GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 04 črc 2005 16:12

Osmatřicítka je bohužel poměrně nevýkonné střelivo. Těch 380J je ve většině případů naprosté scifi. V katalogu Sellier&Bellot sice opravdu uvádí skoro 380J, jenže testovací hlaveň má délku 19 cm a nemá mezeru mezi válcem a hlavní. Z dvoupalcového revolveru je střela vážící 158 grs asi o 70 m/s pomalejší a to už je sakra znát. Delší hlaveň je lepší, ale stejně by čekal člověk od tak velkého náboje víc. Dva chlapi to neprostřelí ani náhodou. Komolý kužel je opravdu mírně ranivější, ale o moc lepší než ogival není… Jo a tomu .300Win. Mag. tak nefandi, ve skutečnosti je v průměru tak o 700J slabší. Mimochodem, myslíš že by nebylo snazší pro účely které uvádíš nacpat do malorážky shortku nebo flobertku, než investovat do prskavky od Gama?


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 04 črc 2005 18:34

Dědek Plesnivák píše:Osmatřicítka je bohužel poměrně nevýkonné střelivo. Těch 380J je ve většině případů naprosté scifi. V katalogu Sellier&Bellot sice opravdu uvádí skoro 380J, jenže testovací hlaveň má délku 19 cm a nemá mezeru mezi válcem a hlavní. Z dvoupalcového revolveru je střela vážící 158 grs asi o 70 m/s pomalejší a to už je sakra znát. Delší hlaveň je lepší, ale stejně by čekal člověk od tak velkého náboje víc. Dva chlapi to neprostřelí ani náhodou. Komolý kužel je opravdu mírně ranivější, ale o moc lepší než ogival není… Jo a tomu .300Win. Mag. tak nefandi, ve skutečnosti je v průměru tak o 700J slabší. Mimochodem, myslíš že by nebylo snazší pro účely které uvádíš nacpat do malorážky shortku nebo flobertku, než investovat do prskavky od Gama?
Dík za reakci.Upřesnění ohledně 38ky i 300 Winchesteru beru.. Jinak já mám Huntera (stál 5500) opravdu rád,ale dražší vzduchovku bych opravdu nekupoval a radši bych to řešil slabým,nebo extra zaslabeným střelivem do malorážky.Ono výhod je hodně,i ta malorážka má menší zpětný ráz než Hunter,takže snese každou (i levnou) optiku,je velmi přesná a různými náboji je možné dosáhnout různé výkonnosti,přesnosti a účinků.. Nemluvě o možnosti rychle opakovat střelbu (poloautomat,ev.opakovačka).Ale někdo ZP nemá..
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 04 črc 2005 19:04

Ja si naopak myslim, ze nezli kupovat malorazku a pak do ni hledat slabe strelivo, je lepsi koupit drahou vzduchovku. Na zabavnou strelbu nekde na zahrade je 16J dostacujici a nemate problem se zakonem. A navic, super levne strelivo, cim vic bude clovek strilet, tim to bude levnejsi oproti malorazce. A dalsi vyhoda - zadne cisteni, stale super presnost.

Sam jsem take hledal slabe strelivo do malorazky, vysledky nic moc: PMC Moderatory - super presne ale stale mooc energie a mooc hluku. CCI CBlong - velmi nepresne a hodne spini, energie jiz celkem zvladnutelna. SB Short - relativne presne, energie take celkem dobra ale strasne spini - plyny a necistoty utikaji kolem nabojnice v komore a vse je po par ranach cerne - fuj. Jake extra slabe naboje pouzivate Vy?

Rekl bych ze hned z nekolika duvodu je veta "nejlepsi vzduchovka je malorazka" naprostym nesmyslem - vzduchovku malorazka nikdy nenahradi.
bendy

Příspěvek od bendy » 04 črc 2005 20:23

Sidewinder píše:Ja si naopak myslim, ze nezli kupovat malorazku a pak do ni hledat slabe strelivo, je lepsi koupit drahou vzduchovku. Na zabavnou strelbu nekde na zahrade je 16J dostacujici a nemate problem se zakonem. A navic, super levne strelivo, cim vic bude clovek strilet, tim to bude levnejsi oproti malorazce. A dalsi vyhoda - zadne cisteni, stale super presnost.

Sam jsem take hledal slabe strelivo do malorazky, vysledky nic moc: PMC Moderatory - super presne ale stale mooc energie a mooc hluku. CCI CBlong - velmi nepresne a hodne spini, energie jiz celkem zvladnutelna. SB Short - relativne presne, energie take celkem dobra ale strasne spini - plyny a necistoty utikaji kolem nabojnice v komore a vse je po par ranach cerne - fuj. Jake extra slabe naboje pouzivate Vy?

Rekl bych ze hned z nekolika duvodu je veta "nejlepsi vzduchovka je malorazka" naprostym nesmyslem - vzduchovku malorazka nikdy
nenahradi.
Píšete,že 16J na vzduchovku stačí,mě nějak suběktivně nestačí ani těch 23J,ale asi to trochu doladím pružinou (na zakázku).A i tak to moc nevyhovuje právě kvůli poklesu.U terče je celkem jedno,že dvě rány jdou kamsi a pak už člověk nadsadí a jde to,i láhev chvíli počká,ale něco nepočká a i pro ten pocit - prostě namířit na láhev v 60ti až 90ti metrech (když člověk neví..) a zmáčknout vždy s jasným výsledkem,to vzduchovka neumí.Já právě zatím malorážku nemám,však kde kdo půjčí.. Ale chystám se na ni a právě v mém případě bych o vzduchovce nad 6tis. vůbec nepřemýšlel,buď by byla slabší a přesnější (nepotřebuju),nebo o fous silnější.Kdežto vyfešákovaná malorážka (třeba samonabíjecí) s puškohledem,komplet do 10tis.,to už je jiný kafe.A pro mě by občas nějaká koruna za 22ky náboje nebyl větší problém,ikdyž sem zvyklý neplatit za náboje moc (5kč do kulovnice,4kč brokový a do 6kč pistolový),je to přeci jen víc než za malorážkový.Ale speciální kousky mám doma taky (brokový do pistole,za 18kč,magnumy do brokovnice - 13 - 17kč, pryžový do brokovnice za 30kč atd.).Ale výběr malorážka/vzduchovka je na každém podle potřeb a možností.Jako auto: někdo si koupí WV Touareg a je spokojený v lese i na silnici,někdo koupí limzínu a levnej teréňák do lesa a někde drahej Off-road a po městě moc nejezdí :) .
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 04 črc 2005 21:19

Hele Bendy tak to mam pro Tebe jeste lepsi a mnohem levnejsi reseni - hraj pocitacovy hry .. tam se trefis presne jak na 50 tak na 200m a nemusis nic pocitat, merit nebo premyslet .. a to preci chces ne?

Druha moznost je tabulka, kde mas napsano a otestovano, na jakou vzdalenost ma strela jake klesani. Pred vystrelem treba pomoci korekce paralaxe najdes vzdalenost od terce, dle tabulky si spocitas, kam mirit a na prvni ranu trefis take. Ja vim ze to trva dele a je to trochu slozitejsi. Ale jak jsi rekl, vyber je na kazdem.

Dle meho je to super zabava, i kdyz se rana nepovede pokazde. A kdyz se nekdy nepovede a ja netrefim treba orech na strome - pak slysim jak diabolka svisti mezi listy az daleko do zahrady, pak si rikam ze onech 16J je fakt docela moc.
bendy

Příspěvek od bendy » 05 črc 2005 02:42

To beru jako for,mozna si me trochu nepochopil,ale neva.. Radši někdo napište,jak se přepočítává váha (grs na g) a energie (j na kgm). Našel sem ty "slabý" malorážkový náboje.. FIOCCHI .22 LONG Z
Olověná střela. Náboj s malým výkonem a lehčí střelou.
váha střely 30 grs
úsťová rychlost 250 m/s
úsťová energie 6 kgm
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 05 črc 2005 07:02

Poměrně hodně dobrá stránka pro přepočty je tady - http://www.airguns.net/calculators.html
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 05 črc 2005 11:32

1 grain = 0.06479891
1 J = 0.06479891 kgm
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 06 črc 2005 11:04

Prosím Vás o zaslanie foto nástrelov 38čka a 7,62 na lenk@chello.sk
Ďakujem.
Návštěvník

Gamo hunter 440 5,5m- střelba

Příspěvek od Návštěvník » 20 črc 2005 02:06

Nechci zasahovat do vašich sporů,každý má jiné zkušenosti a jiné nazory.Vlastním 440 v 5,5.Je osazena optikou 3-9x40.Pokud střílíte v leže.za velmi klidného počasí, (lepší by byla uzavřená hala) se da střílet bez problémů na vzdálenost 40 metrů.Čísla 8 až 10 není problém zasahovat prakticky každou ranou.Nižší úsťová rychlost,hmotnost,ráže střely v kombinaci s foukajícím větrem udělají své.Když fouká,vůbec ji nevyndavejte!!!!Ještě doporučuji kvalitní střelivo (tvrdší) lépe vede drážky...To je jen muj poloprofesionální názor.Kritiku snesu,ale můj názor to nezmení.




Jiří
mc.gyver
Příspěvky: 177
Registrován: 18 úno 2006 12:38
Kontaktovat uživatele:

Re: GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od mc.gyver » 04 čer 2023 19:47

Ahoj dnes jsem četl že na gamo hunter je kanálek ve válci nějak plombovaný. Průměr by měl být cca 3mm. Všiml jsem si že na mém hunterovi je kanálek 4,6mm. Nevypadá to že by tam nějaká plomba byla. Je to normálně brynýrované a nikde žádná známka toho že by tam před tím něco bylo. Jaký máte průměr toho kanálku?
CZ 200S 4,5mm Accushot 8-32 x 56S WAT Mil-Dot
Gamo HUNTER 440 Theoben Gas Rams 4,5mm Strike 3-9 x 50E
Walther CP99 Compact
TOZ 17-01
Odpovědět