Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Slavia 634

Příspěvek od Pixly » 03 kvě 2014 08:31

vzduch: Pravdu má, není nic horšího než řešit víc věcí najednou.


Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 03 kvě 2014 09:45

juris píše:dykmore:tobě ta hlava bere asi málo co
No z tvých nápadů určitě, to ses trefil :lol: taky většinou střílím ve stínu, bo na slunku mě to nebaví. Vůbec netuším, co bych vyřešil natahováním krku nebo pilováním mířidel, tak jsem si na to radši pořídil světlovodnou mušku, ve stínu a při nedostatku světla obecně funguje výborně :mrgreen:

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 03 kvě 2014 21:51

dykmore:když ti je hledí úzký,musíš dát blíž oko nebo je zvětšit.Představ si,že mi to tak vyhovuje a ty mi můžeš...Na 634,kteró jsem tudlevá kópil taková muška je,ale to úzký hledí neřeší.Dík za foto.Taky by mě zajímalo,co jsi mi poslal za prasáckó SZ,že mě to tady oznámilo,že SZ od tebe byla smazaná dřív,než byla doručená,co?
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Slavia 634

Příspěvek od dykmore » 03 kvě 2014 22:45

V klidu, to jsem se překliknul, místo "odpověď" jsem dal "sz" :D s tou muškou jsem ti to napsal, protože hodně lidí tady se proti světlovodům bouřilo, dokonce tu byly i inzeráty typu Koupím slavii NE se světlovodnými mířidly... No a protože se nerad peču na slunci, tak jsem s klasickými mířidly chvíli bojoval - a pak jsem za dvě stovky koupil tuhle mušku s červeným bodem a je to nebe a dudy, střílí se mi s tím parádně skoro i ve tmě. Mířidla jsem neměnil, protože bych musel vytlačit ten stočený plech a s tím mám tragické zkušenosti :roll:

A ohledně toho pilování, dřív bych zkusil změnit úchop/postoj. Jak jsem psal - i kdyby na 634 stálo všechno za hovno, tak ty mířidla se mi zdají super, drží, a drážka je pro mě široká tak akorát, třeba ve srovnání s mířidly LOV21. Já tě určitě nechci nějak poučovat, ale pak třeba nasadíš puškohled a budeš stejně muset koukat jinak, protože se nevejdeš do okuláru... Zdarec :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Smazaný uživatel 25757

Re: Slavia 634

Příspěvek od Smazaný uživatel 25757 » 04 kvě 2014 00:47

Pixly píše:Tu vůli odstraníš dotáhnutím šroubu, já jsem dotáhnul o cca 1/6 otáčky a OK.
Tak jsem to usilim utahl o jeden dilek, jak se ten maly sroubek povoli, a pak se pootaci ten velky, do dalsi sekce s vykrojenim pro ten maly sroubek. Ted to jde trochu ztuha (pred tim po zlomeni a nabiti ta hlaven sama vlastni vahou klouzala dolu a padala, dokud jsem ji nezacvakl na misto), a jsem zitra zvedav na to jak to pujde natahovat. Ted to nechci zkouset kvuli sousedum. Kazdopadne, vule do stran (po odcvaknuti hlavne) uz zadna neni.

Tak ja tedy oddelam puskohled, zastrilim na 10 metru s miridly, podivam se na to, a puskohled nasadim az pak, pokud to bude dobre.

Dekuji za rady.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 04 kvě 2014 08:52

vzduch:utáhls to dobře.A ještě utahovat budeš.Proto by bylo dobrý,ten růžek dřeva,co překrývá,nevím proč,ten pojistnej šroubek odbrousit,aby jsi nemusel povolovat šrouby,co drží železo ve dřevě.Já ju mám 2 měsíce,první dotahování hned jak jsem ju koupil a včera zase.I tyto součásti se musí na sebe zaběhnout.Jo,kůkr sundej a střílej a střílej,až budeš mít pěkný soustřely.A neboj se toho,může to trvat i 100 a více ran :) Jo a pokud ti nebude spoušť chodit pěkně hladce a krátce,s kůkrem si moc radosti z mistrovských zásahů neužiješ. :(

dykmore:dívej,kdysi jsem závodně střílel,lufinu a malorážku.Míval jsem Haenell,boční nátah,otvírací závěrek,dioptr,tenkrát luxus :!:
Tak bych si myslel,že o úchopu a držení jsem už někdy slyšel.Já jsem střílením ve stínu nemyslel,to,že jsem schovanej ve stínu a terč na slunku,měl jsem hlavně na mysli ve stínu terč.No a nevím,jestli jsi to slyšel,
i otevřený mířidla mají svoji světelnost.Čím užší šlic,tím menší světelnost a opačně.Já chlapče nevím,co ty tam máš za mířidla,ale já jsem ju koupli už se světlovodnýma,kde je prostě hledí pro moje oko úzký a při míření do stínu jsem v něm prd viděl.Proto jsem musel cpát hlavu co nejblíže ke hledí,abych v něm viděl víc.Ty jsi ji asi koupil ještě se starýma 631 mířidlama,ty jsou jiný.Mám 2 631 s oběma se mi míří i do stínu dobře,s 631 model 77 Lux líp a víš proč?Má kratší pažbu,takže mám oko blíž ke hledí a mám v něm vše jak na dlani. :) U 634 co bylo první,zelený tečky v hledí jsem zatřel barvou,páč jsem byl zmatenej jak Goro u Tokya a nevěděl jsem,jak do toho mám čumět.Mušku jsem nechal,ta je super.No,tak doufám,že už chápeš,jak se věci mají a nechceš se hádat.Jinak hledí jsem v pátek vyřešil,namontoval jsem nad ně Optisan Cobru. :D Tento týden již druhej... :D
Smazaný uživatel 25757

