Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bartus

Příspěvek od bartus » 18 úno 2007 17:11

Lynx píše:
Oldřich píše:Najdou se i takový kutilové. Mám pocit, že se někdo na netu ptal je-li to možný "plynovka+ostrej náboj" :shock: . Já myslim, že je tam přepážka z obou důvodů.U větších pistolí, ještě možná pomáhá v pohybu závěru vzad=větší tlak na náojnici po výstřelu. Beretta 92 od Bruni, má ještě navíc v hlavni takovou matku, zmenšující průměr hlavně. když jsem jí vyšrouboval, tak nepřetahovala.
se slovem "kutilové" bych byl velmi opatrnej. Tohle může napadnout leda nějakýho osmahlýho gengstra z Chánova s nedokončeným základním vzděláním...
Jsem přesvědčen, že celoocelový plynový revolver by výstřel ostrého náboje vydržel, ale max. tak 6.35 Br, nebo spíš 22LR.
Ovšem kromě přepážky v hlavni je tam ještě další pojistka a to nesouosost komor s hlavní, které prostému provrtání brání, takže úprava by musela být o něco větší a pracnější.


Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 úno 2007 17:49

bartus píše:
Lynx píše:
Oldřich píše:Najdou se i takový kutilové. Mám pocit, že se někdo na netu ptal je-li to možný "plynovka+ostrej náboj" :shock: . Já myslim, že je tam přepážka z obou důvodů.U větších pistolí, ještě možná pomáhá v pohybu závěru vzad=větší tlak na náojnici po výstřelu. Beretta 92 od Bruni, má ještě navíc v hlavni takovou matku, zmenšující průměr hlavně. když jsem jí vyšrouboval, tak nepřetahovala.
se slovem "kutilové" bych byl velmi opatrnej. Tohle může napadnout leda nějakýho osmahlýho gengstra z Chánova s nedokončeným základním vzděláním...
Jsem přesvědčen, že celoocelový plynový revolver by výstřel ostrého náboje vydržel, ale max. tak 6.35 Br, nebo spíš 22LR.
Ovšem kromě přepážky v hlavni je tam ještě další pojistka a to nesouosost komor s hlavní, které prostému provrtání brání, takže úprava by musela být o něco větší a pracnější.
možný to je,ale ještě jsem neviděl jedinej plynovej revolver v ráži 6,35 nebo .22 . Jednoduše vám bude komora moc velká.....
Lynx

Příspěvek od Lynx » 18 úno 2007 17:49

bartus píše:
Lynx píše:
Oldřich píše:Najdou se i takový kutilové. Mám pocit, že se někdo na netu ptal je-li to možný "plynovka+ostrej náboj" :shock: . Já myslim, že je tam přepážka z obou důvodů.U větších pistolí, ještě možná pomáhá v pohybu závěru vzad=větší tlak na náojnici po výstřelu. Beretta 92 od Bruni, má ještě navíc v hlavni takovou matku, zmenšující průměr hlavně. když jsem jí vyšrouboval, tak nepřetahovala.
se slovem "kutilové" bych byl velmi opatrnej. Tohle může napadnout leda nějakýho osmahlýho gengstra z Chánova s nedokončeným základním vzděláním...
Jsem přesvědčen, že celoocelový plynový revolver by výstřel ostrého náboje vydržel, ale max. tak 6.35 Br, nebo spíš 22LR.
Ovšem kromě přepážky v hlavni je tam ještě další pojistka a to nesouosost komor s hlavní, které prostému provrtání brání, takže úprava by musela být o něco větší a pracnější.
možný to je,ale ještě jsem neviděl jedinej plynovej revolver v ráži 6,35 nebo .22 . Jednoduše vám bude komora moc velká..... :D
bartus

Příspěvek od bartus » 19 úno 2007 20:29

Lynx píše:
bartus píše:
Lynx píše: se slovem "kutilové" bych byl velmi opatrnej. Tohle může napadnout leda nějakýho osmahlýho gengstra z Chánova s nedokončeným základním vzděláním...
Jsem přesvědčen, že celoocelový plynový revolver by výstřel ostrého náboje vydržel, ale max. tak 6.35 Br, nebo spíš 22LR.
Ovšem kromě přepážky v hlavni je tam ještě další pojistka a to nesouosost komor s hlavní, které prostému provrtání brání, takže úprava by musela být o něco větší a pracnější.
možný to je,ale ještě jsem neviděl jedinej plynovej revolver v ráži 6,35 nebo .22 . Jednoduše vám bude komora moc velká..... :D

