CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Golem » 16 led 2015 22:58

Art: Když nepoznáš nic tak to samozřejmě není ideální kvalifikace pro samostatný nákup a pokud můžeš, vezmi si s sebou někoho kdo tomu rozumí.
Padlo tady že je jedno jestli má kosa nalítáno deset nebo deset tisíc ran. To je imho nesmysl a je dobré pořádně vybírat.
Ani dobrá kosa sice nikdy nebude žádná odstřelovačka, na to prostě není stavěná, ale proč koupit něco co střílí jenom přibližně dopředu? :-) Rozdíly v přesnosti mezi dobrými a špatnými kusy jsou docela velké (samozřejmě pokud má střelec na to aby přesnost dobrého kusu využil).
Nevím co se dá aktuálně vybrat mezi CZ858, já jsem jí kupoval v roce 2009 a byla dost slušná, ale to prý dnes není tak úplně běžné.
Vloni koupená výběrová Gazela byla ještě o trochu lepší a nenašel jsem nic co by její téměř nestřílenost zpochybňovalo. Že jsou zachovalejší starší zbraně dražší než ty opotřebovanější je myslím naprosto normální a logické. Ale to samozřejmě neznamená že ta dražší musí být nutně good, stále si dovolím trvat na první větě tohoto příspěvku


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 17 led 2015 00:03

Na stránkách gunexpertu je článek kde se věnují nákupu kosy.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
gmc2001
Příspěvky: 21
Registrován: 31 pro 2014 10:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od gmc2001 » 17 led 2015 00:07

Art píše:Hoši chtěl jsem kosu , ale nyní jsem zmatenej . Já jako amatér nepoznám nic, tak co teď ? Koupit to co mi podá prodavač ? Dík za rady
Omlouvám se pokud jsme tě tady trochu znejistili,ale to byla více méně výměna různých názorů a zkušeností.Ty pokud koupíš jakýkoliv klon kosy na krámě tak na něj máš záruku 2 roky.Pokud v té se v té době projeví že hlaveň má větší opotřebení což ti někdo z majitelů který má kalibrační měrky zjistí vymění ti celou zbraň.Hlaveň je u kosy základ ať si každý říká co chce.Měj na paměti že za cca 5000kč.nemůžeš mít funglovku,ale určitě slušnou zbraň.Ono i 10000kč za nestřílenou je málo za samonabíjecí kulovnici.Ceny přibližně odpovídaj kvalitě a následnému užití.Za ty prachy je to bezkonkurenční.Nelépe vem sebou někoho kdo kosu už má nebo měl.Jak už jsem psal hlaveň má životnost cca 70000!!!Přibližně ve 20000 se už zhoršuje soustřel,ale nijak výrazně.Jako u každé zbraně hraje roli jak se o ni staráš.Takže záleží na jaký kus narazíš,ale jak říkám záruka je dva roky tak se zas tolik neboj.
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od leos » 17 led 2015 09:30

Golem: ono je lepší než jen něco říct si to opravdu zkusit.
Testovali jsme svého času nekolik 58.Byly mezi nimi ty "nové" kusy i ty které měli odstříleno několik tisíc ran i kus který měl evidentně odstříleno víc než deset tisíc ran. Test byl zaměřen primárně na střelivo,ale lze z něj vypozorovat i rozdíly v "přesnosti" každé dané zbraně.
Závěr byl takový,že na soustřel (chceteli přesnost) zbraně má větší vliv použitá munice než kolik má odstříleno.Ty dva "nové" kusy byli na tom hůř než ten který měl nalítáno několik tisíc výstřelů.
(žádný div.Ono to totiž odpovídá tomu jak pro co byla 58 vyvíjená a konstruovaná)
gmc2001
Příspěvky: 21
Registrován: 31 pro 2014 10:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od gmc2001 » 17 led 2015 10:46

leos píše:Golem: ono je lepší než jen něco říct si to opravdu zkusit.
Testovali jsme svého času nekolik 58.Byly mezi nimi ty "nové" kusy i ty které měli odstříleno několik tisíc ran i kus který měl evidentně odstříleno víc než deset tisíc ran. Test byl zaměřen primárně na střelivo,ale lze z něj vypozorovat i rozdíly v "přesnosti" každé dané zbraně.
Závěr byl takový,že na soustřel (chceteli přesnost) zbraně má větší vliv použitá munice než kolik má odstříleno.Ty dva "nové" kusy byli na tom hůř než ten který měl nalítáno několik tisíc výstřelů.
(žádný div.Ono to totiž odpovídá tomu jak pro co byla 58 vyvíjená a konstruovaná)
Částečně bych souhlasil,ale byl jsem svědkem kdy /nová/kosa na krámě měla částečně orezlé drážky na ústí hlavně.Pak jsem viděl na krámě kus co má oloupaný přechodový kužel v komoře.Takže takto ostřílená zbraň už je špatně.Nehledě na to že soustřel dělá hlavně ústí hlavně a vypálený tvrdochrom se nedá na ústí opravit tak jak se to běžně dělá u kovaných nebo protlačovaných hlavní.Jo a samozřejmě se nezajetá kosa musí zaběhnout,ale to je otázka cca 1000ran a je to ok.U kovaných hlavní to není potřeba.
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Golem » 17 led 2015 12:15

leos píše:Golem: ono je lepší než jen něco říct si to opravdu zkusit.
Testovali jsme svého času nekolik 58.Byly mezi nimi ty "nové" kusy i ty které měli odstříleno několik tisíc ran i kus který měl evidentně odstříleno víc než deset tisíc ran. Test byl zaměřen primárně na střelivo,ale lze z něj vypozorovat i rozdíly v "přesnosti" každé dané zbraně.
Závěr byl takový,že na soustřel (chceteli přesnost) zbraně má větší vliv použitá munice než kolik má odstříleno.Ty dva "nové" kusy byli na tom hůř než ten který měl nalítáno několik tisíc výstřelů.
(žádný div.Ono to totiž odpovídá tomu jak pro co byla 58 vyvíjená a konstruovaná)
Ale jo, že se hlaveň nezhorší několika málo tisíci výstřelů a že už z výroby nejsou všechny úplně stejné rozhodně nerozporuji, ale deset tisíc už myslím znát bude a obávám se že se občas dají koupit i o dost horší.
Ten test nábojů mě dost zaujal, můžeš zveřejnit výsledky?
Jarek.slavik
Příspěvky: 6
Registrován: 19 říj 2013 17:10

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Jarek.slavik » 17 led 2015 14:39

Dobrý den,tak i já jsem se rozhodl pro nákup Kosy konkretně 858.Může mi někdo doporučit dobrého prodejce případně pěkného kusu v Libereckém kraji?Dík za radu
gmc2001
Příspěvky: 21
Registrován: 31 pro 2014 10:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od gmc2001 » 17 led 2015 14:55

Já myslím že to neni ani tak o prodejci,on neovlivní co mu přivezou.Spíš je to o štěstí i špatnej prodejce může mít na pultě dobrej kus.
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Harquebusier » 20 led 2015 15:47

Protože CZ 858 maj na krámech +- všude stejnou cenu, tak možná není od věci zbraň koupit v podnikový prodejně CZUB. Třeba se pletu, ale do svojí repre prodejny v Opletalce v Praze si asi nebudou vozit kusy s vypadaným chromem v laufu, olítanými součástkami, apod. Já tam tu svou před několika roky koupil a byla nejetá - ani při zkoumání pod lupou jsem stopy opotřebení nenašel. Takže buď uloženka, nebo složená z náhradních dílů - ale to se už poznat nedá...
gmc2001
Příspěvky: 21
Registrován: 31 pro 2014 10:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od gmc2001 » 20 led 2015 17:22

