TAU (5,6,7)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

TAU (5,6,7)

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 12 úno 2007 01:29

Puštal sa niekto do tuningu krátkej TAUky?
dokupenie alebo vymena hlavne za 5,5?
Zlepšenie presnosti? Aku dosahuje tá Vaša?
Dal ktosi tomu optiku?...


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 12 úno 2007 01:53

Přesnost TAUky podle mě nezlepšíš. Ne tak, aby to obyčejný smrtelník byl s to poznat. Už takhle to při upnuté zbrani na 10 m s dobrým střelivem lítá jednou dírou. Ale ta optika by mě taky zajímala, sám už jsem uvažoval o tom, že bych si na TAUce trochu zabejčil a udělal si z ní extra sniper speciál :lol: (i když jsem uvažoval spíš o dioptru). Faktem je, že TAUka k tomu přímo vybízí: je to výborná, přesná, přitom levná pistole, na které je dost místa pro montáž...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

fg

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 12 úno 2007 01:59

Ja som prave skušal upnut do zveraku TAU 6, a slovenskymi žltymi a Lux bol na 9m od 15 do 20mm opisanej. Ešte neviem kde je chyba
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 12 úno 2007 17:00

NO myslím že chyba určitě nebude v TAUce, protože ty pistole jsou opravdu přesný. Možná se Ti mlel svěrák, možná blbá munice, blbě seštelovaná úsťovka. Se Schultzama to chodí jednou dírou.
m.posp

Příspěvek od m.posp » 12 úno 2007 20:41

Přesně tak, máš pravdu. Mám TAU 7 na 10m to chodí v 8mm kruhu střelivo JSB ale standar. a boxery 13mm.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: fg

Příspěvek od Slim Jim » 12 úno 2007 21:47

baretta@pobox.sk píše:Ja som prave skušal upnut do zveraku TAU 6, a slovenskymi žltymi a Lux bol na 9m od 15 do 20mm opisanej. Ešte neviem kde je chyba
To je na tak krátkou vzdálenost moc, někde je chyba. Já osobně bych si přisazoval na munici (u přesných zbraní je poměrně běžné, že je občas některá hlaveň vybíravá a dává desítky jen s něčím- i když TAUky touhle nectností myslím moc netrpěly).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 13 úno 2007 07:36

Nakrm tu zbraň buď kvalitníma závodníma JSB nebo připlať a na zkoušku použij terčové RWS, případně HN (Haendler + Nattermann). Tam máš zaručenou kvalitu střeliva a jistotu eliminace chyby střeliva.
Z
Příspěvky: 10
Registrován: 14 čer 2006 18:33

Nahradni dily na Tau-7?

Příspěvek od Z » 13 úno 2007 22:27

Nevite, prosim, nekdo, kde se daji sehnat nahradni dily na Tau-7? Konkretne by mi slo nejspis o bile tesneni ve valci (ci jak se te vodorovne komore na CO2 vzadu spravne rika) a pruzinku, ktera se v nem pohybuje. Na obrazku http://www.citlink.net/~schattler/tau7p.jpg by to mely byt dily 29 a 58. Pri hledani na webu jsem nasel jen blize neupresneny "Krouzek tesnici Tau" v ceniku na www.zbranebrymova.com (a ze stranek www.taubrno.com ci dokonce www.taubrno.cz jsem pomerne rozpacity).

Stalo se mi totiz, ze ma kdysi z druhe ruky koupena Tau-7 zacala uchazet - pri dokoncovani jedne bombicky jsem po natazeni biciho mechanismu slysel jemne uchazet plyn, sel z otvoru v tele pod odklopenym krytem pro nabijeni (omlouvam se za terminologii - cesky navod jsem na webu nenasel). Po vypusteni bombicky a zkusmem profouknuti jsem tam dal novou a ta vyprchala (asi diky tlaku) v podstate okamzite - strilet se z toho nedalo (jen cvaknuti na prazdno), presto jeste pri vyndavani bombicky nejaky zbytkovy plyn z rukojeti zasycel. Tak jsem ji rozebral, silikonovym olejem (co se tak da pouzit, abych neposkodil tesneni?), hadrikem a papirovymi ubrousky jsem vycistil vsechny komory, do kterych jsem se dostal - doufal jsem, ze se jen nejaky svincik z bombicek dostal prave mezi to bile tesneni a konickou podstavu ventilku, ktery k tesneni tlaci ta pruzinka (jestli jsem to spravne pochopil), ale bud jsem to odhadl cele spatne, nebo uz je zavada asi primo v tech dilech.

A kdyz uz sem pisu - nevidel nebo dokonce nemel nekdo v ruce novinku Tau-8? Podle nadsenych formulaci na http://www.topgunairguns.com/TAU%208.htm by melo jit o neco naprosto vytecneho, ale jinak vsude ticho po pesine...

Diky za nakopnuti spravnym smerem.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 14 úno 2007 11:07

ja som cakal, ze to pojde aj s lacnými diabolkami (lux) okolo 10-15mm a zvysok pojde s JSB.
Hold smola.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 14 úno 2007 13:13

2 Beretta, Tuning TAU 7, chtel jsem udelat tuning mam starsi 177, chtel jsem z toho udelat siluetovou .22, dozvedel jsem se ze to nejde ze prej tam nenapasuji hlaven ze to prej jde jen u modelu vyrobyenych po roce 1997, no moje je bohuzel z roku 1990 plus minus par let, takze jedine co mne zbiva sehnat hlavnovinu v razi 22 coz by zase takovej problem byt nemel a vyrobit si hlaven. Pokud nekdo mysli ze je to blbost tak at mne napise at nezmrsim solidni tercovou pistoli.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 04 bře 2007 18:07

Mate problemy s hrdzavenim TAU?
V sportovo-streleckom klube kde robia zo vzduchovkami aspon 30 rokov davaju na TAU ku pozor, neodkladaju ju do trezora, a nosia ju vzdy do bytoveho priestoru. S dovodu udajneho korodovania zapričnineho CO2 (carbon dioxide)
Naposledy upravil(a) baretta@pobox.sk dne 04 bře 2007 18:26, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 bře 2007 18:20

ne, ale asi to je tím že ji udržuju naolejovanou...... pravda je že jsem ji 2 roky neměl vybalenou z kufru :)
Vláďa
Příspěvky: 233
Registrován: 06 čer 2006 16:12
Bydliště: Chlumec n. C.

Příspěvek od Vláďa » 04 bře 2007 18:39

Z : zdroj náhradních dílů bohužel nevím, ale mám pro tebe aspoň tip...
Problém může být i v poloze pístku, který je v tom boku. Ve většině případů stačí s tím pístkem pootočit, pokud se pamatuju, někteří střelci si do něj zezadu vybrousili drážku na šroubovák, aby to nastavení polohy měli pod kontrolou. Když ho totiž vyndáš, abys jím pootočil, těžko to odhadneš. Takhle jen vyšroubuješ ten šroub, který to kryje, pootočíš a zas zašroubuješ. Metodou pokus-omyl se s dost velkou pravděpodobností dopracuješ k tomu, že plyn přestane ucházet.
.45 ACP je pádný argument :)))
Petr

náhradní díly na TAU

Příspěvek od Petr » 14 bře 2007 07:04

Nazdárek, problém s těsněním na TAU 7 je normální po nějaké době se tam dostanou nečistoty a začne to ucházet. Nová Těsnění (bílý silikon) stojí kolem 50 Kč a dá se sehnat na adrese www.taubrno.com, ovšem pouze po telefonním kontaktu, který tam uvádějí. Před měsícem jsem tam nechal opravit tři TAU 7 se stejným problémem do našeho střeleckého klubu. Pokud se nedostaneš do Brna tak jsou ochotni poslat těsnění i na dobírku. Pokud by jsi chtěl nechat tauku přetěsnit u nich vychází to asi na 450 kč.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

tesnenia

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 16 bře 2007 15:00

tesnenie zaveru bombicky pouzivam vyseky s priebojnikov s gumy. Ostatne su original. Nasakava CO2 -ojkou. S pravidla vystrielam jednu bombicku a koncim - som zdecimovany presnostou. Kupil som JSB a na cca 10 - 13m strasny rozptyl 20mm.

Zistil som ze pri TAU 6 je moznost dvojiteho nastavenia udernikovej polohy. S vypustanim teda 3. Na spominanu vzdialenost sa prejavi vyska zasahu asi o 40-50mm. Bola upnuta vo zveraku aj za drevene predpazbie (na hlvani), aj za hlaven. Presnost to myslim neovplivnilo. Oba pripady boli bez namontovanej muskovej casti - ta ma značnu hmotnost, tak to musim skusit aj s tym. ale zazraky nečakam.
Odpovědět