Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od bimHObim » 20 zář 2015 20:06

dovolim si odporovat :D , ono i pri kaleni , popousteni atd. se da hodne domrvit. nedodrzeni teplot , casu , atd.


HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
mobi2010
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2010 19:39
Bydliště: Detva

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mobi2010 » 21 zář 2015 08:59

Áno, tak som to myslel.
Postačí napríklad, aby sa popúštanie robilo o niečo dlhšie, alebo na vyššej teplote a tvrdosť bude mať menšiu.
Ako som čítal hrúbka je 3, 25mm u V-Mach a 3, 15mm Vortek.
Aj týmto je asi V-Mach silná . Neviem to posúdiť, lebo nemám obe.
HW97K + V-Mach, ZOS 10-40x60 MilDot
JSB EXACT 4,51 0,547g
TAU - 7, z roku 1989, JSB Match
http://mobius.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od karel743 » 26 říj 2015 10:55

Dá se u té plastové verze dokoupit a přidělat ta posuvná botka, co je na dřevěné pažbě?
Vrtá mi hlavou nová vzduchovka na tu field target střelbu. Opodál je pole,takže mám i střelnici na zaražení nějakého "kůlu" s lízátku nebo něčeho s kill zónou.
Docela mě překvapila i nejednotnost používaných ráží exaktů. Zarazilo mě i zjištění, že optika za 6000,- je ochotná se na pružině rozpadnout do 3 měsíců.
Vrtalo mi hlavou koupení nějakého co2 a předělání na pcp, ale pružina má výrazně jednodušší a levnější provoz, pokud nemám plnírnu ve městě.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
ranovak
Příspěvky: 908
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 26 říj 2015 15:27

Napiš na fóru Fieldtarget.cz uživateli Bodhi. Ten botku na plastové pažbě předělával. Řekne ti k tomu víc. Jednoduché to zrovna nebylo...
bruggi
Příspěvky: 52
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od bruggi » 26 říj 2015 18:15

karel743: ad "Bisley" botka na HW97 v plastu - mě to zas tak složitý nepřijde. Stačí přemýšlet a mít trochu šikovný ruce ;)
viz https://www.youtube.com/watch?v=QJRpfmllDgk

Btw neteoretizuju, už jich mám na pružinovkách a gas-ramech osobně přidělaných šest a přibudou další :)
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od karel743 » 27 říj 2015 10:32

Díky, to video bylo tak názorné, že to připadne až jednoduché :-D
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
riven74
Příspěvky: 23
Registrován: 19 črc 2015 22:28

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od riven74 » 28 říj 2015 15:21

Jakou máte zkušenost s tou modrou laminátovou pažbou na HW97k?
Koukal jsem, že je o něco těžší než dřevěná a je hladká bez zdrsnění na úchopových plochách...
Jak dobře se drží, neklouže v ruce?
leoshavla
Příspěvky: 5
Registrován: 08 úno 2014 18:15

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od leoshavla » 30 říj 2015 18:29

Tak jsem se dopracoval přes Hatsana 125 a Gamo cfx Royal k HW97KT. Nejenže pěkně vypadá ale i pěkně střílí, na 50m rozptyl 3cm, na 15m střílím vrchní výhony švestky abych je nemusel ze žebříku stříhat :D. Teď ale vážně je to super vzduchovka, výborná spoušť, ten seřizovací šroubek jsem zalepil loctitem na závity, aby se nepovoloval, nekope tak jako Hatsan nebo Gamo.
Uživatelský avatar
mobi2010
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2010 19:39
Bydliště: Detva

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mobi2010 » 22 lis 2015 21:14

