Weihrauch HW97k (HW77)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mobi2010
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2010 19:39
Bydliště: Detva

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mobi2010 » 27 dub 2015 01:26

Ja mám tuning kit VORTEK, ale stručne je tuning o tom, že pružina je obalená buď plastom ( tzv. PET ), alebo tenkým plechom ( V Mach), alebo plastovým púzdrom (Vortek).
Je to na vymedzenie vôle medzi pružinou a vnútrom piestu.
Okrem toho sa dáva aj plastové trne vzadu dlhý a vpredu krátky (nie je u všetkých).
Nájdu sa tu aj povolanejší, ktorí ti upresnia detaily, ale ku základnej predstave ako predbežnú odpoveď píšem aspoň toto.


HW97K + V-Mach, ZOS 10-40x60 MilDot
JSB EXACT 4,51 0,547g
TAU - 7, z roku 1989, JSB Match
http://mobius.rajce.idnes.cz/
Smazaný uživatel 5179

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 27 dub 2015 07:04

Pohledově ano, vymezení vůle mezi pružinou a válcem, zamezí to drnčení.
Zásadní změna je v jiné pružině,je silnější s menším předpětím.
Při výstřelu zpočátku více tlačí, ke konci méně, zbytek dodělá setrvačnost pístu.
Výsledek, klidnější průběh pracovního pohybu pístu s menším nárazem pístu na dno válce.
V nejdražší verzi dostaneš na konce pružin místo podložek ložiska, eliminují krut pružiny při pohybu.
Toliko stručně..
Břeťa
Příspěvky: 26
Registrován: 27 říj 2014 22:17

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Břeťa » 27 dub 2015 09:41

Petanus - jestli jsem to spravne pochopil, tak tou pruzinou s mensim predpetim, tesnenim mezi valcem a pruzinou a pripadne i lozisky se vyrusi negativni mechanicke vlivy, ktere mohou ovlivnit presnost strelby. Jednoduse receno zklidni se cely prubeh od zmacknuti spouste az po vymeteni diabolky z hlavne a nebude to tak "kopat".
ranovak
Příspěvky: 906
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 27 dub 2015 10:27

Ano, nebude to tolik kopat.
Ale nejlepší bude, když dorazíš někam na sraz, kde se vyskytnou obě verze HW97 (jako předevčírem u Aleše) a můžeš si to sám vyzkoušet.

U originální pružiny je kopnutí o něco prudší a pažba jakoby poskočí více směrem nahoru, takže to cítíš více do tváře. S V-machem je kopnutí více do ramene a necítíš ho tolik do tváře když máš přilíceno. Z hlediska přesnosti se dá nastřílet naprosto stejně s originální pružinou jako s V-machem. Mnohem větší vliv má nastavení chodu spouště a správná technika držení pušky a střelby. Nečekej, že se s V-machem z toho stane větrovka co se ani nehne a bude z tebe rázem ostrostřelec.

Bonusem V-machu je kvalitnější těsnění do pístu a pravděpodobně i vyšší životnost pružiny. Viděl jsem HW97K co po dvou letech ztratila výkon (buď únava pružiny nebo odešlo těsnění - postupně klesl výkon na nějakých 220 m/s), viděl jsem i originální pružinu prasklou. U V-machu jsem to zatím ještě neviděl, ani jsem o podobných problémech neslyšel.

Takže musíš zvážit sám, zda se ti investice dalších cca 3.000 Kč vyplatí.
deyva
Příspěvky: 58
Registrován: 19 kvě 2011 15:12

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od deyva » 27 dub 2015 10:38

