Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mike.mm

Příspěvek od mike.mm » 22 led 2007 21:28

bartus píše:
mike.mm píše:Lidi sakra co to tu resite... jako tu je clovek uplne zmateny z vas... Ja tu prisel s tim abych zjistil jaka plynovka je nejlepsi , jakou by jste mi doporučily, a jakou případně ne. A misto toho tu je něco jiné. Nechcete se vrátit k tomu, čím se začalo v názvu tohohle témata??...
Taky by mě zajímalo, jaká plynovka je nejlepší, stejně tak i munice.
Zatím jsem nikde neviděl seriózní rozbor.
Je například lepší pistole nebo revolver?
Dát přednost větší kapacitě zásobníku, nebo jednoduchosti a spolehlivosti?
A jaké náboje? Jejich spolehlivost, účinnost...
Někoho může zajímat i možnost vystřelování pyrotechniky atd.
Presne tak. Kvuli tohohle jsem zde přišel, a akurát tu řeší něco jiného, pořád dokola a dokola. Jinak dekuji, za podporu!


Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 22 led 2007 21:43

mike.mm píše:Lidi sakra co to tu resite... jako tu je clovek uplne zmateny z vas... Ja tu prisel s tim abych zjistil jaka plynovka je nejlepsi , jakou by jste mi doporučily, a jakou případně ne.
No vsak zatim ti zeny nic nenapsaly a my si tu mezitim konverzujeme.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 22 led 2007 21:44

Já bych asi vybral revolver kvůli jednoduchosti a hlavně protože se mi víc líbí, nějakou 9 mm na 6 ran.

Co třeba tohle: http://www.kentaurzbrane.cz/shop/script ... hp?IDZ=982

tohle bude asi výrobce:
http://www.strelivo-zbrane.cz/volne-pro ... ong-blanc/
Naposledy upravil(a) myzrael dne 22 led 2007 21:50, celkem upraveno 1 x.
maximstrelec

Příspěvek od maximstrelec » 22 led 2007 21:45

jj zametli pod koberec na koho je to cislo? obecne revolver je spolehlivejsi nez pistole u ni se muze zaseknout nabojnice. ja sice pouzivam pistoli walter PP zatim zadnej problem 7 naboju mi staci na sebeobranu viz. me predchozi prispevky
pokud chcete rozliseni naboju dobre to pipisuji na http://www.e-zbrane.sk/gasammo.htm plynovka je vhodna pouze v situacich, ktere te neohrozi ze utocnik ma ostrou a udela z tebe cednik 8)
opakuji jeden svuj dotaz mate zkusenost s poplasakama zn FIOCCHI ? nekdo rika ze je zbran lip vyhazuje nekdo zas ze to zbran nici...
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 22 led 2007 21:49

bartus píše:...Je například lepší pistole nebo revolver?
Dát přednost větší kapacitě zásobníku, nebo jednoduchosti a spolehlivosti?...
Pokud jde o ostrou zbraň, tak tam jednoznačně preferuju pistoli. Moderní pistole se s dobrým střelivem vyrovná revolveru do té míry, že s ohledm na palebnou kapacitu je podle mého názoru lepší.
Naproti tomu u plynovky je to trochu jinak. Tam je naopak obrovskou výhodou absolutní spolehlivost revolveru. Samonabíjecí plynovky totiž díky tomu, že nemají pevnou střelu, ale jen "jakési cosi", můžou mít potíže se spolehlivostí. Revolvery taky mají (údajně) větší dostřel- i to se dá pochopit, protože u pistole se část energie spotřebuje na znovunabití (a u plynovky je té energie celkově málo, takže jakákoli ztráta vadí- narozdíl od ostré, kde nějaké to procento ztráty nehraje roli).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
maximstrelec

Příspěvek od maximstrelec » 22 led 2007 23:00

s tou ztratou energie je to možna pravda ale u revolveru je urcite vetsi ztrata plynu nez u pistole :idea: pokud jde o zasekavani po deseti zasobnicich zadne zaseknuti z toho 50 sl. naboju zbytek pepraky. jo akorat mi trochu drhne jak je to s udrzbou plynovek jak a cim mazat (pokud vubec) krome cisteni hlavne kartackem
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 23 led 2007 09:37

obecne revolver je spolehlivejsi nez pistole u ni se muze zaseknout nabojnice. j

Svůj názor na plynovky jsem tu už prezentoval a nemá smysl jitřit atmosféru. Jen znovu opakuji, že jsem ve svém ostrém revolveru ráže .38 Spl. jeden čas nosil 1. plynový náboj ráže 9 mm a že při zkoušce mi vyfoukl zápalku zpět, čímž zablokoval válec. U ostrých se mi tento "efekt" nestal, zbraň jich má vystříleno asi 2000. Možná stejný problém může nastat i u plynového revolveru.
maximstrelec

