Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Losky
Příspěvky: 162
Registrován: 12 kvě 2014 13:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Losky » 22 zář 2015 20:09

Mrknu na "Ničení povoleno":)


Kalibrgun Cricket .22 + CZUB 6-24x50E-SF
Pump Hill MKIV
Air Chrony MKIII
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 22 zář 2015 21:52

Uživatelský avatar
Losky
Příspěvky: 162
Registrován: 12 kvě 2014 13:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Losky » 22 zář 2015 22:29

No, tak z toho mám smíšený pocity. Spíš bych řekl, že kdyby to bylo opravdu, tak maník toho s tou plynovkou slušně ještě pobodá, ale pokud by to bylo opravdu překvápko, možná by to ochránilo.
Kalibrgun Cricket .22 + CZUB 6-24x50E-SF
Pump Hill MKIV
Air Chrony MKIII
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 23 zář 2015 05:59

Já bych řekl, že plynovka může mít spíš psychologický účinek. Jako, že ti někdo chce ublížit a ty vyndáš pistoli, on se lekne a tak. Nebo, že třeba vystřelíš do vzduchu ... Ale skutečný účinek je někde mezi nulou a mínus pětimilionem :lol: , no vážně před lety kdy jsem plynovky měl jakože víc, tak mě napadla taková blbost a vyzkoušel jsem si to a upřímně jako že nevím. Zkoušel jsem CS plyn a pepř. Pepř podle mě skoro k ničemu, pokud si fakt zhluboka nedýchneš nebo musíš mít otevřený oči , což jsem neměl. Ten CS docela zabral, bolela mě kůže na hlavě, sliznice, fakt dost haluz, ale spíš jsem byl víc nasranej než, že bych nebyl schopen dalšího útoku. Úplně klasickej pepřák je účinností někde jinde :D
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kentan » 23 zář 2015 07:17

Jojo plynovka je účinná věc na eliminaci blbů. Blb agresivní vytáhne plynovku a v tu ránu je zde legální důvod k jeho odstřelu, či jiné mechanické eliminaci.
Jinak je to dobrý tak na hraní, vystavování a plašení divé dravé zvěře, jmenovitě vrabců.....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Losky
Příspěvky: 162
Registrován: 12 kvě 2014 13:16
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Losky » 23 zář 2015 07:28

Nevím, ale když na někoho vytáhnu plynovku, musím počítat s tím, že několika násobně zvednu riziko, že protivník vytáhne pravou a...
Kalibrgun Cricket .22 + CZUB 6-24x50E-SF
Pump Hill MKIV
Air Chrony MKIII
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 23 zář 2015 09:07

Ona polemika na téma - vytáhnu plynovku - on vytáhne ostrou je zajímavá, nicméně, čistě z praktického hlediska, kdy asi tak člověk tu plynovku vytáhne ? Vždyť z hlavně trčí blokace a kdokoliv i malinko zbraní znalý plynovku pozná a vysměje se mi a majzne mě klackem :lol: . Takže si myslím, že je to opravdu na nějakýho otravnýho feťáka, bezďáka atd, kde se dá předpokládat, že on nic nemá a vyplaší se. Plynovka je prostě na plašení vrabců a strašpytlů :)

A jen tak na okraj, pokud je útočník ozbrojen střelnou zbraní, je velká šance, že ji použije, bez ohledu na to jestli budeš mít v ruce plynovku, airsoftku, nůž, teleskop atd ... Vezmeš cokoliv na téma zbraň do ruky a protivník se cítí ohrožen a střílí :D To jsou snadný počty.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
vladan008
Příspěvky: 7
Registrován: 24 črc 2014 08:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vladan008 » 23 zář 2015 10:11

Taky mám plynovku (Zoraki 906) , ale přecházím raději na ostrou, když vím kolik ostrých zbraní je ČR bál bych se ji stejně na někoho vytáhnout....Plynovka zůstane partnerce pro její lepší pocit když nejsem doma a nebo když jde do lesa (ikdyž bachyni se selátky by to asi nezahnalo)
karel.1121
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2015 19:58

