Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Alexxxus » 02 dub 2015 14:03

Takže dneska mně Jirka napsal mám jednu černou 250 Foxinu pro Tebe hotovou ... už se těším ... doma je kus kúže tak bych si spíchnul futro :-)


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 02 dub 2015 14:13

pavel 54 píše:Nedá mě to a tak se musím zeptat!/Ne jenom Tebe/. Kde se dá, při dnešních zákonech a jejich novelách, v klidu a nerušeně střílet s flobertek? V lese? Každej les,louka nebo pole někomu patří! O srdečných sousedech na zahradě ani nemluvím. Stačí jedna stížnost,kdy se soused bude cítit ohrožen a máš co vysvětlovat. A nepomůžou snad ani řeči jak jsi všechno zajistil.

Kde? staci mit dost asertivity a bezohlednosti a muzes strilet všude, Třeba ve Krtinach mají prirodni památku a tam se strili vesele :)) Když muzou po lese litat ctyrkolky a lidi tam vozit bordel a venkoncem volne strilet koprivaci, tak proc ne kdekdo s flobkou :)))
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 02 dub 2015 15:21

Pavel54:
Střílet můžeš v klídku kdekoliv,kde neohrožuješ životy,zdraví a majetek lidí,jak je stanoveno zákonem.Kdyby ses pořád jen stresoval aby to někomu nevadilo(chápu ještě tak výtky sousedů ,kteří maj barák hned vedle,když člověk práská z flobky),tak si nikdy pořádně střelbu neužiješ.Já chodím často se vzduch.pistolí do lesa nebo na louku,zalezu někam,kde je malá pravděpodobnost,že někoho potkám a střílím do plně kontrolovaného úseku(do stráně nebo přírodního valu,kde nehrozí,že střela přestřelí horizont a poletí si někam dál,kam nevidím) a nikdy jsem neměl s nikým problém(asi to bude tím,že jsem ještě nikoho na takových místech nepotkal :) )A kdyby někdo přišel a dělal dusno,tak ho můžeš slušně poslat do prdele a kdyby ti nějaký neznalý blb vyhrožoval státními orgány,tak mu řekni at si jde po svém,nebo že ty poldy zavoláš ty na něj a hotovo.Seš v právu,víc bych to neřešil,horší pořízení může být s horkokrevným myslivcem-pánem revíru,pak ale taky neporušuješ zákon,pakliže tě nechytí při pytlačení.Fakt je ten,že flobka dělá prostě oproti vzduchovkám větší kravál(už je to přeci jen skutečný výstřel jako u ostré zbraně) ale jestli se tím někdo cítí dotčen a ohrožen(i přesto že zachováváš výše zmíněná bezpečnostní opatření při střelbě)tak at si zacpe uši a jde dál.Něco jiného jsou sousedi,kterým vadí hluk,to je pak o domluvě,jestliže jsou toho schopni.On větší ravdál může nadělat sekačka,cikrulárka,hudba atd atd..... :wink:
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 02 dub 2015 15:29

Jinak dnes-kdy je oproti včerejšku slunko- mě pěkně drsně chytly záda,takže se opět nedostanu k zastřílení Foxky,která mi včera přišla poštou :evil: Holt si počkám na víkend,pak napíšu postřehy a snad nějaké foto.
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Corvus » 02 dub 2015 15:59

No v tom lese je to ještě trošku složitější.
Člověk ani nemusí pytlačit a může bejt vykázán hospodářem,mysliveckou stráží atd.
Ono když pernatá sedí na vejcích,srnčí v křoví rodí mládě nebo tak podobně tak by se v lese neměl dělat zbytečnej kravál.Někdy jsou dokonce dopředu rozmístěný na krajích lesa cedulky kde jsou třeba pejskaři slušně proseni aby šli venčit jinam a nerušili zvěř v tuhle důležitou chvilku.
Takže si myslim že kdo v lese střílí víc jak čtvrt hodiny na jednom místě tak má vysokou šanci že se s nim přijde někdo dohadovat.
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 02 dub 2015 16:21

Jo tahle možnost je tu taky,já to dosud nezažil,jak jsem psal -vzduchovka nedělá kravál jak flobertka.Naposled jsem měl flobku(Alfu 641)před cca 17 lety,pak jsem jí poslal brzy dál a zůstal u zduchovek(a perkusáků ale ty jsem bouchal většinou na střelnici),takže až ted s koupí nové Foxky si budu muset navyknout zas na ostřejší hluk při střelbě a být optarnější zvláště v tom lese,jak píšeš.I tak se snažím chodit dál mimo frekventovaná místa,kde i my\slivce potkat je fakt náhoda a kdyby,tak když mě pošle pryč,tak pujdu střílet jinam,je to o lidech taky a slušnosti s jakou věci řeší.Apropo-cedulky proti venčení psů jsem dosud v lesích nezaznamenal,zato divoké venčení psů včetně bojových plemen a vlčáků volně běhajících po lese(páníček přitom v nedohlednu :? )vídám často a popravdě se toulavých čoklů bojím víc než divočáků ,které u nás na kopcích a v lesích potkávám takřka při každé vycháce,minule dokonce 30m ode mě bachyně se selaty.No nikdy mě prasata nenapadly ale čokl dotíral už vícekrát(tedy nee přímo že by naplno útočil naštěstí).Pak se dají vskutku v lese zahlédnout ti motorkáři a čtyřkolkáři a různá jiná individua,včetně lidí,co jsou lesem a bubnují na buben a jiné lahůdky,takže pár ran ze vzduchny nebo flobky nikoho včetně zvěře snad neurazí,ale jak říkám i tak se člověk musí chovat slušně a obezřetně... :)
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kentan » 02 dub 2015 17:28

No já si střílím na zahradě. Když má někdo nějaké kecy, ocituju paragraf, ukážu výrazný popisek 7,5 joule a poukážu na to, že terčovou desku mám opřenou o vlastní barák, boky jsou kryty hustým živým plotem na jedné straně a hospodářským zázemím na druhé, takže ohrožení zdraví, života a majetku nezúčastněných osob nehrozí. Obvykle dodávám, že pokud s tím tazatel není spokojen, nechť si klidně povolá PČR, že jim to velmi klidně a pomalu zopakuju.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
paul67
Příspěvky: 111
Registrován: 12 led 2014 19:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od paul67 » 02 dub 2015 19:41

No..pokud se tyka flobertu,tak nikdo,kdo by chtel prudit moc sanci podle zakona nema.Ale pozor.Dressler ma na zbranich vyrazeno 6mm flobert.Takze pokud budu pouivat 22 flobert spicate,tak by se taky mohlo stat,ze kdyby to nekdo chtel tlacit do extremu a po prezkouseni by se zjistilo,ze energie je vyssi,jako ze je,tak by z toho clovek ciste teoreticky problem mit mohl.Vyrobce je samozrejme z obliga.Je to na kazdym.Co se me tyka,taky jsem tomu dal taky korunu,kdyz jsem po 23.00. strilel na zahrade...Druhy den za mnou prisel soused co se deje,ze pry sileny rachy.Tak jsem se omluvil,ze jsme meli grilovani a ja se trochu predvadel.Jak rikam,je to na kazdym,se sousedama problem opravdu nemam,tak proc ho zacit mit,nehlede na to,ze lidi,kteri tomuhle konicku neholduji,skutecne podle zvuku nerozeznaji ''neskodnou" flobku od plnotucne zbrane...
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 03 dub 2015 06:53

kentan píše:No já si střílím na zahradě. Když má někdo nějaké kecy, ocituju paragraf, ukážu výrazný popisek 7,5 joule a poukážu na to, že terčovou desku mám opřenou o vlastní barák, boky jsou kryty hustým živým plotem na jedné straně a hospodářským zázemím na druhé, takže ohrožení zdraví, života a majetku nezúčastněných osob nehrozí. Obvykle dodávám, že pokud s tím tazatel není spokojen, nechť si klidně povolá PČR, že jim to velmi klidně a pomalu zopakuju.
to není o dopadove desce , ale o hladine hluku a ten u "odvetrane" flobky dosahuje i 140dB a to uz nebudou resit policajti ale hygiena....

a to se tyka i lesa , tam se vzduchovka/vetrovka ztrati , ale floba dela randal jak malorajda a to uz se nese sakra daleko.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od pavel 54 » 03 dub 2015 07:50

Děkuji všem za odpovědi! Jenom jsem se ujistil že, nastřílet třeba tři desetirané položky v klidu soustředěně a nerušeně, je mimo střelnici téměř nemožné! Nějaké picání na procházce do odpadu válejícího se u cesty nepovažuji za vyžití! Jak správně píšete: všude něco číhá. Tak co může být pravdy na zázračných soustřelech a nastřílených bodech na terči? Vím že ne každý má možnost jako já zajít si kdykoliv na střelnici a tam se v klidu vyžít třeba až do doby kdy dojde střelivo. A to vše zadarmo.Tak prosím uberte na vzdálenostech a počtech bodů v terči-Děkuji.
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Beaver » 03 dub 2015 12:07

therion píše:...to není o dopadove desce , ale o hladine hluku a ten u "odvetrane" flobky dosahuje i 140dB a to uz nebudou resit policajti ale hygiena...
Ano i ne. Některé obce mají např. vyhlášku co zakazuje hluk v neděli, obvykle se ale nechá aspoň ta sobota "volná" s tím, že lidi potřebujou nařezat dřevo, posekat trávník apod. Někde není taková vyhláška vůbec. Před desátou hodinou večer ve všední dny každopádně nemůže říct nikdo nic, jedině by hluk vznikal neustále (to jsou většinou případy, kdy soused si pořídí truhlářskou dílnu a celý den se potom odtamtud line ječivý zvuk různých strojů) - což u občasné střelby nehrozí.
Pokud soused trvale otravuje a nelze se s ním rozumně dohodnout, je to samozřejmě problém, ale v zásadě toho moc neudělá. Může si zavolat tu hygienu, ale ta podle mě nenaměří nic zvláštního. Pokud by to vyžadoval opakovaně s negativním výsledkem, může se mu naopak stát, že ho to měření nechají zaplatit. Jedno extrémní řešení je takovému sousedovi pohrozit, že místo střelby budeš jako víkendové hobby krátit traverzy rozbrušovačkou, zejména potom tehdy, když má návštěvu :lol:
Alfa 641
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 03 dub 2015 13:06

Beaver píše:
therion píše:...to není o dopadove desce , ale o hladine hluku a ten u "odvetrane" flobky dosahuje i 140dB a to uz nebudou resit policajti ale hygiena...
Ano i ne. Některé obce mají např. vyhlášku co zakazuje hluk v neděli, obvykle se ale nechá aspoň ta sobota "volná" s tím, že lidi potřebujou nařezat dřevo, ......:lol:
no ja mam za souseda pravnika a bývalého vedouciho kriminálky se kterym zadna rozumna domluva není , to mi verte. Takove rady muzou fungovat leda v obydlene zatáčce. A hladinu hluku kterou generuje sekacka a floberta snad nehodláte srovnávat ani ve srande, doufam.
mirekd
Příspěvky: 166
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mirekd » 03 dub 2015 15:59

Zákony snad platí i pro souseda který ti nemůže zakazovat střílet z floberky 7,5J na vlastni zahradě pokud střílíš bezpečným směrem a nikoho neohrožuješ. A samozřejmě pokud nerušíš noční klid.

Navíc ten hluk se bude měřit u souseda a ten klesá se čtvercem vzdálenosti.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kentan » 03 dub 2015 16:57

Přesně. Buďto máš koule na to, abys trval na svých právech (když nikoho neohrožuješ a neomezuješ a nic neporušuješ) a nebo nemáš. Já jsem jednomu takovýmu prudiči před PČR suše oznámil, že klidně i tu flobku vydám k protokolární kontrole, ale okamžitě zahajuji výcvik psa za použití LM 58, což je expanzka kat. D poněkud hlučnější.... Pán je sice od té doby kyselejší jak ocet, ale je klid.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 03 dub 2015 18:01

kentan píše:Přesně. Buďto máš koule na to, abys trval na svých právech (když nikoho neohrožuješ a neomezuješ a nic neporušuješ) a nebo nemáš. Já jsem jednomu takovýmu prudiči před PČR suše oznámil, že klidně i tu flobku vydám k protokolární kontrole, ale okamžitě zahajuji výcvik psa za použití LM 58, což je expanzka kat. D poněkud hlučnější.... Pán je sice od té doby kyselejší jak ocet, ale je klid.
mit koule = chovat se arogantne? se obavam ze presne kvůli takovym skoncime jak na slovensku a floby budou mimo strelnici zakazany.....
Odpovědět