Uz vas nekdy nekdo necim picnul?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 14 črc 2005 15:16

To jo, jenomže, pokud se bojuje v pozici muž proti muži a je potřeba vystřelit víc ran aby byl cíl zastaven, pak taková zbraň ztrácí smysl.

Osobní zbraně jsou určeny i v tomto případě spíš k sebeobraně nositele, než k útoku (k tomu jsou určeny spíš pušky). A u zbraně, kterou musím vystřelit jednou, nebo třikrát je znevýhodňující časový rozdíl.

Důvod, proč se C1911 měnily za Beretty byl malý obsah zásobníku a celková zastaralost konstrukce. Problém je, že jeden z hlavních argumentů dík menší zastavovací schopnosti je vlastně eliminován nutností vystřelit víc, nebo lépe mířit.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

Skoro pravda

Příspěvek od Návštěvník » 14 črc 2005 15:17

Až na to, že většina konfliktů je tzv. low intensity nebo urban warfare a tam se střílí na desítky metrů, tj. 30 metrů pokračování v útoku nebo možnost hodit granát od nepřítele poté, co ses prozradil výstřelem, docela zamrzí.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 črc 2005 16:07

Jo ... to uz jo. Pak uz to samozrejme ma vyznam metat tezke a velke koule. Nedavno jsem mel tu cest si picnout s poustnim orlem 44Mag a je to impozantni. Dokonce bych si nedovolil souhlasit s nekterymi recenzemi... ktere zbran hani co do nepresnosti. Na 100m jsme s kolegou kazdou druhou ranou trefovali zeleznou figurinu cloveka. Neni to tak strasny.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 14 črc 2005 18:49

Stále se bavíte o ráži, přeci vojenská munice ..např. 223 Rem., má v boji na krátké vzdálenosti vysoký účin, protože vytváří kmitnu ..jako veškeré puškové střelivo.
Dawe1
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 črc 2005 09:48

223Rem uz je ale moderni naboj... predtim bylo 7,62x51 a tam se kule zacina stacet na bok az po 20cm... mozna 25cm ... takze ve vetsine pripadu se jedna o hladkej prustrel... ikdyz docasna dutina je samozrejme velka... a muze dojit k odtrzeni organu v okoli vstrelu. 223Rem se ale fragmentuje vlivem vysoke dopadove rychlosti a konstrukci strely jiz po 10-15cm... tedy samozrejme zalezi na kuli... ale mluvim napr. o SS109 (doufam, ze to pisi spravne).

Navic... bavime se o osobnich obranych zbranich (o kratkych). Ne o utocnych puskach.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 15 črc 2005 12:54

Andy píše:7,62x51 a tam se kule zacina stacet na bok az po 20cm... mozna 25cm ... takze ve vetsine pripadu se jedna o hladkej prustrel... ikdyz docasna dutina je samozrejme velka... a muze dojit k odtrzeni organu v okoli vstrelu. 223Rem se ale fragmentuje vlivem vysoke dopadove rychlosti a konstrukci strely jiz po 10-15cm... tedy samozrejme zalezi na kuli...
Máš úplnou pravdu, pokud mluvíme o celoplášťovém střelivu, je jednoznačně při zásahu měkké tkáně .223Rem ranivější. Jak se střela zachová při nárazu na kost se lze jen dohadovat… Pokud ovšem bude 308.Win poloplášť, (to sice pro vojenské použití nepřipadá v úvahu, ale to je nám jedno) je situace trochu jiná, viz. http://www.firearmstactical.com/wound.htm Jsou to mimochodem docela pěkné stránky které se touto tématikou zabývají a pokud je náhodou někdo nezná, doporučuji prostudovat, je tam mnoho informací i o střelivu do krátkých zbraní.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 črc 2005 13:05

