Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rencaro
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2014 11:00

Re: Bruni P4

Příspěvek od rencaro » 18 dub 2014 13:54

Kachnak píše:Zdar,dneska sem koupil starší plynovku Bruni P4. Po výstřelu,když by měla prázdná patrona vyletět se vždy zapříčí o druhou,která jde ze zásoníku do hlavně. Zkoumal jsem všechno možný a jak se zdá není tam žádná vada ve zbrani. Tak mě napadá už jen zásobník. Připadá mi,že ta co jde ze zásobníku se vpředu jakoby moc zvedne. Nemá někdo zkušenosti? Objednal bych novej,ale nechci zbytečně vyhazovat,peníze,když to tím nebude. Třeba měl někdo podobnej problém.... Díky za rady.
Ještě bych nejdřív zkusil (pokud jsi to teda neudělal ) rozebrat závěr na prvočinitele , pořádně vydrbat a namazat.


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 19 dub 2014 08:04

Zmáčkni lehce vodítka na zásobníku kombinačkama a máš ušetřenou práci nebo prachy za zásobník.
Uživatelský avatar
Pavka.com
Příspěvky: 32
Registrován: 16 led 2013 20:59
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pavka.com » 26 dub 2014 11:50

Hoši vy co nosíte plynovku proti cikánům a jiné verbeži od popelnic...přiznejme si _ jaká je pravděpodobnost že negříci z ghetta nebo houmellesáci na nás vytáhnou ostrou devítku? :D Asi tak minus 10 %? Taky bych řekl ;) třeba já kdybych někoho napadl na ulici a on na mě s brutálním výrazem vytáhl plynovku tak pokud mám všech pět pohromadě tak zdrhám jako Usain Bolt :lol: a néé že budu zkoušet prstíčkem jestli má v hlavni přepážku...vzpamatujte se. Plynovka svůj efekt má...lůzu zažene takže odstrašující efekt má stoprocentně - ovšem nějakej fet klidně půjde i proti bouchačce to zase jo...
Gamo Hunter 440 .22 + Tasco 3-9 x 32
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 27 dub 2014 11:14

Hnědočech vytáhne spíš břitvu :lol: takže je to cajk a smysl plynovka má ... tedy pokud nezavolá pár rodinných příslušníků - tak 30 - 40 :lol: ale to by možná nevyřešila ani ostrá :!:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 29 dub 2014 13:42

Spíš by ses měl ptát, jaká je reálná pravděpodobnost, že použití plynovky zastaví útok... a jak bys zdrhal ty je zcela irelevantní. A to ze dvou důvodů. Jednak je každej originál a jednak - a to především, když už tahám, a zvlášť plašítko ptáků, tak s tím nešermuju, ale okamžitě střílím...(a dekuju se já).
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 29 dub 2014 13:52

No já ti nevím, ale hned střílet z plynovky ... ostrou třeba, ale plynovka je fakt spíš na efekt. Dobrý je mít tam nějaký slepý, jeden či dva a když už jí vytáhneš tak vystřelit do vzduchu (na to jsou slepý dobrý jinak bys to koupil spíš ty tím plynem), vypadá to efektně (pokud se nezasekne) - je tam rána, třeba i plamen u ústí hlavně a lítaj z toho nábojnice. Na efekt dobrý a leckoho to vystraší a zdrhne.

Ale přímého použití bych se teda bál proti jednotlici, proti víc lidem je to holej nesmysl - každej pozná, že když v sobě nemá díru a necáká z něj krev tak po něm střílíš poplašňákem.

