S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
carp
Příspěvky: 84
Registrován: 12 říj 2015 09:14
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od carp » 01 lis 2015 19:28

Alexxxus píše:Ano to není problém - momentálně mně to na krámku ve Vysočanech dost vytěžuje .... Energii změřím to není problém na hradlech Shooting Chrony Alpha Master a budou ještě jedny ... s cejchem zkušebny :-)
pravidelně chodí ti co si koupili vzduchovky na Slovensku u Merkurie a teď jim chodí výzvy od Policie ČR aby předložily vzduchovky - o vzduchovky samozřejmě přednostně policajtům nejde ... jde jim o zbraně na slepé náboje ... ale pro Merkurii bylo jednoduší dát Policistům seznam všech kupujíchc z ČR - takže kdo máte flobertky ze Slovenska těšte se :-)
Ja mam od nich qb :shock:


Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Křapáček » 01 lis 2015 19:33

Neboj se vlka nic máš-li čistý štít a i tak bys nevěřil int. báchorkám :D
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
carp
Příspěvky: 84
Registrován: 12 říj 2015 09:14
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od carp » 01 lis 2015 19:39

jak se to vezme 70h vpp za výtržnost v restaraci,ale to už je 2 roky zpět
huntsman
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2014 22:17

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od huntsman » 01 lis 2015 21:50

Křapáček píše:Neboj se vlka nic máš-li čistý štít a i tak bys nevěřil int. báchorkám :D
OT: Není to báchorka, ale bohužel pravda :-(
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od strelec3751 » 01 lis 2015 23:23

paul67 píše:Zdravim...Mohl by me nekdo zmerit pres hradla CP 22[5,5]?Delal jsem trochu testy a porovnoval,hadejte s cim...Takze nerezovy plech,vzdalenost sedm metru.CP slusny dolik,ale Fox special o crk 2 mm vetsi.To znamena,ze pokud 22CP ma atakovat 14J jak avizoval alexxxxus v recenzi,tak ma potom Foxka kolik,vedel jsem,ze ma o neco vic,ale az tak?Rad bych vedel jak to je a hradla se mi kupovat nechce.Jenom dodam ze CP ma silnejsi pruzinu.V kazdem pripade budu vdecny,kdyz me to nekdo z vas pres chrono prozene,abych mel konecne jasno :D :D :D
Exacty 0,93g, rychlost 129m. Necelých 8J při cca 15 stupních. Nic moc
paul67
Příspěvky: 111
Registrován: 12 led 2014 19:02

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od paul67 » 03 lis 2015 01:19

strelec 3751/Moc dekuju.No myslel jsem taky,ze to ma vic.Taze ted jedinna cesta zvyseni vykonu,by byla asi nevratne prevrtani prepousteciho otvoru a to vubec neni jiste jak by to dopadlo...
Uživatelský avatar
daho11
Příspěvky: 994
Registrován: 31 led 2009 23:13
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od daho11 » 03 lis 2015 13:47

zvětšení přepouštěcího otvoru nepomůže, vyzkoušeno
http://david_holub.sweb.cz/
paul67
Příspěvky: 111
Registrován: 12 led 2014 19:02

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od paul67 » 03 lis 2015 20:37

Ok.Tak to tak nechame.Zase tak hrozny to neni,ale urcite sklamani tady je :( ( Zacinam uvazovat o PCP pistoli,konkretne tato
images.jpg
images.jpg (3.41 KiB) Zobrazeno 2900 x
avizujou zajimavou cenu.Budu k tomu muset jeste koupit auto,nedavno jsem priblizivadlo prodal.Nedovedu si predstavit,ze budu s bombou na zadech chodit na doplnovani..Napadl me kompresor.Ale takhle vykonny,to je asi hodne draha sranda,ze :( :(
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od strelec3751 » 03 lis 2015 22:38

A víš jaký má ta PCP výkon?
paul67
Příspěvky: 111
Registrován: 12 led 2014 19:02

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od paul67 » 09 lis 2015 18:58

Zdravim vsechny.Mam na vas,co vlastnite CP1M a udelali jste si vlastni navrh pazby dotaz.Nezbyla vam originalni pazba k prodeji,nebo nevite kde by se dala sehnat?Diky me sikovnosti se me pri uprave pazby,zakousla freza a cely se me to stiplo,takze na vyhozeni.Do vlastniho navrhu se poustet nehodlam.Pokud to nesezenu,tak jestli nekdo ma zajem a chtel by si dodelat pazbeni,tak je plne funkcni ocelova cast k prodeji.
fotka.jpg
lumir45
Příspěvky: 6
Registrován: 16 lis 2015 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od lumir45 » 16 lis 2015 18:47

