Ochranne pomucky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MadJoe
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2015 21:54

Ochranné pomůcky

Příspěvek od MadJoe » 25 lis 2015 21:58

Ahoj,

Momentalne si delam ZP, behem 2tydnu mam zkousky.
Zbran jiz mam vybranou, stejne tak pouzdro.
Bohuzel se ale nikde nemuzu docist/dozvedet/vyzkouset jake vybrat bryle a sluchatka.
Rad bych vas zkusene pozadal o radu s vyberem.

Sluchatka - cena max cca 1.000,-Kč - pravdepodobne pasivni? Aktivni v teto cene snad nema smysl uvazovat? :)
Zvazuji znacku Peltor, prosim nejake doporuceni na konkretni model?
Zvazuji model X4 - jedina nevyhoda (mozna) je ta, ze se nedaji slozit.
Dale model Optima - avsak zde se nemohu dozvedet rozdily ve verzich I, II, III - nejake info?

Bryle - cena max 2.000,-Kč - urcite chci bryle, jenz budou splnovat alespon "nejakou" balistickou normu na ochranu.
Zalíbily se mi bryle od znacky ESS avsak zase - moc rozdilu na internetu mezi verzema ICE, Crosshair, Crossbow, nemuzu dohledat. Doporuceni? Zkusenosti?
Pripadne i doporuceni zda radeji koupit "levnejsi" verzi ICE v sade s vicero skly (jejich vyuziti pri strelbe?) nebo drazsi napr Crossbow avsak v teto cenove relaci pouze bryle s 1skly.

Moc dekuji za info :)


Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od Igrlik » 26 lis 2015 10:10

Napríklad v témach: kvalitni-st-elecke-chrani-e-sluchu-t24714.html
a strelecke-okuliare-t3946.html a ďalších na tomto fóre - stačí použiť funkciu "Hledat" :D
MadJoe
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2015 21:54

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od MadJoe » 26 lis 2015 10:16

Funkci "hledat" jsem samozřejmě použil.
Avšak např viz. Tebou zmíněná vlákna - 1 vlákno je velmi staré. 2. vlákno je ohledně elektronických sluchátek, respektive cenový strop do 2.000,-Kč, což je více, než strop můj.
Každopádně děkuji za odpověď :)
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od SansLogique » 26 lis 2015 10:29

ti to řeknu takhle - na střelnicích jsem měl půjčený všemožný Peltory a ve finále jsem zjistil, že sluchátka z Hornbachu, který jsem koupil kvůli křoviňáku a stály pár stokorun, jsou naprosto v pohodě a já teda nepoznám žádnej rozdíl. Akorát že nevypadaj tak hi-tech krutopřísně.
MadJoe
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2015 21:54

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od MadJoe » 26 lis 2015 10:49

Díky za info :-)
Taky jsem to už párkrát někde četl :-D
Možná na tom něco pravdy bude :-D
SansLogique
Příspěvky: 70
Registrován: 04 srp 2013 19:56

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od SansLogique » 26 lis 2015 10:54

Pokud vím se ty Peltory lišej na krátký a dlouhý zbraně - na pušku jsou placatější, aby nepřekážely. Jinak bych to neřešil.
MadJoe
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2015 21:54

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od MadJoe » 26 lis 2015 11:19

Pokud jsem správně pochopil tak rozdíl mezi Peltor Optima II a III je minimální v potlačení hluku, ale velký rozdíl v jejich tloušťce.
Proto bych asi raději šel cestou Optima II nebo X4 - nedovedu si bohužel představit v praxi, jak moc je velká (ne)výhoda u nesložitelných sluchátek. X4 jsou dle všeho útlumově lepší, tak pravděpodobně půjdu do těchto.
MadJoe
Příspěvky: 10
Registrován: 25 lis 2015 21:54

Re: Ochranné pomůcky

Příspěvek od MadJoe » 28 lis 2015 15:37

Ahoj,
Pro pripadnou informaci dalsiho zajemce, ktery by vybiral v podobne hladine jako ja jsem poridil sluchatka nasledujici :
Peltor X4, z duvodu, ze skladaci/neskladaci nakonec roli nehralo a v pomeru sirka sluchatek a utlum v pasivnich sluchatkach nenasly premozitele - 33dB.
Bryle zatim nemam rozhodnuto :)
Odpovědět