Mosin 91,30,38,44 i ostatni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Pitomci

Příspěvek od Návštěvník » 06 čer 2005 08:06

S pitomci se můžete setkat úplně všude. S lidmi s koupeným zbrojákem také, totéž s lidmi s koupeným řidičákem, a také s řádově větším množstvím lidí, kteří mají koupený "jen" odborný posudek (nejen pistolníci, ale třeba u řidičů kamionů jde o existenční záležitost pro ně, takže si razítko koupí, a vy všichni pak chodíte po ulicích nebo jezdíte autem a netušíte, že jde hlavně o vaše přežití a vaši existenci, ale to už sem opravdu nepatří).
Tady na fóru je blbců fakt přebytek, ale to není problém jen tohoto fóra.
S těmi, co mají navíc za pasem pistoli, se můžete setkat taky úplně všude, i když opět - vyhlásit sraz uživatelů tohoto fóra, to by asi stálo za to :-)
Mimochodem, já pistoli za pasem nemám (tedy na veřejnosti, pokud vám šlo o tohle). Stačí mi doma a na střelnici.


dusab

Příspěvek od dusab » 04 kvě 2006 11:32

Neviete dokedy sa vyrabali Mosiny a ake verzie boli posledne? Existovala aj verzia Mosin vz.54?
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 kvě 2006 21:21

Puška vz.54 je čs. výrobek, který byl zaveden v ČSLA jako odstřelovačka s puškohledem (tuším 2,5x). Jde o dobrou a i přesnou pušku se závěrem systému Mosin a taky na stejné náboje. Měli jsme ji na rotě taky jako odstřelovačku - 5 ks - byla to náhrada za do té doby používané a už dost vystřílené odstřelovačky Mosin 1891/30. Používala se ale i s otevřenými miřidly - dlouho se s ní střílela disciplina AP 3x20/300 m a pořád je dost rozšířena v disc. OdPu 300 m. Taky se v poslední době překomorovávala na jiné ráže, nejvíc na 308 Win.
V porovnání s Mosin 1891/30 si byly v přesnosti tak prsa-prsa.

Více info na http://www.volny.cz/weapon/cs/pu-54.htm
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Jakub
Příspěvky: 20
Registrován: 10 říj 2005 13:26

vz 54

Příspěvek od Jakub » 25 kvě 2006 20:23

to Fantan:
Prosím chci se zeptat konkretně na vzor 54.Co jsem videl na netu tak se prodavaji okolo 15ti tisic.Zajimal by me pomer cena vykon teto pusky.Popřípadě vlastní zkušenosti.No zkratka cokoliv.Dekuji
m.puskin

trhání nábojnic

Příspěvek od m.puskin » 15 úno 2007 15:13

Mám dotaz, můj Mosinek 44 mi trhá krčky nábojnic (ocelové samozřejmě), prý je to normální. Ruské náboje z války mají trochu jinační rozměry než kulometné z Hermexu. Co je na tom pravdy. Nebo mám špatnou komoru zbraně???
mosin

Příspěvek od mosin » 15 úno 2007 20:32

Mám jak karabinu vz.44 tak odstřelovacího mosina.co se týká vz44 tak pecka pěkná do 200m i dost přesná(podle střeliva vojenský je hnus) a odstřelovacím ti víc řekne ares.zatim sem s ní moc nestřílel ale je o hodně delší,má ohnutou kliku závěru aby si ho vůbec otevřel(kůli optice) a menší výrobní tolerance.
Josef Ondracek

Příspěvek od Josef Ondracek » 17 úno 2007 20:38

Puškin: máš asi volnější komoru, nemělo by to dělat, možná na tom má podíl i stáří ocelové nábojnice. Jinak k 54: je to sice náš výrobek, ale závěrové pouzdro a závěr jsou z mosina, jsou tam ještě vidět ruské značky na vnitřních součástkách.
lucier

rozměry hlavně

Příspěvek od lucier » 21 úno 2007 08:34

dobrý den ve spolek.
mám dotaz:
-potřeboval bych znát vnější rozměry/průměr hlavně a způsob připevnění bodáku (nejlépe podložené fotkami).
předem díky za info.
Lucier
Pol
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2006 06:20

Příspěvek od Pol » 23 úno 2007 18:59

Prosím můžete někdo poradit?Rád bych si pořídil Mosina 1981/30 a nevím co bych si měl pohlídat, abych nebyl v budoucnu zklamán.Jak zkontrolovat vývrt,nábojovou komoru,závěr atd.Děkuji :shock:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 úno 2007 19:52

