Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od duffioso » 30 led 2015 08:47

To je myslim nesmysl,dvanact drazek je levnejsi na vyrobu.Pokud nekdo vyrabi dvanactidrazkove laufy,tak je v tom z nejvetsi casti otazka ekonomicka


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od drát » 30 led 2015 10:23

CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Miroslav Pražák
Příspěvky: 10
Registrován: 21 úno 2013 06:47

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Miroslav Pražák » 11 úno 2015 07:15

Dobré ráno,

jen abych uvedl na pravou míru používání 6ti a 12ti drážkových hlavní. Obě tyto hlavně mohou být vyráběny jak protlačováním s kalibrací, tak kováním za studena. Výhody a nevýhody obou technologií a použitých materiálů zde popisovat nebudu. Dvanáctidrážková hlaveň je původem hlaveň vzduchovková (větrovková), průměr vývrtu v polích je 5,5mm (ve skutečnosti dle měření 5,47mm) a drážkování je mělké (tzv. micro-groove). Šestidrážková hlaveň cal. 22LR je vyráběná přímo pro tuto ráži, průměr vývrtu v polích je 5,38 (směrodatné měření z tak mála kusů co mám k dispozici nezískám) a drážkování je standartní, hluboké. Stoupání by pro obě hlavně mělo být cca 405mm (16").

Dvanáctidrážková vzduchovková hlaveň je opravdu, díky mělkému drážkování, levnější na výrobu, ať už protlačováním nebo kováním. U nábojů 6mm Flobert (a zvláště s omezením na 7,5J ale máme vyzkoušeno i v plném výkonu) naprosto nezáleží na použité hlavni co do přesnosti. Při plném výkonu, a když se sejdou dva stejné náboje, nám na 25m chodí střely "díra do díry".

Problém nastává ve zbraních ráže .22LR. Průměr střely je menší, s menší odchylkou, rychlosti mnohem vyšší a konzistentnější. Pokud se na takovou zbraň použije 12ti drážková vzduchovková hlaveň, puška jednoduše řečeno netrefuje. Může se stát, že najdete takovou kombinaci konkrétní hlavně a konkrétního střeliva která bude fungovat, ale obecně je prostě průměr vývrtu příliš velký, střely jsou nedostatečně stabilizované rotací a nezřídka létají nekontrolovatelně "na plocho".

Na závěr krátce: .22LR do dvanáctidrážkové vzduchovkové hlavně nepatří. U ráže 6mm Flobert, a zvláště ve zbrani s omezeným výkonem, nemá použitá hlaveň na přesnost vliv.
Ing. Miroslav Pražák
Spielberg Brno Arms s.r.o.
vyroba@spielbergbrno.cz
mob.:+420 602 307 090
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Kavy » 11 úno 2015 19:52

Jsem rád že se k tomu vyjádřil odborník s praktickou zkušeností.
Za sebe děkuju
Uživatelský avatar
Alka
Příspěvky: 115
Registrován: 26 zář 2007 20:02
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Alka » 17 úno 2015 22:02

Tak a je to tady.
Chtěl jsem si udělat radost, a k lámčkám a větrovkám přidat něco, co dělá trochu rachot.
Vyrazil jsem tedy do místních střeliv odnést si Zoraki Streamer R1 6mm.
Po krátkém rozhovoru s prodavačem a láskou na první pohled jsem si odnesl za tuplovanou cenu Spielberg 200F, munici, futrál a čištění. Vybíral jsem ze 3ks - dle mého názoru identické, téměř stejná kresba - rozhodla náhoda.
Po dvou dnech a 150 výstřelech a trefách nelituji ani koruny. Zapomeňte na přesnost větrovek - jediný nedostatek.
Osadil jsem optiku NS 3-9x40 s nízkou montáží, která mi ležela doma ladem. Zjistil jsem , že bude asi lepší vysoká s podhledem (viz Alexxxus). Zítra jdu dokoupit montáž a munici.
Pro toho, kdo váhá - DOPORUČUJI. Snad jsem tím nějakému "váhavému střelci" jako jsem já pomohl...
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 20 úno 2015 13:02

Miroslav Pražák píše:Dobré ráno,

Problém nastává ve zbraních ráže .22LR. Průměr střely je menší, s menší odchylkou, rychlosti mnohem vyšší a konzistentnější. Pokud se na takovou zbraň použije 12ti drážková vzduchovková hlaveň, puška jednoduše řečeno netrefuje. Může se stát, že najdete takovou kombinaci konkrétní hlavně a konkrétního střeliva která bude fungovat, ale obecně je prostě průměr vývrtu příliš velký, střely jsou nedostatečně stabilizované rotací a nezřídka létají nekontrolovatelně "na plocho".

