22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 12:03

Anonym: Přesně ..140 J malorážky do aorty, je konec ..a kecy o tom, že 9mm Luger s průstřelem hrudníku nestačí a stížnosti nějakých veteránů z Afgánu lze považovat za blábol.
ps. Andy, jen bych fakt chtěl někdy vyzkoušet Desert Eagle, lze věřit, že to musí být impozantní ..a co teprve v plné ráži ..
Dawe1


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 12:13

Anonym: Dej si nick, protože konečně fakt rozumný názor.
Dawe1
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 12:19

Chlapci.... toho pana nekdo streli v klidovem stavu do nohy ... on spadne a boli ho to.. a vy se divite? Copak byl plny adrenalinu nebo opily ci zfetovany?? Nikoliv. A to je klicove. Az tomu tak nebude... prustrel nohy (paklize mu kule neprerazi kost) nebude bezprostredne vnimat. A uz to neomilejte porad dokola. Malorazka samozrejme usmrti.. nicmene neni vhodna na sebeobranu. Nefunguje za vsech nepriznivym okolnosti. Jako nouzovka prosim... ale pokud se na obranou situaci pripravuji tim, ze nejakou zbran nosim... necht je poradneho kalibru a s patricnou strelou.

Jinak ten Desert v 50AE si myslim bude chovat dost podobne jako 44Mag. Bude krapet vic zvidat... ale jinak zadna zmena. Je to tezka obluda.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 13:02

Andy: No, nejvýkonnější jsem střílel .44Magnum v revolveru Cobra, je to hnus ..Desert Eagle má zjevně aspoň pořádnou pažbu.
Jinak, přeci si si nezle představovat útočníka .."tedy pokud mu nechodíš za manželkou" ..jako šíleného agresora pod vlivem PCP ..protože, toto je jediná droga způsobující "amok" který zde naznačuješ ..jinak ostatní spíše vytvářejí dobrou "žoviální" náladu - amfetaminy, ..a většina ostatních působí sedaci ..opiáty, diazepam ..etc.
Závěr: Věřím, že 7.65 Br., je naprosto dostačující a nošení výkonnějších zbraní, ..vz 52, CZ 75 etc., je pouze zbytečně zatěžující a každý to po nějaké době určitě pozná.
Dawe1
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 13:32

Ja zase tvrdim, ze cim vhodnejsi raze a munice.. tim vetsi smysl sebou neco tahat.

Jinak ja se nesnazim vymodelovat idealniho utocnika... jen pisi co by se mohlo prihodit. Spravne opily agresor... (ne ve stavu co sotva jde) dokaze asi pekne pozlobit. Natoz penezochtivec napechovany adrenalinem ze samotneho lupu.

7,65Br je ale kazdopadne lepsi volba nez 22LR.

Vz. 52 (7,62TT) je na noseni jeste vetsi nesmysl nez 22LR. Velky vykon... vysoke prurezove zatizeni... mala schopnost predat tu hroznou energii cili.
No a CZ75 9L ... myslim ze s CEPPem nebo EFMJ je to dobra volba.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 črc 2005 15:51

Víte, zas mi to tady místo diskuse na dané téma připadá spíš jako sbor ukvákaných žab.

Bezesporu, nemá smyslu se bavit o sebeobraně, pokud se někdo nemá čím bránit (zbraň s sebou nemá a nenosí), nebo pokud se bránit nechce. Mě se několikrát stalo, že jsem byl rád, když jsem měl zbraň u sebe.

Ti ostatní mohou řešit která ráže je nejlepší a stejně dospějí jenom k tomu že nejlepší jsou ráže větší s těžšími střelami a ideálně se střelami tvořícími hřibovitý tvar po nárazu na tělo úročníka. Nakonec stejně dojdou k tomu, že se jejich výběr zúží na něco nad 9mm s enegií mezi 400 J až 600J.

No a ti, co jim opravdu záleži na jejich bezpečí budou trochu diskutovat nad metodami vycviku a hlavně budou mohutně sušit (pro nezasvěcené cvičit na sucho) míření, střelbu, tasení ze všech možných pozic, budou zkoušet chování zbraně a mnohé další "rituály".

Já nosím zbraň s sebou denně, je to pro mne něco jako součást povinné výbavy. Nejsem ani policista ani voják, ale jsou stavy ve kterých mi zbraň může být velmi vhodná (naposledy když mne obtěžoval jeden zamindrákovaný ochrankář v Carrefouru - stačilo když cítil pouzdro přes svetr a začal se chovat podstatně míň arogantně). Na střelnici trávím tak dvě hodinu týdně, suším každý druhý den aspoň 30 minut.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 17:25

HanuIv píše:"naposledy když mne obtěžoval jeden zamindrákovaný ochrankář v Carrefouru - stačilo když cítil pouzdro přes svetr a začal se chovat podstatně míň arogantně"
Vis nemel si jim brat to zbozi a chtit odejit bez placeni. Jinak by se te asi nevsimal :-)) ... no a nebo pokud si se s nim chtel seznamit... a tlacil ses na nej tak vehementne az si mu obtiskl zbran na telo... taky se nedivim, ze jevil znaky nervozity. :-))
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 črc 2005 17:37

Nešlo o mne ale o mou ženu. Ochrankář jí chtěl koukat do kabelky a když mu okázala obsah, tak chtěl aby s ním šla do kabinky. Prý měli mou ženu na videozáznamu jak krade nějaký parfém (my jsme ale v parfumerii vůbec nebyli).

