Lide v Cesku vlastni 635 tisic zbrani

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vik

Lidé v Česku vlastní 635 tisíc zbraní

Příspěvek od Vik » 09 úno 2007 12:11

http://www.novinky.cz/krimi/lide-v-cesk ... ltpql.html

V České republice stále přibývá lidí, kteří si pořizují zbrojní průkazy a zbraně. Ke konci roku 2006 mělo v Česku zbrojní průkaz více jak 311 000 lidí, kteří vlastní přes 635 000 zbraní. Držitelů zbrojních průkazů loni oproti roku 2005 přibylo více než 700. Počet zbraní se loni také zvýšil o 13 500. Údaje v pátek zveřejnilo policejní prezidium


Z nějakého neznámého důvodu se tento krátký článek objevil na Novinkách. Jedná se spíše o konstatování, respektive opis policejního záznamu,pokud vubec.

Par nazoru z diskuze pod clankem, ktere me padly do oka
Viděli jste tenkrát v televizi, jak se dostaly k běžnému prodeji pro policisty apod. ty náboje s ocelovým jádrem? Ani nevím, co si o tom myslet, jestli je to špatné nebo ne... Pravda je, že pak by mohl každý, kdo vlastní zbraň, prostřelit neprůstřelnou vestu nebo neprůstřelné sklo...

Takže tahle aféra zanechala stopy.

jo,zbran má každej druhej trouba,jen aby vyvýšili své ego


...a to snad jdeme do války? Podnikám už 14 let, slušně vydělávám ale zbraň jsem v životě nepotřeboval.


Zbraně by měly být úplně zakázány. Je daleko větší pravděpodobnost, že zastřelíte člena rodiny než nějakého zloděje.


Zbraň na údajnou ochranu majetku si pořizují většinou ti, kteří nemají čisté svědomí při nabytí svého majetku. Zbraň většina majitelů by neuměla ani použít tak, aby při tom nezranila nevinné lidi.
[/i]


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 úno 2007 12:20

Nojo... jsme hold zrudy :twisted:

Ja uz tyhle zvejky ani nectu. Nepripada mi to jako dulezity.
Maca
Příspěvky: 16
Registrován: 01 kvě 2006 23:49
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Maca » 09 úno 2007 12:21

Trouba je ten co tu zbran na te fotce drží.Ale už by ju mohli tu fotku opravdu vyměnit. :?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 09 úno 2007 13:30

Jen by mě zajímala podle čeho mají tu metodiku. Vždyť když mám ZP více skupin a jednu zbraň, jak rozhodnou jestli jsem například držitelem zbraně pro ochranu, nebo pro sport :?
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 09 úno 2007 14:38

V pripade zbrani "B" podle nakupky.
Nicmene - pred rokem 2003 nakupka jeste nebyla...
Tak tezko rict...
Jestli kazda kratka je na "obranu", dlouha "B" na sport a dlouha "C" na lov? Vim - zhulena metodika, ale kdo vi :-)
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 09 úno 2007 14:43

Jeste jedna zajimava vec - pise se, jak pocet zbrani roste, ze v roce 2001 jich bylo 470.000... Akorat nikdo nedodal, ze se jedna o registrovany zbrane a ze od roku 2003 se registruje par dalsich druhu zbrani navic, coz jako jediny zpusobilo podstatnej narust.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 09 úno 2007 14:51

Andy píše:Nojo... jsme hold zrudy :twisted:

Ja uz tyhle zvejky ani nectu. Nepripada mi to jako dulezity.
Jo, nápodobně. Kdybych měl brát v potaz všechny tyhlety slinty, tak už jsem si hodil mašli za to, že mám doma třeba jenom kudlu. :D
Si vis pacem, para bellum.
Uživatelský avatar
Karl Třaskavina
Příspěvky: 173
Registrován: 31 srp 2006 14:43
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od Karl Třaskavina » 09 úno 2007 16:10

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_ ... ?id=235762

...
Kreml si myslí, že legislativa v Česku v oblasti držení zbraní je liberální. Podle něj by se proto u některých skupin občanů mohla pravidla pro držení zbraně zpřísnit. Nemělo by se to však týkat sportovních střelců a myslivců. "U těch, co drží zbraně k osobní ochraně zdraví a majetku a nosí je skrytě, tam vidím problém, " uvedl.

Podle něj se také v oblasti držení zbraně česká legislativa liší od ostatních zemí EU. "(Majitel zbraně) musí (v EU) prokázat oprávněný důvod pro držení krátké kulové zbraně," řekl. V Česku však podle něj stačí deklarovat to, že se zájemce o zbraň cítí ohrožen. "Policie nemá právo zkoumat to, jestli (zájemce) bydlí na samotě u lesa nebo jestli bydlí v domečku někde na vesnici či v panelovém domě a bojí se souseda," dodal.
...