Lubor1978 píše:Neviem sa rozhodnúť tak chcem požiadať o radu. Neviem sa rozhodnúť či V- Mach alebo Vortek. Čo je lepšia voľba? Alebo to je jedno? Láka má ten Vortek keďže je lacnejší. No nieje to rozhodujúce.
Po svojich a kolegových skúsenostiach s VORTEK kitom ti odporúčam kúpiť
- - >>JEDNOZNACNE V-Mach << - -
Ak nechceš byť sklamaný a mať problém s výkonom pušky.
Na menšie vzdialenosti to ani veľmi nevadí, no napríklad na 40m alebo viac už
badateľne diabolka stratí rýchlosť a padá dosť veľa dolu.
Ako to potom naklikáš, alebo prenesieš na Mil - Dotoch ?
Záleží, čo potrebuješ od pušky. ak má strieľať presne na 10 metrov, stačí aj
pôvodných 7,5J ale ak na vzdialenosť viac ako 20-30 metrov, tak
treba zdvihnúť výkon = silnejšiu pružinu.
Tá exportná je dlhá a má potom veľké predpätie.
Po nejakom čase bude slabnúť a to určite.
Dobrá pružina by mala byť dosť silná aj bez veľkého predpätia.
HW97K + V-Mach, ZOS 10-40x60 MilDot
JSB EXACT 4,51 0,547g
TAU - 7, z roku 1989, JSB Match
http://mobius.rajce.idnes.cz/
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 26 lis 2015 16:16

Tak jsem si dal tu práci a věnoval čas poctivému přečetení od první strany až sem. A tak jak je HW97(77) považována za etalon kvality a spolehlivosti v pružinách, tak dostávám nějak pocit, že jde vlastně o docela nepraktické železo z dlouhodobého pohledu pro někoho, kdo nemá na střelbu tolik času a chce si zastřílet občas doma na velké zahradě řekněme do 100 ran týdně, ale zároveň chce kvalitní stroj, který "ho přežije" a umožní občas trevovat na větší vzdálenost.

Protože:
- pořídíme-li z Reichu, dostaneme vždy nějakých 7J verzi, chceme-li silnější verzi, musíme přikoupit export. pružinu - tedy ihned kuchat
- když kuchat, tak je otázka záruky (nechám nyní stranou), ale novější verze mají již závit zalepen, či je tam nějaká Cu pasta, takže docela násilí to otevřít - nahřívání, páčení (proto ta záruka)
- dám-li tam tedy už novou pružinu, aby to mělo "standardních" 16J, musí se tam pružina velkou silou narvat a je tak permanentně stlačená - tedy pro někoho, komu bude ta zbraň velkou část životnosti zbraně ležet, dochází k degradaci vlastností pouhým časem
- chci-li větší výkon a nechci rvát pružinu, která se již tímto zákrokem odsoudí k měknutí, musím koupit V-mach sadu v ceně nové zbraně, tam potom pružina má odpovídající sílu při kratší délce, jde tedy nasadit bez předepnutí
- navíc v posledních letech asi kvalita či výstupní kontrola jde také dolů, viz. vymačkaný pant natahování, prasklé pažby (nevěřím na chybu během přepravy-balík nepoškozen), hlaveň volná vůči válci a následné svařování...

Když si pořídíme zbraň v ČR, je výrazně dražší, zato již s instalovanou 16J pružinou. Nikde jsem se nedočetl, ale předpokládám, že jde o tu obyčejnou export. verzi od Scheidera. Která je tam tedy svinsky předepnutá a tedy odsouzena ke zrátě výkonu aniž bych z ní vystřelil.

Nedivil bych se, kdyby tento názor řadu lidí pobouřil a snesly se na mou hlavy nadávky na teoretiky atp. Nicméně bych poprosil o názor majitelů, kteří mají standard export. pružinu od Schneidera, či možná i zbraň koupenou v ČR, za jak dlouho je patrný pokles výkonu způsobený únavou péra. Děkuji.
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od pellerm » 26 lis 2015 16:42

Já bych ti napsal asi toto,podle všeho vybíráš pušku a nechceš sáhnout vedle :? . To je těžký radit Tady se dozvíš jen teorii a zkušenosti.Jenže někomu sedí tohle jinému tamto :D Já začal u prosporta pak do něj V mach a nakonec šel z domu protože mi nesed. HW 97 je skvělá flinta a člověk se s ní musí sžít,taky je dost těžká a na muj vkus s obyčejnou 16J pružinou dost kope a výstřel není tak kultivovamý jako s V machem. Podívej se kde v okolí bude nějaký HFT závod vždy se tam pár pružin najde a každý tě určitě nechá si pušku zkusit.
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 26 lis 2015 16:58

Tomu všemu rozumím, jde mi o to, za jak dlouho je stárnutí předepnuté export pružiny pozorovatelné řekněme při provozu do 50m.
Uživatelský avatar
mobi2010
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2010 19:39
Bydliště: Detva

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mobi2010 » 26 lis 2015 20:24

:wink: obávam sa, že takú skúsenosť ti možno neporadí nikto, alebo je takých málo.
Preto, že obvykle sa do HW97 dáva pružina buď Vortek, alebo V-Mach.
Je aj možnosť B, kedy dáš tú exportnú, ale to trochu viac kope, než tuningové.
Keď kúpiš u Schneidera, je tam vždy 7,5J, pretože majú taký zákon, ani ju
nevymenia za silnejšiu, to ti iba priložia exportnú, ale výmenu musíš urobiť ty.
Odporúčam toto video: https://www.youtube.com/watch?v=t4SINLt ... 05&list=WL
Ja som po kúpe u Schneidera hneď dával tú exportnú, potom som kúpil
Vortek, ale ten mal, neviem prečo trochu slabú pružinu, dávala asi 12J miesto 16...
Dal som si ju prekaliť, no ostala ešte slabšia, ako pôvodne :roll:
Objednal som u Schneidera iba pružinu z V-Mach kitu, uvidím, čo z toho bude.
Ešte ju nemám, ale potešilo by ma, keby som už mal tých 16J aspoň približne.
JosefRune, tvoje úvahy sú v podstate správne, je to na tvojej úvahe, ako sa
rozhodneš, no ako to čítam, asi najlepšie bude kúpiť už hotových 16J a potom
sa časom ukáže, či to bude slabnúť, alebo nie.
V prípade, že pružina oslabne, dokúpiš novú a vymeníš to.
A ešte k poznámke o lepení: NIE, nie je ten závitový spoj lepený, iba je niekedy
dosť silne dotiahnutý závit, aby bola rybinová drážka pre puškohľad v jednej línii.
Ja som to uvolnil aj bez nahrievania, iba som dal telo do zveráku a v mieste uloženia
spúšťového mechanizmu (ktorý som predtým vybral) som zapáčil tyčkou a povolilo to.
Jasné, že tyčku a telo pušky som mal obalené kožou z rukavice. :)
HW97K + V-Mach, ZOS 10-40x60 MilDot
JSB EXACT 4,51 0,547g
TAU - 7, z roku 1989, JSB Match
http://mobius.rajce.idnes.cz/
JosefRune
Příspěvky: 207
Registrován: 10 lis 2015 20:49
Bydliště: Šumperk

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od JosefRune » 26 lis 2015 20:50

Možná měl ten dotaz znít, jestli je tak dobrá a přesná s "orig". export pružinou. Její chvála je jaksi vždy ve spojení s V-mach, což v případě kompletu dvojnásobí cenu stroje.
ranovak
Příspěvky: 908
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 26 lis 2015 21:01

Co to pořád meleš o dvojnásobné ceně s V-mach kitem?
Puška stojí tuším 345 Eur a V-mach kit pak další 100 Eur, tudíž ani ne 1/3 ceny pušky v DE!!!

A přesnost s originální exportní pružinou je naprosto srovnatelná, základem u obou je zvládnout střelbu s touto vzduchovkou. Když to zvládneš, rozdíl nepoznáš. Akorát kopnutí má jiný průběh a víc ho cítíš do tváře přes lícnici. V-mach kope více v ose do ramene.

A úbytek výkonu originální pružiny je takový, že po cca 2 letech a více mají někteří výkon okolo 12J. Což pořád bohatě postačuje na střelbu do 40m. Jen ke konci diabolka více klesá. Podle některých uživatelů exportní pružina také častěji praská. Osobně ale vím jen o jedné HW97 a HW98 kde pružina praskla.
Odpovědět