Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 24 led 2007 14:54

JIM

nechcem sa ti do tvojich úvah miešať, ale to čo píšeš je veľmi nelogické. Zbytočne rozširujeme tento toppic o hlúposti, ktoré nikam nevedú. Beriem tvoj návrh ako prínosný napriklad pre poradu Brainstormingu na oddelení vývoja v zbrojárskej firme. Žiaľ touto cestou to asi nikam nevedie. POzeral som na nete ale žiadny výrobcovia nevyrájú silikónové tesnenia použiteľné ako tesnenie piestu.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 24 led 2007 16:41

Nemyslím si, že by to byly hlouposti, ale jak chceš. Každý je strůjcem štěstí svého. Howgh.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 25 led 2007 16:42

JIM

Prijmi prosím mojí rúži, vlastne prijmi prosím moje ospravedlnenie. Zbehol som do jedného vytypovaného obchodu zámerne kvôli tým O krúžkom a čo nevidím predávačka vytiahla na stôl presný rozmer. Vyrobené z NBR-ka, vraj dostávajú aj silikónová a dokonca aj polyuretánové určené pre vyššie teploty.

A teraz tá neuveriteľná cena 1,12 Sk za kus. Idem to nahodiť a dám vedieť, ale to až po reklame:

www.guferokk.sk

na tej stránke som to našiel.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 25 led 2007 17:21

Jim mal pravdu, o vyvleceny nemoze byt ani reci, (pokial ma v sebe kutil aspon stipku citu pre presnost). Sam som toto riesenie pouzil asi pred rokom v svojej S 630. Ten kruzok tesni prekvapivo dobre, nemozem na toto riesenie povedat kriveho slova.

Prikladam fotku , ale sorry vtedy som este nemal digi a tak som to cvakol founom. Ak by som vzdusu este mal tak by som to rozobral a vyfotil, no uz pred casom som ju predal, takze foto je z archivu.
Přílohy
Piest Tuning 2.jpg
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 25 led 2007 19:33

JIM, KUBO 630

Po dvoch hodinách labórovania sa vraciam s prekvapivými výsledkami.

Kúpil som O krúžky s vonkajším priemerom 24mm. Na piest išli nasadiť pomerne ľahko a vcelku dobre držali. Väčším prekvapením bol fakt, že piest som do vzduchového válca nedostal. Prišiel na radu brúsny papier a nejaké tie desatinky sa mi podarilo dostať dolu. Piestom sa dalo pohybovať veľmi ťažko. Obrúsením ale vznikla styčná hrana oveľa väčšia, pretože som z kruhového prierezu urobil polkruh. Prvé testované broky nárazom do plechu zo vzdialenosti 10 metrov, vystrelil som asi 20 brokov (1.rad brokov). Potom som chcel pokračovať v ďalšom strieľaní ale natiahnúť pružinu sa mi nepodarilo. Tesnilo to tak silno že mi z valca odstránilo všetok olej a piest sa zadrhával. Pre zmenu som vyskúšal obrátiť krúžok naruby, t.j. zabrúsenú stranu krúžka som vložil do zápichu na valci, čím som minimalizoval styčnú plochu krúžka a valca. ďalších asi 20 rán vystrelených do plechu (stredný stĺpec).
Na obrázku su priložené aj tri dalšie broky nastrelené do plechu s mosadzným prerezaným krúžkom. (3 stĺpec)

Zajtra skúsim nakúpiť nejaké menšie priemery aby sa dali natiahnuť a po natiahnutí aby bol vonkajší priemer menší ako spomínaných 24mm.

Možno je to dobré riešenie použiť O krúžok, ale musí mať presný rozmer na daný piest, nesmie sa "pretesniť" ako sa to stalo mne.
Přílohy
broky2.jpg
broky zo spodu
broky.jpg
stlpce k textu z ľava do prava.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

a

Příspěvek od Kubo 630 » 25 led 2007 21:32

Ako som pisal, treba si dat pozor na presnost a zapich. Ale myslim ze ak najdes ten spravny priemer tak by to mohlo byt dobre riesenie, da sa to urobit skoro na vsetkych piestoch a repas je korunova zalezitost.