I když pokud origo pružina obyčejná je za 10€ a za dva roky praskne, tak je to pořád lepší, než trojku za v-mach ;-). Já nevím... Přijde mi, že se některý věci až moc řeší... Pokud se tím neživím, tak nepotřebuju top věci jen abych mohl říct, že to mám (a aniž bych věděl, co to vlastně přesně dělá)... Stejný jak s tím uchycením řemenu na natahovačce... Opět se zmíním o anglánech - mají třicetiletý HWčka se kterýma skoro každej den chodí střílet ty zajíce a holuby a podobnou havět tam a stále střílí na 30 rozptyl co se vleze do pětipence... Takže bych zrovna u HWčka nehrál na nějaký "nesahat na hlaveň" apod... Předpokládám, že oní ví, co dělají, když ty jejich HWčka jsou ještě z doby, kdy u nás se nevědělo co to Weihrauch je vůbec...
Weihrauch HW77k + Nikko Stirling Airking 3-9x42AOE
Air Master 300
Tex 086 s pažbičkou
Břeťa
Příspěvky: 26
Registrován: 27 říj 2014 22:17

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Břeťa » 27 dub 2015 11:56

Ranovak - mas pravdu, ze nejlepsi to bude vyzkouset. Ja jsem z HW97 s normalni pruzinou nadsenej. Podle me strili hodne presne. Jen me zajimal ten rozdil, protoze nekteri o tom basni a menili to hned jak jim vzduchovka dorazila. Vim ze zadna pruzina ze me ostrostrelce neudela. Ale zvedavost neda.
deyva
Příspěvky: 58
Registrován: 19 kvě 2011 15:12

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od deyva » 27 dub 2015 12:12

Za mě souhlas s ranovakem v tom, že hodně záleží na chodu spouště a na tom, jak vzduchovku držím a pak taky psychika... Protože když je člověk nas*anej, tak mu nepomůže ani deset v-machů a optika za 50 tisíc :-)
Weihrauch HW77k + Nikko Stirling Airking 3-9x42AOE
Air Master 300
Tex 086 s pažbičkou
ranovak
Příspěvky: 906
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od ranovak » 27 dub 2015 12:30

Břéťa: Já se nechal také zblbnout zdejším fórem a ihned s (druhou) puškou HW97 pořídil i V-mach. Ale nedávno mi rukama prošla neupravená HW97 co jsem bral od jednoho střelce zde pro mého kamaráda a měl jsem ji pár týdnů doma a mohl jsem tak porovnávat. A tehdy mne překvapilo že v tom nebyl žádný rozdíl v přesnosti (dokonce si myslím, že jsem lépe nastřílel s tou s origo pružinou, ale jen nepatrně. A to připisuji tomu, že s puškou kterou nemám nastavenou podle sebe se mnohem víc soustředím na spouštění apod. U své vlastní to kolikrát odfláknu, protože přesně vím, kdy to vystřelí apod.). Drnčení pružiny se dá odstranit alu tuningem i u origo pružiny.

Slyšel jsem od několika lidí, jak jim to najednou začalo jít po namontování V-machu. Ale osobně jsme k tomu skeptický. Spíše když už to měli rozebrané, tak si pohráli se spouští, nebo začali najednou více s pružinou trénovat a pak ty lepší výsledky přisuzují V-machu místo zlepšení svých dovedností.

Pokud jsi se svojí HW97 spokojený, tak zatím nechvátej a určitě se někde potkáš s někým, kdo V-mach v pružině má. Teď v sobotu v Žalanech třeba bude kolega Klika, kterému jsem V-mach sehnal. Já tam asi nebudu, neb zvažuji spíše účast v Popicích. (jestli si dobře vzpomínám, tak jsi ten kdo si byl před koupí vyzkoušet nějaké pružiny v Žalanech?). Navíc rozebíráním HW-čka nepřijdeš zatím zbytečně o záruku. Až si to vyzkoušíš není problém to tam kdykoliv dát.
deyva
Příspěvky: 58
Registrován: 19 kvě 2011 15:12

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od deyva » 27 dub 2015 12:42

Do tech Popic zvazuju, ze bych se jel jen tak kouknout... Mam to asi 10-15 km... Jen tak pro zajimavost. Da se to nebo je to uzavrena spolecnost pro zavodniky a doprovod?
Weihrauch HW77k + Nikko Stirling Airking 3-9x42AOE
Air Master 300
Tex 086 s pažbičkou
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od palong74 » 27 dub 2015 12:48

samozrejme ze to NENI uzavrena spolecnost :D vitany je kazdy na kazdym srazu..a pokud nekde ne :D at me nekdo opravi
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
deyva
Příspěvky: 58
Registrován: 19 kvě 2011 15:12