Tys nikdy neviděl plynový revolver v ráži .22?
Co třeba tenhle?
http://www.strelivo-zbrane.cz/volne-pro ... ong-blanc/
Lynx

Příspěvek od Lynx » 25 úno 2007 20:38

4Bartus: neviděl,takže dík za rozšíření obzorů :wink:

Mimochodem,nejlíp se to hodí sem.....předevčírem večer,asi v jedenáct,jsem šel pěšky domů. Cestou nesvítí lampy, na silnici asi 50m přede mnou stálo auto,za okamžik rozsvítilo všechna světla co šla a začalo na mě najíždět,že sem musel uskočit do pangejtu. Pak se auto otočilo a vrátilo se zpátky. U mě stáhlo okýnko....co vám budu vykládat,kámoš a jeho debilní vtípek. Ale příjemný to nebylo. Už jak se to auto otáčelo,sháněl jsem šutr,že to po něm mrsknu. Tak mě napadlo, mohl bych ve chvíli,kdy auto dojelo na mojí úroveň vytáhnout plynovou pistoli a a po tom,co by stáhli okýnko začít bez varování pálit dovnitř? A jak by to bylo s ostrou? Přece nemůžu vědět,jestli nestáhne okýnko a nezastřelí mě,po tom předchozím nájezdu na mě....zkuste mi k tomu něco říct,myslim,že je to docela zajímavý....díkes!
bartus

Příspěvek od bartus » 25 úno 2007 22:12

Co takhle dva tři varovné výstřely? To nemůže být na škodu... :)
Richi

Příspěvek od Richi » 26 úno 2007 01:16

bartus píše:
Lynx píše:
Oldřich píše:Najdou se i takový kutilové. Mám pocit, že se někdo na netu ptal je-li to možný "plynovka+ostrej náboj" :shock: . Já myslim, že je tam přepážka z obou důvodů.U větších pistolí, ještě možná pomáhá v pohybu závěru vzad=větší tlak na náojnici po výstřelu. Beretta 92 od Bruni, má ještě navíc v hlavni takovou matku, zmenšující průměr hlavně. když jsem jí vyšrouboval, tak nepřetahovala.
se slovem "kutilové" bych byl velmi opatrnej. Tohle může napadnout leda nějakýho osmahlýho gengstra z Chánova s nedokončeným základním vzděláním...
Jsem přesvědčen, že celoocelový plynový revolver by výstřel ostrého náboje vydržel, ale max. tak 6.35 Br, nebo spíš 22LR.
Ovšem kromě přepážky v hlavni je tam ještě další pojistka a to nesouosost komor s hlavní, které prostému provrtání brání, takže úprava by musela být o něco větší a pracnější.
celoocelový plynový revolver ? tak to by som chcel vidieť :)
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 26 úno 2007 10:15

To Lynx: Asi bych byl připravenej ji použít, když by se otáčel. Je věcí vyhodnocení okamžité situace, jestli to je na použití zbraně, každopádně takto použité auto lze kvalifikovat jako útok zbraní. Stálo by za to vysvětlit kámošovi, že tím, co dělá, se dopouští stejný blbosti, jako když na někoho ze srandy míří jakoukoli zbraní (třeba plynovkou) a že by tímto způsobem dokázal udělat hodně lidí nešťastnejch, přičemž on sám by už o tom nemusel vědět, jelikož by mohl bejt tvrdej. Jenže to chce bejt aspoň pojištěnej u DASky nebo mít dobrýho soukromýho právníka....
To Bartus: Předpokládám, že víš, že i varovný výstřel musíš hlásit na PČR jako použití zbraně, jinak je tě schopen kdokoli se svědkem slušně uvařit v problému. De Jure bys měl hlásit i použití plynovky, jelikož je to taky střelná zbraň, sice ktg. D, ale pořád zbraň.
Jinak praxe říká, že varovný výstřel se střílí až jako poslední a to jen v případě, že zbudou náboje. :D
bartus

Příspěvek od bartus » 26 úno 2007 14:32

harpplayer: Hlásit bys to asi měl, ale na druhou stranu spousta lidí z plynovek střílí třeba na Silvestra, na různých westernových akcích apod. a to by se policajti museli zbláznit, kdyby jim tam všichni hlásili takové použití plynovky.
Uživatelský avatar
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FRENKY » 26 úno 2007 15:04