Ono sám jsem na sobě plynovku okusil (takovej malej testík) a můžu říct, že je to hnus, moc to nepálilo, ale spíš bolelo ( CS 80 mg) a bolelo to jako svině, ale na 100% by mě to nezastavilo :?
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
visna
Příspěvky: 16
Registrován: 15 kvě 2013 19:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od visna » 29 dub 2014 14:42

tak este skus 120mg nonivamid a poreferuj :)
Crosman PC 77 + Walther PZ 2x20
FX Independence .22 + HS 30 6-24 HMD
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 29 dub 2014 15:05

Nejsem masochista :lol: ale kdo ví. Nonivamid jsem zkusil Wadie 45mg a přišlo mi to takový nijaký. Upozorňuju, že jsem měl zavřený oči i pusu, samosebou asi to vdechnout nebo dostat se to do očí by byl jinej mazec. Něco jsem měl v nose a moc se mi to nelíbilo.
Ale za předpokladu, že bys na mě střílel plynovkou a já třeba k tobě utíkal a zavřel oči tak si myslím, že by ses tím prostě neubránil. Ale je fakt, že kontrolovanej pokus je něco jinýho než někde venku kde pak nemáš možnost "záchrany" , já měl ty umělý slzy. Což docela funguje - rozhodně líp než voda.

Kdysi jsem plynovku nosil, pak jsem zkusil co to dělá a od té doby jí nenosím. Malej sprej je skladnější, lehčí a troufám si tvrdit i účinnější.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
rencaro
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2014 11:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od rencaro » 30 dub 2014 09:00

Plynovku nosím když se dá předpokládat že by v nočních hodinách mohli být problémy s "lůzou od popelnic". Jelikož mám tu zoraki 906 tak rozměrově už o tolik větší než obranej sprej není. Při napadení jako základ beru že nejlepší obranou je rychlej útěk !!!!! V žádným případě nepředpokládám že mě výstřel z plynovky zachrání a odejdu jako král. Při použití plynovky sázím na okamžitý překvapivý použití, nemachrovat s tím, rychle vytáhnout a co nejrychleji útočníkovi vystřílet do ksichtu celej zásobník nonivamidu 120mg. Moment překvapení , mírnej šok z kraválu střelby a mrak plynu mezi mnou a útočníkem mi určitě dá pár sekund k realizaci rychlýho ústupu.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 30 dub 2014 13:09

Když nevíš, tak nešpekuluj. Zbraň se tahá, když se má střílet. Plynovka je velmi pofidérní obranný prostředek. Osobně jsem přesvědčenej, že ve velkým procentu případů prostě není schopná zastavit útok. Vyzkoušeno, a to i na sobě. Takže pokud se s tou haldou zinku už mám tahat a omezovat se i při nošení (například nepít alkohol, nosit skrytě, takže upravit šatník, atd.), tak jí musím použít tak, abych měl aspoň šanci. Hrozit má jedinej efekt, a to že se dotyčnej lekne. A co když ne? Což je dneska poměrně pravděpodobný, plynovku má každej trouba, útočník tedy může s vysokou pravděpodobností předpokládat, že je to právě jen plynovka...nebo je mu to úplně šumák, protože je sjetej nebo opilej...tak budeš dělat co? Začneš do něj střílet? To už má dost času tě zlikvidovat... Vyzkoušej si na tři metry (a konflikt bude eskalovat nejspíš na kratší vzdálenost), kolik do tebe musí třeba kamarád vystřílet patron, abys přestal útočit... já jsem alergik a astmatik, stejně jsem při simulovaném útoku byl schopen obránce "ubodat" novinami. Zkoušena různá munice... Takže chceš skončit na ulici vobkreslenej křídou? Tahej plynovku a šermuj s ní před ksichtem hajzlovi. Když už jí taháš a nevyhneš se konfliktu, tak tas, střílej co to dá a zdrhej...
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 30 dub 2014 23:11

Když už jí taháš a nevyhneš se konfliktu, tak tas, střílej co to dá a zdrhej... A nebylo by spíš lepší jí po tom ksindlovi hodit ? Nebo použít jako kladivo, ale střelba na útočníka a útěk to je snad lepší utíkat jen tak a nezdržovat se střelbou.

