Spanelske vzduchovky COMETA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od greywolf » 05 dub 2014 17:28

Pixly:Myslím,že na vzduchovku kolem 5 tisíc Kč je to velice pěknej výsledek..
Ze soustřelu deseti ran se hodnotí mnohem objektivěněji,než ze tří.
Troufám si tvrdit,že s AA TX se dá střílet líp...To co uvádíš jako top soustřel Comety je u AA průměr..Hodnotím pušku,ne střelce...Tam kde nejspíš končí možnosti lámačky za 5 talířů,začíná právě ta zábava s těma drahýma..Ještě k těm víčkům od petek,na 30m padaj s Ááčkem každou ranou..Ale otázka zněla,jestli je výsledek na terčích dobrý...Za mě Yes :wink:


Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 05 dub 2014 18:10

greywolf - ano, je to tak, penízky se stěhovali sem, dostal jsem nabídku na tuhle vduchnu, novou s obyčejnou optikou Raven 6x40 AOE Mil-Dot za 5800,- což mi přišlo dobrý tak jsem to na zahradu vzal.

Pixly - zatím nedokážu hodnotit, příští týden mám nějaký volno tak ( asi v úterý ) udělám test na 30m s tou mojí, bohužel zatím si nejsem zcela jist zda mám už dobře poštělovanou optiku a taky se s ní musím naučit "fungovat", nikdy jsem to neměl " v ruce" takže to asi bude horší, asi budu muset zajet k někomu zkušenějšímu abych měl nad sebou kontrolu co je špatně nastavenou optikou a co rukama. Zatím jsem dal v pátek hned po sestavení prvních cca 60 ran a "kroutil čudlíkama" čili nic relevantního.

strelec 3751 - a to je přesně to o čem jsem psal, AA TX 200 je 2x dražší, relevantní by bylo srovnání vzduchny ve stejné třídě, čili myslím, že tvoje nástřely by se měli srovnávat třeba s HW.

ad " .......možnosti lámačky za 5 talířů,začíná právě ta zábava s těma drahýma........." ano máš bezesporu pravdu, jenže je tam možnost spousty dalších pohledů, kupříkladu já, pokud bych ve všech svých střeleckých koníčcích ( lukostřelba, perkus a teď vzduchna ) měj jít jen po tom TOP z hlediska hodnocení přesnosti tak bych asi jezdil v "trabantu a bydlel v garsonce", ano dá se namítnout proč tedy "sedět jednou prdelí na více židlích" a raději nedělat jenom jedno a tam "nacpat maximum", no jo, kluci, jenže já si strašně rád hraju :wink: :lol:
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od greywolf » 06 dub 2014 00:44

ganmiky:Jestli ti to bude lítat jako Pixlymu,tak si myslím,že na zahradu to bude ouplně v pohodě...Spousta zábavy za relativně malé peníze..Když jsem měl Gamo Shadow 1000,tak na 25metrovou plinkačku to byla dostačující puška..A užijou si ji i děti...AA,nebo HW by na ně stejně bylo moc těžký :wink:

Edit:Ještě k těm koníčkům...měl jsem jich asi pět,ale musel jsem je zredukovat na dva,abych si mohl dopřát takové vybavení,které se mě líbí...Jako všechno je to otázka priorit :)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 06 dub 2014 17:57

Tak první malý reportík. Fotodokumentace níže ( foto z telefonu sorry ).
Dneska jsem se dostal k pár výstřelům, hlavně si tedy zastříleli děti, nejdřív jsem jim udělal "rychlý podložkový cinkátka" z 25mm podložek, pošteloval optiku na 10m a moc si to užívali, pro mě nebyl problém s improvizovanou podpěrou trefovat z 98%, starší 12 letá dcera to samý a 8 letej syn dával cca ze 3/4, takže zábava. Pak šli na procházku tak jsem přenastavil optiku na 15m a z okna z postele ( tedy na madraci což není úplně nejstabilnější podklad a se smotanou dekou na rámu okna ) jsem si dal 10 výstřelů. Střelivo jsem bohužel neměl na terčovku "best" ale Predátory a s optikou jsem nikdy dřív na ničem nestřílel. Ty dvě rány, co beru že ulítly ( 7 a 8 ) , tak nedokážu říci proč ( vzhledem k typu vzduchovky, čínské optice, druhu diabolek, pozici a tomu, že neumím střílet ), mohlo to být čímkoli z vyjmenovaného. Já jsem s tímto ve svém amatérismu spokojen, je to dobrá zahradní zábava. V úterý mám volno tak se budu posouvat dál a uvidíme.
06042014028.jpg
06042014025.jpg
06042014032.jpg
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 08 dub 2014 14:14

Dnešní report.
Nejprve jsem chtěl Fenixe nastřelit na 30m, bohužel jsem toho absolutně nebyl schopen, důvod nevím, vystřílel jsem cca 5x10 ran a všechny terče byly jako od brokovnice ( více méně ), v podstatě na kruhu od zóny 2 po 10 na celé ploše terče a nebylo vůbec možné posoudit kam "doklikávat". Rozhodl jsem se tedy pro druhou variantu a to nastřelení na 22m. Zde jsem byl již ( podle svého názoru ) úspěšný a tak jsem po tomto dal dvě "ostré sady" z improvizované podpěry ( viz obr. koza na řezání dřeva, deka a polštářek :lol: ) na 22m a 30m po 20ti ranách v řadě, každá série cca 15 - 20 minut.