Ten člověk je opravdu cvok. Nemám víc co dodat. :D
Vik

Příspěvek od Vik » 09 úno 2007 16:49

Co si mám myslet o Kremlovi nevím. Občas mluví rozumně a občas mě přinde úplně zcestný. Když sem ho parkrát viděl mluvit tak mě napadlo že "má hubu rychlejší jak mozek".
O tom prokazování důvodu nákupu se už přece jednou mluvilo a zavrhlo se to, protože jednak by to nebylo moc učinné, a jednak by to vedlo s největší pravděpodobností k prudkému navýšení korupce. (možná doufá právě v to:/)
A zabezpečení zbraně je podle mě v zákoně docela solidně rozepsane a stanovene, nepocitame-li logické kotrmelce stylu, ze k betovemu protiatomovemu krytu si musim poridit bezpecnosti dvere nejake odolnosti abych vyhovel, a sou naprosto nepodstane.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 úno 2007 20:28

A co tenhle důvod: "Policie je neschopná, soudy zkorumpované a státní správa jako taková je v rozkladu jak za cara. V důsledku toho vzrůstá kriminalita v ČR natolik, že se cítím ohrožen doslova na každém kroku".
Tenhle důvod by jim asi krutě nevyhovoval, co? Protože je to pravda.
P.S. Nevzpomínám si, že bych toho kadimozka Kremla kdy slyšel říct cokoli, co bych při vší dobré vůli mohl označit za "správné", "objektivní" či "pravdivé". Takže já ho prostě nemám rád.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 12 úno 2007 11:08

Znovu již po několikáté opakuji. Setkal jsem se s ním osobně, v pracovní záležitosti. Chová se stejně jako mluví. :cry:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: Lidé v Česku vlastní 635 tisíc zbraní

Příspěvek od Slim Jim » 12 úno 2007 21:31

Vik píše:...a to snad jdeme do války? Podnikám už 14 let, slušně vydělávám ale zbraň jsem v životě nepotřeboval.
...
Někteří lidé mají prostě zvláštní představy, a já jim je nehodlám rozmlouvat. Nicméně jsem zvědav, co tenhle expert udělá, až mu do bytu vnikne zloděj, začne mu bez soudního příkazu fendovat ten jeho poctivě vypodnikaný majetek a nakonec na něj vytáhne nůž. Patrně se pokusí agresora verbálně zastrašit (a poslední věta před smrtí bude znít: "Dávej si na mě bacha, umím karate!" :lol: ).
P.S. vito: To znamená, že jedná stejně děsně :?: Na druhou stranu by bylo myslím nespravedlivé neocenit, že ten člověk je alespoň charakter a má nějakou jakž takž konkrétní představu o problému. Že bohužel jde o problém domnělý, to je ovšem smutné, až tragické (problémem této země není těch pár desítek tisíc legálních zbraní, problémem jsou ty statisíce nelegálních, a taky ty miliony nožů, sekáčků a paliček na maso, které jsou mnohem dostupnější a při vraždě zpravidla taky víc při ruce, v čemž právě spočívá jejich nebezpečnost; tenhle fakt bije do očí tak strašně, že vůbec nechápu, jak ho může někdo nevidět).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 14 úno 2007 09:46

Slim Jim: A taky všechna auta, motorky, travní sekačky, sněhové frézy atd. A k panu plukovníkovi. Jistě dělá jenom svoji práci a při jeho praxi určitě problematiku zná. Ale patří, bohužel, k těm, kteří nejsou příznivci zbraní v držení obyčejných lidí. V jeho postavení by ale měl být velmi objektivní. Ona kdyby se udělala opravdu objektivní statistika, tak bychom asi měli hodně jiná čísla o kriminálních činech spáchaných legálními palnými zbraněmi.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 15 úno 2007 06:52

Jo, a to je ještě otázka, kolik případů jasné přiměřené obrany se (díky našim soudům, které taky stojí za aninechciříctco) dostane ve statistikách do kolonky "Tr. čin spáchaný legálně dženou zbraní". Nechci se dohadovat, aniž bych o tom cokoli věděl, ale tipoval bych, že v celorepublikovém měřítku to mohou být desítky lidí ročně (vždyť jen těch, o kterých se běžně dozvíme, je řekněme víc než pár). A to už vůbec nemluvím o tom, že legálně držená palná zbraň je například i plynovka, kterou za současného stavu legislativy po 18. roce nelegálně držet ani nelze :lol: . Atd., atd. Statistiky jsou z principu zavádějící a nepřesné, ale právě proto se hodí vždycky, když je potřeba něco zmanipulovat a zmást laickou veřejnost (je ovšem její vlastní chba, že se zmást dá, a někdy i docela naivními triky). Jinak souhlasím s tím, že Kreml není objektivní, i když by s ohledem na funkci měl být- toho si všiml asi už i on sám :D .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět