vzduchovka Stella 521

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pavel v

vzduchovka Stella 521

Příspěvek od pavel v » 18 úno 2007 16:44

Dobrý den, dostala se mi do ruky vzduchovka Stella 521, může mi někdo napsat kdo je výrobcem a jak je asi stará ? Na různých částech má vyražené číslo 46. Jakou může mít asi hodnotu ? Nerad bych s ní zacházel jako s obyčejnou vzduchvkou a přitom měl doma vzácnou věc. Dík za odpověď Pavel.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 18 úno 2007 17:53

No mužes s ni klidne zachazet jako s obyc vzduchovkou. Bylo jich vyrobeno fakt dost ne tolik jako slavii 620 ale taky hafo, jinak je to ceska vyroba.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 18 úno 2007 18:01

Vzduchovky Stella jsou výrobky továrny Kotek v Krnsku u Mladé Boleslavi. Továrna vyráběla především hračky, a to od báboviček na písek, přes kočárky až po různé mechanické modely. Stella 521 patřila k těm výkonějším modelům, rovněž jako typ 523. Vzduchovky jsou klasické zlamovací konstrukce, 521 oproti 523 dispnuje pojistkou zlomení hlavně. Pera byla vyráběna ze švédské oceli, píst byl osazován koženým těsněním. Řemeslné zpracování bylo poctivé s pěkným brynýrem jak se na tehdejší dobu slušelo. Fabrika fungovala až do znárodnění, za války vyráběla součásti německých letadel. Po roce 1948 byla továrna pohlcena Škodovkou, dále fungovala už jen jako šroubárna, později jen jako sklady. Za zmínku ještě stojí že v Kotkově továrně zahájil svoji kariéru konstruktéra zbraní jeden z bratrů Kouckých, (malorážky ZKM, kulovnice ZKK, CZ 75 atd.)
pavel v

Stela521

Příspěvek od pavel v » 18 úno 2007 18:03

Někdo mi říkal že to číslo 46 na spodu hlavně je rok výroby, je to možné nebo to je jen výrobní číslo. ?
Odpovědět