Pekny URL! Jinak jasne ze jsem se bavil o FMJ.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 črc 2005 18:46

nazdar všichni, výše jsou uvedeny různé informace o tom jak se chová zasažený po tom co to koupil- padne k zemi hned nebo až po chvíli... já mám s tímto zkušenosti v trošku menším měřítku ale možná se to dá částečně převést. mám slavku 634- ráž 4.5 a energie na ústí ja 14.5J. nejsem ten klasický zviřátkobijec- střílím jen potkany a na nich je pravě to zajímavé. mám optiku 4x28 takže ty zásahy na cca 12-15 metrů jsou z 98% jisté o to více me stále prekvapuje obdivuhodná životaschopnost těchto živočichů. málo kdy se stane že by po zásahu zůstal na místě ležet to se mi povedlo jen jednou, mnohem pravděpodobnější je že po zásahu je schopen ještě obdivuhodně rychlého pohybu a to i po celkem vážných zraněních- příklad na 15m po zásahu, s přestřelenou páteří, překonal jen s pomocí předních nohou vzdálenost 2m pod sud kde zemřel. tyto reakce si myslím jsou možné i u lidí takže ty názory o tom že někdo po zásahu 9mmlg, nebo co to bylo, ještě stačil nožem někoho pobodat jsou opravdu možné. jinak chvalím uroveň fóra- je to konstruktivní debata. PB
Pavlicek

hm

Příspěvek od Pavlicek » 15 črc 2005 23:36

tento příspěvek mi připomněl známého. Neměl sice ZP, vlastnil "pouze" flobertku (alfa, 6mm). Vyprávěl mi tuto historku: jednou k večeru překvapil s touto flobertkou kunu, co mu chodila pravidelně ke slepicím na vajčka. Prý se do ní trefil min. 4x. Údajně vystřílel všech 9 nábojů ve válci. Snad to prý koupila i jedna slepice - chuděra. No, ale zpět k té kuně. Ta se snažila (i když zpomaleně) stále vzít roha, tak on na ní šlápnul. Dobil zásobník a naládoval do ní další 4 kule. To už ale ta kuna nerozchodila.
Tak aspoň vidíte, jaký maj lidi dneska známý. Co dodat.
Zdenek

Re: hm

Příspěvek od Zdenek » 16 črc 2005 17:17

Pavlicek píše:tento příspěvek mi připomněl známého. Neměl sice ZP, vlastnil "pouze" flobertku (alfa, 6mm). Vyprávěl mi tuto historku: jednou k večeru překvapil s touto flobertkou kunu, co mu chodila pravidelně ke slepicím na vajčka. Prý se do ní trefil min. 4x. Údajně vystřílel všech 9 nábojů ve válci. Snad to prý koupila i jedna slepice - chuděra. No, ale zpět k té kuně. Ta se snažila (i když zpomaleně) stále vzít roha, tak on na ní šlápnul. Dobil zásobník a naládoval do ní další 4 kule. To už ale ta kuna nerozchodila.
Tak aspoň vidíte, jaký maj lidi dneska známý. Co dodat.

Chlapi, chlapi já vás kárám. Jeden není zvířátkobijec a úchylně líčí jak se svoji vzduchovkou s optikou několikrát střelí do potkána než ho zabije, to je síla.Ještě se s tím chlub mezi dospělíma, odhaduji tě tak na 15 let ať ti nedám na prdel. Běž za svoji bábou ať ti půjčí jehlicu na pletení a tím je upichuj k smrti a pak nám to napiš kolikrát jsi bodl. Nebo mi napiš, já vezmu některou z vojenských pušek třeba Mauser 7,92x57 a budu ty potkany rozmazávat po zdích aby se netrápili, to se ti bude líbit, vezmu i brokovnici a zavolám MUDr.Chocholouška. Tobě to do ruky nepůjčím, ty seš úchyl.

Druhý příspěvek- tvůj známý je pěkný kretén, neváží si zvířat,vždyť kuna je jedno z nejkrásnějších zvířat a nádherná šelma. Sám jsem měl dravou kunu i ochočené fretky.Člověk má zabít zvíře jen v nejkrajnější situaci,snad hledat jiná řešení a když to musí udělat, tak aby zvíře netrpělo. To snad ten člověk ani neměl výčitky svědomí? Sám mám vojenský výcvik a umím se postavit chlapovi se zbraní ale tohle bych si hodně vyčítal nebo alespoň nikomu neřekl.
Nemám rád myslivce ale vím, že i mezi nimi jsou poctiví lidé, kteří se zvěří cítí a nenechali by ji zbytečně trápit. Jsou však mezi nima i tací co zastřelí bachyni plnou mláďat. K takovým tvorům patří ten pán s kunou.

