Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kentan » 03 dub 2015 18:38

speciálně pro theorin hodně pomalu a zřetelně: když nikoho neohrožuješ a neomezuješ a nic neporušuješ
Vstřícná předpopodesranost nikam nevede.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 03 dub 2015 19:13

ach jo , pokud sve bezprostredni okoli zatezuji hlukem prekracujicim hygienicke limity , dostavam se do rozporu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kentan » 03 dub 2015 19:53

Nevím, co sis koupil za křáp, ale já mám pušku od Řeháků a ta je tichá (což je dáno systémem odfuku do expanzní komůrky v pouzdru závěru). Hlučnej vergl bych si nekoupil ve svým vlastním zájmu, rád bych slyšel i nadále. Jinak doporučuju, naučit se pochopit text neohrožuješ a neomezuješ a nic neporušuješ. Nebo je speciálně pro tebe nutné dodávat seznam všech zákonů a vyhlášek, které v tom či onom případě připadají v úvahu?
Dreslerky (zejména s dlouhou hlavní) taky nijak zvlášť hlučný být nemůžou, vzhledem k tomu, že mají nikoliv odfuk z komory ven, ale předfuk před střelu.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
paul67
Příspěvky: 111
Registrován: 12 led 2014 19:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od paul67 » 04 dub 2015 18:46

Tak me mela vcera prijit nova Foxka,p.Dresller ji posilal ve ctvrtek a kulovy.Slavna ceska posta,jak je jejim zvykem se na na to vyflazla :oops: ,takze az po velikonocich.Ty tri dny snad uz preziju....
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 05 dub 2015 20:41

Tak dnes mi trochu povolily záda,kvůli kterým jsem musel sedět poslední 3 dny doma a tak jsem poprvé vzal svou novou Foxku na výlet do lesa.Cíle a terč jsem si vystavil na louku a střílel hned z kraje lesa,abych nebyl viděn na otevřeném prostranství.No najivně jsem si vše nastrojil na vzdálenost cca 25m,nejdřív jsem pálil na borovicovou desku(17x23cm,tlouštka 11mm),na které jsem měl připevněný kruh z barevného papíru o průměru 6,7cm.První tři rány šli někam nahoru mimo desku,tak jsem postupně šel blíž a až asi 5 rána z 15m šla nahoru a doleva nad kruh,pak z asi 8m šli další dvě zhruba do stejného prostoru,tak jsem začal imbusem štelovat miřidla ale moc mi to nešlo,do toho začlo fest foukat a navíc jsem zmerčil 200m ode mne myslivce,jak si to vykračuje přes louku,stopro musel rány slyšet(mimochodem ty šlehy se pěkně v okolí rozléhaly a dokonce byla i pěkná ozvěna od místních kopců.Tak sjem to nenápadně pomalu zabalil,protože i na mě pak čuměl dalekohledem.Zkrátka nebyly moc podmínky,takže to nechám na zítra a chci si najít lepší místo,kde budu moci nastřelit Foxe na flek.Jinak střely málem desku z těch cca 15 m prostřelily,špičky střel skoro koukali zdruhé strany a odštíply ze zadní části třísky.Takže mírné zklamání,že Foxka nebyla nastřelená,ale to zítra napravím,pak po cestě mi to nedalo a ještě jsem si 3x picnul do 0,5l petky naplěné vodou,tu jsem zasáhl asi z 8m,protože jsem již mířil pod cíl.Jinak se rdží dobře ale je to přeci jen dost specifická pistolka a chce si to natrénovat a řádně ji zasřílet,už se na to těším.Po delší střelbě i něco nafotím..... :)
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Beaver » 05 dub 2015 23:37

therion píše:...Takove rady muzou fungovat leda v obydlene zatáčce...
Á, další chytrák, co si myslí, že za cedulí PRAHA končí civilizace. No my v zatáčce funguje podle Českého práva a to v podstatě říká, že střílet můžeš. Chápu, že v Praze je zvykem zákony ignorovat, což exemplárně předvádí vláda. Takže si nech svoje dementní poznámky, vystrč hlavu z prdele a zkus použít (aspoň jednou) mozek.

A znovu připomínám, že občasná střelba z flobertky je rozhodně menší hluková zátěž, než občasná práce s rozbrušovačkou. Se sekačkou na trávu se dá pracovat bez sluchátek, s flobertkou se dá střílet bez špuntů (ale osobně si je radši beru), ale dělat s flexou nebo cirkulárkou bez sluchátek víc jak chvilku je masochizmus.
Alfa 641
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 06 dub 2015 10:45

Beaver píše:
therion píše:...Takove rady muzou fungovat leda v obydlene zatáčce...
Á, další chytrák, co si myslí, že za cedulí PRAHA končí civilizace. No my v zatáčce funguje podle Českého práva a to v podstatě říká, že střílet můžeš. Chápu, že v Praze je zvykem zákony ignorovat, což exemplárně předvádí vláda. Takže si nech svoje dementní poznámky, vystrč hlavu z prdele a zkus použít (aspoň jednou) mozek.

