Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pondus
Příspěvky: 91
Registrován: 04 bře 2012 16:23
Bydliště: LM - SK

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Pondus » 26 lis 2015 22:12

JosefRune, moja HW77 mala po dvoch rokoch stále 240 m/s ( JSB Exact ), výkon klesol len 4 m/s. Kupoval som exportnú verziu, čiže pružinu som nemusel meniť - to odporúčam aj Tebe :-) 9 mesiacov som mal aj HW97KT - tiež exportnú verziu a žiadny pokles výkonu :-), keby som neprešiel na HW100, tak by som si ju nechal. Chalan, čo som mu ju predal, je veľmi spokojný. Ja ju vrelo odporúčam. Kupoval som ich na Slovensku, takže bola aj záruka - no nepotrebná :-)
Přílohy
HW77 HW97K .jpg


HW100T :-)
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 27 lis 2015 05:59

ranovak píše:A úbytek výkonu originální pružiny je takový, že po cca 2 letech a více mají někteří výkon okolo 12J. Což pořád bohatě postačuje na střelbu do 40m. Jen ke konci diabolka více klesá. Podle některých uživatelů exportní pružina také častěji praská. Osobně ale vím jen o jedné HW97 a HW98 kde pružina praskla.
O to mi šlo, díky.
ranovak
Příspěvky: 908
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 27 lis 2015 07:25

Ale zapoměl jsem uvést, že těm, kterým takto klesl výkon, tak s těma HW97 stříleli soutěže HFT, takže ty flinty měly za sebou určitě násobně víc ran než běžný rekreačně střílející majitel.

Jinak můj V-mach po pár krabičkách naopak výkon lehce stoupnul, jak si zřejmě těsnění a píst trochu sedlo. A i po roce a půl a téměř 12 tisících výstřelech stále jeho výkon neklesá. A stačí ta sada za 119 Eur. Není vůbec potřeba kupovat tu velkou sadu za cca 350 Euro.
Nádražák
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2015 19:38

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Nádražák » 29 lis 2015 15:27

S tuning kity zkušenost ještě nemám, ale můžu potvrdit, co psal mobi - moje flinta neměla závit lepený, stačilo jenom zabrat bez nahřívání... :wink:

Jinak sto ran týdně ani nenastřílím; kor v současném větrném počasí, kdy chodím většinou jenom na holuby. Ale i tak si nemyslím, že by to pro mě bylo nepraktické železo - ačkoliv občas ještě hříšně přemýšlím nad koupí větrovky, vím, že HW77 budu mít nafurt. Proto to dlouhodobě vidím jako lepší investici, než nějaký poloplastový vergl...
Weihrauch HW77K Match + Nikko Stirling 4-12x42
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 05 pro 2015 10:31

Zkušení střelci, nákupčí z Reichu a další matadoři, ať nečtou. Věřím, že se jim bude otevírat kudla v kapse, proč píši něco, co tady po fóru už je psáno. Někdy i opakovaně. Já pročetl opravdu hodně, takže vím, jak se stále dokola opakují stejné dotazy začátečníku, ke kterým také patřím. Ti, kteří vybírají a začínají a došli určitě i sem, mohou pokračovat.

Jsem začátečník, který chtěl pro sebe a syny něco na hraní na zahradu. Poctivě jsem pročetl všechna témata týkající tohoto problému. Po X týdnech jsem se tedy rozhodl jít do S634. Jak je již dnes dobře známo, již se u nás nevyrábí. Posledních 12 let je dělali pro CZUB na Slovensku (čerpáno z rozhovoru ze slovenských novin). V současnosti se vyrábí na Slovensku již pod značkou Perun s jedinou změnou. Tou je změna prvního čísla z 6 na 7. Tedy v případě výše zmiňované jde o Perun 734. Nicméně ani tato varianta není k sehnání.

Následně jsem spoustu času věnoval hledáním alternativy v podobné cenové relaci. Vždy jsem ale narazil na problém s tím, že se již nevyrábí (podmínkou zůstávala dřevěná pažba a pevná mířidla) nebo již jen v plastu. Všichni výrobci šetří a dávají své původní dřevěné modely dělat do Číny v plastu. Bůhví jak je to s Umarexem a dalšími... V této cenové relaci tedy vycházely samé pochybné značky, s problematickými opravami, či spíše jde často o polotovary. A jak se říká, nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci. Jako velká část místního osazenstva jsem se tedy rozhodl pro Weihrauch a to HW77k. Tedy kratší provedení a pevná mířídla. Nechtěl jsem verzi Match, která má vyšší lícnici. Jak jsem někde správně četl, každý má hubu jinou. A její dodatečné zvýšení různými návleky je možné. Stroj bude využíván často dvěma, občas i čtyřmi páry očí zároveň. Takže pevná mířidla byla podmínkou. Každý má oči jiné a štelovat pořád optiku, by ji za odpoledne odrovnalo, o komfortu střely na kratší vzdálenost nemluvně. Optiku zcela jistě časem pořídím, ale nejdříve chci děcka naučit s pevnými. Bagy jsem objednal, přeci jen mířit se čtyřmi kily je i pro dospělého náročné. Pro dítě bude pohodlnější a bezpečnější zalehnout za bag.

