22LR pro sebeobranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 13 črc 2005 12:12

:lol: Diky za poklonu, ja nevim jak Vy ale i stredne vnimavy clovek jiz daaavno poznal, ze toto forum je spise pro srandu. Tak proc to neberete takove, jake to je?


Návštěvník

Uaaa, poslední příspěvek na předchozí straně, nepřestávám...

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 12:51

... se divit, ale děkuji za podporu. Tak proto SW otočil (možná).
Dobrá, věnujme se střelbě, balistice, účinkům v cíli, už jsme vlastně začali. Teď se "experti" chodící na "uzavřené odborné servery" (asi hoba.cz - opět se hrozně směju) musí lámat, co tady "táráme za somáriny", ale klid, hlavně že se dobře bavíme. Poté, co promluvil Zdenek, Pavlicek, HanuIv a pár anonymních, a teď i Sidewinder, to tady začalo být docela příjemné a dost často i k tématu.
To bude tím, že jedu na měsíc na dovolenou. Vezmu si s sebou počítač a budu škodit na dálku :-) (Já tomu říkám probouzet diskusi, ale někdu bude mít jiný názor.)
Zdenek

Re: Uaaa, poslední příspěvek na předchozí straně, nepřestává

Příspěvek od Zdenek » 13 črc 2005 14:00

Anonymous píše:... se divit, ale děkuji za podporu. Tak proto SW otočil (možná).
Dobrá, věnujme se střelbě, balistice, účinkům v cíli, už jsme vlastně začali. Teď se "experti" chodící na "uzavřené odborné servery" (asi hoba.cz - opět se hrozně směju) musí lámat, co tady "táráme za somáriny", ale klid, hlavně že se dobře bavíme. Poté, co promluvil Zdenek, Pavlicek, HanuIv a pár anonymních, a teď i Sidewinder, to tady začalo být docela příjemné a dost často i k tématu.
To bude tím, že jedu na měsíc na dovolenou. Vezmu si s sebou počítač a budu škodit na dálku :-) (Já tomu říkám probouzet diskusi, ale někdu bude mít jiný názor.)

Nepochopil jsem (asi hoba.cz) čemu jako se smát? Dobře se budu bavit asi na nějakém jiném serveru ,, čurina.cz" nebo jak se podobné věci jmenují a to opovrhování odborným servem značí jen smutek a naštvání od člověka, který se tam nemůže dostat.Vážím si každého člověka co něco zná a ví ale spousta lidí k tomu asi musí ještě dospět. Teď jem fakt hodně nasraný a už kromě zbraní k ničemu vyjadřovat nebudu. Vezmi si ssebou na dovolenou počítač, ať můžeš škodit a ať ti vyjde počasí.
Návštěvník

Nechtěl jsem naštvat

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2005 18:18

Psal jsem, že "díky za nové přispěvatele", to měla být pochvala.
To, že si čte na odborných serverech, tady jako "argument" používal někdo z registrovaných, co si zakládá na registraci, ne ty. Nesmál jsem se hobě, smál jsem se jeho "argumentu".
Vyjadřuj se ke zbraním, nebo k politice, nebo k ničemu, ale nezabal to tady, litoval bych toho, nedělám si srandu.
HanuIv

Příspěvek od HanuIv » 14 črc 2005 09:59

Pokud vím, tak na Hoba.cz se terminální balistika vůbec neprobírala. Něco se šustlo na valka.cz v konfeře o zbrani pro sebeobranu, a na mojezbran.cz....!

Něco mi uteklo?
Návštěvník

Možná jo, ale to nic, nic se neděje

Příspěvek od Návštěvník » 14 črc 2005 11:02

Terminální balistika se probírala i na hoba.cz, ono je to takové vděčné téma pro lidi, co tvrdí, že chodí střílet a v životě nic nezastřelili. Nejlepší je vyzkoušet, na želatině, na zvířeti, na člověku - podle toho, co je komu milé a na co si troufne. Třeba já bych to na lidech ani zvířatech nezkoušel, ale můžete se dostat do situace, kdy je rychlý konec utrpení nejlepší volbou a pak budete mít možnost vyzkoušet účinky střely v cíli jako já. Nechci o tom psát víc, prosím žádné narážky a dotazy na toto téma mířené přímo na mě.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 črc 2005 18:55

ráže 22LR má energii okolo 140 j a je dokázáno že i člověka v kožené bundě při střelbě na hrudník zabije střela o 80ti j. tak si udelejte obrázek sami a kdo nevěří nechť vyskouší :)
Pavlicek

Zas tak jednoduché to není

Příspěvek od Pavlicek » 15 črc 2005 23:26

Tuto tezi nelze brát jako 100%tní. To je podobný jako když tvrdíte, že pokud vás srazí auto, tak je po vás. Tam hraje roli dalších XXX faktorů, ale to se tu řešilo už asi milionkrát.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 črc 2005 18:40

Mě jen fascinuje, jak skoro všichni berou za dogmaticky jasné, že energie je to hlavní, co zastavuje a zabíjí.

