Zbrojni prukaz B

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
david.holley
Příspěvky: 45
Registrován: 04 úno 2011 11:12

Zbrojní průkaz B

Příspěvek od david.holley » 17 črc 2013 22:54

Dobrý den, zajímalo by mě, zda když si udělám v 18 letech zbrojní průkaz skupiny B a pak požádám o nákupní povolení na například glocka 17, tak si jej budu moct koupit(dostanu nákupní povolení)? Vím že B je pro sportovní účely a nevím, zda do této kategorie spadá i taková zbran.


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od Artifex » 18 črc 2013 14:42

Všechno spadá pod ZP B.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od Joezbrna » 18 črc 2013 15:38

Tak tak. Skupina zbrojáku se nějak jmenuje, a to je úplně nepodstatné, podstatné je, k čemu Tě opravňuje.
B mj. k nabytí, držení, přebíjení střeliva a nákupu střeliva
E mj. k nabytí nošení, držení a nákupu pouze střeliva do svých registrovaných zbraní

Navíc, není nijak omezen účel, který kterému si zbraně pořizuješ. Držitel ZP kterékoliv skupiny (tedy i B) si může požádat o nákupku na G17 za účelem ochrany zdraví, života a majetku, a tato nákupka mu bude vydána.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Double-o-snake
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2013 19:14

ZP sk. B

Příspěvek od Double-o-snake » 13 srp 2013 19:53

Zdravím,
nechci zatěžovat fórum takovými možná přihlouplými dotazy, ale rád bych na ně znal před opatřením ZP odpovědi.
1) Omezuje krátkozrakost mojí zdravotní způsobilost nebo jinak postup k získání ZP?
2) Mohu si vybrat střelnici pro praktickou zkoušku vybrat (třebaže by šlo o střelnici nacházející se v jiném kraji než je moje bydliště) nebo mi bude "přidělena"?
3) Jak se to má s nošení zbraní na střelnici, jsem-li držitelem ZP skupiny B? Respektive smím zbraň nosit skrytou a vybitou u sebe?

To by bylo asi (prozatím) vše. Předem děkuji za odpovědi.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od Piggy » 14 srp 2013 00:00

Ad 1): To je dotaz jako noha :D
Jak velká krátkozrakost? Posuzuje se skutečná rozlišovací schopnost po korekci (= s nasazenými brýlemi nebo kontaktními čočkami) a musíš vidět 6/12 (tzn. ze 6 metrů přečíst to, co normální oko ze 12 metrů).
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od Kublajchán » 14 srp 2013 11:42

Double-o-snake
1) de facto ne. Jen budeš mít na ZP větičku - brýle nutné.
2) ano, ale musíš si to vyběhat. Jinak je jednodušší jít na tu, která ti je přidělena.
3) to upravuje řád konkrétní střelnice a správce té střelnice. Zkrátka manipuluj a nos jí jako normální člověk a zbytek neřeš.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Double-o-snake
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2013 19:14

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od Double-o-snake » 14 srp 2013 17:03

Děkuju za odpovědi. Ještě bych se chtěl zeptat na jedno, opatřit si nákupní povolení pro pořízení zbraně skupiny B je nutné bez ohledu na skupinu ZP, že?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od Joezbrna » 15 srp 2013 12:44

Ad 2): Ze zákona místo a čas konání zkoušky určuje Policie (příslušné ředitelství, v současnosti dle Tvého kraje krajský odbor pro bezpečnostní materiál). Nejsnadnější způsob ovlivnění místa a času Tvé zkoušky je zdvořilá žádost u příslušníka na přepážce. Pokud máš vybranou střelnici, vyber si tam nejprve termín a včas předem (klidně 1-2 měsíce před termínem zkoušky), zajdi na Policii. Když si dáš do profilu nebo sem do vlákna napíšeš, odkud jsi, možná se dočkáš dobré rady i zde :wink:

Ad 3) Jak píše Kublajchán, závazný je v tomto případě provozní řád střelnice. Zpravidla je nutné vybití (prázdná komora a vyndaný zásobník), a zpravidla není zakázané běžné skryté nošení...
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
M. sindler
Příspěvky: 3
Registrován: 31 bře 2014 22:24

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od M. sindler » 31 bře 2014 22:35

Dobrý den, hledal jsem na foru ale nenašel jsem to, tak pokud to tady někde je tak se omlouvám.
Tedy k věci, v zákonu je nápsáno že zbrojní průkaz skupiny B může získat osoba starší 15-ti let je-li člene střeleckého sdružení zabívajícího se sportovní střelbou...
Tak mě zajímá jak najít takové střelecké sdružení, hledal jsem po internetu ale nic jsem nenašel :(
Tak bych byl rád za každou odpověď :D
Předem děkuji.
dawe
Příspěvky: 9
Registrován: 08 říj 2013 18:04

Re: Zbrojní průkaz B

Příspěvek od dawe » 03 kvě 2014 13:24

Tady máš něco málo
http://shooting.cz/browser.php?doc=85&viewer=links.h

případně zkus jenom napsat do googlu "SSK název obce kde nebo poblíž bydlíš" a třeba se zadaří ;)
Odpovědět