Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Flobertka

Příspěvek od greywolf » 16 zář 2014 10:06

Toshi:...Výkon testnu pouze v podobě prostřelení různých tlouštěk smrkových desek,popř nějaký plechovky na různou vzdálenost..takže dost subjektivní testík..chrony nemám..
A co se týče přesnosti,to bude ještě neobjektivnější..střílím mizerně,nemám revolver do čeho upnout,můžu nastřílet jen ve stoji a třeba v sedě s oporou...např. 8,10,15m..To by snad mohlo stačit..No jinak...Alfa je prostě NAŠE :D a v nějakým e-shopu jsem ji teď viděl 6mm v akci kolem 5ti ticek..Bohužel momentálně nedostupné..


Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka

Příspěvek od pepan012345 » 16 zář 2014 11:44

trochu mimo toppic, ale dám to sem:
Pokud někdo nemáte chrono a chcete rámcově změřit úsťovou rychlost projektilu, lze to udělat následujícím způsobem:
Vezmete závitovou tyč, průměr 8mm, 4matky a větší podložky. Uděláte 2 kruhy z kartonu o průměru cca 180mm a tyto pomocí matic a podložek upevníte přes jejich střed na závitovou tyč. Závitovou tyč osadíte mezi dva pevné body a na její konec připojíte vrtačku. Vrtačku pustíte na známé (asi maximální otáčky) a vystřelíte rovnoběžně s osou skrz oba kruhy.
Ze známé vzdálenosti kruhů, rychlosti jejich otáček(maximální otáčky vrtačky) a úhlového pootočení průstřelů v kruzích vypočítáte snadno rychlost průletu mezi oběma kruhy.
Zařízení je možno kalibrovat tak, že necháte otáčet jen jeden kruh, skrz který střelíte rovnoběžně v ose otáčení a odměříte stržení kulky rotujícím kruhem od nerotující stěny. Tuto hodnotu pak vždy od měření odečtete.
Pokud někdo nemá chrona, a chce vyloženě porovnat dvě zbraně stejné ráže, stejných nábojů, tak toto je velice dobrý, i když pracnější způsob. Pokud někdo chce vzorec a nákres, zašlu rád...

Běžně jsem s mým chronem combrem (to co se dává na ústí hlavně a je určeno především pro airsoft a vzduchovky), měl problém změřit právě flobertky, protože mezi ty měřáky vletěl sajrajt z hlavně a plyny a kdo ví co a neměřilo to průkazně, případně to neměřilo nad 300m/s a střílet z větší vzdálenosti jsem měl strach, takže jsem poměřoval tímto způsobem a výsledků, které jsme potřeboval jsem se vždy dobral.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka

Příspěvek od Kavy » 16 zář 2014 16:27

Přes chrony střílím ze vzdálenosti půl metru a měří spolehlivě,proto jsem nechtěl nasazovací chrony pro vzduchovky.

Tvůj nápad hoří hned na první podmínce,protože otáčky vrtačky s údajem na štíku nemůže nikdy souhlasit a od něj se všechno odvíjí.
Myslím že je v domácích podmínkách proveditelný spíše nápad s dvěma bránami z alobalu a připojením na vstup pro microfon.

Ale to jsme odbočili od flobertek :-)
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Flobertka

Příspěvek od greywolf » 17 zář 2014 18:55

Rencaro:Omlouvám se,ale foto zatím nebude,kamarád odcestoval pracovně do zahraničí...

Bohužel tím odpadá i nějaké testování,vrátí se za 14 dní..To už tady snad bude někdo,kdo zainvestuje a ozkouší.
Mluvili jsme spolu po telefonu a zkoušel výkon po úpravě mezery v děleném bubínku...
Vystřílel asi 50 patronek,jak kuliček,tak špiček..Zkoušeno opět na smrkové desce...
1cm..........špička prostřelila,kulička se odrazila :shock:
2cm..........špička zůstala uvnitř,tak 2mm utopená...o kuličce nemá cenu se zmiňovat.
Subjektivně se teda výkon nijak nezvedl,spíš naopak. :?:
Nastal ještě jeden problém..začalo se objevovat dost časté neodpálení patronek s kuličkou..U špiček vše bez problémů..
Revolver jsem od té doby neměl v ruce,ale dle mého je dost krátkej úderník a jak se posunul bubínek o kousek dopředu,tak nedosáhne dostatečně na dýnko patrony..Jen je divný,že u špiček se to neděje.
Takže úprava je kontraproduktivní,aspoň se tak zdá..
Dvě pozitiva přece jen sdělil..po vyčištění a naolejování se nestalo,že by vyhazovač nevytáhl patronku a pochvaloval si i přesnost a střelbu v SA režimu..možná se spoušťák trochu ochodil :roll: ....Nejsou to bůh ví jaké informace,ale osobně bych se asi na tenhle způsob snahy,jak upravit výkon vykašlal..Jo a ten válec se prý ve vyklopeném stavu vaklá jdocela dost..To je zatím všedchno....Někdo další,kdo má nějakou zkušenost?..Mám cuky si ji koupit,ale furt váhám,myslel jsem jak si ji osahám,ozkouším a teď mám trochu po žížalách :(
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Flobertka

