabolkami by to asi nedokazal.
ps. dierku v moderatore na tom crikete mal udajne 6,3mm a tiež s tym nebol spokojny, hovoril som mu nech ju zväčši aspon na priemer 7mm, tak uvidime ako to bude strielať po zväčšeni.
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Křapáček » 24 pro 2015 14:55

No tak usazeni systemu jednim sroubem do pazby je konstrukcni nesmysl i u vetrovky viz treba vsechny sportovni malorazky.

Idealni jsou dva upinaci srouby pres pillar bedding nebo aspon epoxy bedding.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Blue_L » 24 pro 2015 16:04

Juri prosim ta aka seria tych jumbo 1,03 sedela tomu cricketu naviac? Ja viem nema to moc velku vypovednu hodnotu ale pytam sa preto lebo ja som este dobru seriu 1,03 nikdy nemal :( vzdy mi to s nimi strielalo horsie ako s 1,175g :roll:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od JuroNR » 24 pro 2015 16:26

Tych exactov 1,03g sme mali len jednu seriu, žiadna vyberova, kupovana v merkurii. 17070015. Schvalne som meral ten rozptyl čo nastrielal s eda, takže 1centova minca ma 16,3mm a nastrel ma najvzdialenejšie body 11mm a najbližšie 9,6mm meral som to posuvkou, hovorim niečo neuveritelne a ten nastrel z criketa mal širku 11mm a dlžku 18mm, ten criket robil vždy take akoby dražky, ako keby kazdou ranou klesla rychlosť, edo robil skor sustreli v tvare kružnice.
No neviem či by to dokazala nastrielať Jojova suhlka-maloražka.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Vulcan - AirGunTechnology

Příspěvek od Blue_L » 25 pro 2015 14:03

Tak aby som se nedaval len pekne terce, tak tu je jeden dnesny strielane s Jumbo 1.03g seria je na fotke. Ako je vidiet aj diabolky vedia uplne pokazit dobru zbran, ked nesadnu co tato seria ocividne nesedla :roll:

Vysvetlenie:

Strielane cricketom. Hlaven vycistena, nastrel bol pred tym na heavy, takze smerovost vobec nehodnotim ale zaraza ma skupinkovitost. Takmer nulova alebo povedzme, ze nie vyborna, kazdy ma ine naroky.
Letmo som skusal rozne rychlosti od D70 po D82 ale zeby ma nejako uchvatili to sa neda povedat.
Je jasne, ze testy v roznych rychlostiach sa takto nerobia ale ja som chcel len vediet ci sa to nejak "rapidne" nezlepsi a nezlepsilo sa :D

Obrázek Obrázek
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Odpovědět