Prepravovani zbrani drzitelem zbrojniho prukazu sk. C

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
OndrejMrazek
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2015 13:27

Přepravování zbraní držitelem zbrojního průkazu sk. C

Příspěvek od OndrejMrazek » 01 dub 2015 14:41

Zdar.. Mám otázku.. Pokud jsem držitel zbrojního průkazu sk. C mohu zbraň přepravovat viďitelně ve stavu vylučujícím její okamžité použití z místa bydliště na střelnici a zpět? Jedná se asi o 500 metrů a celá cesta je po nehonebních pozemcích a k přepravě nepoužívám dopravní prostředek veřejné hromadné dopravy.

Dnes jsem se na to ptal Policie ČR - Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Územního odboru Děčín a odpověď zní že ne. Prý při přepravě na střelnici ji musím přepravovat skrytě.

Nějak se mi to nezdá.. Přepravuji drženou zbraň na místo, kde jsem oprávněn ji nosit a v zákoně jsem nenašel žádnou výjimku že v případě střelnice je povinnost ji přepravovat skrytě.. Našel jsem je toto: Držitel zbrojního průkazu skupiny C je mimo jiné povinen: přepravovat držené zbraně na místa, kde je oprávněn je nosit, pouze ve stavu vylučujícím jejich okamžité použití; používá-li při této přepravě dopravní prostředek veřejné hromadné dopravy, je povinen tyto zbraně přepravovat v uzavřeném obalu.

Děkuji za odpověď a objasnění :) asi se mýlím když to tvrdí Policie ČR ale nijak dále mě to neobjasnily..


HonzaLBC
Příspěvky: 31
Registrován: 17 pro 2011 16:43

Re: Přepravování zbraní držitelem zbrojního průkazu sk. C

Příspěvek od HonzaLBC » 02 dub 2015 00:41

Netvrdí to Policie ČR, ale jen jedno její oddělení. A u nás nějak funguje, co oddělení, to jiný právní názor :-D Zkus poslat dotaz na ministerstvo.
OndrejMrazek
Příspěvky: 4
Registrován: 01 dub 2015 13:27

Re: Přepravování zbraní držitelem zbrojního průkazu sk. C

Příspěvek od OndrejMrazek » 02 dub 2015 08:07

Právě jsem tak učinil :) .. jsem zvědav na odpověď..
pavlus
Příspěvky: 7
Registrován: 12 zář 2015 07:59
Bydliště: Mnichovice u Prahy

Re: Přepravování zbraní držitelem zbrojního průkazu sk. C

Příspěvek od pavlus » 21 zář 2015 20:16

OndrejMrazek píše:Právě jsem tak učinil :) .. jsem zvědav na odpověď..
Ahoj, je nějaký posun? Velice by mne zajímala odpověď.
DRULOV DU-10 EAGLE
GAMO Whisper Bull + Niko Stirling 4-12/50 AO IR Moutmaster
ASG CZ-75 D Compact bicolor
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Přepravování zbraní držitelem zbrojního průkazu sk. C

Příspěvek od Piggy » 21 zář 2015 22:25

To je pořád ten úlet s "nošením na střelnici" - nebýt toho, bylo by jasné, že myslivec je oprávněn nosit právě a jenom v honitbě a tento pseudoproblém by nevyvstal.
Odpovědět