Protože se mi na místním trhu nepodařilo HW77k sehnat, využil jsem služeb Schneidera (tedy Sportwaffen Schneider) a pár tisíc ušetřit. Protože jsem ze začátku neměl o této možnosti jako každý začínající tucha, bylo by vhodné pro ostatní začínající trochu to popsat. Pravdou je, že veškeré informace v tomto tématu jsou. Pravdou ale také je, že k tomu potřeba pročíst oněch 200 stran. Což ne každý dokáže. Včera jsem se tedy zaregistroval u Schneidera a objednal základní exportní sadu. Tedy zbraň (pro Německý trh 7,5J) a exportní pružinu 16J. Ještě k tomu dávají nějakou bižuteriii (terče a olovo). Platba snadná, ke svému účtu k bance máte pravděpodobně kartu. Já ji vůbec nepoužívám, tak jsem jen přes e-banking povolol online platby, pouze pro účely Schneidera. Vyberete tedy platbu online, zadáte číslo karty, expiraci a kód ze zadní strany karty. Po zadání pinu, který (dle banky) přijde na mobil je platba hotova. V bance ale ještě ve výpise není. Toto jsem dělal v pátek večer, je tedy možné, že se projeví až v pracovní dny. Součástí potvrzovacího emailu je upozornění na nutnost prokázat plnoletost - v DE je přísnější legislativa. Nejběžnější je scan občanky, který pošlete na uvedený mail. Ve světle článků o zneužití identity v poslední době jsem tedy z obrázku vymazal všechny dle mého zbytečně konkrétní údaje. Nechal jsem rok narození a jméno. Všechna ostatní čísla vymazána, fotka rozmazána.

Ze začátku se chci se zbraní sžít ve slabší verzi 7,5J. I z toho důvodu, že navzdory na fóru popsaným bezproblémovým reklamacím u Schneidera, rozebrání zbraně kvůli výměně pružiny bude mít pravděpodobně vliv na záruku.

Až zbraň dojde, mohu přidat nějaké foto a připsat nějaké zkušenosti, aby to bylo pokud možno vše v kuse pro mně podobné...
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 08 pro 2015 10:42

JosefRune píše:Vyberete tedy platbu online, zadáte číslo karty, expiraci a kód ze zadní strany karty. Po zadání pinu, který (dle banky) přijde na mobil je platba hotova. V bance ale ještě ve výpise není. Toto jsem dělal v pátek večer, je tedy možné, že se projeví až v pracovní dny.
Trochu OT:
Tak jsem byl dnes osobně v bance, protože částka v e-bankovnictví je uvedena od té doby jako "blokace" a nic se neděje. Vysvětlením bylo, že to je standardní postup. Platba kartou není stejná jako běžný příkaz, kdy někomu posíláte částku okamžitě na účet. Zde je částka blokována pro druhou stranu a teprve až se druhá strana (Schneider) o ni přihlásí, platba odejde. Takže to nebude, zdá se, tak rychle jako u ostatních přede mnou...
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1261
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od jama » 08 pro 2015 16:31

Platbu kartou jsem u Schneidera nikdy neuplatňoval, protože cena se o nějaké to procento (srážka z platby kartou) navyšuje. Mně to vycházelo levněji převodem.
z ho.na bič neupleteš
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 08 pro 2015 16:46

Je to tak. Mně se nedařil vybrat jiný způsob platby. On ten web obecně nění nijak moc optimalizován. Ve Firefoxu se tváří, že mě nechce zalogovat, přitom už se do profilu z nového okna dostanu.

Nicméně i když platba z banky neodešla, dnes to předali DPDčku. Takže tu rychlost potvrzuji:
pátek večer objednáno
sobota dopoledne potvrzení přijetí dokladu totožnosti
úterý expedice
Nádražák
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2015 19:38

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Nádražák » 08 pro 2015 21:39

Josef, popsal jsi ten nákup pěkně, díky. Pravda, někteří zkušení matadoři občas rádi otloukají ostatním o hlavu četbu dvousetstránkového vlákna, jakoby člověk neměl nic lepšího na práci. Já to taky nakonec pročetl celé - bohužel některé informace už prostě časem nemusí být tak aktuální. OK, flinta je (pokud opomeneme vývoj Slavií v posledních letech :? ) furt flinta, ale občas dochází ke změnám na zbrani (viz loctite v závitu těla) či u dodavatele (pružiny, platební nuance u Schneidera, chování lokálních dodavatelů)... a mimo jiné tímto můžeme aspoň trochu pomoci ostatním, kteří si ještě s nějakým tím detailem nejsou jistí.