Nakolik to je či není s levnou pružinou a (ne)zkušenostmi střelce dobré či nikoli nedokážu objektivně posoudit.

Nastavení zbraně - nastřeleno na 22m, paralaxa 22m ( pro obě vzdálenosti ).
Střelivo - Exact 4.52
Počasí - polojasno, mírné poryvy větru ( dle serveru kolem 20km/h )
palpost.jpg
22M4.52_8.4.14.jpg
30M4.52_8.4.14.jpg
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Harryk » 08 dub 2014 16:16

Podle mě jsou si oba nástřely hodně podobné, což je ale na tak odlišné vzdálenosti zvláštní. Pokud jsi na 30m nastřílel takto, tak na těch 22m je to asi špatný.
Proč jsi měl na obě vzdálenosti stejně nastavenou paralaxu? Potom ty výsledky nejsou relevantní.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 08 dub 2014 16:51

Čili je to asi rukama ( očima, úchopem atd ) :D .
Nastavenou jsem jí měl stejně proto, že jsem původně chtěl dát jenom těch 22m, ale pak mě napadlo, že bych si mohl zkusit, jaký je rozdíl, když střelci na HFT musí střílet všechny vzdálenosti s jedním nastavením a tak jsem si pouze šoupnul "palpost" o 8m dál.
Taky je to 20 ran v řadě bez přestávky, nechtělo se mi střílet po třech ranách a dát sem potom ten nejlepší terč.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 11 dub 2014 14:10

Dnešní střílení.
Ačkoli jsem Fenixe od posledně nepřenastavoval a byla pouze uklizená, dnes jsem musel zase doklikávat, zajímavé, myslím, že s touto levnou otikou se asi nikam dál moc neposunu.
První terč je nástřelný, pak jsem 4 krát kliknul dolu a dal 2x 20 výstřelů, opět 22m.
22M4.52_11.4.14_nastr.jpg
22M4.52_11.4.14_1.jpg
22M4.52_11.4.14_2.jpg
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Smazaný uživatel 5179

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Smazaný uživatel 5179 » 12 dub 2014 01:53

Optika nebude vadná ale nedokonalá, zjednodušeně řečeno. Aktuálně řeš spíše úchop, držení zbraně. Ta koza není ideál ani omylem. Při střelbě měj pevnou oporu v předpažbí, u pravaka leva ruka, pravou už neopírej o podložku a pracuj na tlaku na rameno, uč se ho mít vždy stejně.
ganmiki
Příspěvky: 160
Registrován: 25 pro 2013 17:27
Bydliště: okolo Nymburka

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od ganmiki » 12 dub 2014 18:24

Ahoj, díky za reakci, ano i já si stále myslím, že většina chyb je ve mě, musím se stavit na nějaké sešlosti aby mě někdo ( nejen ) radou posunul.
Artemis CR600W .177 + Nikko Stirling 3-9x40 AO
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Martin K » 12 dub 2014 19:19

Vem greywolfa za ruku a prijedte :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od greywolf » 12 dub 2014 19:43

Ahoj Martine,prijel bych...,jenze mam vsechny vikendy pracovne obsazeny..proste mazec..Az to pujdu,tak urcite do Milovic zajedu...;)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 13 dub 2014 14:54

Tak dneska jsem se vytočil snad do ruda. Zašel jsem si zastřílet a co rána, to někde jinde. Po hodině jsem to vzdal s myšlenkou že jí celou rozeberu do šroubku (krom spouštěcího mechanizmu - ten funguje na jedničku s *) a podívám se tomu na zub. Vyndal jsem pružinu a hle prasklá, vzhledem k tomu, že pružinu jsem dokupoval jako "lepší", tak jsem se rozhodl, že tam dám dočasně původní. nicméně vyndal jsem píst, sundal jsem hlaveň, prostě co se dalo. Velmi mě potěšilo že při čištění jsem nenalezl žádnou šponu, nic, co by mi říkalo, že mám páteční kus. Namazal, poskládal a znovu zajel zastřílet. To už jsem měl sprostá slova snad všude, zase brokovnice hadra. Pak mi došlo s čím střílím, Diabolo Master, já blbec si nevzal JSB a teď mi bude do příštího víkendu vrtat hlavou, jestli se mi nerozbila optika, nebo jen ty Mastery nejsou na 30m to pravé :roll:
Nicméně zvažuju výměnu pružiny za GAS POWER SYSTEM GPS co nabízí Cometa, Gas Ram jsem měl na Crossmanu a nebylo to špatné.
Uživatelský avatar
Zdendaxx
Příspěvky: 389
Registrován: 05 led 2014 17:56
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Zdendaxx » 13 dub 2014 17:50

No, nerad bych tady zažehnul nějaký FLAME....Nicméně, neinvestuj do toho :!: , zbav se jí :!: a pořiď něco kloudného :wink: HOWGH
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
_____________________________
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Špaňelské vzduchovky COMETA

Příspěvek od Pixly » 13 dub 2014 19:59

Ne, ne :D Pro mě existuje jediná alternativa a to je HW98, kterou pořád v bazaru nevidím :roll:
Odpovědět