Jak a cim tocit strelecke video

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od jofny » 29 pro 2011 17:03

Asi mám vitaza: Samsung WB750
http://www.fotoradce.cz/produkty-porovn ... ukt=fotaky
Ide mi o ZOOM a VIDEO :D
Naposledy upravil(a) jofny dne 30 pro 2011 08:36, celkem upraveno 1 x.


SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od milius » 29 pro 2011 18:43

Myslíš na video nebo Slow Motion?Na video stačí opravdu cokoliv a si myslim,že by si měl každý koupit to co využije.Koukám na všechny vaše nápady,ale pokud chce někdo něco na video,tak ten Sony.Ono FHD může být sebeostřejší,ale kdo jednou zkusil 50p(plynulost obrazu),tak zpět nepůjde,protože 30p prostě skáče.K tomu si každý dojde sám.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od jofny » 29 pro 2011 20:22

Jasne, kazdemu co vyhovuje.
Paci sa mi tam funkcia točenia videa a zaroven fotenia (z 12,5mpix foto 10mpix), no a samozrejme S.M. až 1000fps.
S absenciou S.M. (aspon som nenašiel) ho prekonava v O.Zoome 24 a točenia dvoch videí sučasne (s rôznou kvalitou nezavisle od seba alebo s filtrom), alebo točenia videa fhd a fotenia zaroven v 16mpix kvalite fotky OLIMPUS SZ-30MR

http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/oly ... -cislo2684
Mne konkretne by vyhovoval co njvedší zoom, nad 10mpix, video 1920x1080- min30s/s, S.M. aspon min.240 fps, dobra priepusnost svetla kvoli fotkam (olimpus),
no a dost sa mi zapacilo fotenie počas videa (ak chcem urobit fotku z videa tak sa standardne da urobit iba v 3 mpix.) :wink:

Mám z toho uz hlavu ako melon... :roll:
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od milius » 29 pro 2011 22:49

jofny píše:Mne konkretne by vyhovoval co njvedší zoom, nad 10mpix, video 1920x1080- min30s/s, S.M. aspon min.240 fps, dobra priepusnost svetla kvoli fotkam (olimpus),
no a dost sa mi zapacilo fotenie počas videa (ak chcem urobit fotku z videa tak sa standardne da urobit iba v 3 mpix.) :wink:

Mám z toho uz hlavu ako melon... :roll:
Hlavně nezapomenout,že jsme vzduchovkáři :)

Točení s focením mám na Casiu H10,ale popravdě moc nebo skoro vůbec to nepoužívám.Při točení čehokoliv v pohybu je tam prodleva na snímek,kdy ztratíš točený objekt.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od reaktor » 29 pro 2011 23:15

Pokud nejde hlavně o Slow motion (jako mě), tak k pěknému videu a velkému zoomu bych jěště poradil výklopný display. Při nahrávání scény kdy je třeba vidět střelece se zbraní skoro nezbytná věc.
Moje první střelecká videa jsem točil Canonem powershotem. Krásný video, citlivý mikrofon který zvládal šeptání a neublížila mu střelba s těžkých zbraní.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Uživatelský avatar
jofny
Příspěvky: 830
Registrován: 08 říj 2008 20:53
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od jofny » 19 led 2012 10:32

Tak je doma: Samsung WB750: :wink:
Inac to natacanie a fotenie zaroven je krasne plynule a fotky sa mi ukladaju (miniatury) na displej kvoli prehladu. SM 1000fps som nenasiel ,ale nechyba je to slaba kvalita.
SPA CP1-M 4,5mm
Slavia 618
Slavia 630
Slavia 634 + NS Mountmaster 6x40AO (Delta entry IR 6x32AO)
HW100S Bullpup + HAWKE SID.TAC.30IR 8.5-25x42
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od piku » 22 dub 2012 20:55

Potřeboval bych něco,nějaký držáček na kameru co se dá na optiku,ale ne aby se točilo přes kříž,ten mám,ale nad optiku.
Neví někdo kde koupit?
Se mi to nechce dělat,nebudu kvuli tomu kupovat dvě montáže,leda by někdo měl nějakou na 30" tubus a dal jí za pár šušní. :)
177
22
25
Karlik
Příspěvky: 458
Registrován: 04 čer 2014 20:27

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od Karlik » 08 črc 2014 15:52