Harquebusier píše:Protože CZ 858 maj na krámech +- všude stejnou cenu, tak možná není od věci zbraň koupit v podnikový prodejně CZUB. Třeba se pletu, ale do svojí repre prodejny v Opletalce v Praze si asi nebudou vozit kusy s vypadaným chromem v laufu, olítanými součástkami, apod. Já tam tu svou před několika roky koupil a byla nejetá - ani při zkoumání pod lupou jsem stopy opotřebení nenašel. Takže buď uloženka, nebo složená z náhradních dílů - ale to se už poznat nedá...
To souhlasí,ale bohužel dle mého dnes už dobrý kusy docházej a prodává se to co je, zaplať pánbůch.Časem nebude už nic protože se léta nedělaj.Takže se vlastně jedná o doprodej stávajících kusů.Koupil bych trochu slušnou a případně v nejhorším nechat vyměnit hlaveň a máš to na věky a s cenou budeš stále pod 10000kč.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 21 led 2015 23:01

Jsi si jistyý že si s cenou s novou hlavní pod 10? A ta anabáze co kolem toho je za to taky moc nestojí. Nová hlaveň bude taky nejspíš bez tvrdochromu...
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
gmc2001
Příspěvky: 21
Registrován: 31 pro 2014 10:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od gmc2001 » 21 led 2015 23:52

PB píše:Jsi si jistyý že si s cenou s novou hlavní pod 10? A ta anabáze co kolem toho je za to taky moc nestojí. Nová hlaveň bude taky nejspíš bez tvrdochromu...
V GUNEXPERTU maj novou hlaveň komplet origo za 2700kč.Výměnu u puškaře typuji cca na 2000kč,možná ani ne.Hlaveň se pouze přesně nalisuje,žádné jiné pasování tam není.Na nové hlavni je vše moucha i plynová komora.
Golem
Příspěvky: 41
Registrován: 07 zář 2008 00:37
Bydliště: severní Čechy

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Golem » 22 led 2015 01:48

Z toho je myslím jasné že CZ 858 s vyšlehanou hlavní opravdu ne (6000 za zbraň + 4700 za výměnu hlavně, o starostech a nákladech okolo nemluvě...).
Pokud se podaří sehnat 858 ve slušném stavu a s přiměřenými peněžními a časovými náklady na objíždění prodejců, tak bingo. Pokud ne, je imho výběrová Gazela za 10000 rozumná cesta (ale samozřejmě i tady je potřeba skutečný stav zkontrolovat).
A nebo zkusit něco z druhé ruky, ale samozřejmě také s důkladnou kontrolou stavu.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 22 led 2015 10:30

asi tak nějak 8) hlaveň tam mám opravdu excelentní, s takovou jsem na vojně vůbec nepřišel do kontaktu :) ke koupi jsem se rozhoupával opravdu několik let. zásoby řekněme slušných vz. 58 nejsou neomezené tak mě to nakonec přesvědčilo, že by bylo dobré jednu vzít dokud je ještě co. pokud by se prodávaly pouze u nás tak budou ještě za 100 let ale obrovské počty odchází do zahraničí... docela přemýšlím, že přikoupím ještě jedny komplet náhradní střeva.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 22 led 2015 12:38

Je nesmysl kupovat při výměně hlavně celý komplet i s nosičem mušky a plyňákem. Stačí jen levně koupit trubku od zbrojíře a domluvit s ním práci.

Já jsem u obou kos nechal vyměnit hlavně za nové, zejména u tý druhý byl postup následovný: nákupko, práce, brynýr, lauf, tlaková zkouška a registrace celkem 3200,-. To jsem dělal jen proto, že mám dobře zaběhlej rám a v něm zakázkovou spoušť, která nejde přehodit na jinou kosu. Nechávat měnit lauf u ojetý kosy je jinak nesmysl, stejně tak si myslim, že dávat za kosu 10000 je úplně stejnej nesmysl. To bych radši ještě něco došetřil a koupil rovnou AR15.

Na druhou stranu je důležitější, aby ten ocelovej miláček dělal jen radost.
Odpovědět