dovoz Optiky z USA

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Choochoo
Příspěvky: 54
Registrován: 16 říj 2006 16:18

dovoz Optiky z USA

Příspěvek od Choochoo » 30 lis 2006 18:49

poradi nekdo jak dovezt optiku z USA, postou???,zasilkovou sluzbou???, placeni,...?????


KA-BAR

Re: dovoz Optiky z USA

Příspěvek od KA-BAR » 30 lis 2006 23:46

Choochoo píše:poradi nekdo jak dovezt optiku z USA, postou???,zasilkovou sluzbou???, placeni,...?????
Neni problem klidne ti poradim ja si objednavam veci z USA temer porad pres ebay. Napis co potrebujes pripadne uved adresu webu kde najdu tve zbozi. Hodne lidi se toho obava pokud ovsem umis snglicky neni co resit. :wink:
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 01 pro 2006 06:49

Není náhodou puškohled klasifikován jako příslušenství zbraně?
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 01 pro 2006 07:54

Voris píše:Není náhodou puškohled klasifikován jako příslušenství zbraně?
Ne není.
Myslím, že od loňského července, byla optika vyřazena ze seznamu licencovaných produktů. Před tímto datem tak spadaly montáže a kroužky.

Dnes si můžeš objednat přes web co potřebuješ, zaplatit buď kartou nebo převodem. Někteří obchodníci mají pro platbu kartou přirážku (myslím 3%). Převodem, připočítej bankovní poplatky.
U některých obchodů je k dispozici kalkulačka dopravy. jinak, pokud ti to nepošle někdo známý jako dar, tak počítej že budeš platit clo (do 5%), Celní deklaraci buď zvládneš sám nebo na celní poště je nějaká špedice co ti to za pár stovek udělá a samozřejmě DPH.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
mirous
Příspěvky: 28
Registrován: 24 srp 2005 08:11
Bydliště: JM

Příspěvek od mirous » 01 pro 2006 12:05

Já jsem před 2 roky kupoval Weaver Grand Slam 3,5-10x50.
Nejhorší bylo proclení ( resp. ta cena se kterou jsem nepočítal)
ale po všech peripetiích s platbou a dopravou se zdařilo.
Nicméně bych už na to šel jinak a nechal si to od někoho
poslat nebo přivézt jak píše Shiva.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 01 pro 2006 12:41

Já vím, a to vozím jako obchodník, ale raději zaplatím špedici za JCD, celní garanci a zastoupeni na celnici, než tam být celý den. výjde to pak sice asi o 5% dráž, ale vyplatí se to.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 01 pro 2006 18:03

Vy, co už máte nějaké zkušenosti s nákupem optiky ze zahraničí, mohli byste být konkrétnější a uvést čísla? Poštovné, clo, atd. Na kolik vás takový puškohled ve výsledku vyšel? Zkušenosti s reklamací?
KA-BAR

Příspěvek od KA-BAR » 01 pro 2006 18:55

Voris píše:Vy, co už máte nějaké zkušenosti s nákupem optiky ze zahraničí, mohli byste být konkrétnější a uvést čísla? Poštovné, clo, atd. Na kolik vás takový puškohled ve výsledku vyšel? Zkušenosti s reklamací?
Uvádím čísla objednal jsem si benzínový vařič za 130 dolarů a clo mi vypočítali na 500,-. Ohledně reklamace pokud je to od autorizovaného dealera není problém je ale potřeba to mít napsáno na faktuře musíš to ale poslat takže při reklamaci platíš poštovné. Ohledně placení mám dobrou zkušenost s Paypal žádné poplatky platba probíhá ihned po internetu a hlavně převod na cizí měnu je velmi výhodný vůči valutovému kurz.lístku.
Choochoo
Příspěvky: 54
Registrován: 16 říj 2006 16:18

Příspěvek od Choochoo » 11 pro 2006 12:57

videl sem nekde NF 5.5-22x56 za necelych 1200dolaru, teda jestli sem se neprekouk(http://www.riflebarrels.com/). Tady se prodava za necelych 60. kdyz bych si ho nechal poslat(nebo prenejsi postup bych uvital), tak kolik clo, a dalsi poplatky. Kolik teda asi celkova cena(tech 12 dolaru -24tis KC zni docela dobre)
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 11 pro 2006 14:29

Myslím, že se to tu již několikrát rozebíralo.
Clo na puškohledy je myslím 4.5%, doprava uvádějí UPS nebo FedEx. Puškohled bude kolem 100USD. Mně vychází doprava do 10% z celkové hodnoty zásilky. Pak je to celní deklarace. Buď si ji uděláš sám na celní poště, nebo ti ji udělá Kama (špedice, na Plzeňské celní poště), já používám firmu, která mi zastupuje na celnici a vychází to na dalších ca 5% (tebe jedna položka na JCD výjde levněji, ca 500kč) a k tomu zaplatíš 19% DPH.

Takže si připočti řádově 40% k nákupní ceně. Takže skoro 500USD navrch. což je necelých 1.700USD zjisti si kolik budeš platit za dolar. To je podle kurzu banky kde máš účet. Což je u ebanky dnes 21.50 kč, pokud budeš platit převodem, tak si přičti bankovní poplatky. Puškohled by tě neměl přijít na víc než 36.500kč, pokud nebude doprava vyšší.
pošli mail a dej dotaz. Tady ti na to nikdo neodpoví, pokud nedělá u FedExu nebo UPS.
PayPal, je sice dobrý, ale malo kdo to používá. Žádná firma s kterou obchoduji tento platební systém nepoužívá.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Choochoo
Příspěvky: 54
Registrován: 16 říj 2006 16:18

Příspěvek od Choochoo » 11 pro 2006 15:32

Takhle sem si nejak predstavoval odpoved na tema dovoz. ted muzu rici ze mam prehledne rozebrano na kolik to asi vyjde. ptal sem se znova proto(jako hovado), protoze ty odpovedi byly takovy neuplny a nebylo mi to porad jasny. Dik moc za ochotu, ted jeste z nekoho dostat s jakou firmou se dobre a spolehlive obchoduje :D :D :D
Radous

dovoz z německa

Příspěvek od Radous » 08 bře 2007 17:02

Dobrý den, poradil by mi někdo, jestli se platí nějaká poplatky typu clo apod. i při objednání zboží z německa? Máte někdo takové zkušenosti? Předem děkuji za odpověď a zároveň také za kvalitní diskuzní fórum.
Radous

dovoz z německa

Příspěvek od Radous » 08 bře 2007 17:03

Dobrý den, poradil by mi někdo, jestli se platí nějaká poplatky typu clo apod. i při objednání zboží z německa? Máte někdo takové zkušenosti? Předem děkuji za odpověď a zároveň také za kvalitní diskuzní fórum.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 08 bře 2007 17:34

V zemích unie se clo neplatí a pokud nejsi plátce DPH tak to taky neřešíš.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět