HATSAN 85

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BILL

HATSAN MOD. 85 CAL.4.5mm

Příspěvek od BILL » 07 led 2007 21:24

Prosím má někdo skušenosti nebo vlastní tuto vzduchovku? zajímaly by mě hlavně názory na přesnost na cca 15m, a průraznost na tak s oblibou používané "zlaté stránky". Nebo nějaké maximalní dosažené výsledky.A ještě jedna věc jestli udávaná úsťová rychlost 250-300m/s je reálná.Děkuji.


myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 07 led 2007 21:49

U nás koupíš volně vzduchovku s omezením enerie do 16 J, tomu odpovídá úsťová rychlost max. 240 m/s. Většinou je to míň, výrobci tam mají nějakou rezervu. Hatsan 85 podle stránek Kozapu dosahuje v originálním řešení těch 300 m/s. Ty si normálně koupíš nějakým způsobem upravenou (nejspíše slabší pružinou) odhadem na 220 - 240 m/s. Nejrozumnější z Hatsanů je asi 100.

Přečti si už založený témata např. jen o vzduchovkách, vzuchovky Hatsan, takhle asi dostaneš vynadáno že si založil dubl :wink:
Sniper

Hatsan

Příspěvek od Sniper » 10 led 2009 10:07

ja vlastnim vzduchovku hatsan 85 cal 4.5.mam ju asi 3 tyzdne.som s nou spokojny co sa tyka presnosti aj sily.akurat spracovanie mohlo byt trochu lepsie.
kill84

HATSAN MOD 85

Příspěvek od kill84 » 28 srp 2009 19:09

Je to asi tyden, co jsem si pro zabavu poridil tuto vzduchovku. Co se zpracovani a chovani tyce, tak jsem vedel do ceho jdu. (Bratr ma MOD90). Na 10m bez opory neni problem nastrilet do cerneho. Ke vzduchovce jsem rovnou objednal na zaklade doporuceni puskohled Walther 6x42 s regulovatelnou paralaxou. Dnes sem mel konecne cas nastrelit a jsem nadsen. Posledni terc 10m, opora ve stoje(oprene o auto:)) 4 z peti do desitky a jedna do devitky. terc sem pridam i par dalsich fotek. Jake mate zkusenosti s touto flintou? doplnim, ze na terc jsem strilel diabolkami JSB match s100. Take prubojnost je solidni. Na 40 metru jsem strilel na spreje se stlacenym vzduchem(poloprazdne) a vzdy jsem jej prostrelil skrz. Zkousel jsem take soudek od 10l Staropramenu a zde byla prorazena jedna stena. diabolka zustala uvnitr. Jak bude cas tak ten soudek zkusim prostrelit s gamo pro hunter:) Sam za sebe mohu v klidu rici, ze jsem spokojeny majitel mod85. Nejaky tuning na >300m/s ani nepomyslim. Dalsi dojmy budu prubezne doplnovat. :idea: [/b]
mrena
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2010 13:35

HATSAN 85

Příspěvek od mrena » 06 čer 2010 13:49

Chtel bych se zeptat, zda by jste mi tuto vzduchovku doporucili, nebo jestli je neco lepsiho za podobnou cenu... A jak je to s dily, kdyz se s tim neco stane aby to nebylo na vyhozeni... Moc se v tom nevyznam, tak vybiram podle ustove rychlosti... Dekuji za odpovedi
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: HATSAN 85 ráže 4,5mm

Příspěvek od phantomls » 06 čer 2010 21:55

Vybírat vzduchovku v ČR podle úsťové rychlosti je trochu zavádějící. Je plno vzduchovek které mají konstrukčně větší možnosti než dovoluje naše legislativa.

Spíše se dívej na energii (v ČR max 16 J, což je cca 242 m/s).
Jsou tu zastánci značky Hatsan a jsou spokojeni. Pokud se ti líbí, tak proč ne. V republice je zajištěn jak prodej zbraní, tak i náhradní díly.

Já bych sice raději doporučil Norica Dragon za podobný peníz. Její sutečný výkon je cca 15 J s JSB Exact, ale je to na tobě.
O 500 Kč více je pak ještě ve hře S 634.
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
Kafak747
Příspěvky: 98
Registrován: 21 led 2010 17:00

Re: HATSAN 85 ráže 4,5mm

Příspěvek od Kafak747 » 06 čer 2010 22:37

Je pravda, že naši prodejci o úsťových rychlostech dost často lžou, ale jestli chceš silnou vzduchovku, tak Hatsan to splňovat bude.
Já osobně vlastním Hatsana 80 v 5,5, je pětaosmdesátce opravdu hodně podobný, jen nemá tu pružnou botku a má trošku jiný mířidla. Vybral jsem si ji hlavně kvůli příznivé ceně a pěknému černému vzhledu, ty klasický slávie (které všichni až do nebes vychvalují) se mi vůbec nelíbí. Mám ji teprve asi jen 3 měsíce, tak kvalitu nemůžu moc posuzovat. Zatím jsem s ní neměl problém. Má trošku tvrdší spoušť a kope víc, než jsem předpokládal, i když má ten jejich slavný šok absorbér. Přesnost je lepší, než dovolují moje schopnosti, tak na to si taky nestěžuju.
Na hrubý pytel hrubá záplata!
Borat
Příspěvky: 11
Registrován: 19 bře 2014 06:18

Hatsan 85 (55-90) spoušť prosím pomoc

Příspěvek od Borat » 19 bře 2014 07:02

Zdravím, stala se mi nemila věc :-( při rozebírání vzduchovky se mi vysypal cely mechanizmus spouště :-(

Našel by se tu prosím někdo nákres uspořádání součástek nebo foto ????

Děkuji
Motobassak
Příspěvky: 201
Registrován: 23 kvě 2011 18:24
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN 85

Příspěvek od Motobassak » 19 bře 2014 12:42

Já mám hatsan 80 4.5mm zhruba 3roky a max. Spokojenost. Střílí dobře a silně (je silnější než potuněná s631). Nikdy sem s ní neměl žádný problém ani pružinu ještě nebylo třeba měnit-výkon takřka stejný jak před 3léty. Klidně do ni jdi, nebudeš zklamán. Jen nekupuj kukr s variabilním zvětšením-zoomem. A kup si jednodílnou montáž. Já sem neměl potřebu 2.5roku zastřelovat (drželo to parádně nástřel).
Boží mlýny melou pomalu,ale jistě. Aneb na každou svini už se vaří voda.
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: HATSAN 85

Příspěvek od Linuxman » 29 kvě 2014 18:11

Mám Hatsana mod.80 v 4.5 (H85 má akorát lepší botku, jinak je to to samé) a po cca 3letech má pořád 15.5J (měřeno). Střílí se z ní moc dobře, průrazná dost a přesnost je taky dobrá. Pro ty co nechtějí moc utrácet, tak je to super volba.
QB 78 + CHRONO
Odpovědět