Přitom úplně pomíjí, že je nejdůležitější se trefit do správného místa, střela musí proniknout dosatečně hluboko a musí poškodit dostatečně důležité orgány.

Jediný zásah, který opravdu funguje (i při 22LR) je zásah do smrtícího T (tedy vrchol hlavy a páteř). Zde je zastavení okamžité (a bohužel i na 99% smrtelné). Jinak se může stát, že cíl ani zásah nepocítí a pokračuje dál v útoku. I při zásahu srdce (který bývá většinou - pokud není poskytnuta okamžitá pomoc - smrtelný) má mozek ještě dost kysíku k práci na 15-25 sekund.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 črc 2005 19:21

Coz to je asi kazdemu jasne. Smrtici neznamena obranne.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 09:43

Myslím, že dřív, než se dostaneme k ráži vhodné pro sebeobranu, tak by to chtělo ujasnit si pár otázek, které tady asi ještě nepadly. Proti komu se chci bránit ? Jeden nebo více útočníků ? Ozbrojený ? Klackem, nožem, pistolí, samopalem ? Na jakou vzdálenost a kde chci střílet ? V lese nebo obchodňáku plném lidí ? Jsem začátečník, nebo na střelnici trávím každý víkend ? (profíci obvykle asi ráži moc neřeší, protože vědí, že trefí) Je pro mě vhodnější pistole nebo revolver ? Jsem schopný poznat, kdy si můžu dovolit zmáčknout spoušť ? Chci zranit nebo zabít ? Jsem ochotný nést následky ? A spousta dalších otázek. Když si je zkusím sám zodpovědět, tak mi jasně vyjde, že nejlepší obrana je prevence - nelezu s tisícovkami po kapsách do temných uliček atd. Zdá se mi, že diskuse o ráži je pěkná akademická zábava, za primární otázku ale považuji vůbec použití střelné zbraně proti člověku. Mám pětačtyřicítku a po venku s ní neběhám, a od té doby, co mi sebrali na letišti švýcarák, tak už nemám ani nůž, přesto se cítím poměrně bezpečně. Možná by jako adekvátní náhrada k pistoli s plným zásobníkem stačila jen špetka šedé kůry mozkové :) R.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 10:04

Ale to je jasne, ze nejlepsi je rizikove situace nevyhledavat... ale nekdy to hold jinak nejde. A prave o takovych situacich se tu bavime. Ze je raze nepodstatna pro profika je zblemc... stejne tak to dalsi "ze vi ze se trefi". Ve vypjate situace se clovek chova uplne jinak. Navic kdo je to profik? Policista? Vojak? Najemny vrah? Nebo jakou profesi mas na mysli?

Raze a typ strely je sakra dulezita! Navic to s tim "kde chce strilet" .. kdekoliv.. ale tak aby strela zasahla cil, zastavila protivnika.. a dal jiz nepokracovala. Z toho jasne vyplyva expanzi tezka strela letici pomalu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 10:38

Přátelé.o balistice sice moc nevím,ale prostřelil mi ma střelnici pitomec stehno malorážkou.Účinek byl okamžitý,šel jsem k zemi a na nohu jsem se nepostavil.Rozhodně jsem měl jiné myšlenky,než třeba pokračovat v útoku.Tedy z vlastní zkušenosti potvrzuji,že cal..22rl zastaví člověka.Ujišťuji vás,že to bolí jako čert.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 10:53

Kdo je profík ? Z mého pohledu člověk, nezáleží ani tak na profesi, třeba i účetní, který díky pravidelnému tréninku má správné návyky pro zacházení se zbraní. Umí ji správně a rychle vytáhnout, natáhnout závěr, vystřelit a zasáhnout cíl aniž by strhnul nebo si ustřelil palec u nohy a tohle všechno právě ve vypjatých situacích, které pozná protože nepanikaří, a téměř instinktivně, protože má holt natrénováno. R.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 18 črc 2005 11:09

Anonymous píše:Rozhodně jsem měl jiné myšlenky,než třeba pokračovat v útoku.
A mohu vedet, proc jsi na toho pitomce utocil?
Zamčeno