CROSMAN NITRO VENOM

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
luhen
Příspěvky: 32
Registrován: 13 úno 2010 16:28
Bydliště: Vysočina

CROSMAN NITRO VENOM

Příspěvek od luhen » 03 říj 2014 09:40

V sobotu 27.9.jsem si u Aleše( Alexxxuse) zakoupil Crosman Nitro Venom.Rozhodoval jsem se mezi BSA XL Tactical a Crosmanem.Na doporučení Aleše jsem zvolil Grosmana.Aleš mě v prodejně hned namontoval dodávaný puškohled a zbraň nastřelil na 13m.Po příjezdu domů jsem šel pušku hned vyzkoušet.Střílel jsem na vzdálenost 17m,tak jsem jen jemně kliknul a byl jsem na středu terče.Vystřelil jsem 10ran a bílý střed klasického vzduchovkového terče zmizel.Byl jsem velmi spokojen a tak jsem si dal terč na 30m a dle toho překlikal puškohled.Prvních 10 ran se vešlo do černého kruhu vzduchovkového terče a potom to přišlo.Rána a zásah na spodním okraji terče,další rána horní okraj terče.Po 15 ranách byla na terči vystřílená osa v rozmezí 13cm na výšku a 3cm na šířku.Dal jsem terč na 15m a vše se opakovalo. :( Takže telefon a co mě poradí Aleš.Ten celkem s klidem konstatoval,že se asi utrhl kříž v puškohledu a obratem mě v pondělí zašle nový puškohleh.V neděli mě to ale nedalo,vzal jsem puškohled Delta Optical 7x50,namontoval a šel střílet.A co čert nechtěl,naprosto stejný problém jak s původním puškohledem,rozptyl na výšku v rozsahu cca 13cm do šířky max 3cm. :x Takže další telefon Alešovi aby puškohled neposílal,že to nic neřeší.A to už Aleš konstatoval,že na 100% zkolaboval Nitro píst, a zbraň mě celou vymění.Takže jsem se v úterý 30.9.rozjel za Alešem.Na prodejně mě hned připravil novou pušku a změřil úsťovou energii,na 3 rány s výsledkem 15,3 J - 15,1 J - 15,4 J. Potom vzal tu moji původní a výsledek byl 14,1 J - 9,4 J - 7,6 J. Hned začal pušku rozdělávat za účelem výměny pístu.Já jsem na novou pušku namontoval ten puškohled Delta 7x50 a střílel jsem na vzdálenost 17m a 30m v sedě s oporou.První nástřeli po nastřelení zbraně přikládám.Spoušť je opravdu hrozně dlouhá a tvrdá,ale po jednoduché upravě podle návodu z internetu se vše podstatně zlepšilo.Dodávaný puškohled 3-9x32, je celkem slušný,ale ještě snesitelný obraz je na vzálenost 30m,max. na 6x zoom,potom je už silně rozmázlý.Zpětný ráz je ve srovnání se Slavii 634 ,téměř neznatelný a zvuk výstřelu je tak o 50% tižší.Vzhledem k ceně Slavie 634 cca 4200,-Kč,vychází cena Crosmana bez puškohledu Center-Point 3-9x32,který stojí na internetu 59 dolarů(1250,-kč),na 4740,Kč.To je rozdíl 540,-Kč.Plusem Crosmana Nitro Venom,je minimální zpětný ráz,výrazně tišší zvuk výstřelu a perfektní Weaver lišta na montáž puškohledu.Plusem Slavie pak pro někoho zůstává jen dřevěná pažba,pokud si ji nekoupíte také v plastu.Částka o kterou je Crosman dražší,za ty výhody,které při střelbě poskytuje rozhodně stojí.Teď jen čekat jak to bude se spolehlivostí a výdrží pístu. Na zbraň si zvykám,a pokud nezmění soustřel a já se zlepším ve střelbě,je Crosman schopný dosahovat velmi slušných výsledků.Ještě chci poděkovat Alešovi,za rychlé vyřešení problému s pístem(okamžitá výměna za jiný kus), bez zdlouhavého řešení reklamace.Tak si střílím a nemusím měsíc čekat na vyřízení reklamace. :D
Přílohy
30m (2).jpg
17m (2).jpg
Naposledy upravil(a) luhen dne 07 říj 2014 11:40, celkem upraveno 1 x.


WEIHRAUCH HW 100 TH 4.5mm + MTC GENESIS 5-20x50
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: CROSMAN NITRO VENOM

Příspěvek od palong74 » 03 říj 2014 16:40

chlape ty mas prosporta a kupujes toto :shock: :D :D :shock: :shock:
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Uživatelský avatar
luhen
Příspěvky: 32
Registrován: 13 úno 2010 16:28
Bydliště: Vysočina

Re: CROSMAN NITRO VENOM

Příspěvek od luhen » 06 říj 2014 09:11

ProSporta jsem už prodal, mám AA410 a AA-EV2 MKIV, ale chtěl jsem něco jen na takové amatérské střílení pro zábavu, moc to nestálo a bylo to vždy po ruce.Tak to stojí v garáži a když se mě zachce tak si vystřelím.S PCP puškama je to vždy trochu větší příprava. Ani mě nenapadlo Crosmana srovnávat s ProSportem, to jsou dvě úplně jiné kategorie.
WEIHRAUCH HW 100 TH 4.5mm + MTC GENESIS 5-20x50
Odpovědět