Tuningu zdar! :D
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD + Weaver
Hemmerli 16/16x70
Hatsan 55 S + Nikko Stirling Gold Crown 6x42
Slavia 630
Poľovníctvo nieje koníček, je to spôsob života.
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Tesnenie piestu

Příspěvek od Fifo » 25 led 2007 21:32

ss2men

no konecne si dosiel na to aj sam, preco je okruzok blbost. Chcel som Ti to tu uz skor napisat, len ma zaujimalo kam sa vyvojom dostanes.
O-kruzok je sice dobre tesnenie, ale na to potrebuje velky treci odpor, ktorym stratis to, co v pripade vzduchovky potrebujes a to je rychlost piestu. Preto musi mat tesnenie piestu vo vzduchovke malu dotykovu plochu, aby energia struny nepola spotrebovana na jeho pohyb a prekonanie trecieho odporu, takze ako Ti poradil Jim sa neuberaj, lebo pri kompresoroch je to jedno aky mas odpor o-kruzku, tam to prekona motor.
Tesnenie vo vzduchovke musi mat na cele drazku, ktora sa pri doprednom pohybe roztiahle a pritlaci sa na steny valca, pricom nekladie zvyseny treci odpor. Ma vyzerat tak, ako som tu uz ukazal na obr.
Aj sam si videl, ze ked si pouzil povodny piest s tesniacim kovovym kruzkom, mal ovela vacsiu ucinnost, aj napriek tomu, ze bol urcity unik tlaku cez zamok piestneho kruzku.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 25 led 2007 21:51

Pánové, nezatracujte možnost O kroužku. Každé těsnění vzduchovek, kromě kovových kroužků byla vlastně manžeta působící proti odporu vzduchu a tím se taky rozpínala. Ať již byla kožená, nebo plastová. A styčná plocha se stěnou komory byla značně větší, než u O kroužku.Takže jedinou chybu ss2mena vidím v tom, že O kroužek byl příliš velký. Postačí, když půjde s pístem do komory velmi lehce, on si při výstřelu naběhne na kraj drážky a zatěsní. Taky by nemělo vadit, když drážka bude lehce širší (ne hlubší), než je průměr kroužku. A že se musí namazat je jasné. Nakonec i kovové kroužky se mažou. Hodně zdaru v laborování.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 26 led 2007 08:47

FIFO

ani mne sa to spočiatku nezdalo, síce to trenie som nepredpokladal.
Škoda že dnes nebudem mať čas ísť kúpiť menšie O krúžky, lebo obchod je otvorený len do 16.00 a ja musím ešte poobede ísť do druhej práce. Ale v sobotu majú otvorené tak tam zbehnem.
Večer som ešte premýšlal nad dodatočným utesnením mosadzného krúžku a napadlo mi zaliať ten prierez silikónom a nechať poriadne vyschnúť. Predpokladám že mi to zamedzí unikaniu vzduchu a silikón bude pekne pružiť
Len musím nájsť taký čo odoláva vysokým teplotám a je odolný voči mazadlám.
v sobotu dám vedieť ako to dopadlo.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 26 led 2007 19:06

dnes som pýtal manželku aby mi kúpila na testovanei nejaké O krúžky, len som jej povedal že menší rozmer ako 24 mm, doniesla ich 75 kusov, v priemeroch 20,21,22,23,24 mm, a prierezu 2, 2.5 a 3 mm. Z každého 5 kusov. TO by normálne chlapa asi nenapadlo.... Idem testovať....
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 26 led 2007 20:41

O krúžky nedoporučujem!!!!!!! vyskúšal som rôzne rozmery ako aj priemery. Najlepšie sa osvedčil mosadzný!!!!!
Jožin

renovace

Příspěvek od Jožin » 26 led 2007 21:17

Zdar soudruzi!!!! :D
Jsem tu prve. je mi 15. Před půlrokem jsem si koupil od kámoše 47. No, něco chybí a má vůli na napínací páce. Chci se pustit v nejbližší době do renovace. Tak bych potřeboval ňáký rady, eště jsem vzduchovku nerozebíral, nerad bych dopadl špatně. Mám z ní totiž velkou radost :lol:
Díky!!
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 26 led 2007 21:40

aká vôľa, napíš to bližšie poprípade daj foto,
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Příspěvek od Fifo » 26 led 2007 21:51

ss2men píše:O krúžky nedoporučujem!!!!!!! vyskúšal som rôzne rozmery ako aj priemery. Najlepšie sa osvedčil mosadzný!!!!!
No vidis to! Co som Ti hovoril, ze tymto smerom vyvoj nejde. Ale ked si nedas poradit, co s Tebou?
Mam tam teflon, je to super, este koza by bola dobra, ale tu treba obcas mazat a drzi v sebe olej, potom dost fajci po vystrele. Pokial bude teflon drzat, necham to tak. Silou som skoro na urovni Haenel 312 a to mi na rozbijanie flias na 10-15m staci.
Přílohy
piest01.JPG
Naposledy upravil(a) Fifo dne 26 led 2007 22:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 26 led 2007 22:01

Fifo

ako si odmeral alebo vypočítal silu ?
Odpovědět