Mimochodem, nechcete už ukončit toto téma? Za chvíli tu budou i názory od děcek jak šicgumou někdo někomu rozbil hlavu.
Uživatelský avatar
G41M
Příspěvky: 78
Registrován: 18 čer 2005 20:42
Bydliště: slezsko

Re: hm

Příspěvek od G41M » 16 črc 2005 21:09

Chlapi, chlapi já vás kárám. Jeden není zvířátkobijec a úchylně líčí jak se svoji vzduchovkou s optikou několikrát střelí do potkána než ho zabije, to je síla.Ještě se s tím chlub mezi dospělíma, odhaduji tě tak na 15 let ať ti nedám na prdel. Běž za svoji bábou ať ti půjčí jehlicu na pletení a tím je upichuj k smrti a pak nám to napiš kolikrát jsi bodl. Nebo mi napiš, já vezmu některou z vojenských pušek třeba Mauser 7,92x57 a budu ty potkany rozmazávat po zdích aby se netrápili, to se ti bude líbit, vezmu i brokovnici a zavolám MUDr.Chocholouška. Tobě to do ruky nepůjčím, ty seš úchyl.

Druhý příspěvek- tvůj známý je pěkný kretén, neváží si zvířat,vždyť kuna je jedno z nejkrásnějších zvířat a nádherná šelma. Sám jsem měl dravou kunu i ochočené fretky.Člověk má zabít zvíře jen v nejkrajnější situaci,snad hledat jiná řešení a když to musí udělat, tak aby zvíře netrpělo. To snad ten člověk ani neměl výčitky svědomí? Sám mám vojenský výcvik a umím se postavit chlapovi se zbraní ale tohle bych si hodně vyčítal nebo alespoň nikomu neřekl.
Nemám rád myslivce ale vím, že i mezi nimi jsou poctiví lidé, kteří se zvěří cítí a nenechali by ji zbytečně trápit. Jsou však mezi nima i tací co zastřelí bachyni plnou mláďat. K takovým tvorům patří ten pán s kunou.

Mimochodem, nechcete už ukončit toto téma? Za chvíli tu budou i názory od děcek jak šicgumou někdo někomu rozbil hlavu.




Nikdo tě nenutí to tady číst.
A každy tu snad může napsat svůj názor a postřehy.
[b][i][color=#008000]Für Gott Kaiser und Vaterland
Botenwald kreis Wagstadt[/color][/i][/b]
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 črc 2005 21:28

Ne ze bych byl zastancem ochrancu zvirat... Zdenkovi mozna prijde kuna v kurniku dobra volba... ale je faktem, ze strilet ji flobertkou je brutalni. Ostatne takove tema uz tu bylo! "Nevracejme se k debate"!

Jinak... nevim co mas Zdenku proti myslivcum? Ty misto nich v zime vozis seno a jadro do krmelcu? Vsechno ma rub i lic. Vzhledem k absenci velkych selem je regulace stavu zvere bohuzel nutnosti. Clovek tu rovnovahu narusil... a nyni uz z toho rozjeteho vlaku nemuze jednoduse vystoupit.
pitt

Příspěvek od pitt » 17 črc 2005 18:57

mám pocit že zdenek mluvil o myslivcích, kteří jsou schopni střelit březí prase jen proto aby měli na sobotu guláš. Patrně to jsou stejní blbci co vystřelí na stín v houští,i když to může být houbař. V tomto měl Zdenek pravdu. A kuna z kurníku se dá vypudit i jinak.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 črc 2005 19:26

Jo pokud to Zdenek myslel takto... tak to ano. Strilet v prirode je velka odpovednost. Kdo ji nema... necht nestrili. To se ovsem lehce rika a hure kontroluje. Je pravdou, ze nekteri maji zbrane defakto "omylem". :-(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 07:31

Zdeněk a pitt: Vy jste se hledali .. moralisté tohoto typu jsou nejlepší, řeší zcela nepodstatné věci, jenom proto, že se jim zdají nechutné a celek jim uniká.
Dawe1
Odpovědět