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od deyva » 27 dub 2015 13:07

díky :-). tak popřemýšlím kdyžtak na otočku... on ten víkend bude vcelku dost nabitej :-D
Weihrauch HW77k + Nikko Stirling Airking 3-9x42AOE
Air Master 300
Tex 086 s pažbičkou
Uživatelský avatar
mobi2010
Příspěvky: 55
Registrován: 20 led 2010 19:39
Bydliště: Detva

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od mobi2010 » 27 dub 2015 15:14

Břeťa, tak by som navrhol, že ak máš originál pružinu, dodanú ako exportfeder, tedy 16J, na
začiatok iba pridaj ten plast (PET tuning), alebo z tenkého plechu (vygoogli si ako).
Tým vymedzíš vôľu, pružina svojich 16J približne má a tak aj tá malá zmena na začiatok poteší.
Potom potrénuj, ak máš už natrénované, nastreľ a skús ako idú sústrely.
Ak to bude k tvojej spokojnosti, potom nekupuj žiadny tuning a máš dobrú pušku aj tak.
Nakoniec.. ona tá puška dobrá je, horšie je to so strelcami, ktorí netrénujú a iba samotným tuningom
si to chcú polepšiť :P
Ja mám tuning kit VORTEK, ale sa mi ukázalo, že tá pružina bola akosi slabšia, než mala byť.
Skombinoval som ten tuning s export pružinou, tá je asi o 7-8cm dlhšia a je ťažké, natlačiť
ju dnu. Nakoniec sa podarilo, naťahovanie páky je citeľne ťažšie, ale teraz sa k 16J blíži
lepšie, než tá tuningová. To je ale asi ojedinelý prípad, že pružina z kitu je slabšia...

Popravde, keby som vedel, ako je to tuningovanie riešené, dám si export pružinu, urobím
na ňu obal, pridám vodiaci trň ale spravím si to svojpomocne, no nevedel som ako...
HW97K + V-Mach, ZOS 10-40x60 MilDot
JSB EXACT 4,51 0,547g
TAU - 7, z roku 1989, JSB Match
http://mobius.rajce.idnes.cz/
Břeťa
Příspěvky: 26
Registrován: 27 říj 2014 22:17

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Břeťa » 27 dub 2015 15:23

Ranovak-jj to jsem ja a byl jsem rad, ze jsem se tam zastavil. Taky jsem si hned koupil tu HW97cku a opravdu spokojenost. S nakupem v-machu zatim nepocitam, ale zajimalo me jestli je tu nekdo, kdo presne vi co se zlepsi a jestli se ta investice vyplati
Dekuju vsem co napsali. Tady je to opravdu pohodova diskuze, kde nikdo nedela z druheho blbce jen proto ze se zeptal.
Breta
Břeťa
Příspěvky: 26
Registrován: 27 říj 2014 22:17

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od Břeťa » 27 dub 2015 20:21

Ještě jednou díky všem za zkušenosti a názory. Předtím jsem to smolil na mobilu a teď jsem to přelouskal ještě jednou.
Břéťa
Uživatelský avatar
opticum
Příspěvky: 66
Registrován: 15 bře 2015 17:31

Re: Weihrauch HW97k (HW77)

Příspěvek od opticum » 05 kvě 2015 18:47

Nevíte někdo o nějaké stavitelné botce pro HW77K? Nejen výškově, ale i prodloužení pažby. Dal sem na flintu puškohled a potřeboval bych botku kde by se dalo nastavit "odskok" od pažby. Odhaduju to tak na 2 - 3 cm.
Popřípadě nějaký nákres na samodomo výrobu?
ČZ 236 - 1 // Weihrauch HW77K + Kolimátor Victoptics 1x35 Red / Green
Odpovědět