Ahoj přátelé,
nováčci si píšou o video z českého reálného HFT.
Myslíte, že bychom zvládli natočit vlastními silami nějaké reálné amatérské video přímo z nějakého HFT závodu a pak ho sestříhali a dali volně k publikaci komukoliv na web a youtube? Moje představa je video o soutěži HFT, bez jakékoliv reklamy na nějaký web nebo flintu. Aby z toho byl vidět hlavně ten sport, protože to je pro začátečníky nejdůležitější. Navrhoval bych video bez originálního zvuku, podbarvené dynamickou hudbou a nějak otitulkované. Na záběry by pravděpodobně musely být minimálně 2 HD videokamery a 1 dobrý filmový foťák na puškohledu. Moje představa je jeden záběr zoom na sklopku, druhý záběr na střelce a třetí záběr puškohledem. Pak to celé sestříhat, videa synchronizovat do oken a podbarvit zvukem a titulky. Já mám k dispozcici HD kameru Sony, stativ, držák foťáku na puškohled. Máme další "filmaře" a hlavně "stříhače"?

Navrhněte další varianty a představy a vžijte se do situace, když jste kdysi přijeli na první závod, co by vám pomohlo vědět a vidět předem. Co kdo máte za mašinky pro tento účel? Kdo do toho půjde?
Hlavně se nebojme, je vždy lepší udělat pro ostatní aspoň něco než nic.
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2001
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od cannis » 08 črc 2014 15:56

Navrhuju poslat nováčky do prdele :lol: . Jen ať si dojedou na soutěž a podívají se na vlastní oči.
piku píše:Potřeboval bych něco,nějaký držáček na kameru co se dá na optiku,ale ne aby se točilo přes kříž,ten mám,ale nad optiku.
Neví někdo kde koupit?
Se mi to nechce dělat,nebudu kvuli tomu kupovat dvě montáže,leda by někdo měl nějakou na 30" tubus a dal jí za pár šušní. :)
Josef nejspíš už to máš vyřešený ale co zkusit normálně ten držáček co máš, dát obráceně?
Ev2 MkIV + Vortex Viper HS LR 2.5-10x32 FFP XLR MOA
Teď už se můžu vymlouvat maximálně na špatnou serii diabolek
https://img33.rajce.idnes.cz/d3301/18/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od piku » 08 črc 2014 18:39

Jo už to mám vyřešený..
Ten drzak co mám sem otočil ale je to pak takové těžké humpolacke takže sem to udělal z té montáže.
videi mám natočených half nových,jen bych to měl dat na trubku..
Nějak není na to čas..
177
22
25
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Jak a cim tocit strelecke video

Příspěvek od milius » 08 črc 2014 22:34

Karlik píše:Ahoj přátelé,
nováčci si píšou o video z českého reálného HFT.
Myslíte, že bychom zvládli natočit vlastními silami nějaké reálné amatérské video přímo z nějakého HFT závodu a pak ho sestříhali a dali volně k publikaci komukoliv na web a youtube? Moje představa je video o soutěži HFT, bez jakékoliv reklamy na nějaký web nebo flintu. Aby z toho byl vidět hlavně ten sport, protože to je pro začátečníky nejdůležitější. Navrhoval bych video bez originálního zvuku, podbarvené dynamickou hudbou a nějak otitulkované. Na záběry by pravděpodobně musely být minimálně 2 HD videokamery a 1 dobrý filmový foťák na puškohledu. Moje představa je jeden záběr zoom na sklopku, druhý záběr na střelce a třetí záběr puškohledem. Pak to celé sestříhat, videa synchronizovat do oken a podbarvit zvukem a titulky. Já mám k dispozcici HD kameru Sony, stativ, držák foťáku na puškohled. Máme další "filmaře" a hlavně "stříhače"?

Navrhněte další varianty a představy a vžijte se do situace, když jste kdysi přijeli na první závod, co by vám pomohlo vědět a vidět předem. Co kdo máte za mašinky pro tento účel? Kdo do toho půjde?
Hlavně se nebojme, je vždy lepší udělat pro ostatní aspoň něco než nic.


Pro začátečníky bude video bez origo zvuku k ničemu.Podbarvené hudbou je taky otázka individuálního vkusu.Při záběru 2 kamer najednou,je potřeba 2 totožných přístrojů se stejným formátem videa.Není nic horšího,než záběr na sklopku např. v AVI Xvid a hned nato záběr na střelce ve zkonvertorovaný MP4.Pokud chceš něco takovýho natočit a aby to bylo kvalitní,musíš vše jedním přístrojem.Na kvalitě nezáleží.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Odpovědět