Asi jediné co můžeš udělat, je pořádně ji prohlédnout, hledat stopy koroze, pohlídat si aby neměla eventuelně výduť v hlavni a podobné věci. Možná ještě když si seženeš cvičnou vojenskou 7,62x54R a vyzkoušíš si chod závěru. Stav dřeva může ale taky nemusí napovědět o předchozím zacházení se zbraní. Pokud byla přepažbena, tak nenapoví zhola nic. Po nákupu stejně doporučuji rozebrat, vyčistit i od toho co zapomněli obchodníci vyčistit, pořádně promazat, eventuelně zkontrolovat zda něco netlačí na hlaveň (mě v místě čepu pružiny pro spojky nadpažbí a podpažbí trčelo dřevo a podepíralo hlaveň). Vybroušeno, složeno, střílí skvěle
Pol
Příspěvky: 32
Registrován: 20 pro 2006 06:20

Příspěvek od Pol » 24 úno 2007 10:32

Ares píše:Asi jediné co můžeš udělat, je pořádně ji prohlédnout, hledat stopy koroze, pohlídat si aby neměla eventuelně výduť v hlavni a podobné věci. Možná ještě když si seženeš cvičnou vojenskou 7,62x54R a vyzkoušíš si chod závěru. Stav dřeva může ale taky nemusí napovědět o předchozím zacházení se zbraní. Pokud byla přepažbena, tak nenapoví zhola nic. Po nákupu stejně doporučuji rozebrat, vyčistit i od toho co zapomněli obchodníci vyčistit, pořádně promazat, eventuelně zkontrolovat zda něco netlačí na hlaveň (mě v místě čepu pružiny pro spojky nadpažbí a podpažbí trčelo dřevo a podepíralo hlaveň). Vybroušeno, složeno, střílí skvěle
Děkuji Aresi.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 24 úno 2007 12:10

V knize A.A. Jurjeva - Sportovní střelba z pušky a pistole je věnováno několik stran úpravě pušky 1891/30 pro terčovou střelbu. Přestože tato kniha u nás vyšla v r. 1966 a některé informace už jsou překonány, stále zůstává střeleckou biblí. Kdo ji má, nedá ji z ruky a kdo ví, o čem je a nemá ji, platil by zlatem. Problém je, že cokoli z ní scanovat a zveřejňovat na netu je vážným prohřeškem proti autorskému zákonu a člověk se může dostat do konfliktu s orgány činnými v trestním řízení. Proto to sem kopírovat nebudu. Knihu jsem získal během základní vojenské služby po dohodě s knihovnicí za flašku "medvědí krve" a knihu o sovětských pilotech, kterou jsem vyhrál s kapelou v ASUTu a poskytl jsem ji jako kusovku. Je to nejcennější věc, kterou jsem si odnesl z vojny.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 úno 2007 12:12

Ono na mosinovi v původním stavu je tak málo věcí, že o tom ladění je toho na internetu hafo, stačí jen hledat. Hlavní a nejdůležitější na mosinovi je z mého hlediska doleštění spouště a uvolnění případného podepření hlavně.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Příspěvek od qwer » 24 úno 2007 12:44

Harp: Dávám Ti za pravdu. Přesto že je kniha tak stará, stále platí věci které jsou v ní popsány.
frantisek
Příspěvky: 16
Registrován: 21 úno 2007 11:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od frantisek » 25 úno 2007 17:25

To Pol, až budeš kupovat tu pušku a budeš mít k dispozici ten náboj 7,62 x 54 R ( tuším se u nás vyráběl pod označením vz.59) , zkus ještě jednu velice prostou zkoušku. Zasuň náboj do ústí hlavně. Nemělo by se ti to podařit. Pokud po volném zasunutí (pánové prosím bez poznámek :lol: ) střely do ústí, pocítíš při jejím vytahování odpor ( o volném vsunutí celé střely až po ústí nábojnice už ani nemluvím - to jsou pak ty střely letící naplocho) velmi dobře si koupi rozmysli. Tato jednoduchá kalibrační zkouška ti o stavu a opotřebování ústí vývrtu hlavně v nejdůležitějším a nejexponovanějším místě z hlediska přesnosti střelby z dané zbraně velice moc prozradí. Metoda je sice empirická ale univerzální a lze ji orientačně použít u jakékoliv zbraně -paradoxně i u některých nových z "určitých" proveniencí. Zkušenějším kolegum se omlouvám za tuto priviální radu.
Odpovědět