Tlakove lahve a plneni

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hrac.ne
Příspěvky: 4
Registrován: 04 led 2011 08:01

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od hrac.ne » 03 čer 2014 09:59

Zdravím všechny diskutující.

Zatím jsem střílel jen z pružinovky a teď jsem se rozhodl udělat si radost větrovkou, která je na cestě.

Co se týče lahví, pročítám to tu horem dolem, ale nemohu najít úplně jasnou odpověď na to, co hledám. Takže bych prosil o vysvětlení jako pro úplného laika.

S vidinou ušetření jsem si koupil zde mnohokrát probírané armádní dvojče 2x2l, že jen nechám udělat tlakové zkoušky a bude to v pohodě. Teď ale zjišťuji, že to nebude až tak jednoduché. Chtěl jsem si ty zkoušky nechat udělat v Brně u firmy Albeo, ale na jejich stránkách http://www.albe-sport.cz/o_lahve.html píšou, že chtějí, aby se tam daly nějaké nové ventily, přičemž jeden stojí 2000 Kč, což už najednou tak dobrý kšeft není. Proto se ptám:

1) když si tu zkoušku budu chtít nechat udělat jinde (hovoří se tu o nějakých vítkovických firmách HTB, Linde), budou k provedení zkoušky také vyžadovat nové ventily? A pokud ano, za jakou jsou u nich cenu?

2) pokud nové ventily nebudu potřebovat k provedení zkoušky, bude třeba tam nějaké nové nainstalovat tak jako tak pro použití s větrovkami AA?

3) co ještě (hadičky, spojky, redukce apod.) budu potřebovat, abych z toho už mohl reálně plnit kartuš?

Děkuji
hrac.ne


Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Barys » 03 čer 2014 10:42

Kdo to myslí s větrovkou vážně, tak by si měl koupit novou láhev odpovídajícího obsahu.
Vysvětlím : až umřu, ještě bude mít životnost. :lol: To znamená, jednou koupím a mám vystaráno. Já šel cestou 15l/300bar a i kriket, který žere vzduch tak mám přes 3000 ran na naplnění. Toď IMHO :!:
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od FlyBear » 03 čer 2014 13:06

Souhlasím s Barysem, protože IMHO kupovat staré věci na prahu životnosti nemusí být zrovna dobrá investice, může se to taky pěkně prodražit. Starou věc bych sice občas koupil, ale pouze tehdy, pokud se v dané oblasti vyznám a dokážu si sám poradit/opravit - jedině tak totiž můžu předem zkusit odhadnout rizika a tím i výhodnost/nevýhodnost koupě.

Jinak láhev i s ventilem jsem koupil novou 7l/300 barů. SIce jsem původně uvažoval taky o větší, ale i ta sedmička už je docela dost těžká a já potřebuju občas přenášet, nakládat a taky aby s tím mohl maniupulovat i fyzicky slabší jedinec :)

Hrac.ne:
Když už jsi, bohužel, v tak blbé situaci, poradil bych, abys nespoléhal na mnohdy protichůdné rady a odpovědi zde na fóru. Zavolej sám telefonem do těch firem a domluv se s nima na řešení tvého konkrétního problému. Zeptej se na požadavky i cenu přímu u nich. Lepší odpověď nikde jinde nedostaneš. A pokud tě jedna firma odmítne, jiná třeba vyhoví - máme tu přeci konkurenci :twisted:

Na tlakových lahvích zpravidla bývá ventil pro potápěče. Ke své zbrani tedy budeš potřebovat patřičnou redukci nebo tlakovou hadičku s jedním koncem na ventil a druhým na kartuši (nebo quickfill). Například my máme pušky a pistoli TAU, ke kterým se dodává redukce, kterou našroubuješ přímo do potapěčského ventilu na lahvi a pak už na to přímo pasuje kartuše.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od libor007 » 03 čer 2014 14:57

souhlas. ja zvazoval dvojce od alexxuse. stacilo pred nakupem zavolat do dvou firem, kde delaji revize a radeji jsem bral novou 4l. tim ale nechci tvrdit, ze se to nekomu nevyplati...
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Warthog » 03 čer 2014 15:11

Barys píše:Kdo to myslí s větrovkou vážně, tak by si měl koupit novou láhev odpovídajícího obsahu.
To je ovšem pouze první krok a jen pokud střílíš sám, nemáš nic silnějšího a máš plnírnu za rohem. Taky jsem nejdřív přikupoval lahve a jezdil plnit. Pak jsem dostal rozum a koupil kompresor.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Barys » 03 čer 2014 15:35