Příspěvek od Spring » 17 zář 2014 21:05

Áno, rovnaké skúsenosti mám s Alfou 661. Po skrátení vymedzovacieho krúžku úderník niekedy nedosiahol na dno nábojnice. Tak dve rany z deviatich zlyhali. - (špička).
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Flobertka

Příspěvek od Karel M » 17 zář 2014 21:15

Zdravím. S neodpálením kuliček je to divné, protože zrovna patrona s kuličkou má podle katalogu tloušťku dýnka "rantlíku" 1,40 a špička 1,12, to je skoro o 0,3 blíže k úderníku. Pak je možné jedině silnější plíšek na kuličkových patronkách. Ještě se mi to nestalo a střídám kuličky a špičky tak nějak napůl, ale v jiných flobkách.
Toshi
Příspěvky: 11
Registrován: 05 lis 2012 19:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Toshi » 18 zář 2014 20:22

Pánové a damy.Jestli můžu doporučit a chcete ušetřit peníze tak si Streamer flobert NEKUPUJTE !!!!!!!!!! Píši vám z vlastní zkušenosti, jsem rád ,že šel do světa .Zlatá ALFA ve všech směrech
Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Flobertka

Příspěvek od Spring » 18 zář 2014 20:31

a dôvody?
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Flobertka

Příspěvek od greywolf » 18 zář 2014 21:16

Toshi:Rozved to trochu prosim...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
rencaro
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2014 11:00

Re: Flobertka

Příspěvek od rencaro » 19 zář 2014 07:05

> Toshi - to je ten streamer vážně tak dobrej, že se lidi z Alfa Proj musí ze strachu z konkurence uchylovat k takovýmhle nic neříkajícím výlevům ?
ostrolucan
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2009 01:22
Bydliště: Zvolen

Re: Flobertka

Příspěvek od ostrolucan » 19 zář 2014 23:35

No tak dnes mi prišiel Streamer a hneď som ho aj odskúšal.Streľba celkom pohodová neviem čo mal za problém Toshi ale ja som si zaplinkal dobre.Na 15m som triafal špičkou nádobu od spreju takmer každou ranou.To sa nedalo povedať o guličke tie akosi Streamerovi nechutia.Pocitovo je Streamer trošku silnejší ako Alfa,presnosť porovnateľná a cena oveľa ludovejšia.Tak ak sa neukážu nejaké závady časom tak Alfa bude mať vážny problém.A podotýkam že som strieľal bez korekcie mieridiel boli tak ako ich nastavili vo fabrike.Časom si ich asi nastavím na svoj obraz a bude to ešte lepšie.Čo sa týka vytlačovanie prázdnych nábojníc tak špičky niekedy robia problém a treba mať po ruke drievko.Guličky vypadávali úplne v pohode.Spúšť jednoznačne lepšia u Alfy a tuším aj mieridlá.Keď by som mal zhodnotiť obidva revolvery tak z desiatich možných má Alfa 8-9 a Streamer 7-8.Natočil som aj nejaké video tu ho najdete:

https://www.youtube.com/watch?v=D1eQ2vo ... U13kQI-j7g
Diana 350 N TEC Magnum Panther+Discovery VT2 4,5-18x44 SFVF+BKL 263MB
youtube:ostrolucan-----a tam pár videí :-)
falcst
Příspěvky: 1
Registrován: 22 zář 2014 20:32

Re: Flobertka

Příspěvek od falcst » 22 zář 2014 21:31

UPOZORNĚNÍ
Chystáte se koupit revolver SAA flobert?

Dejte prosím pozor při nákupu revolveru flobert SAA 4 mm, o kterou ráži skutečně jde. Pokud totiž počítáte s tím, že budete mít zbraň na běžné 4 mm náboje s okrajovým zápalem (v ceně cca 2,50 Kč za kus), můžete se napálit. Někteří prodejci v inzerci důsledně rozlišují, o jakou ráži se skutečně jedná, jiní tak nečiní.

Právě teď na Aukru nabízí revolvery uživatelka „Minififinka“, několik jich už prodala a další patrně budou následovat. Uvádí doslovně „cal.4!!!“. Zbraně jsou však v ráži 4mm M 20, což je náboj se středovým zápalem. Na internetu jsem objevil pouze dva obchody, které tento náboj nabízí (to ještě neznamená, že ho skutečně mají...).

Cena náboje je 7 Kč v tom levnějším případě. Nepříjemné překvapení, když něco takového zjistíte až po převzetí zásilky.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka

Příspěvek od Kavy » 23 zář 2014 16:15

Už se tady o tom psalo několikrát,většinou se "nachytají" jen věci neznalí.
Potom zde zjišťují jaký že mají použít náboj a čeká je nemilé překvapení.
Na bazarech i Aukru se často objevují velice lákavé nabídky krásných replik,ale cena náboje už tak hezká není :-)
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka

Příspěvek od Beaver » 24 zář 2014 16:41

Zase na druhou stranu je to problém spíš pro ty, co chtějí střílet intenzivně. Při rekreačním použití vydrží krabička klidně rok, takže to není až takové drama :D
Alfa 641
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka

Příspěvek od Kavy » 24 zář 2014 18:29

Vzhledem k ceně možná do prodeje zbraně na zmíněný náboj :lol:
Odpovědět