Zakon říká zcela jednoznačně kdy hlásit použití zbraně. Pouze při použití v krajní nouzi nebo nutné obraně.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 27 úno 2007 07:19

No a to je právě tenhle případ. Představ si, že ten "kámoš" bude mít v autě svědka, kterej mu potvrdí, že jsi na něj vytáhl zbraň, kterou jsi ho ohrožoval, zatímco on seděl v autě a jen se tě chtěl na něco zeptat. Takhle to nalakujou polišům a ty jsi kde? V p..eli, protože tam od tebe nebude žádný hlášení, natož protokolovaná výpověď. Máš na krku ohrožování střelnou zbraní, byť by to byla plynovka nebo airsoftovka.
Pokud tam seděl sám, je to tvrzení proti tvrzení. Jenže pokud jsi vystřelil s ostrou, může se najít projektil, případně něco prostřelenýho tvou zbraní a jsi znova v řiti.
Uváděl jsem, že hlásit bys to měl "de Jure", tzn. dle zákona, je jasný, že pouťovou střelbu na Silvestra nikdo hlásit nebude, dokud se nestane nějakej průser. Nahlásit použití zbraně při obraně (a to i v případě hrozby zbraní) je v zájmu obránce. To už je ale na jiný auditko, plynaři, promiňte.
d3agl3

radšej neskúšať

Příspěvek od d3agl3 » 27 úno 2007 07:59

Mno presvedčený o tom ,že plynovka vydrží ostrú byť môžeš len to preboha neskúšaj. :o pár plynoviek som v ruke už mal.
aj nekvalitné z turecka, ktorým sa lámala poistka ako z porcelánu aj lepšie, ktoré by sa možno v ruke zbrojára mohli zmeniť na ostrú.zopár výstrelov...... a potom prúser jak krava :wink:

Kamarát doniesol plynovku nech sa na ňu kuknem, že poistka ide nejak ťažko Keď som ju rozobral zistil som že je na dve polovice a úderník tam drží len na dobré slovo... Niekoľko výstrelov a niekoho zabije keď vyletí... ale opačnou stranou :twisted:
bartus

Příspěvek od bartus » 27 úno 2007 20:12

harpplayer píše:No a to je právě tenhle případ. Představ si, že ten "kámoš" bude mít v autě svědka, kterej mu potvrdí, že jsi na něj vytáhl zbraň, kterou jsi ho ohrožoval, zatímco on seděl v autě a jen se tě chtěl na něco zeptat. Takhle to nalakujou polišům a ty jsi kde? V p..eli, protože tam od tebe nebude žádný hlášení, natož protokolovaná výpověď. Máš na krku ohrožování střelnou zbraní, byť by to byla plynovka nebo airsoftovka.
Pokud tam seděl sám, je to tvrzení proti tvrzení. Jenže pokud jsi vystřelil s ostrou, může se najít projektil, případně něco prostřelenýho tvou zbraní a jsi znova v řiti.
Uváděl jsem, že hlásit bys to měl "de Jure", tzn. dle zákona, je jasný, že pouťovou střelbu na Silvestra nikdo hlásit nebude, dokud se nestane nějakej průser. Nahlásit použití zbraně při obraně (a to i v případě hrozby zbraní) je v zájmu obránce. To už je ale na jiný auditko, plynaři, promiňte.

Myslím, že by šlo maximálně o přestupek. Teda pokud bys mu nevystřelil do ksichtu a nevypálil mu oči. Zrovna tak tě může někdo nabonzovat i když zbraň vůbec nevytáhneš z pouzdra, to jsou prkotiny, které policajti ani neřeší.
TTK

Co koupit ?

Příspěvek od TTK » 28 úno 2007 14:04

Prosím o radu. Kterému výrobci mám dát přednost. Firmě UMAREX, nebo koupit plynovku od firmy KIMAR ? Nemám s tím žádnou zkušenost a jde mi o spolehlivost a kvalitu provedení. Dále mě zaujal typ zbraně od UMAREX Walther P88 a Walther P99. Kterému typu by jste dali přednost ?
DEFENCE

Příspěvek od DEFENCE » 01 bře 2007 17:13

pozrite si video pouzitia plynovky proti utocnikovy s nozom


a z ineho uhlu


druha zbran vo videu striela gumove projektili :twisted: a predposledna je plynovka.... celkom zaujimave
Odpovědět