Příspěvek od maximstrelec » 23 led 2007 09:40

nebude to tim ze plynove naboje jsou urceny pouze pro plynovky :?: :lol:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 23 led 2007 10:01

Tato alternativa mi byla nabídnuta "odborným" prodavačem v docela vyhlášeném kšeftu na zbraně a kromě mě dokonce kdosi zkušený tady tuhle variantu tady rovněž zmiňoval. Jestliže sedí průměr nábojnice a rozměry rantlu, nevidím důvod, proč by neměl jít tento náboj odpálit bezproblémově z normálního revolveru, pokud je náboj správně vyroben (což se domnívám, že nebyl). Uvedl jsem to jen jako zkušenost, další diskuze o plynovkách odmítám se odmítám účastnit, plynovkářům se omlouvám, že jsem sem lezl.
Crazy George

Munice.

Příspěvek od Crazy George » 23 led 2007 11:19

Chci se s vámi podělit o jednu zaujímavou věc. Vlastním mimo jiné plynový revolver Kurier .38. Koupil jsem si 2 druhy poplašných nábojů německého výrobce, oba baleny v plastových krabičkách podobným puku na lední hokej. U prvních s označením 9mm RK/.38 Knallpatronen došlo vždy po vystřílení celeho válce (5ran) k zanešení častí zbraně tak, že se válec nedokázal dále otáčet. Pomohlo jen důkladné vyčištění a naolejování zbraně. U druhého typu munice s označením Platzpatronen 9mm R, jsem vystřílel řádově 10ky ran a chod se nějak výrazně nezměnil. Později jsem se dočetl že první druh munice je plněn černým prachem, který samozřejmě zbraň zanášel a znemožňoval její další použití. Nevím jestli by se tento jev projevil i u jiných plynovek 'lepších výrobců'.
mike.mm

Re: Munice.

Příspěvek od mike.mm » 23 led 2007 13:00

Crazy George píše:Chci se s vámi podělit o jednu zaujímavou věc. Vlastním mimo jiné plynový revolver Kurier .38. Koupil jsem si 2 druhy poplašných nábojů německého výrobce, oba baleny v plastových krabičkách podobným puku na lední hokej. U prvních s označením 9mm RK/.38 Knallpatronen došlo vždy po vystřílení celeho válce (5ran) k zanešení častí zbraně tak, že se válec nedokázal dále otáčet. Pomohlo jen důkladné vyčištění a naolejování zbraně. U druhého typu munice s označením Platzpatronen 9mm R, jsem vystřílel řádově 10ky ran a chod se nějak výrazně nezměnil. Později jsem se dočetl že první druh munice je plněn černým prachem, který samozřejmě zbraň zanášel a znemožňoval její další použití. Nevím jestli by se tento jev projevil i u jiných plynovek 'lepších výrobců'.
Diky za radu... aspon si dam pozor az budu kupovat munici, na to jestli tam je nebo neni ten cerny prach... :)
bartus

Příspěvek od bartus » 23 led 2007 13:07

Samozřejmě, že když je špatně vyrobený náboj, tak může dojít k tomu, že vytlačí zápalku ven, ale to musí být opravdový aušus, vzhledem k tomu, že tlak v nábojnici plynového nebo poplašného náboje je při výstřelu mizivý oproti tlaku v nábojnici ostrého náboje.
Mně se to taky jednou stalo, ale opravdu jen jednou z mnoha desítek výstřelů. Myslím, že šlo o nějaký italský náboj (možná že Fiochi), u českých START se mi to nestalo nikdy.
A černý prach opravdu více zanáší, to je jasná věc, ale zase podle mě dává lepší rány, jsou jakoby hutnější, hlubší a realističtější. Je to prostě "houknutí" narozdíl od "štěknutí" které vydává bezdýmý.
mike.mm

