Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Slavia 634

Příspěvek od Joezbrna » 03 zář 2015 13:48

Co by se vlastně stalo, kdybych v S634 převrtal ten přepouštěcí kanálek na 4 nebo dokonce 4,5mm? Nepřepouštěl by se vzduch efektivněji do hlavně, nedošlo by (byť jen k drobnému) navýšení výkonu?


Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Shane
Příspěvky: 10
Registrován: 24 črc 2014 11:56
Bydliště: Třinec

Re: Slavia 634

Příspěvek od Shane » 03 zář 2015 13:57

Už se to tu probíralo. Já se jen domnívám, že u cal. .22 by mohlo být i malinko víc než 3,2 mm, ale borci, co už to tu testovali u ráže 4,5, tak zjistili, že 3,2 je ideální. Větší průměr nepřinese větší výkon a přesnost jde do háje. Ještě zjistit, jak je to u větší ráže. Myslím, že to před výrobou testovali a odladili. Při větším průměru by to fučelo rychleji, nenahromadil by se dostatečný tlak, střela by se rozjela rychleji a opustila by hlaveň před tlakovou špičkou, což by znamenalo snížení výkonu, ale to jen spekuluji.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Slavia 634

Příspěvek od Joezbrna » 03 zář 2015 14:35

Střela by se rozjela rychleji, ale snížil by se výkon? Tedy že by střela většinu výkonu nabrala až na konci hlavně? Pak by stačilo prodloužit (resp. nezkracovat při konstrukci 634 na bázi 631) hlaveň?
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Shane
Příspěvky: 10
Registrován: 24 črc 2014 11:56
Bydliště: Třinec

Re: Slavia 634

Příspěvek od Shane » 03 zář 2015 15:15

rychleji - myslel jsem dříve, když by píst sotva "začínal tlakovat", ale rychlost střely by byla menší. Možná by tomu delší hlaveň pomohla, když byl větší kanálek. Madbugie zkracoval hlaveň a sice se snížila úsťová rychlost, ale tvrdí že zvýšil přesnost. Domnívá se, že za to může kopnutí pístu na konci válce, před opuštěním střely hlavně. Já jsem spíš uvažoval u tuningu S634 z jiné strany. Ještě silnější pružina z nějaké jiné dražší pušky, ale nevím. Origo pružina je hodně tuhá, drát 3,2 mm. Pak už jedině vzduchovku s větším průměrem válce, kde je pružina např. 22 mm průměr namísto 19mm u Slavie. Objem vzduchu musí jít se silou pružiny.
Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: Slavia 634

Příspěvek od Franta.cz » 03 zář 2015 15:29

Shane píše:No paralaxu já chápu jako úhel svírající osa hlavně s osou mířidel, ať už pevných nebo puškohledu. Osy se střetávají ve vzdálenosti, na kterou jsou mířidla (puškohled) nastavena - nastřelena. Není to úplně přesné, protože střela neletí po ose hlavně, ale klesá po balistické křivce. Pro pochopení to však stačí. Je zřejmé, že čím jsou mířidla dále od hlavně (výše nad hlavni), tím je nutné více tento úhel upravovat se změnou vzdálenosti cíle, proto je snaha umisťovat puškohledy co nejníže k hlavni. Když jsem střílel na krysu ze dvou metrů a měl jsem pušku nastřelenou na 10 metrů, měl jsem mířit výše, protože osa míření byla ještě o dost výše než osa střely. Mířil jsem na hlavu, aby to měla hned za sebou, ale šlo to níž, ještě zaběhla do rohu, kde po chvíli zdechla. Možná je to s tou paralaxou ještě trochu jinak, když tak mě prosím opravte. Nedávno jsem četl o puškohledech a je to teda věda jak hrom.
Už soudruh V.I.Lenin řekl: ,,učit se, učit se, učit se."
Zde studijní materiál
http://www.takticka-malorazka.cz/taktic ... -paralaxa/
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Slavia 634

Příspěvek od Romčan » 03 zář 2015 17:01

U s 634 je kanalek ve tvaru s nejni přímo rovný ale zakřivený! Nevím jak je to u jiných ale u s 631 nebo 630 je myslím rovný! Tak že by to byl nejspíš problém ho zvětšit na 634!
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Slavia 634

Příspěvek od Man » 03 zář 2015 18:58

Joezbrna:tak to vyvrtej třeba na 5 mm a pak sem napiš,jak to dopadlo,jestli úplně stejně,jak píšou ladiči ve vlákně Tuning Slavie..,kteří to sem psali pár let před tebou nebo jestli jsi zvítězil nad hmotou :D
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Slavia 634

Příspěvek od Joezbrna » 03 zář 2015 21:31

Shane píše:... Já jsem spíš uvažoval u tuningu S634 z jiné strany. Ještě silnější pružina z nějaké jiné dražší pušky, ale nevím.
...
TCN. Silnější pružina způsobí rychlejší stlačení, vzduch se kanálkem nepřepustí, píst se odrazí od vzduchového polštáře, následuje mocný zpětný ráz, zoufalá přesnost a výkon. Spousta kupujících "tuningových" pružin z Aukra by mohla vyprávět...
Potřeboval bys současně zvětšit hmotnost pístu, což by provázel větší zpětný ráz. A i tak, zdá se, je pružina a píst vyladěny na objem válce, ze Slavie už se o moc víc dostat nedá. Výstřel pístové vzduchovky je to dynamický děj s mnoha proměnnými, změnou jednoho parametru se změní spousta věcí. Ale to jen parafrázuji teorii popsanou jinde (teorie se o průměru kanálku nezmiňuje, proto to zde nadhazuji, že bych si doplnil znalosti).
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 04 zář 2015 07:16

chlapci fyziku neobabrete... takže nešpekulovať...

výkon pružinovej vzduchovky vychádza z objemu stláčaného vzduchu a ten je rovnaký... a v rámci toho sa môžete pohybovať pár percent hore dole podla toho či dáte silnejšiu pružinu, ťažší piest atd...

ale hlavný limit je objem vzduchu... a ten je u slávie poldeci ;-) čiže 50 cm3

pravidlo maximálneho výkonu na 1 cm3 stláčaného vzduchu je cca:

4,5 mm kaliber jest 0,3 J na 1 cm3
5,5 mm kaliber jest 0,35 J na 1 cm3

tým, že by si zväčšil prepúšťací kanálik nedosiahneš potrebnú kompresiu a tým pádom nedosiahneš rýchlejšie vymrštenie diabolky... atd. (pri náraze piestu vzniká tlak zhruba 100 atmosfér, ak nevznikne, rýchlost ide dole)

a ten kanálik je šikmo preto, aby sa tam nedal namontovať úderník a spraviť z toho "palnú" zbraň na malorážkové náboje a pod.

skracovanie hlavne u mna vychádzalo hlavne z toho... čo sa deje po výstrele... cca 1 ms trvá diabolke opustiť hlaven... č pri rýchlosti 220 m.s-1 znamená že diabolka prekoná vzdialenosť cca tých 22 cm (v reáli o trošku viac lebo aj pri tej kompresii sa trošku posúva dopredu cca 5 cm), čiže ak skrátim hlaven na tých cca 24 cm môže byť, že diabolka stihne opustiť hlaveň skôr ako piest dopadne na dno púzdra a spôsobí väčšie otrasy celez zbrane

koniec koncov ako som viackrát písal... prosport má hlaveň 24 cm, HW97 ju má 30 cm... lámačky majú dlhé hlavne preto, lebo sa s ňou naťahuje pružina a pri 25 cm hlavni by to bol problém natiahnuť... koniec koncov pcp pištole mávajú hlavne často aj 15 cm a je to presné... čiže to stačí na stabilizáciu a rotáciu strely
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: Slavia 634

Příspěvek od Man » 05 zář 2015 19:02

Joezbrna:borec,všici só rádi,že se ti povedlo zehnat love na vzduchnu,ale místo mrhání času psaním dotazů,by podle mě bylo lepší študovat vlákna o Sláviích,tam se všecko dovíš.Například třeba to,že když se přepouštěcí kanálek převrtá na víc než 3,2 mm je po vzduchovce.Tak až to převrtneš na 4 mm,napiš sem,jak to funguje :lol:
Alexander Ivanov
Příspěvky: 84
Registrován: 08 říj 2007 17:51
Bydliště: Nove Zamky Slovensko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Alexander Ivanov » 11 zář 2015 00:34

Zdravim.Suhlas.madbugie.Naozaj fyziku neobabreme.
Obrázek
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Slavia 634

Příspěvek od Joezbrna » 11 zář 2015 13:40

Sice z toho nelze usoudit na vliv průměru kanálku, ale obrázek o dění v hlavni si lze udělat; jelikož střela na konci už nezrychluje, a špička tlaku je v hlavni s prakticky nulovým zpožděním oproti válci, lze hádat, že zvětšení kanálku k navýšení výkonu nepovede, a možná se negativně projeví nějaký jiný jev, který jsem zatím jen mentálně neuchopil :oops:

Zaujala mne jiná věc: rychlost blízkou úsťové, 150m/s nabere střela na prvních 146mm dráhy, 100m/s překročí na 40mm :shock:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Slavia 634

Příspěvek od madbugie » 11 zář 2015 15:04

uvedená tabulka je asi pre 4,5 mm ráž a 7,5J Sláviu pri 0,5 gram a 176 m.s-1 to vychádza na 7,7J

zaujímavá oblasť je tam kde piest začína cúvať (mínusové hodnoty), tam vlastne piest narazí na vzduchový vankúš/polštář, začne sa kúštik vracať nazad, a potom pri -2,14 zasa ide dopredu a dopadne na dno... a tam sa láme chleba... resp. tesne pred tým... diabolka sa v tom čase nachádzala 20,8 cm v hlavni...

ak by to bola 15 J vzduchovka, tak rátam že je to o niečo rýchlejšie a tam by to možno vychádzalo tých 25-30 cm kedy už diabolka opustí hlaveň a zbraň sa začne viacej chvieť až potom...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Alexander Ivanov
Příspěvky: 84
Registrován: 08 říj 2007 17:51
Bydliště: Nove Zamky Slovensko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Alexander Ivanov » 11 zář 2015 23:20

Ano tabulka je asi z 80 r. 7.5 J.A este som nieco nasiel. Stuponie zavitu 0,45 m.
Sila zarezavania diabolky do drazky 20 N
Po 5 mm 1N
Naraz piestu 10 m/s Tak ked tam bude vetsi prepustaci otvor naraz bude omnoho vetsi.Moj nazor.
Mimo temi.
Sila zvuku 0.001 Wm2
Akusticky tlak 0.64668 Pa
Hlasitost 90 dB
igorek
Příspěvky: 113
Registrován: 03 zář 2015 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od igorek » 20 zář 2015 21:23

Che che, sleduji fórum velmi dlouho a nedá mi to to shrnout. Ti, kdo neměli na základní škole alespoň dvojku z fyziky, chemie a matematiky, ať raději nic nepíšou a nejdříve si doplní vzdělání. Někdy je to opravdu úsměvné, někdy trapné. Tak. Shrnu moje zkušenosti z českými vzduchovkami za 50let. Všechny jsou dobré ve své době. Někdy pokulhává dílenské zpracování. Jinak všechno na fóru k vzduchovkám, balistice a optice napsal KUBAJZZ a je mu třeba za to poděkovat.
A teď k S 634. Pominu dílenské zpracování. Kinematika je na 16J hranici možností a není na ní co zdokonalovat. Je iluzorní se domnívat, že neprošla optimalizací a zkouškami výkonu a životnosti ve zbrojovce. A teď k tomu, co je možno zlepšit na dílenském zpracování. Odstranit stopy po opracování čela plynového válce a čelo vyleštit. Odstranit případný otřep na vstupu do plynového kanálku hranu jemně zaoblit a vyleštit. Pokud je velká drsnost plynového kanálku, opatrně přeleštit. Zlepší se proudění a tření vysoce stlačeného a žhavého vzduchu a odstraní případné turbulence za ostrými hranami. Na spoušťovém mechanizmu jemně přebrousit a vyleštit funkční plošky a velmi jemně zaoblit hrany, pozor na rovinnost plošek. Odstranit vůli hlavně ve vidlici alespoň přitažením hlavňového šroubu. Pokud má šroub v díře vůli, nechat vyrobit nový, samozřejmě kalený a broušený. Nepoužívat žádný PET, AL ani jiné návleky na pružinu. Silonové vedení pružiny nahradit wolframem, hůře bronzem a jeďiné, co se dá na vedení změnit je dosedací plochu pružiny na vedení zesílit o 1 mm. Příznivě se ovlivní stabilita při výstřelu hmotností v ose hlavně. Píst, pružinu a spoušťový mechanizmus jemně mazat vazelínou s MoS2. Ostatní třecí plochy olejem s MoS2. Na hlaveň je dobré ušít těsný návlek z alespoň 5mm tlusté černé kůže. Odstraní se působení potu, zmenší vibrace a dobře to vypadá. Optika stačí pevná 4 krát a co nejnižší. Používám GAMO 4 krát 28 TV. Je to sice prasárna za 500 Kč, ale když se rozebere a vytvoří se na tubusu převracející čočkové soustavy plošky pro seřizovací šrouby a čela šroubu se vyleští, tubus se kvalitně v pouzdru uloží, drží nástřel i po 1000 výstřelech jak přibitý. Montáž ale musí být robustní, na ní záleží.
Odpovědět