Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 634

Příspěvek od _Stalker_ » 18 črc 2014 08:05

Delta Optical Entry 4x32 AO Mil-Dot

Podrobný popis

Puškohled Delta Optical Entry 4x32AO s křížem Mil-Dot pro sportovní a rekreační střelbu. Kvalitní optika s antireflexní úpravou a pevná konstrukce zaručují přesný zásah po dlouhá léta používání. Vhodně navržená záměrná osnova a regulovatelná paralaxa poskytují vysokou přesnost. S puškohledem lze střílet i na krátké vzdálenosti a proto je velmi vhodný například na vzduchovky.
Puškohled určen k použití na kulových zbraních s úsťovou energii do 3000J nebo vzduchovkách s kinetickou energii do 17J (neplatí pro Diana).

Narozdíl od konkurence, u nás je montáž na 11mm součástí balení.

http://gun.cz/29491-Puskohled_Delta_Opt ... O_Mil-Dot/

Nebo jinde:
http://dalekohledy.heureka.cz/delta-opt ... wgodB7cAlw


juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 19 črc 2014 18:04

Wind...:to s tím pivem jsi ale vůbec nepochopil.Já jsem měl na mysli,sílu stěny PET lahví,třeba je má Brno tenčí,nikoli kvalitu obsahu.Pokud musíš na 15 m dělat takový kejkle,tak je něco velmi špatně.Buď v tobě nebo v lufině.Už mě zaráží to,že musíš nadsazovat nahoru.To už máš hledí zvedlý nadoraz?Pokud bys nemohl spát kvůli délce hlavně,tak to tady pročti od začátku a dozvíš se :D Já mám optiku Optisan Cobra 3-9x42 AO,stojí cca 2400 Kč.První se sice rozpadl po 150 ranách,ale poslali mi novej a ten už je OK.Kupoval jsem ho na doporučení jednoho kolegy,kterej sem též píše.Kolik má za sebou kopanců přesně nevím,na HW 77 necelý tisíc a na 634 jsem to už dávno přestal počítat,ale takových 6 krabiček by to bylo.
Prodejce píše,že je vhodnej na silný lufiny včetně Diany a v ceně je montáž.Sice duralová,zatím bez problémů.Do kůkru,kterej nemůže na Dianu bych nešel.Snad na 631.
Kupoval jsem tady:http://gun.cz/29341-Puskohled_Optisan_Cobra_3-9x42_AO/
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 20 črc 2014 23:03

to juris: ale pochopil, jenom jsem v tom cítil skrytý dvojsmysl.Jestli tam žádný nebyl..sorry,nevadí,to bylo jenom něco navíc. Koupil jsem JSB test 7 druhů a můžu říct,že do terče na 10m při míření na střed s oporou lítají všechny trochu jinak + - pár cm vlevo vpravo nahoru dolů. Divím se, že na 10m je v tom takový rozdíl. Našteloval jsem to na Umarex match a malou plechovku jsem trefoval na 15m skoro pokaždé, potom JSB exact a najednou jsem se nemoh trefit. Tak zase terč JSB 10 m a lítaly vpravo dolů pár cm všechny do jednoho místa, znovu plechovka 15m předsazení vlevo nahoru...a trefoval jsem. Přece to nebudu furt nastavovat na jednotlivé druhy,hodlám používat ten Umarex:cena+kvalita,každá pásne pěkně do hlavně, ne jak Kovohutě Standard a nešpiní prsty.Hledí už teď nemám nadoraz ani vlevo, nějak se to usadilo a zvuk je jiný. Po víkendu a vystřílení cca 500 diabol jsem spokojen.
Uživatelský avatar
Mercy
Příspěvky: 25
Registrován: 14 črc 2014 10:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od Mercy » 21 črc 2014 13:28

Je to tak, s každými to lieta inak, mne ich zas ťahá doľava :-) cieľnik posúvam doprava. Neviem či mi to už strieľa inak ako na začiatku, ale prvú krabičku som mal Ľuba Prešov a pri tých som mal cieľnik zas naopak - vľavo (ale len trochu). Musím ich kúpiť ešte raz čo to urobí, lebo ten rozdiel v posune pri JSB je značný.
Inak uvažoval som nad tým puškohľadom, ale podľa istých komentov sa to ževraj až tak na zalamovaciu vzduchovku nehodí. Je to dosť logické, asi do toho nepôjdem. Veď aj výrobcovia asi vedia prečo dávajú mušku i cieľník prakticky na hlaveň.
Slavia 634 cal.4.5mm, JSB Exact
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 21 črc 2014 13:58

Windmill: jenže s těmi matchkami si moc nezastřílíš na větší vzdálenosti. Já vyžaduju, aby každá moje vzdůša střílela slušně s jsb exact - nehodlám nikde shánět nějaké obskurní diabolky, když exacty koupím v skoro každé samooobsluze :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 21 črc 2014 16:56

Wind..:ale to je stará známá věc,že každej druh líce jinak a určitě se to tu prodiskutovávalo.Kdyby ses vrátil do tuším dubnových příspěvků,já jsem tam o tom psal,jak mi to lítalo ze zkušební sady.Mohl sis ušetřit nervy při zkoumání :D Taky mi to lítalo jak píšeš,i z HW 77.Ono to tak nefunguje,že si řekneš teď tam dám Exact,teď RS teď tamtu a teď onu a ono to bude lítat furt stejně.Mě z 634 nelítalo úplně stejně nic.Teď jsem o víkendu zkoušel v HW 77 JSB Exact 4,52 a JSB Straton a tyto lítaly naprosto stejně.Jinak mám 631,634 a HW 77 naučené na JSB Exact 4,52 a všem jim k mojí spokojenosti chutnají :D
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 21 črc 2014 21:23

dykmore...Proč obskurní,zkoušels ty Umarexky? 95 kč v Ostravě naproti Nové Karolíny 500ks a paráda. Na větší vzdálenosti si stejně netroufám max 20m a asi tě nemusím poučovat o kvalitách Kovohutí za podobnou cenu.Kdybys pořádal ňáký sraz dej vědět, vzal bych toho Hatsana Strikera 5.5, jsou to šlehy jak cyp a na rozdíl od 634 nemám strach ze sousedů,ona snad má v základu ňáký pet tunning. :D Tu Slávku mám na chalupě a už ji do Ostravy zpátky tahat nechci.Možná by si majitelé 634 rádi vystřelili z Hatsana a nečerpali rozumy jen z fóra.

:mrgreen: Jinak o těch samoškách: Ptal jsem se u Hrušky na JSB a co myslíš? :roll:

To byl žert samozřejmě, nechci nikomu nic cpát, ale jestli máte možnost tak ty Umarexky vyzkoušejte a sdělte svůj názor,nejsou nikterak drahé jak jsem předeslal.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 21 črc 2014 22:51

Obskurní jsou pro mě z čistě praktických důvodů - když mi na srazu dojdou diabolky, tak žebrám od sousedů - a co myslíš, že mají? Umarex? B je správně, mají exacty :mrgreen: a typ match je snad určen pro terčovou střelbu na 10 nebo 15m, poté se v letu převrací nebo co. K české pušce mi nějak patří české střelivo, stejně jako se třeba doporučuje střelivo crosman pro crosman zbraně.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 21 črc 2014 23:01

No jo ale symbióza jako ve Škodovce fungovat může: Češi+Ňemci. Umarex není Čína! A Gamo match se nechytá!
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 21 črc 2014 23:08

Je to možné. Každopádně jsem svoji slávinku naučil papat exacty a nic už nemusím řešit. A taky už dávno neřeším, jestli mě krabička stojí 100 nebo 150kč :wink:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 21 črc 2014 23:39

No jo mě by to mohlo být taky jedno , ale jsem šetřílek a co ušetřím na diabolkách utratím v pivech,takže vylej nalej! Veškeré tyto úvahy stojí za prd.