Mám jen hw a kriket a plnění na dvou místech do 5 km od domova. Vzduch mám vyřešen. Chápu, ale mít plnírnu daleko a něco co sežere na 5 ran 0,3 l, tak ten kompresor je rozumný :wink:
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od strelec3751 » 03 čer 2014 22:37

Je to asi otázka hledání a opravdu nějaké té konkurence. Já tohle dvojče mám, koupil jsem jej asi před rokem. Mám asi výhodu, že jsem od Prahy, kde je různých firem přeci jen víc. Poměrně dlouho jsem pátral na internetu a sháněl někoho kdo se zabývá prováděním tlakových zkoušek. Už jsem propadal beznaději, každý "odborník" v tom hledal nějaké problémy. Nakonec jsem zjistil, že deset kilometrů od domu je vcelku obyčejná prodejna potápěčské techniky. http://www.potapko.cz/portfolios/ Tam mi tlakovu zkoušku udělali bez jakýchkoliv problémů za cca 400Kč za kus. Bez jakýchkoliv komplikací s ventily apod. Lahve mu vrátili ve stavu v jakém je převzali, tedy s původním ventilem. Připojení na hrdla lahví byla evidentně nově přetěsněna teflonovou páskou, tedy tlaková zkouška se zřejmě dělá jen na "holé" lahve. Na tento původní ventil je možné koupit tuto plnicí redukci http://www.paintballshop.cz/zbozi/10097 ... n-300-bara a k ní tuto propojovcí hadičku http://www.paintballshop.cz/zbozi/11607-fill-hose. Tyto díly mají tzv. paintablový plnicí pin, který se nechá přímo připojit k řadě větrovek, nebo existují příslušné redukce.
Jinak postupně jsem zjistil, že 2x2 litry vzduchu není nic moc, postupně jsem koupil větší lahve. Opět doporučuji pátrat u potápěčů. Když člověk nespěchá, tak najde ceny, které jsou až poloviční oproti tomu co se běžně nabízí. To dvojče používám pro plnění v kaskádě, pro lepší využití tlaku v bombách.
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Motobassak » 04 čer 2014 08:07

Nevíte kluci kde mi v Ostravě naplní 6-7kg (sněhový hasičák) co2 lahve. Potřebuju naplnit 3kousky
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od ViTTek » 04 čer 2014 18:32

HTB Vítkovice na Nádražní.
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od strelec3751 » 04 čer 2014 19:51

Obecně - je třeba se podívat po firmách které se zabývají hasičskou technikou.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od libor007 » 05 čer 2014 14:46

Já mám ještě jednu drobnou připomínku pro ty začínající, jež zvažují velikost lahve. Samozřejmě záleží na dostupnosti plnírny, já zvolil 4l objem, protože mám vše doslova pár minut šalinou. Naplním kdykoliv třeba cestou do práce. Pokud by ale někdo chtěl ještě menší(lehčí) lahev jako jediný zdroj, nutno upozornit, že většina plníren má minimální částku za plnění. Takže ta 2l je super přenosná, ale zaplatíte většinou stejně jako za 5l, někde i víc. A to už se nemusí tak vyplatit.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od Martin K » 09 čer 2014 17:26

tady je taková malá nápověda pro ty, kdož mají plnírnu extra daleko: 50L, 280 Barů mi myslím vydrží zhruba rok :D obzvlášť tehdy, pokud si na srazu dofouknu od někoho cizího ( viď Moloto, Petře K a další ) :lol: . díky vám :wink:

Obrázek
dycky STEYR
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od FlyBear » 09 čer 2014 18:13

Od března trénujeme a občas závodíme se dvěma PCP puškami a navíc si někdy zablbneme s PCP pistolí. Máme k tomu jednu tlakovou láhev 7l/300 barů, naplněnou v únoru. Při minulém dofukování zbraní minulý týden jsem do kartuší dostal cca 230 barů...

Takže ona ta spotřeba závisí nejen na množství výstřelů, ale taky na "aero-ekonomice" konkrétní zbraně.

Když to takhle půjde dál, budu přístě plnit láhev asi až na podzim.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od vassana » 09 čer 2014 19:56

To se mi nechce věřit. Kolik máte celkem vystříleno? Já mám taky 7l láhev byl jsem střílet 4x mám vystříleno tak 800 ran a musel jsem dneska plnit. Je ale pravda, že první plnění bylo do prázdné láhve. A je to mých prvních 800 ran. A je taky pravda, že když plním pušku tak nad 200 barů to taky fouká okolo quick fillu. Tak se chci zeptat je to normální? Plním BSA Scorpiona SE.
Díky za odpověď.

S přátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2006
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Tlakové lahve a plnění

Příspěvek od cannis » 09 čer 2014 20:15

.
Naposledy upravil(a) cannis dne 15 čer 2014 12:22, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět