Dalkomery

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Dálkoměry

Příspěvek od Apevia » 09 zář 2014 19:20

Máte někdo zkušenosti s různými dálkoměry za nějaké rozumnější peníze?
U nás jsem našel např. toto: http://www.dalekohledy-puskohledy.cz/ni ... shot-p1685
Je tu i nějaký jiný ekvivalent kolem cca 4kkč?
Případně nějaký tip na něco z E-Bay a pod?


Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Dálkoměry

Příspěvek od Romčan » 09 zář 2014 19:26

Mám tento byl mi doporučen a jsem spokojen :-D http://www.zbrane-vzduchovky.cz/dalkome ... ptics-800/
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Dálkoměry

Příspěvek od Blue_L » 09 zář 2014 19:54

Ja mam dobre skusenosti s tym co predavam :D Bushnell YARDAGE PRO SPORT 450 bohuzial som ho vela nepouzival a tak mi je zbytocny. Ale je bezproblemovy ci uz po mechanickej alebo optickej stranke.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
MartinR8
Příspěvky: 1
Registrován: 15 zář 2014 19:26

Re: Dálkoměry

Příspěvek od MartinR8 » 15 zář 2014 19:33

Zdravím, mám zkušenosti s dálkoměry trochu vyšší cenové kategorie - poměrně slušný je Redfield Raider 550, nebo hodně slušný je ten od Nikonu Prostaff 5
losos
Příspěvky: 40
Registrován: 22 srp 2012 03:20

Tamed Optics 800

Příspěvek od losos » 27 říj 2014 19:55

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Tento dálkoměr mne mile překvapil, funguje opravdu skvěle a měří i ve dne v plném slunci a to i přes větve.
Jen je třeba přijmout, že údaje uvedené v popisu jsou poněkud přehnané, protože uvedená max. vzdálenost měření 800 m rozhodně není 730 Yds, ale jen 667 m !
Někdo asi neumí počítat... :D
(V angl. návodu je uvedeno 600 m, ale i to je zřejmě přehnané, nebo to nedokáže každý kus ?).
Ve skutečnosti se nám podařilo (zatím) změřit největší vzdálenost (lesa) jen asi 447 m.
Takže pravděpodobně se dá měřit maximálně jen do půl kilometru, spíše méně, než více.
Zato chytrá a užitečná funkce měření přes větve (od 150 m dál) funguje ok.

Další upřesnění je popsáno v přiloženém anglicky psaném návodu ohledně používání baterie.
Přístroj má instalovanou vnitřní baterii, či spíše akumulátor, který umožňuje údajně až neuvěřitelných 2.000 měření.
A skutečně přístroj funguje i tehdy, když do něj žádnou baterii nevložíme. (Osobně jsem to vyzkoušel, ale nezkoušel jsem to ovšem dvatisícekrát).
Takže přiloženou baterii CR2 (lithiový akumulátor 3 V) ani nemusíte do přístroje vkládat a bude fungovat i tak - možná to bude chtít přístroj na začátku umístit na světlo, aby se vnitřní baterie nabila...
Nijak se, bohužel, nedozvíme, na kolik procent je vnitřní baterie nabitá, jen při jejím vybití se dozvíme, že baterie je vybitá atd...
Výborná je funkce "kvalita signálu", podle toho jasně vidíme, zda přístroj je za daných podmínek schopen měřit.
Bohužel jsem zatím neodhalil, zda sluneční články dobíjejí jen vnitřní zabudovanou baterii, nebo i vložený akumulátor - doufejme, že oba. (Preventivně měřím napětí vloženého aku CR2, zatím se stále drží na 3,26 V).

Zkoušeli jsme měřit vzdálenost různých předmětů, překvapilo mne, že dokáže bez problému změřit i z mé třesoucí se ruky vzdálenost např. vršku sloupu el. vedení (na němž seděla hrdlička), nebo dokonce dráty vysokého napětí a nebo větví stromů s listím, ale i bez listí.
Je vidět, že neměří jen nějaký malý bod, ale spíše dost plošně...
Opravdu je to bezvadná hračka, vřele doporučuji. :!: :!: :!:
Odpovědět