Vhodna zbran na skryte noseni Glock 26 nebo neco jineho?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od Art » 25 úno 2015 23:06

a pořád nevím co pořídit na obranu k nošení :(


J-u-r-a
Příspěvky: 1
Registrován: 24 kvě 2015 12:03

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od J-u-r-a » 24 kvě 2015 12:20

Čau, Glock 26 je rozhodně svými rozměry k nošení jako dělaný.
Mám G17 na trénink a G26 nosím, nijak nepřekáží a pomalu o něm nevím.
Ale kdybych měl čerstvý zbroják a hledal jakou pistoli si pořídit na obranu tak by to byl G36 v .45 ACP a G26 na trénink.
Prostě úplně stejný typ jen v rozdílné ráži :-)
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od Art » 12 čer 2015 19:53

zdar , tak nakonec vyhraje Glock 42 :), ještě nějaké kotníkové pouzdro
tomas001
Příspěvky: 7
Registrován: 26 čer 2015 15:21

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od tomas001 » 29 čer 2015 12:33

Píšeš, že nechceš jít pod ráži 9 mm Luger, pak nerozumím, proč uvažuješ o mrňouskovi 380 Auto. Pokud ti tedy nevadí Glock, tak můžeš kromě G26 taky uvažovat o G27 v ráži 40 SW. Pro obranné účely je tato ráže vhodnější než 9 mm Luger, o 380 Auto nemluvě. Ovšem, ať už si vybereš kterýkoliv subcompact, nejdřív si ho vyzkoušej, jak ti sedí v ruce a jak s ním vůbec dokážeš střílet. Zvlášť s větší rukou může být problém.
Taky si rozmysli, jestli s tou zbraní třeba taky náhodou nebudeš někdy chtít střílet na nějaké soutěži. Je to sice legrační, ale proč ne. Pak je samozřejmě nejlepší 9 mm Luger, tedy G26: za prvé má lepší přesnost než 380 Auto, za druhé je náboj 9 mm Luger výrazně levnější, takže má smysl s ním trénovat, a za třetí, lze ho použít na jakékoliv soutěži s disciplínami VPi.
Nevýhoda 40 SW je samozřejmě nejvšší cena z těchto tří ráží a také to, že na soutěže, kde se kalibruje na 9 mm, tě s ní většinou nepustí. Ale pro nošení pro obranné účely nelze vymyslet nic lepšího - pokud tedy udržíš v ruce "velké bum" v takhle malém rozměru.

Předpokládám, že to kotníkové pouzdro byl vtip. :-)
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od Art » 04 črc 2015 16:21

to je reakce na mě ? Nikde jsem o ráži pokud vím nepsal.Můj parametr je, abych mohl mít celý den zbraň u sebe na prodejně a zároveň něco co mě opravdu ochrání.
Nejlepší by bylo, nosit zbraň u kotníku . :)

díky za rady
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od KajaKliment » 04 črc 2015 17:28

tomas001 píše:P...
Nevýhoda 40 SW je samozřejmě nejvšší cena z těchto tří ráží a také to, že na soutěže, kde se kalibruje na 9 mm, tě s ní většinou nepustí....
Proč by tě nepustili? Kalibrování se dělá proto, aby byla jistota, že porazíš kovy ráží, která je k něčemu způsobilá (třeba na LOSu - simulace obrany, tudíž se kalibruje ráží, která se dnes považuje pro obranu za slušnou). To, že přijdeš s větší ráží, je plus pro tebe co se týká kovů, mínus v tom, že musíš zvládat větší zpětný ráz. Kdo nosí na obranu něco v 22 lr na takovém závodě zjistí, že prostě kovový terč neporazí, když ho trefí do nohou a tudíž protivníka nevyřídí ani v reálu.
Uživatelský avatar
RChlapek
Příspěvky: 292
Registrován: 02 led 2011 16:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od RChlapek » 04 črc 2015 20:12

