Material na odlievaciu formu poprip. klieste

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

vlčák

Příspěvek od vlčák » 13 úno 2007 21:13

to je dost divný, když to zakolíkuješ, tak to "teoreticky" musí držet, nemáš tam moc velkou vůli? Je to dobrý nápad, upnout dva plocháče, posouvat je a dělat jednu díru za druhou, ideál je to po první změřit a další dělat už s úpravou rozněrů.
Tak takhle vypadá ta forma na kuličky, co jsem dělal, našel jsem staré, zničené kleště a přivařil je na to... samozřejmě menší kuličku blíž ke kleštím (větší by už nešla vytáhnout). Na nálitky používám "speciální" kleště, z jedné strany jsou zbroušené, aby odstřihovali rovnou plochu, vzhledem k dost ostrým čelistem se hodí jen na měkký materiál (olovo, cín, měď a hliník)
Přílohy
forma na kuličky.JPG


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 13 úno 2007 22:17

Jednu kokilu mám od Pedersoliho, na kuličky, tam je to řešený trochu jinak, než máš ty. Tam je ta forma na kuličku až u hrany kokily, takže střižná rovina je tvořena vrcholem kokily. Nahoře je takovej ten čudl, v tom trychtýřovitá díra, takže nálitek je v té stříhací části. Po nalití se ze strany ťukne do toho čudlu a ten ustřihne nálitek a kule je čistá. Pak se kleště otevřou a vypadne čistá kule. Jenže ta kokila mě stála kolem 2 tisíc. Je ocelová a na 2 kule. Kdybych uměl vkládat fotky, tak to nafotím a pošlu i s tou kokilou co jsem dělal. Jestli to není složitý a budeš mít náladu, tak mě to vkládání fotek popiš. Já jsem počítačovej antitalent.
bublich

Příspěvek od bublich » 13 úno 2007 22:38

Tak to jsou moje samodělky.Material ocel.Pro perkusní Remington r.44.
Nepozoruji zmenšení ochlazením,některé jdou až blbě vyndat.Odlévám
ze starých olověných trubek na rozvod vody.Střela je vlastní návrh a je přesná.
Přílohy
licikleste.jpg
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 13 úno 2007 22:38

Jim: Jime jen na vysvětlenou, ten "čudl" se jmenuje osekávací deska nebo jednoduše osekávač. :)

Bublich: Ty tvoje "samodělky" se ti povedly, vypadají moc pěkně!
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Forma

Příspěvek od Fifo » 13 úno 2007 22:45

No ja som si na skusku vyrobil prototypovu formu z duralu, len tak zo srandy, ci mi to pojde. Olovo som pouzil obycajne, co som nasiel doma, nejake trubky a platne. Spravil som si tri verzie ogivalu, z toho dva na ktorych sa da menit celo strely. Vsetku mali mali spravene aj drazky hlbky 1,5mm. Jeden z 3-och ogivalov bol spraveny ako tercova verzia s rovnym celom na lepsie strihanie papiera o vahe 22g. Dal som presah o 0,2mm viac ako bolo vrtanie hlavne, lebo o nieco sa zmrsti aj samotne olovu po vychladnuti.
Spravil som si k tomu aj kalibrator na mieru do mojej a kamosovej pusky. Strielali sme snimi prvy krat na MSR minuly rok. On bol prvy a velmi spokojny s kvalitou, dokonca povedal ze lepsie, ako pouzival dovtedy. Mne sa podarilo byt na 7.mieste, co je na prvy krat docela dobre. Takze sme obaja az moc spokojny s kvalitou formy, aj kalibratoru. A to bolo len na skusku. Idem teraz robit uz formu na cisto, aj do kliesti, asi bude anticoro.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 14 úno 2007 10:08

Fifo ma naozaj super strely.Mal som moznost sa snimi zoznamit.Prosim ta daj sem ich fotky
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 14 úno 2007 10:30

Musim ich najskor vyrobit, lebo sa uz minuly pre velky zaujem, kazdy chcel vyskusat.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 14 úno 2007 12:33

Fifo: Kdyby to bylo možné, rádi bysme se podívali na tvou prototypovou duralovou formu a taky na tvé střely v různém provedení čela. Taky bys mohl napsat v jaké ráži ty střely jsou. Ještě k tomu smrštění, nechal jsem to spočítat kamarádovi inženýrovi a ten říká že se olovo smrští o 0,1 mm při čistém olovu a průměru .50 cal. Koukal jsem na vaši výsledkovku z MSr. a tentvůj kamarád s těmi střelami udělal opravdu moc dobrý výsledek. Tak jestli můžeš, dej sem nějaké fotky.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Formy

Příspěvek od Fifo » 14 úno 2007 15:41

Tak dodavam slubene foto. Doteraz som odlieval ogivaly, aby som mal co nafotit. Niektore maju aj nejaky kaz, ale je to robene v uplne provizornych podmienkach, nemam este spravenu taviacu pec.
cal. 45
Naposledy upravil(a) Fifo dne 20 úno 2007 23:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Forma

Příspěvek od Fifo » 14 úno 2007 15:44

...este ta forma
Naposledy upravil(a) Fifo dne 20 úno 2007 23:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 14 úno 2007 15:47

Pekne fotky, konecne viem ako ich vyrabas :wink:
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 14 úno 2007 18:40

Fifo: Moc pěkné střely a hlavně ta forma. Vypadá to, že forma je dělaná na fréze a mimo běžných nástojů jsou tvary uvnitř dělané možná speciální vyvrtávací hlavou na které se nechá nastavit záběr i po 0,02 mm.
Fifo, jsi opravdu šikovný chlapík!!
Moje rada: Drž se toho duralu a do nerezu nechoď, nestojí to za tu námahu. Jestli ocel, tak automatová která se dobře obrábí.
Přeju ti hodně úspěchů.
Naposledy upravil(a) Fandaks dne 14 úno 2007 20:46, celkem upraveno 1 x.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 14 úno 2007 19:57

Fandaks:
Dik moc, ale ak Ta mozem poopravit, vsetko bolo robene na hobby malom sustruhu a dokonca nie na jedno upnutie, ale na viac, lebo som hladal presny rozmer strely, co som musel vzdy aj vyskusat odliatim par kusov. Povodny material bol len duralovy hranol, ktory som rucne cely rozrezal, upravil som na sustruhu v 4-celustovej hlave dosadacie plochy, spravil som aretacne body a pustil som sa do dier. Ostatne uz vidis.
Mam uz nachystany dalsi kus na formu, tiez je to dural, ale nemam cas sa do toho pustit, mam aj ine aktivity.
Naposledy upravil(a) Fifo dne 20 úno 2007 23:35, celkem upraveno 1 x.
vlčák

Příspěvek od vlčák » 14 úno 2007 22:03

-ten soustruh je hezkej, to měřítko je součástí, nebo jsis tam přidělal dig. šupléru? :D

-pro Jima : dole máš okno s názvem "soubor", stiskneš "procházet", najdeš fotku v počítači, dáš otevřít a ono se ti to tam napíše... pak stiskneš "připojit soubor" a je to tam..
- u normálních střel je rovné dno, tak je to s tou střihací deskou v pohodě, ale kuličky jsou "kulaté" , tak na formě vzniká ostrá hrana (náročné na obrábění, náchylné na poškození) a když ne, tak tan vznikne "štopka", kterou stejně musíš začistit, tak jsem se na to vykašlal a používám ty "speciální štípačky" (obrázek nahoře)
Naposledy upravil(a) vlčák dne 14 úno 2007 22:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 14 úno 2007 22:15

vsetky pripravky som si porobil, jak drziak nozov, tak uchytenie konika, co bolo povodne len na maticu, tak aj digi posuv zo sublery, lebo dlhy posuv nebol cajchovany
Odpovědět