Re: Plynové pistole

Příspěvek od karel.1121 » 23 zář 2015 19:11

Já si dovolím vstoupit, ač nemám žádné zkušenosti a téma obrany plynovkou mě až tak moc reálně nezajímá,
tak věřím, že většina normálních lidí se namířené pistole musí zaleknout a dost pochybuju, že bude někdo riskovat,
o jakou jde. Takže jak bylo řečeno, na nějakýho oplzlouna by to mohlo fungovat snad i s výstřelem do vzduchu a možná
i přivoláním pomoci tou ranou. Pokud bude někdo sjetej, myslím, že ho ani ostrá neodradí a pokud by někdo neudržel
prst mimo spoušť, asi by u nás šel bručet. Takže taky problém. Nejraději bych volil netahat u sebe nic, vyhýbat se problémovým lidem a místům, vědět kde mám telefon a kde mám číslo na policii a hlavně, utíkat co to dá možná i s křikem.
Já bych se za to teda nestyděl. Jinak k těm bachyním. No pokud jsou jak náš pes, když jsem dal jednu ránu, už jsem ho viděl po louce běžet do lesa s hlavou otočenou dozadu a když doběhl domů, naběhl za tátem na lehátko až do bazénu, takže asi tak. Výše uvedené je můj názor, něchtěl jsem se do toho pouštět, ale ještě jedna věc mě napadá. Spíš se všude píše o tom, jak by mohl nastat problém při použití plynovky. Mě to spíš připadá jako polemizování. Ale až možná na jeden případ nepamatuji, že by někdo napsal druhou stránku věci a to, jak mu plynovka ve skutečnosti pomohla. To by možná mohlo všechny zajímat víc, jak polemizovat o tom, co plynovka může způsobit držiteli za průser. Jinak si dovolím ještě vsuvku, mohl by se mi ozvat někdo, kdo vlastní Bruni 92? Vůbec nikde jsem nenašel konkrétní zkušenosti, jen obecnosti, jak Bruni je špatná. Děkuji.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 25 zář 2015 02:06

"Věřím", "mohlo by fungovat", "možná" a jako perlička "číslo na policii". Jo, myslím, že možnosti sebeobrany jsi zcela vyčerpal.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kentan » 25 zář 2015 18:28

Ještě jste zapomněli na "Vražda, smrt, zabití" :)
Jediný plynovky, který fungujou dýl než chvilku, jsou Umarexy. Mám 1911 na provozování historického rambajzu (k strojní pušce) maskovaného za provozování kultury (nejsem jedinej, kdo tohle má a všichni co to maj jsou spokojený, kravál to produkuje spolehlivě). Kámoš má PPKčko od stejný firmy k ČS četníku a taky si nestěžuje.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 26 zář 2015 06:57

Tady bych si dovolil oponovat. Spíš než Umarex je spolehlivý a trvanlivý Rohm. A taková 914 od Zoraki mi vydržela přes 3 tisíce, možná 4 tisíce výstřelů :lol: .
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Plynové pistole

Příspěvek od palong74 » 26 zář 2015 09:33

zkusenost s plynovkama nemam ale kde a proc vystrilis 4000 ran :?: v podstate se slepyma nabojema.
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 26 zář 2015 10:30

Býval to velký koníček. No na Silvestra se tím taky člověk vyblbnul a koneckonců 914 jsem měl v automatu, takže to není vůbec problém dostat se na tyhle čísla :)
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
jachmel
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2015 12:04

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jachmel » 01 říj 2015 09:27

Chcel by som sa spytat ci je medzi jednotlivymi nabojmi rozdiel v mnozstve prachovej naplne t.j. ci peprak 120mg ma menej prachovej zlozky na ukor nonivamidu ako 45mg naboj. Nema niekto skusenosti? Mam doma miligramovu vahu a chcel som porovnat hmotnosti nabojok, preto som objednal 45mg pepraky (120-tky uz mam), ale predajca mi predal 120-tky za cenu tych 45-tiek lebo 45-tky nema skladom. Nema niekto skusenosti/vedomosti ohladne toho? Vdaka.
Odpovědět