Dobrý podvečer, páni, asi pred tromi mesiacmi som si zakúpil na Colosus.cz vzduchovú pištoľ SPA CP-1M cal.4,5mm. Po vybraní magnetického vodítka tŕňa záveru, ktoré je tam miesto zásobníka som premeral radiálnu vôlu zasúvacieho tŕňa záveru (do strán) pri jeho čiastočnom vysunutí s jeho puzdra, ktorá činila 0,7 mm (merané niekoľko krát posuvnou mierkou). Nakoľko som strojár zdá sa mi táto vôla priveľká, predpokladal by som vôlu asi tak 0,1 až 0,2 mm. Myslým si, že pri používaní zásobníka (ktorý do budúcne mienim namontovať) táto vôla bude robiť problémy s trafením sa zasúvacieho tŕňa do otvoru zásobníka (jeho drhnutie a pod.). Preto by som chcel požiadať majiteľov podobnej zbrane o informáciu, akú vôlu má zasúvací tŕň vo Vašej zbrani a či spomínaná vôla na mojej pištoli je podľa Vás primeraná, alebo je to rovno na reklamáciu. Chcel by som Vás požiadať o korektné informácie, preto prosím vyhnite sa nič neriešiacim odpovediam typu : čo chceš od pištole za 75 eur a pod. Ďakujem.
A ne záver vyjadrenie predajcu Colosus.cz, ktorého som tiež požiadal o vyjadrenie:
Vámi uváděná vůle je standartní u tohoto modelu vzduchové pistole. Pokud by přesto vznikl případný problém s dodaným zásobníkem není problém provést výměnu.
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Laďa2 » 25 pro 2015 14:48

Cal. 5,5 - tak jsem to ní taky trochu rýpl:
10 x 1,03 g po cca 1 minutě, při teplotě asi 21 st.:
s origo pružinou: (119 - 122) m/s
s placatým brkem podle barrandovského vynálezce: (187 - 192) m/s
Rozptyl: při upnuté pistoli na 9,6 m se 5 ran opakovaně dotýká.
Totéž provedeno na .177 - rychlost naprosto bez změny. ???

Vzhled: lak sundán, 1 x mahagonové mořidlo, 3 x tungový olej.
A protože už prd vidím, tak kolimátor.
Za ty love, bezva sranda.
Přílohy
DSC00941.JPG
lumir45
Příspěvky: 6
Registrován: 16 lis 2015 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od lumir45 » 27 led 2016 23:23

Laďa2
Z tvojho príspevku som usúdil, že Máš SPA CP-1M v cal. 5,5mm a aj 4,5mm.
Mohol by si zareagovať na môj príspevok zo dňa 16.11.2015 a premereť na Tvojej SPA tú sporú radiálnu vôlu zasúvacieho tŕňa záveru a zverejniť tu namerané údaje? Prečítal som všetkých 26 strán tejto časti fóra a nikde som nenašiel o tom ani zmienku. Neverím tomu, že podobný problém nezaznamenalo nikto z majiteľov SPA - akurát niekde na začiatku sa jeden učastník tiež na to pýtal no odpovede sa tiež nedočkal. Riešia sa tu rôzne konštrukčne zložité tuningy a prerábky no neviem prečo na otázku spomínanej vôle nik nechce reagovať. Veď jej zmeranie zaberie asi tak 5 minút a to ešte hádam aj preháňam.
A preto sa mi v tejto súvislosti vynárajú dve otázky: je to tak veľký problém zmerať?
alebo je to tak prísne utajovaná informácia o kvalite výrobku, že písať o tom je TABU?
S pozdravom lumir45
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od Laďa2 » 29 led 2016 08:17

Lumíre,
tak jsem to prohlídl a ten nabíjecí trn mi čvachtá taky. Změřil jsem to posuvkou s atestem a odchylka je 0,26 na poloměru (za nulu jsem bral polohu plně zasunutého trnu). Takže vůle je 0,52 mm.
Strojař sice točí hlavou, ale kupodivu to není kritické. Navíc, já zasouvám nadvakrát (některé postupy jsou prostě mnohokrát ověřeny :D ), takže diabolka se nepoškozuje.
Kromě výše zmíněné výměny pružiny jsem o chlup zvětšil díru v "plexideklu" na zásobníku - líp se plní zásobník. To jsou veškeré mé úpravy - kromě kosmetických. Musím opakovat: za ty peníze spokojenost.
lumir45
Příspěvky: 6
Registrován: 16 lis 2015 18:24

Re: S.P.A. Snow Peak AirGun CP1

Příspěvek od lumir45 » 05 úno 2016 13:32

Laďo2
Ďakujem, že si zareagoval na môj podnet ohľadne vôle záveru hlavne. Zdá sa, že výrobcovia si na tejto časti zbrane nedali moc záležať, no a to je asi jediná vec ktorú tejto zbrani vyčítam. Ináč som s ňou celkom spokojný, dobrá cena, slušné spracovanie a presnosť a pár vecí ktoré je možno doladiť chod spúšte, podložiť mušku (pôvodný nástrel išiel pomerne vysoko a už sa nedal doštelovať)
Tvoj tuning sa mi zdá dobrý, hlavne tá pažba a dizajnová úprava puzdra náplne. Aký tam Máš kolimátor a aká je presnosť streľby s ním v porovnaní s obyčajnými mieridlami, prípadne puškohľadom. Ten mám (síce len 4x20) ale nástrel drží, takže zatiaľ spokojnosť. Preto sa pýtam či sa mi oplatí kúpiť kolimátor. Vidím že Máš kľučku záveru na ľavej strane (ako aj ja) nezavadzia založený zásobník pohybu kľuky vpred pri prebíjaní?

Ja svoju SPA tuningovať po konštrukčnej stránku nemienim – výkon podľa mňa dostačujúci. Akurát mám rozrobenú puškovú pažbu ala monte-carlo (alebo niečo podobné) ale momentálne je len v surovom stave – taký polotovar, treba ju ešte doleštiť, namoriť a nalakovať. A potom príde na rad úprava pôvodnej pištoľovej pažby, pravdepodobne niečo podobné ako si vyrobil Ty a možno spomínaný kolimátor.
Odpovědět