Neni proc zvazovat G42, kdyz je tady uz G43. Jinak to same jde rict i o G26 ..
IvanGS
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2015 11:45

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od IvanGS » 06 srp 2015 15:15

Název vlákna je "...na skryté nošení...", čili to není o tisících ranách při sportovní střelbě, ale spíš max. pár set ranách ročně kvůli udržení kontaktu se zbraní.
Mám snad 15 let Glock 30, .45 ACP, kdysi jsem ho nosil hodně, ale občas mi překážel a nechával jsem ho doma. Jen tak do kapsy mám, taky snad 15 let, minirevolver NAA .22WMR. 5 ran, určitě to pomůže, ale jakž takž trefit se dá na pár metrů a odstrašující účinek nulový. Podotýkám, že od r.1990 jsem vystřídal poměrně dost revolverů (.38, .357) i pistolí, G30 a NAA mi jediné zůstaly. Letos na jaře jsem proto hledal něco na opravdu denní, skryté a neobtěžující nošení, něco, co nikdy nenechám doma. Uvažoval jsem o něčem jednořadém 9 mm Luger, vybíral z několika typů, ale nic z toho nebylo tak malé aby mne to občas neotravovalo. Tak jsem přešel k 9 mm Browning, což je v 90% případů stále ještě použitelný náboj a tam opět vybíral. Do finále se dostaly Glock 42 a Ruger LCP. Nakonec, přestože mne to táhlo ke Glocku, protože je to GLOCK a jeden už mám, jsem koupil LCP. Důvod? Z doplňků budu potřebovat jen pouzdro a možná druhý zásobník. Servis nebudu doufám potřebovat a záruku uplatňovat a koneckonců, funguje i pro Ruger. Ale nepotřeboval jsem to u zbraní, se kterými jsem vystřílel desetitisíce ran za rok, tak doufám, že ne ani u LCP, se kterým dám 200 ran za rok. Cena = plus pro LCP. Praktické nošení = plus pro LCP, ploché, zaoblené mejdlíčko, co vklouzne bez zadrhnutí do každé kapsy či pouzdra a stejně se i vytáhne. Kvalita, spolehlivost - možná plus pro Glock, ale jak jsem psal, vystřílím toho minimum a koneckonců, Ruger není žádná noname Čína. Od té doby nebyla minuta, aby byl ode mne LCP dál než metr.
Dnes je G43 a určitě bych ho volil před G42. Ale kdybych měl volit mezi G43 a Ruger LC9s, tak nevím nevím, rozumové argumenty U MNE opět hovoří pro LC9, který má mj. o 1 náboj víc. Ale kdybych s tím chtěl střílet intenzivněji, popř. to měl jako jedinou zbraň, asi by vyhrál Glock.
Problém je, že zbraně se kupují víc srdcem než mozkem. Já, po 25 letech, to mám už trochu jinak a koneckonců, G30, LCP a NAA pokryjí snad všechny příležitosti :D .
Křapáček
Příspěvky: 632
Registrován: 30 lis 2014 17:11

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od Křapáček » 06 srp 2015 21:55

Ja nevyndavam z kalhot Kevina s rezervnim zasobnikem a občas to jistim v podpazaku Parabelou :) bo jsem od rana do boziho večera podelanej strachy :). Duveru v sebe nemam tak me zbývá to zelezo.
AGN Vulcan .22 + Burris Timberline
FWB 800FT + Burris Timberline
HW100 FSB .177 + Burris Timberline
Jsem totiz ... Timberlinovej
zorg76
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2015 21:22

Re: Vhodná zbraň na skryté nošení Glock 26 nebo něco jiného?

Příspěvek od zorg76 » 21 srp 2015 21:25

Ahoj všem rozhoduji se pro zbraň na osobní obranu a všude se píše , že malorážka je nevhodná , neříkám , že ji chci , ale spíš mě zajímá proč je absolutně nevhodná ? Kvůli malé ráži ? manipulaci díky za odpověď
Odpovědět