Drulov DU-10 Condor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
alex-78

Drulov DU-10 Condor

Příspěvek od alex-78 » 31 led 2007 19:57

Zdravím Vás

Sháním veškeré informace okolo této CO2 pistole.Firma ani nemá pořadné web stránky, když jsem jim napsal do firmy dostalo se mi taková "kusé" odpovědi. :cry:

Přitom tahle zbran už vypadá SOLIDNĚ,oproti Gamu či Umarexu.

Potřeboval bych vědět:

- aktuální ceník (mě napsal ze se cena pohybuje 4600-5800kc ale ani nevim za co..)

- vaše zkušenosti s plněním bombičkami, serisování zbraně,střelbou atd.

Dekuji za Váš každý postřeh

Jirka


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 31 led 2007 20:08

Ahoj, ohledne pistole Condor Du:10 , muzu ti ji jen doporucit, je 5ti ranna s trubicovim zasobnikem to znamena ze odsunes posunovac streliva primo do hlavne vlozis 5 diabolek, mam tuto pistoli cca 4 roky vystrilel jsem s ni doma cca 5tisic ran ( super na trenink ) a nedoslo k selhani , pravdou je ze pouzivam diabolky od JSB, kdyz mne po case zacala pri "Suché" rane blbnout zaslal jsem ji do Drulovu, oprava stala smesne penize ... jeste jen tak bokem vzduchovku jsem kupoval z druhe ruky takze mela uz svoje zasebou .... Takze servis v pohode zbran je to dobra, prijemny uchop a to mam ruku jako medved.
Jinak co se webovych stranek tyka opravdu to snad uz nebude dlouho trvat a stranky budou.
Cena se pohybuje podle toho jestli chces plastovy kufr nebo ne, v prislusenstvi ke zbarni je standartne propichovac na GAMO bombicky + redukce a propichovac na české bobmičky + CO2 kyveta 120 nebo 150 ml, trubkovy klič na utaženi pazbicky .
Jinak nediv se ze je jen stroha odpoved na mejl ---- TELFON je Telefon 8) ,
budes li touzit po necem blizsim napis mne SZ.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 31 led 2007 21:19

Tuto pistoli mám asi dva roky a dovolím si uvést pár postřehů:

Pistole je veeelmi choulostivá na výběr diabolek. Samonabíjecí funkce funguje spolehlivě s municí JSB, u ostatních značek bývají problémy (někdy vystřelí 2 naráz). Výrobce v návodu uvádí, že v takovém případě je třeba zvolit jiný průměr střeliva (4,49 - 4,52). Mé pistoli nejlépe vyhovuje 4,51. Rovněž přesnost je u levnějšího střeliva trochu nižší.
Takže je dobré zvážit, zda si můžete dovolit investovat do dražšího střeliva, nebo budete kvality zbraně degradovat levným. Střelivo od Gamo ani Příbram se mi neosvědčily (přisuzuji to nejspíš velké toleranci průměru střel).
U pětiranného podavače pozoruji, že třetí rána z série jde poněkud níž. Možná je to vada jen mého kusu, s nikým jiným jsem to neporovnával.
Důležité: ke zbrani si můžete objednat i jednoranný závěr. Tuto možnost výrobce nikde neuvádí, ale mému přání ochotně vyhověli. Při střelbě s jednoranným závěrem pozoruji výrazné zvýšení přesnosti - myslím, že je to způsobené úplnou změnou polohy při nabíjení a nutností nového zamíření. Já jsem si jednoranný režim tak oblíbil, že pětiranný závěr už skoro nepoužívám.
V soupravě je tlková 150gr. bomba a napoštěcí ventil. Pro plnění této bomby např. z velkého hasicího přístroje si můžete objednat přepouštěcí redukci. Plnění je tu někde na fóru popsáno. Malé bombičky nepoužívám, tak nemohu sdělit zkušenosti.
Předem chci varovat před očekáváním nejakého výkonu, nebo přdstavou nejakého ladění výkonu. Tato přesná a precizní zbraň se hodí opravdu pouze na dělání dírek do papíru na 10m. Nicméně pro toho, kdo to myslí vážně s terčovým střílením je to ideální a kvalitní zbraň, kterou vřele doporučuji.
Velmi oceňuji nevšední ochotu výrobce a rychlé vyřizování všech mých výmyslů!
Promiňte, že jsem se tak rozepsal, ale myslím, že tahle pistole je neprávem opomíjena a zasloží si trochu pozornosti.
Připojí se někdo?
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 31 led 2007 22:11

Chlapi dekuji za vaše kladné názory.

Jak je to s tepotami pŕi kterých se dá stŕílet?V navodu ktery jsem si stahl z netu se píše ,ze od +7C.

Dočetl jsem se že pistole někdy "zakulometí" ? je to opravdu takový problém?Nejde mi totiź o rychlo palbu ,ale o to že nebudu pokaždé lábovat diabolku do zbraně, o jednorannem zaveru zatim nepřemýšlím(na kolik přišel?)

Jinak samozřejmé že chci pistoli pro terč střelbu :lol:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 31 led 2007 22:40

Kulometeni : to se stane pri malem zbytkovem tlaku v zasobniku CO2, a jak se strelbou v zimne ??? No kdyz je min jak 5 - 6 stupnu tak ven nelezu :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 31 led 2007 22:54

Take pri tehle teplote budu trenovat doma.... :wink:

Dle poslednich informaci : za 5800kč mi vyrobce doda zbran s veskerym prislusenstvim , stavitelnym madlem v orig kufru atd. no proste pěkná terčovnice se kterou si vyhraji. 8)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 31 led 2007 22:58

..........
Naposledy upravil(a) milius dne 10 čer 2009 02:26, celkem upraveno 1 x.
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 31 led 2007 23:14

Provozní teplota nad 7° je daná fyzikálními vlastnostmi CO. Tlak pro výstřel je vyvolán odpařením dávky kapalného CO. Při nízkých teplotách se CO odpařuje pomaleji a rychlost střely by klesla. Přiznám se, že jsem to v praxi nikdy nezkoušel - on se člověk při 5° už pěkně třese...
Takže to radši trénuji doma pěkně v teple s lapačem na zdi. Při udávané energii 4J se netřeba bát odražených střel a hluk je opravdu minimální.
Pistole občas může "kulometit" ze dvou důvodů:
- když dochází tlak v zásobníku a nemá sílu zcela napnout úderník
- příliš jemně seřízená spoušť ( v návodu je posáno seřízení po rozebrání pistole)
Co se týká automatické funkce nabíjení, vyzkoušej a uvidíš. Časem přijdeš jako většina střelců na to, že automat je jen žrout střeliva. (to platí všeobecně pro všechny ráže)
Jednoraný závěr jde dokoupit později, stál pár stovek. Už si nepamatuju přesně, ale stačí zavolat do Drulovu.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 31 led 2007 23:16

Add all, ten jednoranej adapter je tam taky .. v dodavce. Staci se zeptat pani co ti zvedne telefon kdyz do Drulova zavolas :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
alex-78

Příspěvek od alex-78 » 31 led 2007 23:21

Chlapi

a jak s těsněním ? mam si radeji objednat dostatečné množství?(dle navodu pry vydrzi cca 2000ran ) nebo to zvladnu vyrazit v praci ze spec gumy a mam se na to "vykaslat"?

PS: Zitra žhavím telefonyyyy :lol:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 31 led 2007 23:26

Tesneni dostanes nahradni v kufriku 8)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 31 led 2007 23:33

Už jsem vystřílel mnohem víc a zatím jsem namusel měnit.
Na vlastní výrobu raději nespoléhej, běžná těsnení nesnášejí CO2 a zvětšují objem. Je to korunová záležitost, tak si raději objednej pár navíc.
Tak jak jsem prolétl ten odkaz na pušku, vypadá to, že problém s přesností 5tiraného závěru je obecný. S jednoraným je to prostě jiné kafe.
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 25 úno 2007 11:26

Valdez píše: Pistole je veeelmi choulostivá na výběr diabolek. Samonabíjecí funkce funguje spolehlivě s municí JSB, u ostatních značek bývají problémy (někdy vystřelí 2 naráz). Výrobce v návodu uvádí, že v takovém případě je třeba zvolit jiný průměr střeliva (4,49 - 4,52). Mé pistoli nejlépe vyhovuje 4,51.
Vlastním a pro tréningovou střelbu používám karabinu DU-10 Eagle, asi není nutné připomínat, že jde o stejnou konstrukci jako u pistole. Velmi mě zaujala Valdezova informace ohledně průměru střeliva - existuje někde možnost nakupovat střelivo konkrétní velikosti :?:
Nenašel jsem to ani na stránkách JSB.
Právě mi došla čerstvá zásilka JSB Match K100, a zatím mám pocit, že počet dvojvýstřelů se mi dramaticky zvýšil. Předchozí diabolek byla naopak Příbram-LUX, protože tady na krámě nic lepšího neměli.
Ty JSB se mi zdají na průměru o fous menší. Šuplérou jsem naměřil na hlavičce 4,50 a na "prdelce" o něco víc. Veškeré označení na krabičce píše 4,50:

Obrázek

Obrázek

(pro zvětšení kliknout na obrázek)
"Aux armes, citoyens !"
Valdez
Příspěvky: 16
Registrován: 31 led 2007 20:23

Příspěvek od Valdez » 25 úno 2007 21:29

Pošli mail do JSB a obratem Ti zašlou ceník pro tento rok.
Jsou tam všechny druhy v ráži 4,49-4,50-4,51-4,52
5,49-5,50-5,51-5,52
Krom toho si můžeš objednat testovací sadu v které jsou různé průměry od stejného druhu. Vyzkoušíš, co ti nejlíp vyhovuje a pak objednáš ve větším množství.
Na té fotce je podle nálepky na spodku průměr 4,50 a ten se u mně choval taky tak.
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 25 úno 2007 22:14

Výborně - potvrdil jsi mi moji dedukci. Provedu, jak píšeš :wink: Samozřejmě děkuji :!:

Ještě by mě zajímalo, jestli u někoho neexistuje nějaký rozkres mechanismu a postup demontáže-montáže. Zapadává mi občas pojistka, byl bych schopný si to asi doladit sám, ale nechci se do něčeho pouštět "proti srsti"
"Aux armes, citoyens !"
Odpovědět