Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bartus

Příspěvek od bartus » 29 led 2007 16:26

Alfonss píše:mike: zklidni hormon, ano?

bartus: jako držitele ZP s legální zbraní tě taky neobviní z nedovolenýho ozbrojování. Ale nesmíš tam mít navěšený lasery a tlumiče. Na plynovku se vztahuje ten samej zákon. Obávám se že by Ti dali po šlapkách, kdyby tě s tím chytli. Ve správním řízení by se to vyřešilo a ve finále by nikoho nezajímalo že je to jen plynovka. Je to kat. D !!!!
Jenomže jaký postih by z toho vyplynul? Nemohli by ti zrušit ZP, nemohli by ti zakázat tu zbraň držet, maximálně bys mohl dostat pokutu a to ještě dost pochybuju. To, co totiž vypadá jako tlumič, ještě vůbec nemusí tlumičem být.
Mimochodem - kde jsou stanoveny sankce za porušení ustanovení zbrojního zákona?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 led 2007 16:30

mike:Frajere ty jsi úplně mimo, už to svinstvo nehul....
Není žádný zákon o ostrých zbraních. Je zákon o zbraních a střelivu.
Pod tento zákon spadají i plynovky, protože jsou to zbraně kategorie D.
Nutí ti tímto někdo ostrou zbraň?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 led 2007 16:33

bartus: pokuta by určitě byla. Navíc bys to měl v papírech a pokud bys v budoucnu chtěl ZP získat tak by se na to asi bral ohled. To co vypadá jako tlumič a není tlumič, o tom by asi rozhodl nějakej soudní znalec z oboru. Spíš než ten tlumič jsem myslel laser, tlumič u plynovky jaksi postrádá smysl a ani nevím jak moc by fungoval.
Sankce budou stanoveny v nějaké vyhlášce, nebo prováděcímu předpisu k zákonu, ale jestli jsou běžně k nahlédnutí, to fakt nevím.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 led 2007 16:41

mike.mm, Alfonss:
Klid panove :!:

Jinak pokud chcete debatovat o plynovkach versus ostrych zbranich... tady sem nasel prihodny thread.

http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... =plynov%2A

Tady doslo k tomu, ze misto debatovani o tom, jaka ktera nebo ci plynovka je "nejlepsi" rozmlouvate plynovkarum jejich plynovky.
A ten thread by o tom asi nemel byt.

Ted uz se tu dokonce debatuje o tlumicich? :shock: To uz je vazne moc. Asi Vam to brzo zamknu, kdyz uz jste tema vycerpali.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 29 led 2007 16:46

to mike.mm
si za to můžeš sám, si neměl po něm takhle vyjet. Teď to bude zase na dvě stránky, mě už řádně vyučili :)

Bartus tomu taky moc nepřidal, můžeš mi prosím tě říct, k čemu je dobrý na plynovce tlumič a laser ? :lol: Na plynovku si můžeš dát dát úsťový nástavec na vystřelování ohněstroje, to trochu vypadá jako tlumič s trochou představivosti. Taky nevím proč řešit jestli je to zakázaný, to s chceš s plynovkou s lasarem a tlumičem chodit po náměstí a provokovat policajty ? :)
bartus

Příspěvek od bartus » 29 led 2007 17:17

Richi: Asi jsi moc plynovek neviděl a už vůbec jsi je neslyšel střílet.
Takový výstřel z plynovky ráže 9mm zní rozhodně věrohodnějí, než výstřel z ostré zbraně třeba ráže .22LR nebo 6.35Br. Pokud máš pistoli, tak tě neprozradí ani absence zpětného rázu, neboť ten u samonabíjecích plynovek pochopitelně rovněž existuje.
Tvé ostatní názory na plynovky jsou legrační a já už se jimi nehodlám zabývat, neboť jsem je celkem bez problémů vyvrátil už ve svém prvním příspěvku, který ti doporučují si přečíst.
Richi

Příspěvek od Richi » 29 led 2007 17:56

bartus: ak nie si schopný rozoznať výstrel z 9mm plynovky a 9mm ostrej zbrane tak si asi hluchý (sorry) o 22LR alebo 6.35Br sa tu nikdo nebavý. Celý môj príspevok Mr. Andy zmazal aj keď nijak neporušil pravidlá takže nie je o čom diskutovať. Samozrejme bol by som rád keby si vypísal konkrétne ktoré moje názory na plynovku sú mylné ale radšej to necháme tak... btw: o zpätnom ráze som nič nepísal tak neviem prečo ho vyťahuješ.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 29 led 2007 18:26