Tu HW77K ti chválím, takhle pro kluky je to podle mě s pevnými mířidly ideální jistota (včetně malé polní posilovny). Já mám hubu jak třicítku demižón a verze Match mi sedí skvěle, ale jak říkáš - zvýšit se to dodatečně dá. Taky jsem ze začátku pár dní střílel 7,5kou pružinou; uvidíš, jak vám to vydrží...pokud se ti flinta rovnou z krabice nerozpadne v rukách, tak není důvod čekat do konce záruky. Výměna není žádný horor, jenom to chce dobře upnout a dávat pozor na brynýr...
Weihrauch HW77K Match + Nikko Stirling 4-12x42
Kerosin
Příspěvky: 24
Registrován: 09 úno 2011 14:54
Bydliště: Olomouc

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Kerosin » 09 pro 2015 12:11

Zdravím, také mám doma HW77k v ráži 5,5 16J.
Kupoval jsem ji spolu s náhradními pružinami a těsněními pístu na www.hubertshop.cz.
Bylo to na objednávku s pažbou MATCH. Dodací doba byla cca 5 měsíců, neboť to němci poprvé poslali s klasickou 77 pažbou.
Jinak www.hubertshop.cz můžu doporučit - z poptaných nejlepší cena a jednání solidní.
(mimochodem poptal jsem to u šesti firem dodávajících Weihrauch a dostal jsem 3 nabídky, zbylí tři vůbec nereagovali)

Je fakt, že MATCH pažba pro mne nebyla moc vhodná na pevná mířidla (moc vysoká - musel jsem se k tomu skládat), ale s optikou je to už jiné kafe.
Mohu také potvrdit, že kdo nepoužije optiku střílí s tou flintou na 50%. Taky su už trochu slepejš a proto mám nyní osazen Sightron SIH 4-12 MD a můžu přesně identifikovat své chyby. Flinta je přesnější než já - mohu posoudit až teď s optikou).
Zatím mám porovnání jenom na cca 11m a musím ještě odladit správné diabolky.
Tož a tak.
CP88 Competition CO2 4,5mm
HW77k 5,5mm MATCH + Sightron SIH 4-12/40 AO MD
Barnett Commando 150lb
lamela
Příspěvky: 29
Registrován: 22 črc 2015 19:04

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od lamela » 09 pro 2015 15:40

Udělal jsem si předčasné Vánoce a nová HW 97 k 4,5mm je už v mých rukách.Nádherná zbraň.Doufám,že zbraň ani moje drahá Watawah nebudou mít žádné technické problémy.
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 10 pro 2015 13:33

Tak je to doma, resp. v práci. Musí počkat do Ježíška...
Přílohy
20151210_130808 [800x600].jpg
balení paráda
20151210_130905 [800x600].jpg
nehažte flintu do žita
20151210_131036 [800x600].jpg
oba konce pružiny jsou pěkně ukončené, žádné tupé střihy, délka 289 mm
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 10 pro 2015 13:37

musím ji nechat aklimatizovat, přeci jen je venku kosa, tak ji nechám oschnout
Přílohy
20151210_131130 [800x600].jpg
v peřině
20151210_131239 [800x600].jpg
20151210_131305 [800x600].jpg
muška je masařka
Nádražák
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2015 19:38

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Nádražák » 10 pro 2015 16:38

Až do Ježíška, to snad nééé :D

Hoši teda nevim, ale ta lícnica mi nakonec stejně přijde jenom o kousek nižší, než u Match verze (tipoval bych cenťák, max dva), nejviditelnější je asi to rozdílné předpažbí...

Pěkné fotky, určitě se bude líbit a dobře sloužit :)
Weihrauch HW77K Match + Nikko Stirling 4-12x42
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 10 pro 2015 19:44

Nádražák píše:Až do Ježíška, to snad nééé :D

Hoši teda nevim, ale ta lícnica mi nakonec stejně přijde jenom o kousek nižší, než u Match verze (tipoval bych cenťák, max dva), nejviditelnější je asi to rozdílné předpažbí...
No zatím jsem zkoušel zacílit a na rychlo aspoň jedno olůvko vyslat. A jsem teda rád, že jsem vzal tu nižší verzi. Měl jsem problém nacpat hlavu tak dolů, abych viděl přes mířidla. Když jsem měl hlavu pohodlně opřenou, tak jsem měl oči prostě hodně vysoko - při opřené tváři. Takže jsem musel dát hlavu hodně dozadu a dost ji vytočit doprava, abych dostal oko do osy mířidla-muška. Na staré slávce jsem mířil naprosto přirozeně, tak nevím, v čem je chyba. Naopak až tam bude časem optika, tak bude vysoko ideálně a nebudu muset tak kroutit krk dolů.

Na Vánoce to musí počkat, protože to mám oficiálně pro sebe a moje dva kluky, kteří nemaj tucha, že to bude. Takže jsem to jen zkusil v práci a teď to mám schované doma a budu se s ní mazlit, teprve až usnou :roll:
Odpovědět