Delaborovane naboje pro dekoraci

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Delaborované náboje pro dekoraci

Příspěvek od gunlover » 22 dub 2015 23:33

Koupil jsem znehodnocený kulomet UK 59. Chtěl bych jej pro dekoraci vystavit se založeným nábojovým pásem. Uvažuji, že bych použil vystřelené a provrtané nábojnice, do kterých bych zasunul dřevěné kolíky a opatřil je novými střelami. Mám trochu zmatek v tom, jak to udělat podle zákona. Musí být ke každému z padesáti nábojů v pásu zvlášť potvrzení o znehodnocení, nebo je možné si u puškaře nechat vystavit jedno hromadné potvrzení na soubor všech padesáti nábojů?


Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Uživatelský avatar
Sam Jr.
Příspěvky: 108
Registrován: 22 kvě 2010 11:04
Bydliště: Brno, Moravská Třebová

Re: Delaborované náboje pro dekoraci

Příspěvek od Sam Jr. » 23 dub 2015 09:11

na delaborované střelivo se snad ani potvrzení o znehodnocení nevydává. podle mě není potřeba, aspoň jsem nikdy neviděl prodávát delaboráty s potvrzením.
Weihrauch HW40, HW97K, Baikal MP61, Umarex MP7
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Delaborované náboje pro dekoraci

Příspěvek od gunlover » 23 dub 2015 09:15

Také jsem si to myslel.... Ale včera jsem byl docela šokován, když jsem četl policejní zprávu, kde se píše, že nějaký pán na burze prodával tři kusy delaborovaných nábojů do pušek, ale protože k ním neměl doklad o znehodnocení, obvinili jej z nedovoleného ozbrojování.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Delaborované náboje pro dekoraci

Příspěvek od Piggy » 24 dub 2015 12:27

Co narvat tam školní náboje?
gunlover
Příspěvky: 60
Registrován: 10 zář 2009 12:51

Re: Delaborované náboje pro dekoraci

Příspěvek od gunlover » 24 dub 2015 12:39

První problém je sehnat školní 7,62 x 54 R. Nikde nejsou k sehnání. Druhý problém je, pokud by byly k sehnání, jejich cena. Cena školního náboje bývá obvykle mnohanásobkem ceny ostrého.
Nejporuchovější část zbraně je ten mezikus mezi pažbou a zemí
Odpovědět