Nezbyva nez vam poprat mnoho zdaru az potkate stejne zalozeneho sociopata, který bude na nazivani s okolím pohlizet stejnym zpusobem jako vy. Mnoho zdaru :)

btw bydlim na vesnici a polosamote , takze o obydlene zatáčce mam vcelku reálnou predstavu, není třeba byt vztahovacny.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 06 dub 2015 10:57

[quote="kentan"]Nevím, co sis koupil za křáp, ale já mám pušku od Řeháků a ta je tichá (což je dáno systémem odfuku do expanzní komůrky v pouzdru závěru).

Pokud spilasku a ur1 colt povazujes za krap tak prosim.

A co se hluku tyce je snad jasne za strelec je hlukem postizen nejmene , zkus si stoupnou vedle a uvidíš ze zvuk hladina bude upne jinde o sireni ve smeru strelby nemluve.

Mam jen trochu obavu ze podobne smýšlejícím lidem budeme moci casem podekovat , ze pride zákon vykazujici flobky jen na strelnici. Viz slovensko.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 06 dub 2015 16:45

Tak jsem ted dorazil z venku.V lese jsem se snažil nastřelit Foxku a ani po 40 ranách se mi nedařilo... :? Střílel jsem na 20m a vše chodilo cca 12cm nad cíl,tak jsem šel blíž(asi 10m) a stále stejné,přitom jsem hledí zašrouboval co nejníže(až nadoraz)ale furt to takto lítalo nahoru,tak nevím kde dělám chybu,na větší vzdálenosti prostě netrefím nic,přitom nejsem myslím špatný střelec.Co vy pánové,jakým způsobem jste štelovaly hledí a nastřelovali aby vám to trefovalo :?: S výkonem jsem docela spokojen ale ta přesnost mě zatím ale vůbec nepotěšila.... :( Faktem je,že opět nebyly ideální podmínky,zima,do toho sem tam sněžení,takže se mi chvilkama i třásly mírně ruce,které navíc ještě nejsou na tuto zbran zvyklé(no přijde mi,že strhávat jde velice snadno s Foxkou).Chtělo by to pistolku řádně někde zapřít a pohrát si stím,no ale je mi záhadou to hledí,níž už ho nedám a přesto to lítá takto vysoko stále.Poradte,co dělám špatně?
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 06 dub 2015 16:48

Jinak jak hledí tak muška jsou podle mě přeci jen trochu moc široké ale možná mi to jen přijde,čekal jsem u takové malé zbraně drobnější miřidla,která myslím odvedou lepší práci na delší vzdálenosti....
sušák
Příspěvky: 82
Registrován: 12 kvě 2012 14:59

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od sušák » 06 dub 2015 19:03

Ja mam klasickyho Foxe a zase mi to lita dolu(pevna miridla). Pro relativne presnou strelbu tak do peti metru, na +10 metru prumerne 10 cisel pod....s Alfou sem mel lepsi vysledky, ale zase ten vykon.....jinak taky nechapu borce co s tim strili + 25 metru na plechule.
Sukovice..
Adler A
Příspěvky: 281
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 07 dub 2015 00:57

Cernunos

A střílíš kuličky nebo špičky? Mě chodí kuličky přesně,na ty je výrobce nastřeluje a je to doporučeného střelivo v návodě.

Špičky chodí trochu víc nahoru protože jsou silnější - ty se hodí právě na větší vzdálenosti kde kuličky poněkud padají.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
otta
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2012 08:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od otta » 07 dub 2015 08:24

Jo,jo,jak píše Sušák,mám taky Foxku a přesnost dejme tomu do těch 8 m a je jedno jestli střílím kuličku nebo špičku.Dá se říct,že ze všech zbraní co mám ať na ZP nebo volně prodejné je Foxka nejmíň přesná.
jurasek59
Příspěvky: 291
Registrován: 17 čer 2010 15:15
Bydliště: Šumperk

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od jurasek59 » 07 dub 2015 09:48

Konečně se tu mluví pravda a ne jen chvalozpěvy a trefování březových listů na 50 m :lol: :D
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od pavel 54 » 07 dub 2015 11:25

Tak, tak. Už mě je jasné proč mě nikdo na střelnici nechtěl ukázat jak střílí numera na 25m. Jenom mě není jasné proč nereagují mířidla jak píše Cernunos? Měl jsem už tři flobky od p. Dresslera a nikdy jsem nemusel na mířidla sahat. Po několika ranách se to ani nevyplácí. Napřed střílím na soustřel a je jedno kam to jde a potom až se se zbraní pořádně zžiju pak dolaďuji mířidla. O klidu a soustředění na střelbu ani nemluvím. Co to může být za střelbu v lese nebo na louce kdy podvědomě čekám jestli mě někdo nepozoruje nebo se ke mě někdo neblíží/ potom ty výsledky/. Proto si cením všech co přiznají že střelba s pistole na 25m aby trochu vypadala, není tak jednoduchá jak se některým zdá! Své zážitky a názory se střelbou FOxkou 200 na 50m jsem už tady psal.
Odpovědět