Na závěr krátce: .22LR do dvanáctidrážkové vzduchovkové hlavně nepatří. U ráže 6mm Flobert, a zvláště ve zbrani s omezeným výkonem, nemá použitá hlaveň na přesnost vliv.

aha a proc tedy u CZ 455 SUPER MATCH .22LR je 12 drazka? Spise me to u spilasu ukazuje na pouziti levne hlavnoviny.....
Miroslav Pražák
Příspěvky: 10
Registrován: 21 úno 2013 06:47

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Miroslav Pražák » 24 úno 2015 16:27

therion píše:

aha a proc tedy u CZ 455 SUPER MATCH .22LR je 12 drazka? Spise me to u spilasu ukazuje na pouziti levne hlavnoviny.....
Je potřeba číst důkladně a dávat věci do souvislosti. Zakladnimy znaky hlavně je průměr vývrtu v polích a stoupání vývrtu. Počet drážek je az druhotný . Používáme protlacovane hlavne průměru 5,5mm o stoupání 405mm z produkce CZUB. Jakou hlaveň ma CZ455 SM nevím, ale to ze je dvanactidrazkova je dosti chabá specifikace.

A ještě jednou: At dáte naboj Flobert do jakékoliv hlavně, jeho přesnost nezlepsite. Kdo nevěří at si zkusí změřit úsťové rychlosti třeba ze ZKM 456 (neboli Mod.4 ) kterou stále považují za etalon kvality u tuzemských malorazek. Pokud nekvalitní hlavnovinou narazite na životnost hlavni, neplastovane střely hnané pouze složí nábojů flobert nemají šanci hlavně jakkoliv poškodit.
Ing. Miroslav Pražák
Spielberg Brno Arms s.r.o.
vyroba@spielbergbrno.cz
mob.:+420 602 307 090
Corvus
Příspěvky: 26
Registrován: 15 kvě 2014 19:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Corvus » 09 čer 2015 12:54

Tak včera jsem koupil Spilberga 200 karabinu.Je ještě menší než jsem čekal.
Cestou z obchodu jsem zajel na polní cestu kde jsem na zemi našel kousek plastu (vypadal jako z autosvětla,cca 3x3cm),odkrokoval jsem deset metrů,naládoval kuli a prásk.Velice mě překvapilo že jsem se s "továrnim nastavenim" trefil hezky na střed.
Škoda jen toho kraválu a špinění kvůli odfuku.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Kavy » 09 čer 2015 17:04

Obojí snadno a rychle vyřešíš :wink:
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od pavel 54 » 10 čer 2015 07:11

Já mám vyřešeno už dva roky a maximální zpokojenost na 40 metrů. Mám model 100,tam je to ještě jednoduší.
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 10 čer 2015 20:35

Zdravím, tak jsem si taky pořídil tuto flobertku. Mám model 200F se starým odfukem. Už první dojem po vybalení byl dobrej, po omakání velká spokojenost, flinta sedí v ruce jak ulitá a to nejen mě , ale i ženě. Dojem s první střelby je dobrej, nejsem sniper, ale na asi 12 metrů vzduchovkovej terč a skoro vše v černém a to bez štelování hledí. Není to zázrak, ale nemám zrovna bystrý zrak... Je trošku hlučnější, ale to se dá zřejmě vyřešit, někde jsem to tu četl.
Byl bych rád , pokud by mi někdo poradil správný postup čistění po střelbě, jaký kartáček , jaký olej a pod. Tak zatím asi tak.... Milan N.
Uživatelský avatar
Alka
Příspěvky: 115
Registrován: 26 zář 2007 20:02
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Alka » 11 čer 2015 14:04

Pořídil jsem čistící šňůru. Protáhneš a hotovo.
Přílohy
l1.jpg
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 11 čer 2015 14:13

Já si doukoupil třídílnou šroubovací sadu s kartáčky. Výrobce nedoporučuje používat kovové kartáčky, tak používám ten štětinový a před střelbou protáhnu hadrovým pro odstranění oleje.
Jaký používáš olej na čistění a konzervaci? Stačí Konkor?
Uživatelský avatar
Alka
Příspěvky: 115
Registrován: 26 zář 2007 20:02
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Alka » 11 čer 2015 14:32

Podle mých informací od prodejce (nechal mě flobertku vybrat přímo od dodavatele cca z 10 ks na autě)
stačí při vhodném skladování pouze tato šňůra. Zatím slouží k plné spokojenosti.
Musím podotknout, že mám vyřešené špinění odfuků :-)
bacil
Příspěvky: 28
Registrován: 05 zář 2013 10:33

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od bacil » 11 čer 2015 15:04

A olej na konzervaci nepoužíváš ?
Odpovědět