pistole Daewoo DP 51

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: pistole Daewoo DP 51

Příspěvek od Lachtan » 19 led 2015 20:37

Zkusím a díky :wink:
(je možné, že jsem to popletl, přeci jenom je to už pár let co jsem tu informaci někde zahlédl)


Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: pistole Daewoo DP 51

Příspěvek od Mr.Nobody » 19 led 2015 21:22

mimochodem, jak to střílí? (přesnost a pohodlí při střelbě), docela o ní taky občas přemýšlím...
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: pistole Daewoo DP 51

Příspěvek od Lachtan » 19 led 2015 22:50

Obávám se, že nejsem zrovna ten pravý který by dokázal podat relevantní informace, neb byť jí vlastním již několik let, tak většinu času leží v trezoru, moje "primární" zbraň je 1911.
Naposled jsem z ní střílel před víc jak rokem a ani tehdy ne nijak moc.
X-krát jsem si říkal, že jí z důvodu nevyužití pošlu do světa, ale pak jí vezmu na střelnici a zase si to rozmyslím :wink:
Prostě chci vlastnit i něco "plnohodnotného" v této ráži (P-08 je opravdu pouze srdcovka pro radost a potěchu oka), a zatím mě nic z různých "devítimilimetrových" ze kterých jsem si občas zastřílel nijak výrazněji nenadchlo...

Přesnost při střelbě nehodnotím, já jsem rád, že se s ní trefuji do terče. Většinu zásahů mám v pravo nahoře, ale to přičítám tomu, že s ní nejsem dostatečně "sžitý", jsem přesvědčen, že po pravidelnějším a hlavně častějším tréningu by byly výsledky rapidně lepší - jinými slovy: je to pouze rukama...

Nicméně:
+ Naprosto perfektně mi sedne do ruky (umožňuje pevný úchop bez jakéhokoliv klouzání) a to včetně veškerého ovládání.
+ Oboustranná pojistka (na pravé straně o trošku menší, ale ani levá ruka s ní nemá problém)
+ Čitelná mířidla
+ Nijak významně "nekope"
+ Možnost prohození ovládání vyhazování zásobníku na obě strany (práce na 10 minut, možná ani ne)
- Dostupnost náhradních dílů
- nic dalšího mě momentálně nenapadá


Pár mých přátel si jí též vyzkoušelo a hodnotili ji veskrze kladně.
Co vím, tak předchozí majitel s ní měl jednou kdysi problém, že mu neodpalovala náboje, ale to bylo zapříčiněné tím, že byl lempl na čištění, když jí vyčistil, tak zase fungovala. (čert ví jak kolik z ní vystřílel bez jakéhokoliv čištění...)
Když jsem jí získal, tak jsem jí rozebral téměř na prvočinitele a dalo mi sakra práce jí uvést do lesku.
Ale výsledkem bylo, že jsem nikdy neměl jediný problém s odpálením (tovární munice různých značek i přebíjené - všechno schroupla) - 100% spolehlivost.
Ale nutno vzíti v potaz, že jsem s ní zatím nastřílel tak maximálně do 1000 nábojů...
Uživatelský avatar
burunduk
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2012 22:56

Re: pistole Daewoo DP 51

Příspěvek od burunduk » 16 lis 2015 19:52

Lachtan: píšeš - Dostupnost náhradních dílů

Kde se dá na ni něco sehnat? Zatím jsem nesehnal ani náhradní zásobník.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: pistole Daewoo DP 51

Příspěvek od Lachtan » 16 lis 2015 20:08

Hmm, tak to jsme dva... :?
Zkoušel jsem to přes jednu českou firmu, která je měla na svých stránkách, ale dostal jsem pouze zdvořilou odpověď, že je už dlouho nemají a netuší zda je ještě někdy budou mít...

Nedávno mi kamarád dal tip, ať se zkusím podívat na nějaké čínské stránky prodávající army vybavení a doplňky, ale ještě jsem se k tomu nedostal...

Pokud by jsi někde na nějakou možnost narazil, tak mi dej vědět, určitě by jsem alespoň ještě jeden zásobník koupil :wink:
Odpovědět