Walther P99

Příspěvek od mike.mm » 23 led 2007 14:01

Walther P99 nemate prosim nekdo nahodou zkusenosti s timto typem plynovky??
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 23 led 2007 15:13

bartus píše:
S474N píše:
bartus píše:Ale vždyť říkám, že nikomu nebráním v hrdinství...
Já v takovém případě nechám svoji plynovku tam kde je, vy se naopak pokusíte vytáhnout svoji ostrou zbraň a útočníka zneškodnit.
Přeji vám ve vaší snaze mnoho štěstí.
Budete ho ptřebovat.
Zajimave, ze to je tak presne dane. Ze ty nechas plynovku tam kde je a my ostatni (drzitele ZP a zbrani) automaticky budeme vytahovat svou zbran. Mas pravdu, my jsme vsichni hlupaci, co se nechaji zabit.
Bartusy - snazis se z nas delat blbce, kteri se chtej za kazdou cenu udelat to, ze kdyz jim nekdo prilozi pistoli k hlave, ze se budou snazit vytahnoput svoji pistoli a strilet... nu... Ocividne jsi nas nepochopil.

a) za sebe - mam za sebou mnoho desitek hodin kurzu vedeny jednema z nejzkusenejsich instruktoru v CR - soucasti techto kurzu je mimo jine i obrana proti zbrani. A zavodu LOS a AOS mam odstrilenejch tak 25. Nedela to ze me experta na obrannou strelbu, ale hoooodne to znasobuje sance na preziti v nejaky krizovy situaci.

b) sam sis nabehl - kdo tu napsal, ze kdyz nam da nekdo pistoli k hlave, ze my budeme hned tahat svoji a strilet? Paklize mas tuto predstavu, je mozna lepsi, ze nosis plynovku a nechas ji za pasem...

c) kdo tu psal, ze tu pistoli budeme tahat za kazdou cenu, kdyz uz sebe mame tak 300ky na pivo? Nicmene - za to, ze nekdo vytahne bouchacku na slusnyho cloveka musi ocekavat i to nejhorsi a pokud se vyskytne prilezitost se branit a zaroven hrozba, ze mi tu hlavu ustreli - neni co resit.
bartus

Příspěvek od bartus » 23 led 2007 19:15

cmk píše:
bartus píše:
S474N píše: Zajimave, ze to je tak presne dane. Ze ty nechas plynovku tam kde je a my ostatni (drzitele ZP a zbrani) automaticky budeme vytahovat svou zbran. Mas pravdu, my jsme vsichni hlupaci, co se nechaji zabit.
Bartusy - snazis se z nas delat blbce, kteri se chtej za kazdou cenu udelat to, ze kdyz jim nekdo prilozi pistoli k hlave, ze se budou snazit vytahnoput svoji pistoli a strilet... nu... Ocividne jsi nas nepochopil.

a) za sebe - mam za sebou mnoho desitek hodin kurzu vedeny jednema z nejzkusenejsich instruktoru v CR - soucasti techto kurzu je mimo jine i obrana proti zbrani. A zavodu LOS a AOS mam odstrilenejch tak 25. Nedela to ze me experta na obrannou strelbu, ale hoooodne to znasobuje sance na preziti v nejaky krizovy situaci.

b) sam sis nabehl - kdo tu napsal, ze kdyz nam da nekdo pistoli k hlave, ze my budeme hned tahat svoji a strilet? Paklize mas tuto predstavu, je mozna lepsi, ze nosis plynovku a nechas ji za pasem...

c) kdo tu psal, ze tu pistoli budeme tahat za kazdou cenu, kdyz uz sebe mame tak 300ky na pivo? Nicmene - za to, ze nekdo vytahne bouchacku na slusnyho cloveka musi ocekavat i to nejhorsi a pokud se vyskytne prilezitost se branit a zaroven hrozba, ze mi tu hlavu ustreli - neni co resit.

Nemůžu než opakovat, co jsem už napsal.
Pokud by ses v takové chvíli cítil na to, abys ses pokusil proti namířené zbrani bojovat, tak to samozřejmě můžeš zkusit. Já osobně bych se o nic nepokoušel, ale pravda nemám odstřílených 25 závodů LOS, takže zdaleka nejsem takový chladnokrevný profesionál jako ty. :D
Takže ti - stejně jako ostatním akčním hrdinům - přeju hodně štěstí.

A už mě s tím prosím vás neotravujte! Napsal jsem snad jasně, že je to vaší věcí, jak se zachováte, když na vás bude někdo mířit. Já se zachovám podle svého rozumu a podle svého instinktu a vy zase podle vašeho. A každý si pak ponese následky svého rozhodnutí jen a jen sám.
Odpovědět