Zasobnikove botky a pruziny pro CZ75

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Zásobníkové botky a pružiny pro ČZ75

Příspěvek od HanuIv » 03 led 2007 06:18

Chtěl bych vybavit zásobníky u své pětasedmy gumovými (plastovými) botkami. Je možné je někde koupit? Kde? Koukal jsem se po prodejnách v Olomouci a nějak se v tom nevyznám. Snad existují botky, které zvýší kapacitu zásobníku o jeden náboj, ale i botky bez zvýšení kapacity. Mám si prý koupit novou pružinu a unašeč. To snad už můžu koupit celý nový zásobník, ne? :oops:

Takže: které plastové botky zásobníku pro standardní ČZ75 (ne kompakt) doporučujete? Kde se dají botky objednat (a jaká je plusmínus cena)?
Které zásobníkové pružiny pro stejnou konfiguraci zbraně doporučujete?


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 03 led 2007 09:01

Nové pogumované botky byly nejlevněji v Olomouci v Timpu(nevím jak se ta podzemní střelnice přesně jmenuje...). Jsou to botky které nezvyšují kapacitu a stály něco přes 100 Kč (jinak jsem je viděl za ceny kolem 220).
Podavač na 16 nábojů stával v prodejně CZUB 10 Kč a pružina .40SW kolem 40 Kč. Ale tam záleží na období, taky to občas stojí podstatně víc...
3022

Příspěvek od 3022 » 03 led 2007 19:18

Ja jsem pred rokem nebo tak zakoupil pryzove botky zasobniku na CZ-75. "Plech" na konci se normalne vymenil za plech s napevno nalisovanym "gumovym" navlekem. Myslim ze me to stalo 100 Kc za kus. Zprvu jsem byl spokojen - zbran tak vypadala daleko lip a trochu lip se i drzela. Ale pak sem zjistil, ze pri rychlejsim, opakovanym prebijeni (prehazovani zasobniku) se ty botky maji tendenci ze zasobniku pomalu svlekat. Pro klasicke "sebeobranne" pouziti to asi nepredstavuje problem, ale stejne me to tak znechutilo, ze jsem to ze zasobniku sundal, vratil do supliku a uz nevyndal.

Do klasicke CZ-75B perfektne pasuji 16-ranne zasobniky na Jericho. Rozmery jsou ty same, zpracovani lepsi a je tam o naboj vic. Takze kdyby nekdo mermomoci chtel novy zasobnik do CZ75, doporucil bych mu koupit novy do Jericha. Myslim ze bude spokojen a za dane penize dostane asi to nejlepsi.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 23 led 2007 21:00

Takže napřed k těm pružinám. Používám úplně klasické, které jsou původně v zásobníku a které se dají dokoupit. Problém jsem měl pouze v jednom případě, když jsem měl v práci jednu už hodně jetou čízu. Pružina byla hodně unavená a bylo třeba ji každou chvíli natáhnout. Jinak se stávalo, že nebyly podány náboje ze zásobníku.
Co se týče botek zásobníku, tak je úplně jedno jestli jsou na compact nebo klasickou velikost, jsou stejné. Já používám tu, která je na fotografii. Ceny se liší od prodejce. Měly by jít koupit snad všechny tvary, které zbrojovka má na svých zbraních.
K problému toho svlékání se botiček ze zásobníku, tak ten jsem měl taky. Je to jednoduché. Zásobníky s botičkou mají jiný ten plíšek který je navlečen na pružině a drží botku na svém místě. Proto když vyměníte jenom botku padá dolů. Viz. foto (omluvte kvalitu, je z mobilu), vlevo je ten druh, který patří k botce. Rozdíl je jasný. Potom vše funguje naprosto bez problémů.
O botkách které u ČZ 75 zvyšují kapacitu zásobníku nic nevím. Určitě ale kvůli tomu nemusíte kupovat zásobníky od Tanga. Ty nové od ČZ jsou standartně na 16 nábojů, u compactu na 14.
Přílohy
1.jpg
botka01.jpg
Si vis pacem, para bellum.
Odpovědět