Richi:
V napjate situaci nikdo nebude zkoumat zda strilis z plynovky nebo ne. Proste vystrelis... a mozna nekdo taky vystreli. :lol:

Jinak smazal jsem vsechny dalsi prizpevky, ktere byly dost OT. Nekteri stale nechapou, ze nazvy threadu jsou zavazne. A pokud chteji debatovat o necem jinem... necht si najdou ten spravny... nebo pokud neexistuje necht si ho zalozi.
Naposledy upravil(a) Andy dne 29 led 2007 18:26, celkem upraveno 1 x.
bartus

Příspěvek od bartus » 29 led 2007 18:26

Milý Richi, ty jsi ale o ostré ráži 9mm vůbec nic nepsal. Ty jsi pouze napsal, že každý musí rozeznat výstřel z plynovky a já jsem ti napsal, že to není pravda, neboť ten výstřel působí rozhodně věrohodnějí, než třeba rána z malorážky nebo 6.35mm.
Takže nevím jak jinak bys chtěl výstřel z plynovky hravě rozeznat od výstřelu z ostré zbraně. To by ses naopak ty mohl dopustit fatálního omylu a tasit svou zbraň na někoho, kdo předtím vystřelil do vzduchu a ty jsi se vzhledem k síle pšouku domníval, že jde o plynovku. A ona to zatím bude třeba právě ta malorážka...
Richi

Příspěvek od Richi » 29 led 2007 18:38

Andy: môj prídpevok sa týkal v prvom rade plynoviek, tak neviem o akom OT tu píšeš...

Bartus: nič také som nepísal. Neprekrúcaj. Ja som písal o rizikách ktoré ťa môžu stretnúť ak používaš plynovku. Jedným z nich bolo že niekto je schopný rozoznať zvuk výstrelu plynovky a ostrej zbrane - samozrejme sa jedná o situáciu keď stojíte proti sebe a on vidí AKÝ kvér držíš v ruke. Ak vtedy vystrelíš do vzdcuhu a použiješ napríklad repliku Coltu 1911 tak on bude počítať so zvukom ostrej 45ky ale usliší prdnutie 9mm slepáku - a vtedy mu bude všetko jasné. OK ?
bartus

Příspěvek od bartus » 29 led 2007 18:51

Strávil jsem na různých střelnicích stovky hodin, ale netroufal bych si odhadnout co je a co není výstřel slepé patrony, leda pokud bych měl bezprostředně před tím možnost srovnání. Pokud to ale skutečně pozná a i přes to se rozhodne zaútočit, pak nezbude, než plynovku použít způsobem k jakému je určena. A že to funguje, to se můžeš dočíst v konkrétním případu popsaném o pár stránek dozadu.
Richi

Příspěvek od Richi » 29 led 2007 20:18

bartus: ok, povedali sme svoje. Ja by som sa proste plynovku na obranu bál použiť, to je všetko.
bartus

Příspěvek od bartus » 29 led 2007 20:55

Richi píše:bartus: ok, povedali sme svoje. Ja by som sa proste plynovku na obranu bál použiť, to je všetko.
Já bych se, člověče, zase docela bál použít ostrou. Ale je na každém, jak se rozhodne.
Davson

Od kterého výrobce byste si koupili plynovku?

Příspěvek od Davson » 31 led 2007 17:08

Zdravím všechny,

zkusme obrátit diskusi zpátky k plynovkám a říct svůj názor na kvalitu zbraní od různých výrobců. Jaké máte osobní zkušenosti a od kterého výrobce byste si plynovku koupili či nekoupili?

Italské Bruni, Kimar, turecký Voltran, plynovky z Německa nebo české plynové revolvery od Alfa-proj?
VDrak

Re: Od kterého výrobce byste si koupili plynovku?

Příspěvek od VDrak » 01 úno 2007 12:18

Davson píše:Zdravím všechny,

zkusme obrátit diskusi zpátky k plynovkám a říct svůj názor na kvalitu zbraní od různých výrobců. Jaké máte osobní zkušenosti a od kterého výrobce byste si plynovku koupili či nekoupili?

Italské Bruni, Kimar, turecký Voltran, plynovky z Německa nebo české plynové revolvery od Alfa-proj?
Tak přesně tohle mě také zajímá, když už jsem se rozhodl do té "zbraně" investovat několik těžce vydřených tisícikorun. Zatím stále vede Walther P99 od firmy Umarex. Ale rád uvítám i jiné návrhy. Mohl by mi někdo napsat s touto plynovkou své zkušenosti?
Odpovědět