No ale co s tím testem? Ty monstery létají přesněji než exacty? A ty heviny? Moc rád bych si zapráskal na důkaz, ale už musíme jít spát. Fakt čumim jaká je u nás v ČR a na SK chuť podporovat tolik příznivců vzduchovek.
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Slavia 634

Příspěvek od Linuxman » 22 črc 2014 03:19

Jedíné rozdílné diabolky co mi lítají stejně a nemusím seřizovat kukr jsou EXACT a Gamo pro magnum, samozdřejmě že exacty lítají všechny tam kam mají, pro magnum lítá na to samé místo akorát cca každá desátá vycestuje mimi (většinou ta, co jde do hlavně lehčejc než ty ostatní). Jinak už s diabolkama neexperimentuju a kupuju jen exacty, ty pro magnum sem si koupil kvůlí šroubovací krabičce do které si pak přesypávám exacty. No a co jiného udělat s tím obsahem než testovát a střílet (když je mi líto ty pro magnumy vyhodit) a světe div se lítají tam kam exacty :-) (bez klikání na střed).
Akorát když mám úlet u exactů, tak je to jasně moje vina, ale když u pro magnumu, tak to svádím na ně :-)
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Slavia 634

Příspěvek od Barys » 22 črc 2014 10:48

Windmillfighter píše:Chtěl bych navázat na své předchozí příspěvky. Zkoušel jsem svoji "královnu valašskou" na chalupě a ze začátku jsem na cca 15m nemohl nic trefit. Potom jsem se naučil předsazovat doprava a nahoru a už trefuji, ale žádná sláva. Moje stará 630 25let je mnohem spolehlivější a přesnější(zatím), má taky delší hlaveň(proč jí zkrátili?). No ale ty rány 634 jsou nesrovnatelně větší. Příště otočím tu mušku jak mi radil slovenský kolega a když to nepomůže budu reklamovat. Při těch kopancích bych si asi musel vybrat optiku v ceně vzdůši. Jo a už mi to netřaská, mazivo se asi vypálilo a hlučnost velmi klesla.
Chyba je ve střelci. :D
Neumíš s tím střílet, je to silnější vzduchovka a tím pádem má větší nároky na střelce. Nauč se střílet a hlavně jeden výstřel jako druhý a pak tě příjemně překvapí. Dej 5 ran, vždy polož slávii stejně na spací pytel, pomalu mačkej spoušť a nestrhávej !
Vždy je jednodušší svést to na okolí než na sebe, ale jestli se to má zlepšit, musíš začít u sebe.
Vše v dobrém.
Uživatelský avatar
KAKO
Příspěvky: 286
Registrován: 24 úno 2013 17:01

Re: Slavia 634

Příspěvek od KAKO » 25 črc 2014 00:02

:D
Netreba sa hadat čo nabijat do slavie tuto chalan v mojej oblubenej časti videa 1:18 použiva aj EXTRATY aj EXTRANDY aj kalibrovane broky gamo a ako mu to ide fajne :D . Aj drievka padaju aj do terča v pohode a srnec je tiež vybaveny :lol:
Juj ale mi to zrobilo naladičku hned sa bude lepšie spat :)
Kalibrgun Cricket custom .35, Hatsan 135 .25 custom LW, Hhf 900, VZ.47, S.P.A. PP 700W 4,5, Walther Century Varmint 5,5,Slavia 630,Crosman 1322, HKp30co2,XDM-9 5,25".

https://www.youtube.com/channel/UCNth75 ... subscriber
Uživatelský avatar
Windmillfighter
Příspěvky: 25
Registrován: 11 čer 2014 17:06
Bydliště: Poruba/Slezsko

Re: Slavia 634

Příspěvek od Windmillfighter » 02 srp 2014 09:38

Tak jsem si Slávii zastřílel, seřídil a můžu říct, že střílí přesně a moje původní znechucení je fuč. Posunul jsem tu mušku až na konec a řek bych, že je to lepší. Jako terč používám zavěšený pant od dveří natřený bílou barvou. Krásně se zhoupne a vrátí do původní polohy. Je dost silný a diabolky ho nedeformují a občas ho jen přetřu tou bílou. Střílím si takhle na zahradě(proti svahu takže nikoho neohrožuji) a najednou začal vyřvávat soused od vedle svojí buranštinou: "furt valí! Střel se raz do hlavy! Kdybys radši tatovi pomoh uděláš lepši!" Ten křupan pořád bouchá,řeže motorovou pilou,seká motorovou sekačkou a huláká svojí sprostou vidláčtinou na půl dědiny a bude si stěžovat na vzduchovku?!!!! Fakt nevím jak reagovat na podobné hulvátské výlevy, já totiž v sobě nemám tu hrubost a neomalenost a proto jsem v nevýhodě. :evil: Můžu zkusit ten pet tunning a to je tak všechno co jsem v této záležitosti ochoten podniknout.
Odpovědět