Jednou jsem plynovku "použil" - prostě jsem jí vytáhl, nic víc, týpek se lekl a dekoval se. Ale myslím, že kdybych byl nucenej vystřelit směrem k němu tak bych byl ve slušný prdeli, protože v autě, který bylo tak 5 metrů od nás byli dva jeho kámoši.

Vytáhnout plynovku může pomoct, varovný výstřel též. Ale vysypat na někoho zásobník pepře má podle mě prachbídný efekt.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2014 08:48

Hele šermuj si čím chceš, ale tahat sebou těžítko na ukazování je prostě 3,14čovina. Můžeš o tom diskutovat, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak jediný, co s tím zmůžeš. To rovnou můžeš nosit airsoftku a nebo se na to rovnou vys.at. Protože seš limitovanej, jako bys sebou tahal ostrou (co se týká nošení), ale obranej efekt je...ehm nedostatečnej...
A ve slušný p.deli bys byl, kdyby se nezdekoval...spolíhat na to, že má útočník slabý nervy nebo pud sebezáchovy je poměrně slušnou ukázkou nedostatku toho vlastního...
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od djbarrel » 01 kvě 2014 09:53

Já s sebou ale už dávno nenosím plynovku, tak nevím co meleš ? Jen jsem mluvil o dávný situaci kdy jsem ji použil. Týpek měl nůž, já plynovku, nebylo kam utéct ani koho se dovolat o pomoc, tak jsem po ní šáhl, typ se zdekoval dřív než bych stačil vystřelit.

A pokud tvrdíš, že s plynovky je dobrý střílet, v životě jsi s ní nevystřelil pepřák. Je to na hovno a pokud ti blbě foukne vítr tak to okusíš nepříjemně sám.

U tý musíš přemýšlet víc než u ostrý, ta ti totiž narozdíl od plynovky nevystřelí do ksichtu.

A pokud umíš číst tak jsem psal, že pokud už vůbec plynovku použít (to znamená že jsem proti tomu jí nosit)je lepší mít 1 nebo dva slepý na varovný výstřel - varovný výstřel pepřákem je problém pro tebe a pokud hned střílíš směrem na útočníka tak se ti nejdřív vysměje a pak ti dá do držky. I kdyby na 1 vteřinu myslel, že máš ostrou tak když na něj namíříš, stiskneš spoušt a ono se nic nestane tak pochopí, že si z něj děláš prdel.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
wolf00
Příspěvky: 275
Registrován: 15 kvě 2011 20:23
Bydliště: kladno Ceska Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wolf00 » 01 kvě 2014 10:20

mel jste nekdo akusticke naboje znacky pobjeda ?[konkretne 9mm p.a nebo 9mm revolver]
"hatsan 90 .177"
"crosman 3576w .177
crosman tt .177
cz 236 .177
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 01 kvě 2014 11:23

Milej djbarrele, takže si to shrneme. Strašit jo, střílet ne, a když tak slepejma - ty jsou totiž nejspíš podle tebe ještě účinější než pepřáky :lol: :D . No ty seš velkej kovboj :D To je lepší mít u sebe kapslíkovku, to není aspoň braný jako zbraň kat.D a člověk si může dát pivo :D
Spolíhat na to, že druhej se na to vykašle, když tuší obrys zbraně, může jen slaboduchej trouba. Jo a k tomu míření, zkus si to, buď tak laskav...zjistíš, že v reálu toho obvykle moc nenamíříš...ze stejnýho důvodu je zhovadilost varovnej výstřel, jestli máš čas dělat takový voloviny, tak máš dost času se na to vys.at a zdejchnout se...v opačným případě máš času dost leda na tasení a střelbu na kontaktní vzdálenost...
Plynovka je obecně k ničemu, strašit se dá s čímkoliv a reálnej obranej efekt je mizernej, kdybys uměl číst ty, tak bys věděl, že to píšu vod začátku...
Odpovědět