Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 12 črc 2015 17:10

Konečně jsme snad našel způsob jak trefit do černého ze spodní hlavně. Spodní skupina - všechno dolní hlaveň, 4 střely nad devítkovým kruhem také dolní, to už jsem to přehnal. Zatím stále na 10m, brzy už se posunu dál. K dnešku jsem nastřílel něco málo přes 150 střel se spolehlivostí 100% a moje zkušenost je, že nabití na 3 týdny nošení nevyžaduje žádné speciální procedury. Střelcům zdar!
Přílohy
DSC00306-small.jpg


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 13 črc 2015 20:55

Pěkný nástřel.Kéž bych to takto taky uměl.

Se spolehlivostí problém není,ale z vyčištěného laufu je první rána velice slabá.
A nečistit předovku dokáže jen barbar.
Nerezové laufy nic neřeší,protože agresivní bordel je na dnových šroubek a jejich průšlehových kanálech,pistonech a vnitřní dutině derringeru.
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 13 črc 2015 21:44

Zdravím Kavy, téma slabé první rány se tu opakuje poměrně často a abych řekl pravdu, moc tomu nerozumím. Čemu říkáte slabá rána - to je to znát jen tak v ruce oproti ostatním nebo střílíte pořád skrz hradla? Já zkoušel hradla jen jednou a naměřili jsme pouze necelých 140J, což ovšem za prvé není zase tak malá hodnota, když podle teorie stačí k prostřelení běžného oděvu a způsobení fatálních zranění 80J a za druhé se dnes přikláním k názoru, že jsme spíš změřili rychlost povýstřelového bordelu. Pro mě je co se týče čistě pocitu z té rány první rána stejná šlupka jako všechny ostatní. Je pravda, že při první ráně mám pod střelou filcovou ucpávku, protože tak to nabíjím na nošení a to může udělat svoje. Také tam tu střelu vždy poměrně bez okolků namlátim - to se tu mnohokrát omílalo a mně se to jednoznačně osvědčilo, ta zbraň pokud má střílet ogivál (GG) to zkrátka tak chce. Aspoň to je moje zkušenost z mé nedlouhé předovkové praxe. Deformace střely mě nechává v klidu - střílí se na krátkou vzdálenost a pro obranu je to v podstatě žádoucí, čím větší placka, tím líp. Ještě bych dodal, že čištěním jsem úplně posedlý, drhnu to tak dlouho, dokud to není jako nové. Nečistit je podle mě cesta do pekla.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 13 črc 2015 22:14

Měřeno pocitově,což mi potvrdilo i několik střelců kterým jsem nechal vystřelit z čisté a vzápětí zabordelené zbraně.Nabíjím pokud možno stejnou silou, 16g střela REAL přímo na prach,navážka 1,5g VESUVIT LC.
Problém bude možná v tom,že střelu na prach pouze doklepnu gumovou paličkou,žádné bušení se nekoná.Pokud do střely bušíš,je to nejspíš klíč k pořádné ráně.

Z jiné předovky posílám první ránu mimo terč do valu,protože je odlišná než další výstřely a hyzdila by terč. Zbraň před střelbou dokonale odmaštěná a vysušená,střely doražené přes nabiják pouze rukou.
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 13 črc 2015 22:34

Tak to bude určitě v tom natlučení. Já teď používám toto - palička Narex č. 1 - konce jsou plastové. Střelu doklepu až na prach a pak tam ještě takových cca pět pořádných úderů šoupnu. Zbraň při tom držím pevně za hlavně ale volně ve vzduchu - jako bych si ji zatloukal do pěsti. Používám ogivály od GG, a kolik Vesuvitu tam sypu na gramy nevim, mám prachovnici GG s dávkovačem na .45 a to dává přesně tolik, kolik se vejde do hilzny .45ACP. Víc určitě dávat nebudu, spíš jsem si říkal jestli neubrat ale ne, nechat :) Ještě poznámka - měl jsem možnost to porovnat s M1911A1 (.45ACP) a ta rána mi přišla překvapivě skutečně prakticky stejná, až na to že velká pistole je o dost těžší a lépe se drží, takže ten pocit nebyl slabší ale řekněme pohodlnější. Samotný ten výstřel mi fakt přišel prakticky stejný. Samozřejmě to jsou jen dojmy.
Přílohy
palicka-narex-small.jpg
Jeremias Johnson
Příspěvky: 33
Registrován: 02 bře 2006 19:37

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jeremias Johnson » 14 črc 2015 10:14

Nepomohlo by před prvním nabitím hlaveň "vypalit" zapalovačem ?
Bůh nechal zrodit lidi jako silné a slabé- a teprve Samuel Colt tento nedostatek opravil.
Blackpowdergunfan
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2011 17:57

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Blackpowdergunfan » 14 črc 2015 13:13

Střílím teď nejčastěji maxibally od Tuzy a i přes pořádných pár ran, když je střela na prachu je první výstřel o dost slabší než druhý ( soudě podle zpětného rázu ).Ale i přes to vpohodě provrtá 3cm silnou OSB desku a zavrtá se 2-3cm do osikového špalku, druhý výstřel je ještě silnější a potom už je to zhruba stejné. Je to opravdu hodně měkké olovo.
Gewehr 88 ( 8x57IS )
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 14 črc 2015 13:32

No úplně jste mě zviklali, musím se na to znovu zaměřit, ale že bych si toho nevšiml? Tak zkuste schválně pod první střelu tu filcovou ucpávku. Používám Pedersoli .45 3mm. A jak vám to jde do hlavně? Ogivály GG zvlášť z poslední várky co mi přišla tam rukou nedostanu - jde to lehčím klepáním na nabiják. To mi maximálně vyhovuje, jednak to dobře těsní a je to i bezpečnější, kdyby přece jen náhodou něco...
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od xvo » 14 črc 2015 14:01

Řešili jsme to dříve a v mé devítce funguje první rána naprosto stejně (pocit - neměřeno) jako další, v případě, že je natlučena do suché hlavně a na ní je natlučena, nebo nalisována zátka ze směsi včelího vosku a loje.
xvo
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 14 črc 2015 14:48

Přijde mi to lepší ucpat pod střelou než nad ní a filc je pro mě dostupnější (dá se koupit). Ale jinak proč ne, záhada je zřejmě vyřešená :)
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od xvo » 14 črc 2015 20:09

Naopak - před střelou (ven z hlavně) to navíc funguje proti vlhkosti.
xvo
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 14 črc 2015 21:18

S vlhkostí taky nemám problém. Normálně tu střelu namažu, takže to mazivo funguje zároveň jako těsnění a filc to na prach nepustí, tolik toho tam zas nedávám. Pořádně jsem s tím zmoknul, zažil vlhkost vzduchu přes 70% několik dní a v pohodě. U vosku bych se bál aby to ve vedru neteklo ven nebo nesáklo do prachu. Každý si hold nakonec najde to svoje a o tom to je :)
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 18 črc 2015 11:42

zas tu řešíte něco, co jsem vyřešil před dvouma měsícema :roll:
Tchor
Příspěvky: 5
Registrován: 17 bře 2015 13:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Tchor » 04 srp 2015 19:26

tak jsem vcera vyzkousel .45 po vic jak dvou mesicich od nabiti - oba vystrely zcela bez problemu. Bez jakekoli ucpavky ci specialniho tesneni.
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 04 srp 2015 20:12

Noseno porad u sebe ... V pouzdre etuji kapse.... Nebo jen ulozenka nekde v trezoru?
S flastrem ci bez mazano ci nemazano... Atd

Takova informace ze po dvou mesicich vystreleno je trosku jak v pozzerce si objednat proste pizzu nebo prijit do autosalonu s tim ze chci auto ;-)
GG ⊙ .54
Odpovědět