Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Artifex » 24 zář 2014 15:26

Obrázek


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
TomSmith
Příspěvky: 65
Registrován: 08 lis 2012 19:29

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od TomSmith » 24 zář 2014 15:36

Ono stačí test magnetem ... nejlépe neodymovým. Skutečně kvalitní nerez chytat nebude.
Na druhou stranu na hlavňovinu čistý nerez bez Fe není prý úplně nejvhodnější.

A pro pobavení, nedávno jsem byl reklamovat kuchyňský nůž fy KDS, který ač nerez taktéž začal reznout :? přitom jiný ten samý kus už roky v pohodě.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 24 zář 2014 15:41

zdá se že jsou lidé co nemají kapacitu k pochopení, Arte nemarni čas, házíš hrách na stěnu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Iowa
Příspěvky: 61
Registrován: 06 kvě 2013 11:31

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Iowa » 24 zář 2014 15:50

Edko, ja som to písal hlavne pre tých, čo by si naivne mysleli, že "nerezová" hlaveň (tie úvodzovky tam píšem schválne :mrgreen: ) ich odbremení od pravidelného čistenia, že tomu tak v skutočnosti nie je. Takže týmto som chcel upozorniť nato, že "nerezová" hlaveň potrebuje pravidelnú údržbu rovnako ako obyčajná oceľová hlaveň, lebo Vám skoroduje tiež rovnako, len si za to priplatíte a budete na objednávku čakať trištvrte roka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 24 zář 2014 17:40

Proč ty uvozovky? Jak už ti dávno mělo dojít, to, že je ocel nerezová, znamená právě to, že odolá vodě, resp. korozi v přirozeném okolním prostředí, když to řeknu lidově.

Kromě toho je různých nerezových ocelí celá řada a liší se m.j. i v odolnosti vůči různě agresivním prostředím.

To ale majiteli GG deringeru s nerez hlavněma může být jedno, jak se právě ukázalo, tak v takovém případě jde hlavně o to veřejně se neztrapnit kecama o tom, jak od trubky, kterou jsi dostal s tím, že odolá korozivnímu působení vody, čekáš, že snese i extrémně agresivní spaliny černého prachu se zdůvodněním, že dřez i pračka přece vodu snesou :shock:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 24 zář 2014 18:24

V životě jsem viděl reznout nerez,ale vždy se jednalo o špičkový výrobek od našich soudruhů z Číny.
Měl jsem Škodu 100L a když jsem s ní jel poslední jízdu na šrotiště,tak jediné místo bez koroze byly stěrače z nerezu.
Nebo to bylo tím ,že déšť korozi stačil smývat ? :lol:

Ale vážně.
Jak nasimulovat agresivní prostředí jaké je v hlavni na nerez příboru aby začal reznout jako nerezové hlavně ?
Jednou se mi zdálo že rezne předmět který reznout neměl,bylo mi divné že koroze je jen na určitém místě.Až po čase mi došlo že jsem v okolí brousil železo a na nerezu rezla jen krupice železa z broušeného předmětu. Nemůže to být i tento případ ?
vlada
Příspěvky: 107
Registrován: 04 zář 2013 13:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od vlada » 24 zář 2014 19:18

Spálit na lžíci trochu prachu a nechat ji pár dní uležet?
Uživatelský avatar
Iowa
Příspěvky: 61
Registrován: 06 kvě 2013 11:31

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Iowa » 26 zář 2014 11:39

Queeg 512 píše:To ale majiteli GG deringeru s nerez hlavněma může být jedno, jak se právě ukázalo, tak v takovém případě jde hlavně o to veřejně se neztrapnit kecama o tom, jak od trubky, kterou jsi dostal s tím, že odolá korozivnímu působení vody, čekáš, že snese i extrémně agresivní spaliny černého prachu se zdůvodněním, že dřez i pračka přece vodu snesou :shock:
Podľa teba v práčke nie je mechanicky namáhané a agresívne chemické prostredie? :mrgreen: Skrátka čakal som od nerezovej hlavne na derringeri odolnosť kvalitatívne prispôsobenú účelu, ktorému má slúžiť. Keby som toto bol vedel, tak si nerezovú hlaveň neobjednám a nebudem ešte čakať na jej výrobu trištvrte roka. O nič iné mi nešlo, len upozorniť súčasných alebo potencionálnych majiteľov, aby sa nespoliehali nato, že nerezová hlaveň ak sa v krátkom čase po streľbe nevyčistí, tak nechytí hrdzu.
pepoto
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2014 13:48

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pepoto » 26 zář 2014 11:57

O zbran je treba se starat at je z ceho je. Nerez je dobra treba proti vzdusne vlhkosti apod. Ale uz kvuli agresivnim ucinkum povystrel.spalin bych nespolehal na nerez laufy.
tazitaz
Příspěvky: 24
Registrován: 15 kvě 2012 11:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od tazitaz » 26 zář 2014 12:57

Po posledních střelbách mě napadlo,jestli bych nemohl kvůli jednoduššímu počátečnímu nasazení střel do hlavní,lehce na soustruhu strhnout vnitřní hrany hlavní kulatým frézovacím nástavcem pod 45° ? Co myslíte? Jen tak lehce,abych namazaný střely vsadil do ústí tak 1,5mm. Zjednodušilo by mi to nabíjení. Nemusel bych jednou rukou držet derrika a namazanej ogivál najednou. Držel bych jen zbraň a druhou rukou zatloukal. :?:
pepoto
Příspěvky: 50
Registrován: 14 úno 2014 13:48

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pepoto » 26 zář 2014 14:00

O co se vsadime ze si to stejne budes drzet :P
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 26 zář 2014 15:48

Střely (ogivál GG i REAL od fa LEE) mi jdou u .45 do hlavně nasunout rukou nejvýše 1-2mm. Při naklepnutí mají snahu se zvrknout,což se taky děje.
Ještě horší to bylo u devítky.Opět originální střely GG a žádné vedení do hlavně.Hodně jsem se s tím navztekal.
Na mojí Ardese Vortek je zahloubení tak velké ,že se do něj schová půlka 250gr střely.
Pohodlně do hlavně vložím namazanou střelu,nemusím jí vůbec držet a jistit.Klepnu gumovou paličkou aby se zařízla a dál jde jen rukou.
U derringera by stačilo možná i menší zahloubení. Z činné délky hlavně by to sice kousíček ubralo,ale nabíjení by to nesmírně usnadnilo.
Myslím že je to výborný nápad.
Přílohy
P1110504.jpg
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 24
Registrován: 19 črc 2011 15:56

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od bobik » 26 zář 2014 17:08

Zdravím, při pročítání tohoto vlákna jsem párkrát narazil na tvrzení, že v derriku GG jsou moderní hlavně.
Mám tomu rozumět tak, že je při výrobě derringeru GG použítá stejná hlavňovina, jaká se používá při výrobě moderních samonabíjecích pistolí?
kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kersanti » 26 zář 2014 18:14

Rozuměj tomu tak,že má v hlavních mělké drážky.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 28 zář 2014 15:10

Jo, prej to je ta třída oceli, už se to tu probíralo dřív. Zkus vyhledat ono číslo.
Odpovědět