Mě se nelíbila forma, řekl jsem, že počkáme na Policii, ale jako civilizovaní jedinci třeba v kavárně, a že může být ochrankář celou dobu s námi. To se mu nelíbilo. Mezitím se seběhli další dva panáčci a násilím nás chtěli zatlačit někam za dveře. Jelikož jsem dvoumetrový stokilový chlap tak jsem se jim postavil a jeden jak se o mne opíral, tak ucítil zbraň.

Poté následovala úplná změna chování. Asi si mysleli, že jsem policista, nebo co. Vyklidili pozici a my jsme šli domů. Od té doby jsem v tom supermarketu nebyl. Jestliže si neváží zákazníků a nechovají se k nim civilizovaně, tak to není místo, kde já budu nakupovat.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 17:47

Dobra story. Je pravdou... ze nekdy se tam asi deji veci. Nemam hypermarkety rad. Vytlaci drobne podnikatele.. a zacnou si diktovat ceny. To je jejich plan. Kazdopadne co by se asi stalo... kdybys tasil?? Pruser jako krava... pac kdyz se tasi.. tak se strili... v tomto pripade si mozna z toho profitoval.. ale strilet... asi bys na Internet jenom vzpominal.
Pavlicek

zážitek

Příspěvek od Pavlicek » 18 črc 2005 18:43

To HanuIv - taky mě zaujal tvůj zážitek.
Stalo se mi nedávno něco podobného. Jel jsem autem kolem 18 hodiny nakupovat do Globusu, jelikož bylo parkoviště hodně zaplněné, tak jsem se chytil až trochu dál od vchodu. Jak jsem vylezl z auta a šel do kufru pro 2 přepravky s lahvema, tak už mě ze zadu někdo oslovoval. Otočil jsem se a tam občan tmavší pleti (možná rom, ale spíš cizinec), jestli nechci nějakou elektroniku a začal to tahat z igelitky. Řikám, že nemám zájem, ať to zkusí jinde, občan odchází. Otočím se a vytahuju z kufru ty přepravky, a už ho zase slyším za sebou. Jenže tam už není sám, ale s nějakým kamarádem, který má paže, jako já stehna. On hned, proč si nic nechci koupit, že to je výhodný a ty jejich keci....... No situace už začínala být trochu dramatická.
V ten den jsem byl v sáčku a pistoli jsem měl v černém opaskovém pouzdře na pravé straně. A právě teď se stalo něco, co jsem nečekal a co mi dost pomohlo. Jak jsem přijel autem, tak já mám v autě vždy rozeplé sáčko. Zafoukal vítr a mně se rozevřelo sáčko a z něj vykouklo pouzdýrko s mojí devítkou. Hoši nejdřív vyvalili oči a pak vzali do zaječích. No, zkrátka jsem byl rád, že to takhle dopadlo, protože přesně jak říká Andy - když se tasí, tak se střílí.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 črc 2005 19:32

Ani jsem neměl tasit v úmyslu. Dokonce jsem neměl v úmyslu ani jim říct, že jsem ozbrojen.

Na takový vítr je radno si dávat pozor. Problém je ono skryté nošení.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 19:52

Panove je mi z toho nejak divne... asi pudu ve ST na PCR zadat o povoleni k nakupu :-)) bane... ale je pravda ze o tom nedky uvazuju. Me se nastesti tyhle situace vyhybaji. Nejsem hubenour... a nevypadam jako hodny pan na okradeni. Presto verim, ze to rozhodne neni prekazkou pro nejakeho smejda :-( Sebou nic nenosim. Jen hole ruce. Jsem totiz stale na rozpacich co si pripadne poridit. Jsem perfekcionista... a pri pomysleni na fakt, ze mala pistolka toho moc netrefi... a velka vazi dost na to aby se dala pohodlne nosit (krom plastovych a ty nesnanim).... tak nevim. Asi zustanu beze zbrane :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 21:35

HanuIv píše:Nešlo o mne ale o mou ženu. Ochrankář jí chtěl koukat do kabelky a když mu okázala obsah, tak chtěl aby s ním šla do kabinky.
No, známý dělá ochranku v Hypernově a když vykládá, jakým způsobem a v jakém rozsahu se krade ..asi se není co divit a toto je prostě daň, že lze nakupovat v hyprmarketech, kde je obrovský výběr na jednom místě, ceny mnohdy velmi přijatelné ..a k té konkurenci, je pravda, že ničí malé podnikatele, ale mají rivalitu mezi sebou, takže nelze očekávat dramatický nárůst cen.
Dawe1
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 19 črc 2005 06:23

Andy píše:...ze mala pistolka toho moc netrefi... a velka vazi dost na to aby se dala pohodlne nosit ...
Co Kevin? Revolvery (38 special je tak minimum, co pro rozumnou sebeobranu potřebujete).... Najít se dá vždycky něco.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 19 črc 2005 09:39

Jo ZVI a jeho Kevin je zajimava volba... Revolver nechci... moc siroke diky valci. Snad jen pak ta presnost... ale je pravdou ze na obrannou strelbu do 10m asi staci. Uvidime casem. Zatim zustanu pouze u dlouhych :-)

Mimochodem ... uz jste nekdo nekdy strilel na 300m? Vase zkusenosti? Moje jsou s TIKKA T3 308W a munici SAKO 123gr RANGE 900m/s. Rozptyl na 100m je 2,5-3cm na 300m kazdou ranou terc 15x20cm.
Zamčeno