Puskohled na vzduchovku bez drazky

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
DWS
Příspěvky: 15
Registrován: 01 úno 2007 13:32

Puškohled na vzduchovku bez drážky

Příspěvek od DWS » 01 úno 2007 13:59

Zdravím znalce. Pokouším se nějak zrestaurovat prastarou vzduchovku ZV4 z pozůstalosti, a čistě ze zvědavosti "jak se s tim bude střílet" jsem uvažoval o puškohledu. Otázkou ale je, JAK puškohled přimontovat, abych co nejméně zasáhl do zbraně jako takové. Na netu (www.zbrane.cz) mě zaujala "montáž 3x Weaver" která se (aspoň si to myslím) jen přitáhne na hlaveň, k ní montážní kroužky weaver-1" a za cca 1000 je montáž vyřízená. Puškohled jako takový bych viděl DELTU 3-9x40xAO.
Otázkou pak zůstává, zda nebude puškohled příliš daleko od hlavy, protože nejbližší myslitelné místo pro intalaci je asi 3,5cm za zlomením hlavně směrem k ústí.
Jaký máte na tuto kombinaci názor, případně existuje nějaká podobná "přitahovací lišta" s rybinou 11mm?
O zásahu do zbraně (frézování drážky) bych uvažoval až v poslední řadě, přeci jen - je to památečná puška ještě po dědovi a nechci jí "ubližovat".

Díky za rady


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 01 úno 2007 14:06

Vzhledem ke stáří pušky bych si od instalace puškohledu vůbec nic nesliboval. Uchytit optiku za zalomením hlavně je nesmysl - musel bys tam dát nějakou pistolovou a i tek nevím nevím. Pušku bych zrestauroval a občas si s ní zastřílel přes pevná miřidla. Jestli chceš něco přesnějšího, kup něco novýho - možná to vyjde levněji něž resuscitovat tu starou pušku. Já mám třeba Iž 22 a taky mě osobně nelájá na ní cpát optiku. Už mě to moc netankuje ani na S631 od té doby co mám CZ200S :twisted:
DWS
Příspěvky: 15
Registrován: 01 úno 2007 13:32

Příspěvek od DWS » 01 úno 2007 14:18

Fakt je, že nečekám žádné zázraky, na "hraní si na snajpra" mám Hatsana 105ku cal.22 U te ZV4 je s pevnými mířidly trošku problém, protože jsou dost ohlodaná zubem času a zřejmě i užíváním některého z mladších příbuzných :?
DWS
Příspěvky: 15
Registrován: 01 úno 2007 13:32

Příspěvek od DWS » 01 úno 2007 14:21

Ještě mě napadla otázka jiného kalibru: lze někde po Praze a okolí tu flintu nechat SLUŠNĚ zrestaurovat, ovšem abych za to nevyplacnul nějakou nekřesťansko-neislámskou cenu :roll:
Odpovědět