Re: Slavia 634

Příspěvek od Smazaný uživatel 25757 » 04 kvě 2014 10:28

juris píše:vzduch:utáhls to dobře.A ještě utahovat budeš.Proto by bylo dobrý,ten růžek dřeva,co překrývá,nevím proč,ten pojistnej šroubek odbrousit,aby jsi nemusel povolovat šrouby,co drží železo ve dřevě.Já ju mám 2 měsíce,první dotahování hned jak jsem ju koupil a včera zase.I tyto součásti se musí na sebe zaběhnout.Jo,kůkr sundej a střílej a střílej,až budeš mít pěkný soustřely.A neboj se toho,může to trvat i 100 a více ran :) Jo a pokud ti nebude spoušť chodit pěkně hladce a krátce,s kůkrem si moc radosti z mistrovských zásahů neužiješ. :(
Provedu :) Akorat s tou spousti, nevim jak presne ji odlestit atd, aby mel hladky lehky chod bez zadrhnuti pred samotnym vystrelem. Ale asi holt to je takova konstrukce. Taky souhlasim s tim drevem u sroubku, udelam tam vyrez, aby se k nim dalo dostat bez rozebrani pazby. Asi to tam nedali, aby to byla dalsi "pojistka" proti vysroubovani se sroubku, aby to drevo ho drzelo.
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 04 kvě 2014 11:01

Když vyděláš spoušť,plochu nahoře nad dírou,mokrým brouskem zlehka pohladit a srazit zadní hranku.Po ní jezdí druhá součástka,je ve špuntu a vypadne sama.Má takovej jak drápek to vypadá,tomu jsem snad jen srazil hrany.Je to práce na max 10 minut.A brousit jen lehce.Kdyžtak složit,skusit,rozdělat a eště.Na záchyt pístu nemakat.Je tady odkaz na video,najdi si ho,ať vidíš,jak ty součástky jsou na sebe poskládaný.Mám to teď tak,že mrtvej chod žádnej,trochu zaberu-víc než u 631 a už to valí.Taky s takovou spoušťou už není problém v seďa na židli,na 12 m do standart vzduchovkovýho terča s optikou,našupat 10x10.
Smazaný uživatel 25757

Re: Slavia 634

Příspěvek od Smazaný uživatel 25757 » 06 kvě 2014 16:33

Tak jsem to, jsa nezkusenym strelcem, nastrilel do terce z 15 m vestoje bez opory, 5 vystrelu. JSB Diabolo Heavy 4,52. Urcite je co zlepsovat a jsem teprve na zacatku zabavne cesty. :)
Přílohy
slavia634-15m.jpg
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 06 kvě 2014 21:02

:) dobrý :D
Smazaný uživatel 25757

Re: Slavia 634

Příspěvek od Smazaný uživatel 25757 » 08 kvě 2014 13:13

Tak jsem vyndal spoust, a vyfotil ji, abych presne vedel jaka mista mam ubrousit. Predpokladam ze jde o misto 3. Akorat ted nevim jak moc to mam obrousit, mam vylestit celou plochu tech tri prouzku tam, nebo mam tu hranu ubrousit do oblouku na uroven prvni cary, nebo druhe cary? Poradite? Dekuji predem.

p.s.: pak se podivam na vnitrni dil spouste, poslu pozdeji foto.
Přílohy
koh_DSC8141.jpg
Smazaný uživatel 25757

Re: Slavia 634

Příspěvek od Smazaný uživatel 25757 » 08 kvě 2014 17:25

a pridavam foto horniho dilu spouste. Bile jsou oznacena mista u kterych nevim ktera z nich mam vylestit/zabrusit. A oranzove jsem oznacil predchozi body z predchoziho prispevku, na spodnim dile spouste.
Přílohy
koh_DSC8142.jpg
juris
Příspěvky: 117
Registrován: 19 úno 2014 19:40

Re: Slavia 634

Příspěvek od juris » 08 kvě 2014 19:05

:) na trojce zakulať hranu,tj.cca 10 tahů brouskem,či jemným šmirglem a na sedmičce zakulať hranu,která je bližší díře pro péro.Tyto 2 hrany spouštějí.Ale jak říkám,pár tahů,jinak z toho je samopal..Na č.4 po natažení dosedá plocha 7.Když mačkáš spoušť,posunuje se plocha 4 ke hraně 3.Plochu 3 je potřeba zakulatit lépe napsáno,strhnout.Pár tahů brouskem!!!To samý s hranou mezi 5 a 7.Tato s hranou 3 jsou spouštěcí.Ale jak říkám,pár lehkých tahů,brouskem nebo jemným šmirglem.A jehlovým pilníkem zarovnej hrany pro čep spouště.Z fotky,je vidno,že kraje jsou hrbatý.Pak spoušť dře na čepu,když k tomu přidáš sílu,kterou na spoušť působí péro,ono to hned udělá drhnutí navíc :(
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Slavia 634

Příspěvek od Pixly » 08 kvě 2014 19:41

Moje zkušenosti praví brusným kamenem v rovině dobrousit a vyleštit plochy 7,3,4, namazat.
Bavor
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2014 18:05
Bydliště: Frýdlant n.O.

Re: Slavia 634

Příspěvek od Bavor » 08 kvě 2014 20:37

Drhnutí spouště mají nasvědomí plošky 4 a 7. Tyto srovnej a pak vylešti
Odpovědět